Washington – Toronto 3:2 (kon.) | Detroit – Chicago 2:5 (kon.) | Anaheim – Montreal 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Stadion Vrchlabí
3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Stav série: 1:0
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Čtvrtek 03.03.2016, 18:00 • DD Eletromont Aréna • Play-off 2. ligy, skupina Západ • Čtvrtfinále

První zápas série mezi Vrchlabím a Jabloncem je za námi. Vrchlabí poprvé v sezóně poráží Vlky z Jablonce a ujímá se vedení 1:0. Děkuji vám za pozornost a přeji pěkný večer! (20:33:21)

59:52
    Na konci zápasu mohl navýšit ještě Matějka, ale byl těsně hlídán a nedokázal kvalitně zakončit.

58:52
    Bříška v ohromné šanci minul odkrytou klec. Tohle byla tutovka a Jelínek už by neměl šanci. Bříška však trefil kotouč velmi špatně. Hostující brankář se vrací zpět na své místo.

57:59
    Hosté zkusí hru bez brankáře. Bude se hrát tedy šest proti třem!

57:59
    Za sekání si jde sednout Patrik Urban.

57:39
    Jelínek opět drží Vrchlabí. Dokázal k sobě včas přisunout betony a tak tak stihl zachránit domácí před obdrženým gólem.

56:46
    Po velmi tvrdém zákroku putuje na trestnou na dvě minuty Tomáš Jirků. Provinil se vražením na hrazení.

56:23
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Ihned po vhazování dokázali domácí navýšit na tříbrankový rozdíl. A branku se zasloužil JAN MATĚJKA. Asistence: Urban, Šimoníček

56:19
    Hostující brankář musel opět zasahovat. Na řadě je další vhazování před Stejskalem,

56:05
    Maďarova tečovaná střela končí v ochranné síti.

55:56
    Jelínek výborně zasáhl vyrážečkou proti svižné střele, které mířila přímo k pravé tyčce. Dnes chytá opravdu famózně!

55:04
    Matějka nezachytil Šimoníčkovu přihrávku a u kotouče jsou zase Vlci.

54:09
    Domácí opět hrozili, ale střela od pravého kruhu se mezi tři tyče nevešla.

53:19
    To už teď ale domácí nemusí vůbec mrzet. Zleva se skvěle najel MICHAL PROCHÁZKA a střelou nad beton k pravé tyči navyšuje. Asistence: Urban, Jebavý

52:32
    Urban dostal výbornou příležitost na navýšení vedení. Střelu ale poslal těsně nad.

51:52
    Před Jelínkem se snažil nahození od modré tečovat Homolka. Na puk ale nedošáhl.

51:14
    Vrchlabí je teď po dlouhé době v útočném pásmu. Zatím ale spíše bojuje o puk v rohu.

50:43
    Přihrávka rukou. Vhazovat se bude na středu.

50:04
    Po dalším vhazování před Jelínkem jsou u kotouče hostující hráče a drží si pásmo.

49:44
    Zakázané uvolnění Vrchlabí.

49:19
    Po dlouhé době se bude vhazovat také před jabloneckou brankou.

48:59
    Oba týmy v plném počtu.

48:22
    Jelínek po vhazování opět musel zasahovat. Chytil kotouč do lapačky a bude následovat další vhazování.

47:42
    Čechura zkusil nahodit na branku od modré. Jelínek si nahození i přes špatný výhled pokryl a svírá kotouč ve výstroji.

47:20
    Bude se vhazovat opět před domácím klecí.

47:12
    Bude se vhazovat před Jelínkem.

Na utkání dnes dorazilo 1228 diváků!

46:59
    Po velmi krátké pěstní potyčce jde na trestnou lavici Šulc a Klement,.

46:52
    Hejda střílel od modré. Stejskal vyrážel pravým betonem mimo.

46:26
    Zakázané uvolnění jabloneckého celku.

46:09
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat před Jelínkem.

45:18
    Střelu Pavlů od modré si Jelínek bez problémů stáhl ze vzduchu.

44:32
    Skvělý Jelínek! Po Klementově špatném vyhození hosté nadvakrát stříleli. Jelínek si ale dokázal výborně poradit a drží vedení domácího celku.

43:31
    Na ledě teď hrají nejvíc snad brankáři. Nepřesná nahození totiž končí právě často za brankou.

42:22
    Zakázané uvolnění hostí.

42:04
    Střelu zblízka sevřel Jelínek ve výstroji a bude se vhazovat před jeho brankou.

41:53
    Zakázané uvolnění domácích.

41:33
    Hosté už přecházeli do útoku, ale jeden z hráčů zůstal v útočném pásmu.

41:02
    Vrchlabí drží pásmo.

40:26
    Zblokované nahození Jablonce končí vysoko nad. Bude se vhazovat.

