Mountfield HK – Třinec 8:0 (kon.) | Motor ČB – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.)
Mountfield HK
8:0 (1:0, 4:0, 3:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 28.01.2016, 15:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina B

58:01
    Mountfield ještě bude mít šanci zvýšit svůj náskok! Miklér obdržel dvě minuty za napadení.

56:29
    Tvrdá rána Růty jen těsně minula levou tyč branky Slezanů.

52:36
    Třinec bude mít osmatřicet vteřin výhodu dvojnásobné přesilovky. Vyloučen je Vaňát za faul kolenem.

51:26
    Hradec právě vstřelil branku!
    VOJTĚCH SÍLA ujel v oslabení do úniku, jeho první zakončení vyrazil Švančara před sebe, ale puk se k hradeckému útočníkovi vrátil a ten již pohodlně zvýšil náskok Lvů na propastných 8:0. Asistence: Matěj Morong.

51:14
    Voňka je vyloučen za podražení. Šance pro Slezany na čestný zásah.

46:13
    Klodnerovu tvrdou ránu vyrazil Švančara vyrážečkou.

43:46
    Hradecká mašina uhání dál! Poppel vyslal do úniku VOJTĚCHA SÍLU, který napodobil Šlaichera a další střelou nad vyrážečku zvyšuje již na 7:0! Asistence: Petr Poppel.

42:45
    Přesilovka je využita! TOMÁŠ ŠLAICHER se dostal po přihrávce Martince do samostatného úniku a střelou na bližší tyč nedal Švančarovi šanci – 6:0! Asistence: Denis Martinec, David Voňka.

41:58
    Patlevič je vyloučen za krosček. Hráči Mountfieldu mohou přidat šestý gól.

39:17
    Šedivý dostal ideální pas před prázdnou branku od Pokorného. Puk však promáchl a ušetřil tak soupeře další branky.

37:33
    Raška si odsedí dvě minuty za hrubost. Osmapadesát vteřin tak bude hrát Hradec přesilovku čtyři na tři.

36:32
    Trest na dvě minuty si odpykají hradecký Šedivý a hráč Ocelářů Patlevič, jsou vyloučeni za hrubost, respektive napadení. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

34:15
    Nahození MATĚJE SÍLY se po ne úplně zdařilém zákroku Švančary dostalo za brankovou čáru a přesilovka je využita. Bez asistence.

33:03
    Konderla je vyloučen za hrubost. Přesilovka Hradce Králové.

31:50
    Následně ten samý hráč nebezpečně pálil! Švančara jeho ránu ramenem vytěsnil mimo.

26:04
    Po několikasekundové hře v plném počtu nás znovu čeká přesilovka. Tu si zahrají Třinečtí, Matěj Morong odpyká dvě minuty za krosček.

24:55
    V početní výhodě Východočeši zvyšují náskok již na čtyři branky! Martinec a DOMINIK ŠEDIVÝ si vyměňovali kotouč na útočné modré, až se druhý jmenovaný odhodlal ke střele, která nad pravým betonem Švančary prosvištěla do sítě – 4:0. Asistence: Denis Martinec.

24:01
    Trestné lavice se nám pěkně plní. Vyloučen je hradecký Šlaicher za držení. Hrát se bude ve čtyřech proti třem.

23:54
    Přesilovka bude dvojnásobná! Vyloučen je Patlevič za krosček.

22:55
    Lvi navíc budou mít dobrou možnost přidat další branku v podobě přesilové hry. Tománek je vyloučen za hákování.

22:40
    Oceláři následně střídají gólmana. Ochmana nahrazuje Švančara.

22:40
    Lvi mají drtivý nástup do třetiny. Voňka nahodil vysokým obloučkem puk do pásma soupeře. V levém kruhu jej sebral ŠTĚPÁN POKORNÝ a nádherným bekhendovým blafákem objel Ochmana a vstřelil třetí gól Mountfieldu. Asistence: David Voňka.

21:15
    Nedáš – dostaneš znovu platí! Plandor může litovat, že svou šanci nevyužil. Morong našel z levého rohu před brankou číhajícího PETRA POPPELA, kterému kotouč sjel z hokejky a pod betony Ochmana dojel až za brankovou čáru – 2:0! Asistence: Matěj Morong.

20:13
    Plandor se dostal do úniku a jeho bekhendovou kličku Dvořák stihl zastavit betonem jen kousek před čarou.

18:57
    Oceláři si přesto vynutili alespoň faul. David Voňka odsedí dvě minuty za hákování.

13:26
    Raška nebezpečně dorážel na kraji brankoviště. Svatyni soupeře však minul.

12:24
    Oceláři budou mít dokonce dvojnásobnou početní výhodu! A to celkem minutu a devatenáct sekund. Vyloučen je Šedivý za napadení.

11:43
    Přesilovku si vyzkouší také Třinec. Trest pro příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Jakubec.

09:15
    Za vysokou hůl je vyloučen třinecký Plandor. Lvi mají šanci zvýšit své vedení.

06:13
    Tvrdá rána domácího kapitána Martince jen těsně minula břevno branky Třineckých.

03:19
    Lvi otevírají skóre zápasu! Šedivý přihrál z rohu kluziště před branku na volného Pokorného. Jeho střela prošla Ochmanovi mezi betony a zastavila se o tyčku. Kotouč ležel kousek před brankovou čarou, ale jen velmi krátce. Brzy ho za ni totiž dostal TOMÁŠ ŠLAICHER – 1:0! Asistence: Štěpán Pokorný, Dominik Šedivý.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 4. Šlaicher (Pokorný, Šedivý), 22. Poppel (Morong), 23. Pokorný (Voňka), 25. Šedivý (Martinec), 35. M. Síla, 43. Šlaicher (Martinec, Voňka), 44. V. Síla (Poppel), 52. V. Síla (Poppel)

Mountfield HK: Dvořák (Ševců) – Řehák, Voňka, Martinec "C", Krištof, Duben, Klodner, Kynčl – Šedivý, Soukup, Hladík, Jakubec, M. Síla, V. Síla, Vaňát, Pokorný, Šlaicher, Morong, Růta, Poppel. Trenér: Karel Soudek.
    HC Oceláři Třinec: Ochman (23. Švančara) – Patlevič, Konderla, Wantulok, Homola, Michálek "C", Marguš, Radzienciak, Adámek – Raška, Čmiel, Szmek, Plandor, Peterek, Tománek, Korčák, Indrst, Miklér, Rybnikár. Trenér: Jiří Raszka.

Rozhodčí: Barek – Budínský, Urubčík