Oostende – Mouscron 3:3 (kon.) | Club Brugge – Lokeren 2:1 (kon.) | Gent – Waasland-Beveren 2:1 (kon.)
KAA Gent
2:1 (1:1)
Waasland-Beveren
Neděle 31.01.2016, 20:00Belgická Jupiler Pro League • 24. kolo

Zápas je u konce a domácí nakonec vítězí 2:1. Začátek druhé půle byl pomalejší. Gent získával čím dál tím větší aktivitu a byl stále nebezpečnější. Odměna za to přišla v 70. minutě, když se trefil Dejaegere. Potom si domácí hru už jen jestili. V 78. minutě přišel faul a pokutový kop pro Gent. Ten ale Kums neproměnil a tak byl stav stále 2:1. V závěru ještě dostal druhou žlutou kartu a zároveň tedy i červenou Moulin, ale to už hru moc neovlivnilo. Gent tedy vyhrál 2:1 a získal tři body. Ode mě je to dneska všechno, loučím se s vámi a na shledanou. (22:00:21)

90+4

90+3
    Schoofs ještě v závěru vidí žlutou kartu.

90+1
    Moulin dostává druhou žlutou kartu, když fauloval Depoitreho a je poslán do šaten! Tento sporný zákrok se Moulinovi vůbec nelíbí a jeho odchod doprovází nadávky.

90+1
    Waasland vrhá vše dopředu, ale zatím se mu nedaří.

89
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Miličevič, přichází Saief.

85
    Utkání se pomalu blíží ke konci a domácí stále vedou 2:1. Udrží vedení?

82
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Cissé, přichází Lumanza.
    79. Penalta

79
    Kums poslal pokutový kop na levou stranu. Stejnou stranu ale riskl i Henkinet, který dosáhl na balón a vyrazil ho!

78
    Cissé dostává za zákrok v pokutovém území žlutou kartu!
    78.

78
    Byla nařízena penalta pro domácí! Cissé podstrčil nohu před Dejaegereho, který upadl a domácí budou rozehrávat pokutový kop!

77
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Coulibaly, přichází Miloševič.

77
    Langilova tvrdá rána skončila mimo.

75
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Simon, přichází Matton.
    72.
    70. DEJAEGERE - 2:1

70
    Gent právě vstřelil branku!
    Nenápadná akce Gentu přinesla domácím branku! Předávka z pravé strany na levou vedla přes čtyři hráče, z nichž poslední byl BRECHT DEJAEGERE, který přesně zakončil k protější tyči a rozjásal tak celý stadión.

67
    Hlavičkový souboj mezi Dejaegerem a Moulinem skončil bolestivě pro oba dva. Oba hráči se však vrátili do hry.

65
    Publikum hlasitě píská kvůli doměnce, že sudí špatně rozhodl o odkopu od branky.

62
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Vanzo, přichází Gano.

59
    Moulin podkosil Kumse a je správně potrestán žlutou kartou.

57
    Krásná klička Langila mezi Foketem a Miličevičem! Langil dále posunul na Schrijverse, ale ten nedokázal rychle zakončit.

53
    Dejaegere dorážel na levé straně, ale balón mu skočil a on ho netrefil vůbec dobře.

50
    V souboji dvou čtrnáctek fauloval Schrijvers Kumse a odešel se žlutou kartou.

48
    Gent mohl jít do rychlého protiútoku, ale Simon se s balónem zdržel.

46
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Deaux, přichází Schoofs.

46

První půle je za námi a stav je zatím 1:1. Gent byl od začátku aktivnější a chvílemi balón soupeři vůbec nepůjčoval. První gól dali ale přesto hosté, když se v 16. minutě trefil Jonathan Buatu. Odpověď Gentu přišla dvě minuty na to, když se trefil Depoitre. Dále byl Gent také aktivnější, ale branka už žádná nepadla. O zbytku tedy rozhodne druhý poločas, který začne přibližně ve 21:05.

