Tampa – Toronto 1:0 (kon.) | Washington – Philadelphia 3:4 (po pr.) | Calgary – Nashville 1:2 (kon.)

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:43
    Roman Polák (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 24:33 (03:58:14)

1. Andrej Vasilevskij (TBL) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Jonathan Bernier (TOR) 28 zák., 1 gól, 96,6%
    3. Steven Stamkos (TBL) 1+0
    Andrej Vasilevskij vychytal svůj druhý shutout v kariéře NHL.

Andrej Vasilevskij předvedl několik fantastických zákroků a s pomocí horní tyče, která za jeho zády zazněla po střele Byrona Froeseho a nejaktivnějšího hráče Maple Leafs Morgana Riellyho dvakrát, vychytal svůj druhý shutout v kariéře NHL. O osudu utkání rozhodla první třetina, během které proměnil kapitán Steven Stamkos úvodní přesilovou hru svého týmu a vystřelil mu vítězství. Jonathan Bernier odchytal také parádní zápas, jenže jedna střela přece jen skončila za jeho zády. Tampa Bay vyhrála v domácím prostředí Amalie Areny pošesté v řadě. Konečný výsledek. Tampa Bay Lightning 1 Toronto Maple Leafs 0.

59:45
    Lightning mohli vstřelit gól do prázdné brány, jenže hráči Toronta vleže jejich pokus zablokovali.

59:16
    Pierre-Alexandre Parenteau vypálil na levém křídle od mantinelu a jeho střelu směřující k levé tyči Andrej Vasilevskij pravým ramenem vyrazil!

59:00
    Do konce zápasu zbývá jedna minuta. Toronto v útočném pásmu.

58:50
    Maple Leafs uspěli na vhazování a usadili se v útočném pásmu.

Oddechový čas Toronta vypršel a vhazovat se bude po levici Andreje Vasilevskije.

Hlavní trenér Toronta Maple Leafs Mike Babcock si vzal oddechový čas, aby jeho hráči nabrali sílu do závěrečných sekund zápasu.

58:46
    Morgan Rielly vypálil na levém křídle od modré čáry a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

58:16
    Jonathan Bernier už je na střídačce a Toronto to zkouší ve hře bez brankáře!

58:01
    Valtteri Filppula vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a Jonathan Bernier předvedl úžasný akrobatický zákrok!

57:42
    Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvě minuty a Toronto už nemá příliš času na vyrovnání.

57:04
    Toronto Maple Leafs už svého soupeře přestřílelo, na kostce nad ledem ale stále svítí na jeho skóre nula.

56:37
    Tyler Bozak se ocitl na opačné straně ledové plochy ve slibné šanci a mířil k levé tyči, jenže Andrej Vasilevskij zůstává nepřekonaný poté, co jeho bekhendovou střelu z blízkosti vyrazil vyrážečkou mimo!

55:47
    Co teď zneškodnil Jonathan Bernier, to je neuvěřitelné! Ryan Callahan skvěle vyjel zpoza brány a u pravé tyče vypálil bekhendem. Brankář Toronta jeho střelu vyrazil a v blízkosti jeho brány se poté dostal k dorážce Valtteri Filppula, puk ale do sítě dorazit nedokázal a Jonathan Bernier ho instinktivně zalehl.

55:28
    Nazem Kadri na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu, Andrej Vasilevskij si ale prostor u své levé tyče pohlídal a po jeho dalším úspěšném zákroku následuje reklamní přestávka.