40:01

Ve druhé třetině se hra už trochu zlepšila. Skvělou práci zatím odvádějí brankáři, kteří mají hlavní zásluhu na gólově strohém utkání. Od gólu Jandejska je na ledě ale vidět úplně jiný obraz hry, než byl k vidění do 35. minuty. Hosté Vrchlabí zatlačili před vlastní branku a byli na ledě jasně dominantnějším týmem. Velké snaze o srovnání se však domácí ubránili. Závěrečná třetina začne asi v 19:45.

40:00

39:47
    Jelínek raději skryl kotouč v lapačce před jabloneckým útočníkem.

39:11
    Domácí se osvobozují a vyhazují alespoň na zakázané uvolnění.

38:55
    Hosté neuvěřitelně tlačí a stále drží kotouč před Jelínkovou brankou.

38:22

37:11
    Tvrdou ránu Nevyhoštěného zblokoval Jandejsek do rohu kluziště.

36:22
    Vyloučen je Martin Klement za hrubost.

35:59
    Po obdrženém gólu si Vlci zahráli přesilovku a dostali se do obrovského tlaku. Jejich střeli ale skončili neúspěchem.

35:54

34:19
    Po skvělé Urbanově nahrávce zůstal v mezikruží nekrytý ADAM JANDEJSEK, jehož střelu k levé tyči dokázal Stejskal jen tečovat. Asistence: Urban

33:54
    Domácí přesilovka končí po nedovoleném bránění, kterým se provinil Tomáš Jirků.

33:23
    Hosté ve čtyřech.

32:55
    Hosté se nahozením osvobozují.

32:44
    První vrchlabská rána od modré skončila ve Stejskalově náručí.

32:27
    V podobné situaci se nyní ocitají i domácí. Budou hrát téměř minutovou přesilovku 5:3. Provinil se Michal Nevyhoštěný podražením.

32:19

31:23
    A Vrchlabí nakonec infarktové vteřiny oslabení zvládlo. Vyloučen je totiž Lukáš Tondr za nedovolené bránění.

31:23
    Domácí obrana dokázala zblokovat pokud Abrahama od modré a přerušuje se hra.

31:09
    Jablonecké střely zatím končí pouze mimo nebo u Jelínka. Nyní se domácí trenér vyžádal oddechový čas.

30:14
    Vyloučen je Jiří Jebavý za zdržování hry. Hosté budou hrát téměř minutu 5:3.

29:33
    V ohromné šanci se ocitl Bříška. Dostal velmi pěknou přihrávku od mantinelu a byl sám pře vrchlabským brankářem. Puk ale nedokázal adekvátně trefit a jen tak lehce ho doťukl mimo branku.

29:19
    U ledu leží Peřina. Vyloučen je Matějček za napadení.

28:53
    Zpoza branky si vyjel Demel, který ale zamířil jen do těla vrchlabského brankáře.

28:27
    Do velmi slušné pozice se nyní dostal Tomáš Šťastný. Jeho ránu od pravého kruhu k levé tyči Stejskal s problémy vyrazil betonem.

27:41
    Zdá se, že se Vrchlabí konečně dokázalo vyprostit z vlčího tlaku. Bude se vhazovat před Stejskalem.

27:20
    Hosté to opět zkoušeli prakticky z nulového úhlu. Jejich střela končí na boku branky.

27:05
    Střelu z velkého úhlu si Jelínek pohlídal.

26:25
    Hosté se však dostávají z útočného pásmu kvůli postavení hráče v brankovišti.

26:00

25:55
    Jablonec teď pevně svírá domácí tým v jejich obranném pásmu. Bříška pálil těsně vedle levé tyče.

24:40
    V ohromné šanci Brokeš! V přečíslení dva na jednoho vzal zakončení na sebe, ale Jelínek jeho střelu bez problémů zneškodnil.

24:12
    Rozjetou akci domácích zastavuje ofsajd.

23:33
    Rozjetý Šimoníček pálil tvrdou ranou od pravého mantinelu. Jeho rána končí mimo. Bude se vhazovat před Stejskalem

22:38
    Druhou třetinu začali aktivněji domácí, kteří už delší dobu kombinují v pásmu.

22:09
    Matějkova střela jde také nad.

21:45
    Po Klementově nepřesné nahrávce se u modré zmocnil puku Peřina. Vystřelil jen těsně nad.

20:22
    Tísněný Stejskal raději podržel kotouč pod lapačkou. Bude se vhazovat.

20:03

20:01

První třetina moc pěkné hokejové podívané nenabídla. Bylo vidět hodně tvrdé hry a strkanic, ale na gól jsme v první periodě čekali marně. Oba týmy se zatím zaměřují spíše na obranu.

20:00

19:56
    V domácím kotli to teď jen zahučelo. Z mezikruží napřáhl Jiří Šimoníček a jeho rána mířila těsně nad beton Stejskala. Nakonec však těsně minula cíl a skončila mimo.

