Sochaux – Nantes 3:2 (po pr.) | Lorient – GFC Ajaccio 3:0 (kon.) | Saint-Étienne – PSG 1:3 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:3 (1:2)
Paris Saint-Germain
Středa 02.03.2016, 21:05 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Ètienne • Francouzský pohár • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.

Vítejte u dnešního on-line přenosu fotbalového utkání osmifinále Francouzského poháru, v němž AS SAINT-ÉTIENNE přivítá na Stade Geoffroy-Guichard PARIS SAINT-GERMAIN.

Domácí neprožívají zrovna dobré období. V šestnáctifinále Evropské ligy neuspěli se švýcarskou Basilejí, kterou sice doma porazili 3:2, nicméně ve Švýcarsku minulý týden prohráli 1:2 a díky většímu počtu gólů na hřišti soupeře se z postupu radovala Basilej. Vše dovršila i nedělní ligová porážka na domácím hřišti s Caen 1:2. Právě to se díky této výhře vyhouplo na příčku, která jako poslední zajišťuje pohárovou Evropu.

Ligový suverén se vzpamatovává z první letošní ligové porážky, v neděli prohrál v Lyonu 1:2! Pro PSG půjde o druhé letošní pohárové měření s ASSE. To první přišlo v prosinci loňského roku v Ligovém poháru, kdy PSG doma soupeře přehrálo 1:0. V ligovém poháru dokráčel pařížský klub již do finále a stejné ambice má i ve Francouzském poháru. V cestě mu však stojí Saint-Étienne, které rozhodně nedá kůži zadarmo!

AS Saint-Étienne: Ruffier – Malcuit, Théophile-Catherine, Perrin, Pogba, Assou-Ekotto – Selnaes, Cohade, Eysseric – Monnet-Paquet, Søderlund,
    Náhradníci: Tabanou, Clément, Moulin, Maupay, Roux, Pierre-Gabriel, Pajot

Paris Saint-Germain: Sirigu – Marquinhos, Thiago Silva, Luiz, Kurzawa – Rabiot, Motta, Matuidi – Pastore, Ibrahimović, Cavani
    Náhradníci: Stambouli, Nkunku, Augustin, Trapp, Lucas Moura, Maxwell.

1
    Pohled z hlediště

2
    Autové vhazování domácích, z levé strany, na útočné polovině.

3
    Assou-Ekotto si autové vhazování z levé strany zopakuje.

5
    Hraje se ve středu hřiště, ani jeden z týmů zatím branku soupeře neohrozil.

6
    Vůbec první útočná akce PSG, pas z levé strany směřuje do vápna ASSE, tam si snaží vybojovat pozici Cavani, ale míč je příliš vysoko na to, aby mohl hlavičkovat.

7
    Eysseric s míčem na levé straně, u pokutového území soupeře, hledá ve vápně Søderlunda, ale posílá nepřesnou přihrávku, hrají hosté.

9
    Javier Pastore fauluje na polovině soupeře, tím akce PSG končí, hrají domácí.

10
    Malcuit neprošel po pravé straně, ale míč se vrací na kopačky fotbalistů ASSE.

11
    Assou-Ekotto se nepohodl s Ruffierem, je z toho roh pro PSG.

12
    Hosté rozehráli z pravé strany, ale míč se postupně vrací až k půlící čáře.

12
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Zlatan Ibrahimović poslal parádní pas za obranu domácího týmu, trochu "zaspal" Théophile-Catherine, kterému uběhl EDISON CAVANI a ten se tváří v tvář Ruffierovi dokázal prosadit.
    12. Edison CAVANI - 0:1

14
    Míč končí v autu, domácí budou vhazovat z pravé strany.

15
    Zlatan Ibrahimović v ofsajdu, který, pokud vůbec byl, byl neskutečně těsný.

17
    Hraje se ve středu hřiště, hosté drží míč.

19
    Volný kop pro domácí tým, je to ale z velké dálky od branky PSG, rozehraje Cohade.

20
    Nakonec je z toho rohový kop, který domácí rozehrají z levé strany.

22
    Monnet-Paquet pálí z levé strany, zpoza pokutového území PSG, ale s jeho střelou si Sirigu poradil.

24
    Žlutou kartu dostává Kévin Malcuit (AS Saint-Étienne) za faul na Zlatana na půlící čáry.

26
    Domácí se nyní těžko probíjí k pokutovému území soupeře, hosté hrají to, co musí.

28
    Odkop od branky PSG, Cavani prohrál hlavičkový souboj, hrají domácí.

29
    Od Davida Luize se odráží míč za postranní čáru, domácí vhazují z levé strany.

30
    Je za námi první půl hodina hry, hosté drží těsné vedení a zatím kontrolují zápas.

32
    Cohade vybojoval míč nyní směřuje na polovinu PSG, domácí to zkoušejí po pravé straně.

34
    Typická hra PSG, hosté s míčem na své polovině, jedna přihrávka za druhou, soupeře běhá bez míče.

35
    Jediným vzrušením budiž špatně načasovaná přihrávka Thiaga Silvy na Sirigu, který to měl jen tak tak.

35
    A znovu se opakující scénář u PSG, rychlá útočná akce, kdy Ibrahimović poslal střílenou přihrávku z levé strany do vápna, kde míč na hranici malého vápna nasměroval do branky ASSE MARQUINHOS.
    35. MARQUINHOS - 0:2

37
    Hosté znovu na polovině ASSE, tentokrát se domácí ubránili.

39
    Nákop hostů na Kurzawu, kterého ale od míče odstavil bránící hráč Saint-Étienne.

40
    Posledních pět minut prvního poločasu, v němž jednoznačně kralují hosté. Ti nastříleli již dva góly a hlavně mají zápas pod kontrolou.

