New Jersey – Philadelphia 3:6 (kon.) | Washington – Los Angeles 3:1 (kon.) | Carolina – Winnipeg 2:1 (kon.)
Columbus – Boston 1:2 (po pr.) | Ottawa – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Tampa – San Jose 2:4 (kon.)
St. Louis – Dallas 2:1 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 3:5 (kon.)
St. Louis Blues
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Dallas Stars
Středa 17.02.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemné středeční ráno. (04:57:56)

Československá stopa v utkání:
    Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:28
    Radek Faksa (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:44
    Dmitrij Jaškin (STL) do utkání nezasáhl.

1. Kevin Shattenkirk (STL) 1+0
    2. Brian Elliott (STL) 21 zák., 1 gól, 94.4%
    3. Kari Lehtonen (DAL) 16 zák., 2 góly, 90.9%.

Vyhraná vhazování: 58% – 42%.

Dva týmy ze špice Západní konference podle očekávání svedly vyrovnaný souboj, který našel rozuzlení až v nastaveném čase. Hosté hledali odpověď na Schwartzovu přešťastnou branku až do 54. minuty. V ní jeden bod Dallasu zajistil Janmark, ovšem v prodloužení se v přesilové hře prosadil Kevin Shattenkirk, jenž rozhodl o výhře Blues, kteří se o bod přiblížili svému dnešnímu soupeři.

61:11 Kevin SHATTENKIRK - 2:1p

61:11
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Oba týmy se po celou dobu v přesilových hrách trápily, avšak Blues tu poslední z nich využili a získávají z tohoto zápasu i druhý bod! Paul Stastny z brankové čáry nabil na střelu KEVINU SHATTENKIRKOVI, který zpoza pravého kruhu vypálil z první a poslal puk mimo dosah Kariho Lehtonena. Asistence: Paul Stastny, Alexander Steen.

60:54
    Blues se usadili v útočné třetině a snaží se vymyslet recept na Kariho Lehtonena.

60:22
    Goligoski obral o puk Backese a jeho kolega Oduya vzápětí obstaral důležité vyhození přes všechny čáry.

60:01

Šedesát minut hry o osudu vyrovnaného klání nerozhodlo, a tak zákonitě následuje pětiminutové prodloužení, které Blues začnou v početní výhodě.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:57

59:46
    A další pohroma pro Dallas je na světě. Jason Demers ve středním pásmu fauloval Steena a je vyloučen za nedovolené bránění. Blues tak začnou případné prodloužení v přesilovce.

59:38
    Ani sedmá přesilovka Dallasu zřejmě využita nebude, kotouč je v blízkosti Kariho Lehtonena.

59:17
    Parayko osvobodil bránící celek a vše pomalu směřuje k prodloužení.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 21. Schwartz (Parayko, Gunnarsson), 62. Shattenkirk (Stastny, Steen) – 54. Janmark (Ničuškin, Goligoski)

St. Louis Blues: Elliott (Copley) – Shattenkirk (A), Bouwmeester, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Edmundson – Backes (C), Steen (A), Berglund – Tarasenko, Lehtera, Schwartz – Brouwer, Stastny, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.
    Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Goligoski (A), Demers, Oduya, Jo. Benn, Nemeth – Eaves, Seguin, Ja. Benn (C) – Sharp, Eakin, Roussel – Hemský, Janmark, Ničuškin – McKenzie, Faksa, Fiddler (A).

Rozhodčí: O´Halloran, Sutherland – Murchison, Rody

Diváci: 18 156