19:43
    Před koncem hrozí i Jablonec. Střelu domácí obrana zblokovala do ochranné sítě.

19:26
    Šťastný v protiútoku dva na dva vzal zakončení na sebe. Jeho střelu k pravé tyči si ale Stejskal pohlídal a lapil jí.

19:08

18:44
    Hosté se teď hodně zlobí. Po jednom ze zákroků zůstal po střetu s Martinem Klementem ležet u mantinelu jeden z jejich hráčů. Rozhodčí ale vylučovat nebudou.

18:03
    Hru snad nyní trochu rozhýbe přesilovka. Provinil se Tomáš Brokeš nedovoleným bráněním.

17:51
    Nyní jsou k vidění především laciné ztráty. Hraje se bez větších šancí.

16:48

16:01

15:50
    Šťastný získal velmi pěkným individuálním průnikem pásmo, o které však Maďar vzápětí po špatné nahrávce přišel.

15:00

14:48
    Od začátku zápasu může vidět tvrdé dohrávání soubojů. Jiří Peřina putuje na trestnou lavici za hrubost.

14:29
    Domácí vyhazují.

14:01
    Teď už se ale vylučovat bude. Za napadení jde na dvě minuty Martin Matějček.

13:38
    Za domácí brankou se to teď opět hodně mlelo. Rozhodčí museli krotit hráče. Strkanice se nakonec obešli bez vylučování.

12:27
    Nyní je o něco aktivnější domácí tým. Zatím ale můžeme vidět více zbytečných ztrát kotouče, než pořádných šancí.

11:03
    Oppelt zkusil překvapit bekhendem, ale nepovedlo se mu zvednout kotouč a jeho pokud zabrzdil první obránce.

10:48
    Situace se bude opakovat.

10:41
    Následuje vhazování před Stejskalovou brankou.

10:27

09:59
    Za domácí brankou se už schylovalo k bitce. Jandejska s Pavlů však dokázali rozhodčí včas umravnit.

09:45
    Hra se přerušuje, rozjetý vrchlabský útok zastavil Stejskal včasným vyjetím.

09:19
    Vrchlabí zatím zvládá oslabení skvěle. Vlci se vůbec nemůžou dostat do útočného pásma.

08:27
    Teď už vyloučení i na vrchlabské straně. Matějček se provinil podražením.

08:15
    Teď pro změnu je víc na puku Vrchlabí, ale zatím se do pořádné palebné pozice nedostalo.

07:14
    Nevyhoštěný v obrovské šanci nedokázal po blafáků doklepnout do odkryté branky. Kotouč mu ujel.

07:04

05:34
    Až nyní se hostům podařilo vyhodit a alespoň na chvíli si budou moc oddychnout.

05:04
    Rovněž za vražení na hrazení je vyloučen Tomáš Zeman. Vrchlabí bude hrát přes třicet sekund proti třem.

04:35
    Vrchlabí svírá Vlky a těm se zatím nedaří vyhodit.

03:38
    Po tvrdém zákroku u mantinelu je vyloučen Tomáš Demel a máme tu první přesilovku utkání.

02:37
    V první větší šanci jablonecký Tondr. Zůstal osamocený před Jelínkem a zblízka pálil. Jelínek si ale s jeho ránou poradil.

02:05
    Brokešova nepřesná rána míjí levou tyč.

01:16
    Matějkova nepřesná rozehrávka končí u Vlků a ti se dostávají z obranného pásma.

00:35
    Protiútok hostí zastavuje ofsajd.

00:21
    Aktivněji vstoupili do utkání domácí, ale v útočném pásmu nic kloudného nevymysleli.

00:01

Před úvodním vhazováním nás ještě čeká česká hymna.

Na ledě nyní probíhá slavnostní nástup s nejmladšími hokejisty HC Krkonoše. Utkání začne zhruba za pět minut.

HC Stadion Vrchlabí: Jakub Jelínek (Martin Abrahám) – Tadeáš Hejda, Martin Klement, Jiří Jebavý, Jan Kadavý, Adam Jandejsek, Martin Matějček – Patrik Maďar "A", Martin Filip "C", Tomáš Šťastný, Jan Matějka, Patrik Urban, Jiří Šimoníček, Michal Procházka, Tomáš Jirků, Tomáš Bláha "A", Tomáš Oppelt, Daniel Vacek, Jan Srnský

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jiří Stejskal (Martin Bouška) – Petr Pilař, Tomáš Čechura, Michal Pavlů, Tomáš Zeman, Lukáš Abraham, Ladislav Pulec – Michal Nevyhoštěný, Tomáš Demel "A", Jiří Peřina "C", Jakub Mulač, Tomáš Brokeš, Marek Frk, David Homolka, Tibor Hric, Jan Šulc "A", Lukáš Tondr, Kamil Bříška

Rozhodčí: Tomáš Luczków – Mgr. David Potůček, Michal Tasch DiS..