Philadelphia – Tampa 4:2 (kon.) | Toronto – Buffalo 3:4 (0:1 po s.n.) | Florida – Boston 4:5 (po pr.)
Calgary – San Jose 1:2 (po pr.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.) | Anaheim – Washington 1:2 (1:2 po s.n.)

Československá stopa v utkání:

Radim Vrbata (VAN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:50 (07:22:07)
    Statistiky po skončení jednoznačného utkání v Staples Center.

1. Anze Kopitar (LAK) 1+2
    2. Jeff Carter (LAK) 2+0
    3. Jonathan Quick (LAK) 21 zák., 1 gól, 95,5%
    Kings v domácím Staples Center zničili Vancouver vysoko 5:1.

Vancouver se v úvodu třetí třetiny snažil za stavu 2:1 pro Los Angeles vyrovnat, jenže poté se hra Canucks naprosto rozsypala a Jeff Carter s Vincentem Lecavalierem během necelé minuty vstřelili dva góly, kterými zpečetili nakonec hladké vítězství svého týmu, které první jmenovaný ještě podtrhl střelou do prázdné brány a vstřelil svůj jubilejní 300. gól v kariéře NHL. Skvělý zápas odehrál také Anze Kopitar, který vstřelil gól a zaznamenal dvě asistence. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 5 Vancouver Canucks 1.

59:59
    Čas se naplnil a fanoušci Los Angeles Kings tleskají svému týmu za předvedený výkon, který zejména ve třetí části stál za to.

58:52
    Anze Kopitar se dostal před bránou do šance, kterou sice ani nadvakrát neproměnil, ale Kings to mrzet nemusí.

57:44
    Obrana Vancouveru se ve třetí třetině naprosto rozsypala a Ryan Miller inkasoval během celé minuty dva góly.

57:00
    Do konce utkání zbývají odehrát tři minuty a Canucks jsou na kolenou a ani ochránci zvířat jim nepomohou.
    56:04 Jeff CARTER - 5:1

56:04
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    JEFF CARTER střílí gól do prázdné brány a zvyšuje už na 5:1!! Milan Lucic zachytil rozehrávku Canucks na pravém křídle a Jeff Carter poté z kruhu pro vhazování vstřelil do prázdné brány jubilejní 300. gól v kariéře NHL! Asistence: Milan Lucic.

55:29
    Kings už sice hrají v plném počtu, ale brankář Ryan Miller zůstal na střídačce a Canucks to zkouší v šesti hráčích v poli!

54:18
    Jared McCann vypálil z pravého křídla, z ostrého úhlu ale našel pouze lapačku Jonathana Quicka!

54:00
    do konce zápasu zbývá odehrát šest minut a Los Angeles Kings má vývoj zápasu pevně ve svých rukou.

52:49
    Drew Doughty (LAK) dostal menší trest, 2 minuty hákování.
    52:18 Vincent LECAVALIER - 4:1

52:18
    VINCENT LECAVALIER střílí proti Vancouveru první gól v kariéře NHL a Kings se po dvou slepených gólech, které se vyšly do jedné minuty ujímá vedení 4:1!! Vincent Lecavalier nabral na levém křídle rychlost, na útočné modré čáře naznačil střelu a ránou z vrcholu kruhu pro vhazování poté puk pod levým betonem Ryana Millera procedil do brány. Asistence: Alec Martinez.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 31. Doughty (Scuderi, Kopitar), 33. Kopitar (Doughty, Muzzin), 52. Carter (Kopitar), 53. Lecavalier (Martinez), 57. Carter (Lucic) – 23. Hamhuis (Vey, Sedin)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Scuderi, Schenn, McNabb – Martinez, Muzzin, – Brown (C), Kopitar (A), Lucic – Toffoli, Lecavalier, Pearson – Lewis, Carter (A), King – Versteeg, Shore, Clifford. Hlavní trenér: Darryl Sutter.
    Vancouver Canucks: Miller (Markström) – Sbisa, Hutton, Weber, Hamhuis (A), Biega, Bartkowski – D. Sedin (A), Etem, Vey – Virtanen, Granlund, Baerschi – Vrbata, McCann, Burrows (A) – Dorsett, Horvat, Gaunce. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Garrett Rank – Shane Heyer, Pierre Racicot

Diváci: 18230