Třebíč – Most 1:5 (kon.) | Šumperk – Benátky n/J 7:2 (kon.)
7:2 (2:0, 1:2, 4:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 09.03.2016, 18:00WSM Liga - O udržení • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu z posledního kola WSM ligy skupiny o udržení. Dnes se mezi sebou střetnou týmy Salith Šumperk a HC Benátky nad Jizerou. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Benátky již mají jistou záchranu ve WSM lize. Zato Šumperk musí dnes Benátky porazit ale i tak by jim výhra na záchranu nemusela stačit. Mostečtí hokejisté mají totiž stejně bodů, ovšem s Šumperkem mají lepší vzájemné zápasy. Draci tak musí spoléhat na to že Most ztratí nějaké body proti Třebíči.

Salith Šumperk: Zelenka (Svoboda) – Gewiese, Sedlák, Bail, Puzič, Holík, Prokop – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Šimun, Brunec – Ostřanský, Plášek, Miškovský – Hlinka

HC Benátky nad Jizerou: Novotný (Vacek) – Říha, Ulrych, Kurka, Kalina, Pabiška – Jonák, Pletka, Špaček – Dlouhý, Svoboda, Víšek -.

Hráči obou mužstev jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:10
    Zelenka si rychle připisuje lehčí zákrok, Jonákovu lehký pokus ale rychle rozehrál na hole svých spoluhráčů.

00:58
    Z modré vyslal tvrdou střelu Pabiška, jeho pokus ovšem zastavil vlastím tělem Haas.

01:20
    Sedlák u puku, domácí hráči střídají.

01:51
    Holíkova přihrávka byla vystižena, domácí tým tak musí opustit útočné pásmo.

02:42
    Říha nahodil puk do obraného pásma Šumperka, tam si jej v klidu převzali domácí hráči.

03:05
    Zelenka vyráží Pletkův pokus vyrážečkou.

03:40
    Filip Novotný si připisuje první ostřejší zákrok, střelu Brunce, drží pod svou lapačkou.

04:05
    Šimun dokázal zastavit Svobodu, hosté však puk rychle vybojovali zpět na své hole.

04:17
    Zakázané uvolnění Benátek, vhazuje se po pravici Novotného.

05:09
    Jonák dostal krásnou přihrávku od Pletky mezi kruhy, ve velké šanci se mu však zamotal puk pod brusle.

05:41
    Víšek chtěl pálit z modré tahem, puk mu ovšem sjel po hokejce. Teď jen nevěřícně kroutí hlavou.

06:06
    Brunec dokázal obrat o puk Kalinu, ovšem při následné kličce o kotouč zase přišel.

07:02
    Puzič nahodil puk před bránu kde se nacházel Káňa, jeho tečovaný pokus však Novotný dokázal vyrazit.

07:17
    Karel Plášek (SUM) si jede odpykat dvě minuty za hákování.

07:18
    Poměr sil na ledě se rychle vyrovná. Václav Pletka (BEN) zasáhl Pláška holí do obličeje za což vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za vysokou hůl.

07:57
    Fořt chtěl nahodit puk do útočného pásma, jenže trefil rozhodčího, který se nacházel u mantinelu.

08:21
    Pabiška nahodil puk na Zelenku, ten jej rychle vyklepal z lapačky a rozehrál ho na hole svých spoluhráčů.

08:39
    Šumperk si zahraje přesilovku čtyři na tři. Jiří Říha (BEN) dvě minuty podražení.

09:02
    Holíkova dělovka z modré končí těsně vedle pravé tyče hostující brány.

09:17

09:18
    Hosté hrají ve čtyřech.

09:31
    Draci právě vstřelili branku!
    Domácí tým se ujímá vedení. JAN MILFAIT si dokázal před hostující bránou najít puk a poté už ho jen dorazil za záda Filipa Novotného. Bez asistence.
    09:31 Jan MILFAIT - 1:0

10:55
    Holíkovu střelu vytěsnil Novotný do ochranné sítě.

11:32
    Šumperk už odskakuje soupeři na rozdíl dvou branek. KAREL PLÁŠEK se zjevil úplně sám před hostující svatyní odkud následně dokázal rozvlnit síť za zády Filipa Novotného. Bez asistence.
    11:32 Karel PLÁŠEK - 2:0

12:11
    Zelenka si připisuje zákrok po střele Víta Jonáka.

13:11
    Ostřanský teď předvedl krásné sólo přes celé kluziště. Když už se nacházel mezi kruhy, tak vyslal střelu na hostujícího brankáře, který ji následně schoval do své výstroje.

13:31
    Zakázané uvolnění Benátek.

13:45
    Káňa vyslal střelu tahem, Novotný ji vytěsnil vyrážečkou.

13:58
    Dělovku teď z modré vyslal Říha, Zelenka si připisuje jeden ze svých těžších zákroků.

14:40
    Domácí brankář má puk ve své lapačce po střele Kurky.

15:05
    Střela z modré v podání Kaliny letěla těsně vedle levé tyče domácí svatyně.

