Arnhem – Excelsior 0:0 (kon.) | Zwolle – Groningen 1:3 (kon.) | Eindhoven – Graafschap 4:2 (kon.)

Groningen právě vstřelil branku!
    Je dost možné, že jsme právě sledovali rozhodující faktor celého zápasu. Zatímco po vyrovnávací brance na 1:1 měli hru pod kontrolou hráči Zwolle, nyní je to druhá strana barikády. DANNY HOESEN se krásně protáhl s míčem před branku a pověsil jej do horní poloviny klece Zwolle. Na tuto možnost už nestačil domácí ochránce svatyně reagovat. Je tu vedení pro Groningen 3:1 a jeho hráči mohou nyní hrát mnohem více v klidu.
    62. Michael DE LEEUW - 1:2

62
    Kdo čekal takový úvod druhého poločasu? To je panečku smršť v posledních minutách! Je skoro neuvěřitelné, že se Groningen dostává zpátky do vedení tak rychle v situaci, kdy se prakticky nemohl dostat k brance. Ale první větší šance hostů v tomto poločase hned končí vstřelenou brankou, ta má navíc vedoucí charakter. Brankář van der Hart už nestačil na dobrou střelu MICHAELA DE LEEUWEA, jenž oslavil právem svou trefu.
    56. Thomas LAM - 1:1

56
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Domácí fanoušci se dočkali a stadion bouří, protože PEC Zwolle nedlouho po začátku druhého poločasu srovnává skóre a nutno říci, že se tak stalo opravdu zaslouženě, protože jsou to nadále fotbalisté Zwolle, kdo je aktivnějším týmem na hřišti a zároveň si tvoří také více příležitostí. Krásnou trefu hlavičkou předvedl THOMAS LAM, jenž zajistil vyrovnávací radost a ještě větší napětí na hřišti.
    17. Alexander SØRLOTH - 0:1

17
    Tak se na to podívejme, fotbalisté Groningenu unikají v sedmnácté minutě zápasu do vedení. Domácí fanoušci a hráči se zlobí, jelikož šlo o hodně spornou situaci a vypadalo to, že zakončující autor branky na 1:0 ALEXANDER SØRLOTH se dostal do menšího konfliktu s brankářem van der Hartem. Ale dle rozhodčích vše v pořádku a hostující družina se tedy v prvním poločase ujímá těsného vedení. Uvidíme, zda najdou domácí fotbalisté brzy nějakou odpověď.