41
    Assou-Ekotto vybojoval na polovině soupeře alespoň autové vhazování.

42
    Nakonec domácí vybojovali rohový kop.

43
    Byla nařízena penalta ve prospěch Saint-Étienne, Kurzawa fauloval Cohadeho.
    43. Penaltový zákrok

43
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    VALENTIN EYSSERIC pokutový kop s přehledem proměnil a snižuje tak z pohledu domácího týmu na 1:2.
    43. Valentin EYSSERIC - 1:2

45
    Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, hosté s míčem na své polovině.

45
    Hosté ještě vybojovali rohový kop, který rozehrají z levé strany.

45+1

Rabiot hlavičkoval po rohovém kopu pouze nad branku a hned poté sudí ukončil první poločas. V něm jsme byli svědky tří gólů, dva padly do domácí branky, Saint-Étienne snížilo v závěru poločasu z pokutového kopu a je jasné, že se tím vrátili pro druhou půli do hry!
    Cavani slaví první gól PSG

Druhý poločas začne přibližně v 22:06.

46

48
    Nepřesným pasem na Kurzawu končí útočná akce PSG, ale hosté i tak mají znovu míč na svých kopačkách.

49
    Matuidi se poroučel na trávník, ale bylo to bez cizího zavinění, jeho vlastní chybou upadl.

50
    Cavani našel na vápně soupeře Pastoreho, který si sice míč zpracoval, ale střela mu nesedla.

52
    Slibně vypadají akci domácího týmu překazila nepřesná finální přihrávka Selnaese.

55
    Akci PSG končí ofsajdem Pastoreho, odkop od branky ASSE.

57
    Důrazem se nyní domácí prosazují, Assou-Ekotto centruje z levé strany, ve vápně se snaží z voleje pálit Cohade, ale míč vůbec nezasáhl.

58
    Ale domácí jsou znovu u míče a Pogba se tentokrát snaží z levé strany najít někoho ve vápně, ale poslal hodně nepřesný pas na nikoho.

59
    Další útočná akce domácích, Marquinhos odvrací centr na Assou-Ekotta.

60
    Ale Saint-Étienne je stále u míče, dva centry z levé strany směřovali do vápna PSG, které se osvobozuje odkopem míče do autu.

61
    PSG je nyní pod tlakem, zhruba posledních pět minut patří zatím domácím.

62
    Nakonec končí útočné snažení faulem na Thiaga Mottu, hrají tak hosté.

64
    Pastore pálí z pravé strany a trefuje vzdálenější tyč domácí branky!
    64. Pastore (PSG) trefuje tyč domácí branky

66
    Lavička PSG připravuje první změnu v sestavě.

67
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Benjamin Stambouli.

68
    Žlutou kartu dostává Benjamin Stambouli (Paris Saint-Germain) za faul před vlastním vápnem.

69
    Domácí rozehrají volný kop z levé strany, z pětadvaceti metrů od branky PSG.

70
    Hosté se v pohodě ubránili, snaha domácích končí faulem na bránícího Davida Luize.

71
    Probíhá poslední dvacetiminutovka a domácí stále marně dotírají na branku PSG.

72
    Z pravé strany posílá centr do vápna PSG Malcuit, obrana hostů odvrací do autu.

73
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kevin Monet-Paquet, přichází Nolan Roux.

75
    Domácí vybojovali rohový kop z pravé strany, rozehrává Eysseric.

76
    Ale i tentokrát byla úspěšnější defenziva PSG.

77
    Žlutou kartu dostává Adrien Rabiot (Paris Saint-Germain) za útočný faul na Selnaese.

77
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Eysseric, přichází Tabanou.

78
    Ibrahimović fauluje v hlavičkovém souboji na polovině soupeře.

79
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Maxwell.

83
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Alexander Søderlund, přichází Neal Maupay.

84
    Domácí s míčem na polovině PSG, hosté brání, na hrotu zůstává osamocený Zlatan.

85
    Dobrá šance domácích, kterou ale nakonec přerušil odpískaný ofsajd.

87
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Lucas.

88
    Oba týmy tak vyčerpaly všechny možnosti střídání, koncovka utkání, domácí stále o gól prohrávají!

88
    Ibrahimović pálí z pravé strany, přízemní střelu však dokázal Ruffier skvěle vyrazit.
    Po faulu na Eysserica nařídil sudí pokutový kop pro ASSE v prvním poločase

89
    Rohový kop pro Saint-Étienne, domácí rozehrají z pravé strany.

90
    Míč směřuje před pokutové území PSG, odkud ale obránce hostů odkopává míč.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+3
    Brazilec LUCAS si nyní parádně pohrál hned s pěticí bránících hráčů soupeře, které obešel a uvnitř vápna vypálil, míč končí v bráně a je rozhodnuto.
    90+3. LUCAS - 1:3

90+4

Je konec, PSG slaví postup do čtvrtfinále Francouzského poháru, který se ostatně očekával. Ligový suverén odehrál na hřišti ASSE typický zápas, kdy často držel míč a hrozil z velmi rychlých útočných akcí, které se domácí obraně nedařilo tolik pokrývat.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:59:29)