45+1

45
    Další pokusy Gentu nekončí úspěšně, obrana vše odvrátila.

41
    Kums přistrčil Dejaegeremu, jehož tečovaná střela skončila o kousek nad.

40
    Henkinet se musel vrhnout do standartky, kterou rozehrával Miličevič.

39
    Hosté šli do rychlého protiútoku a Langil se pokusil zakončit placírkou. Ta mu ale nesedla a balón skončil daleko od branky.

37
    Další Foketův pokus tentokrát skončil nad brankou.

35
    Foket nedovedl udělat svému soupeři kličku, a tak vystřelil. Jeho pokus byl ale zablokovaný.

31
    Cissé se dal za postranní čárou dopořádku a pokračuje ve hře.

30
    Cissé zůstává po zákroku Deauxe na zemi a Deaux dostává žlutou kartu.

28
    Domácí se dostali ke střele, ale Simonova střela byla pouze sražená.

25
    Hra začíná mít podobný scénář jako před vstřelením branek, Gent nepůjčuje Waaslandu míč.

22
    Diváci na stadionu začínají být slyšet, hra se jim evidentně líbí.
    18. DEPOITRE - 1:1

18
    Gent rychle odpovídá! Deaux na hranici vápna předává LAURENTU DEPOITROVI, který se s míčem bravůrně otočí a pošle ho do branky! 1:1.

17
    Jonathan Buatu se sundal dres a vidí za to žlutou kartu.
    16. Jonathan BUATU - 0:1

16
    Waasland právě vstřelil branku!
    Po rohovém kopu přistrčil Langil balón před sebe, ten se dostal k JONATHANU BUATOVI, který bez větších potíží poslal Waasland do vedení 1:0!
    16.

16
    Také hosté zahrozili, Coulibaly nepříjemně střílel.

14
    Miličevič se tvrdě opřel do balónu, ale bránu netrefil.

13
    Coulibaly srazil Depoitreho a domácí brudou rozehrávat přímý kop asi ze 25ti metrů.

11
    Hra se trochu zpomalila, Gent si stále hledá cestičku do šestnáctky.

7
    Domácí zatím nepůjčují Waaslandu balón, hosté se nedostali zatím do žádné střely.

5
    Chyba v rozehrávce hostující obrany, Dejaegere se dostal k míči a hledal před bránou Depoitreho, ten se ale k zakončení nepropracoval.

3
    Foketův centr do vápna skončil na hlavách bránicích hráčů. Gent je v ofensivě i nadále.

1
    Domácí Gent nastupuje v typických modrých dresech, hosté jsou v bílém.

1

KAA Gent: Sels – Mitrovič, Nielsen, Rafinha – Foket, Deaux, Dejaegere, Miličevič – Depoitre, Kums, Simon
    Náhradníci: Vitas, Coulibaly, Matton, Diedhiou, Saief, Wikheim, Vandenbussche, Schoofs

KV Red Star Waasland: Henkinet – Jans, Jonathan Buatu, Demir, Moren – Coulibaly, Cissé, Langil – Vanzo, Schrijvers, Moulin,
    Náhradníci: Gano, Marič, Miloševič, Destorme, Goblet, Caufriez, M'Sila, Lumanza

Rozhodčí: Laforge – Conotte, Ponsar.

Dobrý den, vítám zde všechny fotbalové fanoušky u online reportáže ze zápasu 24. kola nejvyšší belgické fotbalové soutěže. Dnes budeme sledovat zápas mezi KAA Gentem a KV Red Star Waaslandem. Domácí klub je se 49ti body na prvním místě. Dnešní soupeř Gentu má pouze 25 bodů a je třináctý. První vzájemné utkání na hřišti Red Staru skončilo výhrou Gentu 3:1. Právě Gent bude favoritem i v dnešním střetnutí. Dokáže KAA vyhrát a tím si upevnit vedoucí pozici? Uvidíme, začíná se ve 20:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.