15:16
    Prokopou střelu vyráží Novotný betony.

15:37
    Ze středního pásma to zkusil Ulrych, Zelenka drží kotouč ve své lapačce.

16:58
    Káňa měl dobrou střeleckou pozici, jenže ke střele ještě vybídl Baila, ten svým pokusem těsně minul hostující svatyni.

17:31
    Říha pálil z modré, Zelenka proti jeho střele dokázal vytasit svůj pravý beton.

17:44
    Kalina nabil puk Kurkovi, ten svou dělovkou trefil Šimuna do kotníku, domácí hráč teď těžce odjíždí na střídačku.

18:45
    Sedlák zkusil objet hostující bránu a následně i do ni zasunou kotouč, v tom mu ovšem zamezil pravý beton Filipa Novotného.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:36
    Milfait drží puk za vlastní bránou, Šumperk zkusí ještě jeden rychlý útok.

20:00

Je za námi první třetina utkání. Šumperk se dostal do vedení v desáté minutě po trefě Jana Milfaita. O dvě minuty později se již draci radovali podruhé a to když se nikým nehlídaný Karel Plášek dokázal prosadit střelou k pravé tyči hostující brány.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

20:01
    Druhá třetina je odstartovaná, úvodní buly v ní vyhráli draci.

20:45
    Puzičův pokus letěl vysoko nad hostující bránu.

20:54
    Tvrdá střela v podání Svobody končí ve výstroji domácího strážce svatyně.

21:54
    Prokopovi nevyšla klička v útočném pásmu, draci se teď rychle musí vracet dozadu.

22:48
    Špaček dokázal obrat o puk Pláška, hosté teď vyráží do rychlého protiútoku.

22:55
    Střela Václava Pletky končí v lapačce Daniela Zelenky.

23:16
    Svoboda to zkusil z modré, jeho pokus tahem byl ovšem velmi nepřesný.

23:31
    Hraje se teď klidnější hokej, ani jeden z brankářů toho nemají moc na práci.

24:45
    Až nyní si připsal zákrok Daniel Zelenka, ten schoval Špačkovu střelu do své lapačky.

25:38
    Dlouhý vyslal střelu tahem do horní části branky, Zelenka si teď vůbec nebyl jistý, kde že se to vlastně puk nachází.

26:06
    Říhova střela z modré skončila v ochranné síti, vhazovat se bude před Zelenkou.

27:20
    Svoboda nabil puk Kurkovi na modrou, jeho tvrdá střela se zastavila o jednoho z domácích hráčů.

27:51
    Karel Plášek si nejdříve pohrál s hostujícími hráči, poté přenechal puk na modré Holíkovi, který jej vyslal na Novotného. Ten si připsal úspěšný zákrok vyrážečkou.

28:36
    Milfaitova střela orazítkovala betony Filipa Novotného.

29:08
    Jonákova střela byla sražena mimo tři tyče domácí svatyně.

29:45
    Hostující brankář má puk ve své lapačce po střele Ostřanského.

30:05
    Z modré pálil Bail, Novotný drží puk ve své výstroji. Obě mužstva nyní v přerušené hře vystřídali.

30:16
    Aleš Holík (SUM) vyfasoval od rozhodčího dvě minuty za hákování.

30:45
    Prokopovi se nepodařilo vyhodit, hosté stále drží útočné pásmo.

30:58
    Až nyní dokázal puk do bezpečí odpravit Milfait.

31:31
    Tvrdá střela Jonáka těsně minula pravou tyčku Zelenkovy brány.

31:54
    Po Pletkově střele pouze Zelenka máchl svou lapačkou, naštěstí pro Šumperk letěla mimo tři tyče.

32:20

32:35
    Šumperk navyšuje svůj náskok. Šimun poslal puk na hůl MARKA HAASE, ten následně dokázal kus černé gumy umístit k levé tyčce Novotného brány. Asistence: Eduard Šimun, Aleš Holík.
    32:35 Marek HAAS - 3:0

33:04
    Daniel Špaček (BEN) si jede odpykat dvě minuty za podražení.

33:31
    Hosté drží puk na svých holích a šetří tak čas.

Nyní se Šumperk snažil dostat do útočného pásma, Říha ovšem puk rychle vyhazuje do bezpečí.

35:05

35:40
    Benátky právě vstřelily branku!
    Eduard Šimun přišel na modré o puk, hosté se tak vydali do protiútoku, který dokázal z dorážky využít PETR KALINA. Asistence: Daniel Svoboda.
    35:40 Petr KALINA - 3:1

37:02
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky. Dlouhý přihrál puk na DANIELA SVOBODU, který následnou střelou dokázal rozvlnit síť za zády Daniela Zelenky. Asistence: Adam Dlouhý.
    37:02 Daniel SVOBODA - 3:2

37:20
    Marek Haas (SUM) dvě minuty sekání.

37:28
    Šumperk jde do tří. Aleš Holík (SUM) dvě minuty vražení na hrazení.

38:10
    Zelenka vyráží Kurkův pokus betony.

38:40
    Draci se osvobozují a odjíždí střídat.

