Tlačová konferencia DAC Dunajská Streda | (kon.) | | | Tlačová konferencia ŽP Šport Podbrezová | (kon.) |
Tlačová konferencia AS Trenčín | (kon.) | | | Tlačová konferencia ÚLK | (kon.) |
ME - smíšená štafeta jednotlivců, Ťumeň | Vítěz: Rusko (kon.) | | | ME - smíšená štafeta mužů a žen, Ťumeň | Vítěz: Rusko (kon.) |
konec
Mistrovství Evropy - smíšená štafeta mužů a žen, Ťumeň
Vítěz: Rusko
Soukup prohrává s Femlingem souboj o desáté místo
|
||
Cíl
|
Švéd Femling nakonec přespurtoval Jardu Soukupa a odsouvá ho na jedenácté místo.
|
|
7 stř
|
Jaroslav Soukup chtěl zastřílet rychle a musí dvakrát opravovat.
|
|
6 stř
|
Václavík má opět tři minely a musí třikrát dobíjet...
|
|
Souboj o první místo na šesté položce
|
||
6 stř
|
Kazár zastřílel hodně rychle a navíc čistě a stáhl své manko o zhruba dvě vteřinky!
|
|
5 stř
|
Adam Václavík selhal na ležce a musí na dva trestné okruhy!
|
|
5 stř
|
Tak to je hodně špatné! Václavík musí dobíjet třikrát a nesmí se mýlit!
|
|
Landová posílá na trať Václavíka
|
||
2 před
|
Jitka Landová předává na pátém místě Adamu Václavíkovi se ztrátou minuty a 31 vteřin na první příčku.
|
|
4 stř
|
Tak Jitka Landová to zvládla! Vystřílela se třemi náhradními náboji všechny tři terče, ale odjíždí na pátém místě se ztrátou půl minuty na Rusko. To je hodně.
|
|
Landová po odjezdu ze střelnice ztrácí na čelo 45 vteřin.
|
||
7.3km
|
Landová sice nabrala ztrátu a má manko 25 vteřin, ale stále má výrazný náskok na skupinu vlčič nějakých 11 vteřin. Za ní jedou Italka Gontierová, Norka Landheimová či Francouzka Bollietová.
|
|
Češi do závodu vstoupí v sestavě – Jessica Jislová, Jitka Landová, Adam Václavík a Jaroslav Soukup. Slabšími úseky by měly být v případě české štafety dvojka a trojka. Forma Jitky Landové není úplně průkazná, jelikož na posledním podniku nestartovala. Adam Václavík zase v generálce na ME hodně kazil střelbu.
|
konečné pořadí závodu:
1. Rusko 1:10:03.7 (1+9)
2. Slovensko +0.1 (0+5)
3. Norsko +1:04.1 (0+12)
4. Německo +1:13.7 (3+7)
5. Bulharsko +2:28.8 (1+9)
6. Francie +3:01.3 (1+9)
7. Rakousko +3:15.7 (3+10)
8. Itálie +3:44.2 (1+16)
9. Litva +4:04.7 (1+8)
10. Švédsko +4:13.9 (0+12)
11. Česká republika +4:14.0 (2+19)
Startovní listina štafetového závodu
1. Rusko (Anastasija Zagorujková, Olga Jakušovová, Matvej Jelisejev, Jevgenij Garaničev)
2. Německo (Nadine Horchlerová, Karolin Horchlerová, Matthias Bischl, Florian Graf)
3. Norsko (Sigrid Bilstad Neraasenová, Bente Losgård Landheimová, Henrik L'Abee-Lund, Haavard Bogetveit)
4. Francie (Chloe Chevalierová, Marine Bollietová, Fabien Claude, Antonin Guigonnat)
5. Česká republika (Jessica Jislová, Jitka Landová, Adam Václavík, Jaroslav Soukup)
