Kometa Brno – Zlín 5:6 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (po pr.) | HC Plzeň – Liberec 5:3 (kon.)
Letňany – Č. Budějovice 2:5 (kon.) | Vsetín – K. Vary 1:3 (kon.) | Pardubice – Kladno 2:3 (kon.)
Poruba – Jihlava 8:5 (kon.) | Opava – Havlíčkův Brod 0:8 (kon.) | Sparta – Třinec 4:5 (kon.)
Chomutov – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Slavia – Vítkovice 7:4 (kon.) | Havířov – HC Litvínov 5:9 (kon.)
Mountfield HK
4:3 (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
HC Olomouc
Pátek 22.01.2016, 15:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 7. kolo

53:10
    Velká šarvátka před brankou má několik vyloučení. Tomáš Holič si odpyká 2+2 minuty za hrubost, na druhé straně Štěpán Matějček za hrubost, Patrik Hidveghy za sekání a Miroslav Havelec za hrubost.

52:21
    A Olomouc jde do tří za vysokou hůl. tou zahrál Martin Pěcha a velmi tak oslabil své mužstvo.

52:03
    Velmi důležitá přesilová hra pro Hradecké. Dvě minuty is odpyká Jan Beier za hrubost.

40:08
    Martin Hejna trefil svého soupeře kolenem, ale odnesl to nakonec on ošklivým zraněním. Trest si proto odpyká Filip Moník a prvně zmiňovaný hráč odchází za zdravotníkem.

28:10
    Další trest pro hostující celek. Dvě minuty si odpyká Matěj Zabloudil za podražení.

25:30
    S přesilovými hry se strhla lavina. Patrik Mašín míří na trestnou lavici za sekání a Olomouc se může dočkat třetího gólu v utkání.

22:36
    Dvousekundová dvojnásobná přesilová hra pro Hradec. Libor Janků si na zdržení odpyká dvouminutový trest.

20:38
    Patrik Říčka si odsedí dvě minuty za podražení. I Mountfield si okusí přesilovou hru hned na začátku další periody.

14:53
    Současné vyloučení na obou stranách. Za domácí si odsedí dvouminutový trest Štěpán Matějček za hákování, na druhé straně Marek Štreit za nafilmovaný pád.

06:14
    A máme tu první vyloučení utkání. To si odpyká Filip Moník za podražení. Olomouc tak má šanci navýšit skóre utkání.

Adam Janeček

Branky a nahrávky: 34. Pohl (Hejna), 45. Maršík (Hroudný, Pažourek), 60. Matějček (Hroudný, Šalda), 63. Pažourek – 4. Beier, 10. Pěcha (Urban, Machálek), 55. Skopal (Beier, Pěcha)

Mountfield HK: Bartozel (Kouba) – Muška, Brádler, Gaspar, Pohl, Hroudný, J. Moník, Šalda – Hašek, Mašín, Matějček "C", Pažourek, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl, F. Moník, Pokorný, Hejna, Maršík, Hidveghy.
    HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Murla, Mader, Štreit, Holiš, Rutar – M. Urban,¨M. Zabloudil "C", Husták, Beier, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Kořenek, Říčka. Trenér: Pavel Sedlák.

Rozhodčí: Veselý – Budínský, Zeman