6. Rakousko (Ramona Düringerová, Julia Schweigerová, Tobias Eberhard, Lorenz Wäger)
7. Bělorusko (Kristina Ilčenková, Marija Panfilovová, Dzmitryj Abašau, Sergej Bočarnikov)
8. Švýcarsko (Flurina Volkenová, Susanna Meinenová, Eligius Tambornino, Severin Dietrich)
9. Slovensko (Paulina Fialková, Jana Gereková, Matej Kazár, Martin Otčenáš)
10. Švédsko (Johanna Skottheim, Sofia Myhrová, Christofer Eriksson, Peppe Femling)
11. Itálie (Alexia Runggaldierová, Nicole Gontierová, Pietro Dutto, Giuseppe Montello)
12. Bulharsko (Emilija Jordanovová, Desislava Stojanovová, Vladimir Iliev, Krasimir Anev)
13. Finsko (Laura Toivanenová, Meri Maijalaová, Antti Repo, Teemu Huhtala)
14. Rumunsko (Réka Foriková, Luminița Pișcoranová, Marius Ungureanu, Ştefan Gavrilă)
15. Kazachstán (Alexandra Sassinová, Jelena Chrustalevová, Nikolaj Brajčenko, Timur Chamitgatin)
16. Litva (Natalja Kočerginová, Natalija Paulauskaiteová, Tomas Kaukenas, Karol Dombrovski)
1. Rusko 1:10:03.7 (1+9)
2. Slovensko +0.1 (0+5)
3. Norsko +1:04.1 (0+12)
4. Německo +1:13.7 (3+7)
5. Bulharsko +2:28.8 (1+9)
6. Francie +3:01.3 (1+9)
7. Rakousko +3:15.7 (3+10)
8. Itálie +3:44.2 (1+16)
9. Litva +4:04.7 (1+8)
10. Švédsko +4:13.9 (0+12)
11. Česká republika +4:14.0 (2+19)
Startovní listina štafetového závodu
1. Rusko (Anastasija Zagorujková, Olga Jakušovová, Matvej Jelisejev, Jevgenij Garaničev)
2. Německo (Nadine Horchlerová, Karolin Horchlerová, Matthias Bischl, Florian Graf)
3. Norsko (Sigrid Bilstad Neraasenová, Bente Losgård Landheimová, Henrik L'Abee-Lund, Haavard Bogetveit)
4. Francie (Chloe Chevalierová, Marine Bollietová, Fabien Claude, Antonin Guigonnat)
5. Česká republika (Jessica Jislová, Jitka Landová, Adam Václavík, Jaroslav Soukup)
6. Rakousko (Ramona Düringerová, Julia Schweigerová, Tobias Eberhard, Lorenz Wäger)
7. Bělorusko (Kristina Ilčenková, Marija Panfilovová, Dzmitryj Abašau, Sergej Bočarnikov)
8. Švýcarsko (Flurina Volkenová, Susanna Meinenová, Eligius Tambornino, Severin Dietrich)
9. Slovensko (Paulina Fialková, Jana Gereková, Matej Kazár, Martin Otčenáš)
10. Švédsko (Johanna Skottheim, Sofia Myhrová, Christofer Eriksson, Peppe Femling)
11. Itálie (Alexia Runggaldierová, Nicole Gontierová, Pietro Dutto, Giuseppe Montello)
12. Bulharsko (Emilija Jordanovová, Desislava Stojanovová, Vladimir Iliev, Krasimir Anev)
13. Finsko (Laura Toivanenová, Meri Maijalaová, Antti Repo, Teemu Huhtala)
14. Rumunsko (Réka Foriková, Luminița Pișcoranová, Marius Ungureanu, Ştefan Gavrilă)
15. Kazachstán (Alexandra Sassinová, Jelena Chrustalevová, Nikolaj Brajčenko, Timur Chamitgatin)
16. Litva (Natalja Kočerginová, Natalija Paulauskaiteová, Tomas Kaukenas, Karol Dombrovski)
Jan Vojkůvka
@JanVojkuvka