39:00
    Z modré pálil Ulrych, jeho pokus končí na betonech Zelenky.

39:20
    Haas na ledě, Šumperk hraje ve čtyřech.

39:28
    Nyní už je na ledě i Holík, Šumperk dokázal ubránit téměř dvouminutové oslabení ve třech.

40:00

Ve druhé třetině dokázal Šumperk navýšit svůj náskok na tři branky. Gól dokázal vsítit Marek Haas. Vypadalo to že Šumperk tak bude mít zápas pod kontrolou, jenže v 36. minutě dokázal snížit na 1:3 Petr Kalina a o dvě minuty později již na rozdíl jediné branky snižoval stav utkání Daniel Svoboda. Benátky pak ke konci druhé třetiny hráli přesilovku pět na tři skoro celé dvě minuty, ovšem tuto šanci na vyrovnání nevyužily. Do třetí třetiny tak vstoupíme za stavu 3:2 pro Šumperk.

Další třetina začne přibližně v 19:37.
    Vypadá to, že Drakům ani vítězství nad Benátkami stačit nebude. Most vede v Třebíči 4:1.

40:01

41:05
    Kurka přišel v útočném pásmu o puk, naštěstí pro Benátky se Haas k puku nedostal včas.

41:58
    Říha z modré orazítkoval betony Daniela Zelenky.

42:11
    Pletku v obrovské šanci dokázal vychytat Zelenka svým ramenem.

42:28
    Puk drží domácí brankář ve své lapačce po střele Kaliny.

43:01
    Zelenka odjíždí na střídačku, Šumperku je ponechaná výhoda.

43:16
    Marek Pabiška (BEN) dostává dvě minuty za sekání.

43:34
    Draci rychle využívají svou přesilovou hru. V dobré pozici se ocitl Prokop, který také dokázal i vystřelit, jeho pokus však ještě dokázal Novotný vytěsnit, ovšem na následnou dorážku od TOMÁŠE BRUNCE už byl krátký. Asistence: Tomáš Prokop.
    43:34 Tomáš BRUNEC - 4:2

44:39
    Po střele Tomáše Fořta zaduněly v hale Novotného betony.

45:02
    Bailova střela tahem z modré byla nepřesná.

45:15
    Dlouhého střelu dokázal srazit mimo tři tyče jeden z domácích hráčů.

45:20
    Tvrdá střela v podání Kaliny končí na betonech domácího brankáře.

46:40
    Ulrychovu střelu dokázal přizvednout Prokop, puk si pak na svou hůl ještě dokázal stáhnout Aleš Holík.

46:54

47:16
    Šimunovo nahození vyklepal hostující brankář ze své lapačky a kotouč rychle rozehrál.

47:21
    Ke střele se dostal Ostřanský, Novotný tentokrát podržel puk ve své lapačce až do přerušení hry.

48:17
    Dlouhého pokus vyrazil Zelenka až do ochranné sítě.

48:31
    Víškova střela z modré letěla těsně vedle pravé tyče domácí svatyně.

48:49
    Jeden z benátských hráčů zůstal po souboji u mantinelu ležet na ledě.

48:49
    Nakonec se sám zvedá z ledu a odjíždí na střídačku.

49:10
    Špaček nabil puk Ulrychovi, ten z modré vyslal dělovku nad bránu Daniela Zelenky.

49:15
    Z druhé strany pálil Říha, jeho pokus vytěsnil Zelenka vyrážečkou.

50:35
    Svobodovu střelu drží Zelenka ve své výstroji.

50:49
    Daniel Zelenka vyrazil střelu Kaliny nad sebe, poté chvíli nevěděl kde se kotouč nachází, nakonec ho však na poslední chvíli dokázal lapit do své lapačky.

51:10
    Šimunova střela končí pod lapačkou Novotného.

52:51
    Fořt přenechal puk Káňovi, jeho následný pokus tahem letěl vedle pravé tyčky hostující svatyně.

53:10
    Puk na střídačce hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:40
    Už to vypadalo že Novotný udrží střelu Šimuna ve své výstroji, jenže kotouč spadl zpět na kluziště kde si jej ihned všiml TOMÁŠ BRUNEC, který ho potom dokázal dopravit za hostujícího brankáře. Asistence: Eduard Šimun.
    53:40 Tomáš BRUNEC - 5:2

56:10
    Hosté kombinují v obraném pásmu Šumperka, ovšem nemohou se stále dostat ke střele.

57:05
    Draci až nyní vyváží kotouč do středního pásma.

57:38
    Aleš Holík poslal kotouč na KARLA PLÁŠKA, který ho dokázal umístit k pravé tyči Novotného brány. Asistence: Aleš Holík.
    57:38 Karel PLÁŠEK - 6:2

58:24
    Šumperk se s první ligou bude loučit vysokou výhrou. Jan Milfait nabil puk TOMÁŠI SEDLÁKOVI, který svou dělovkou nedal hostujícímu brankáři vůbec žádnou šanci. Asistence: Jan Milfait.
    58:24 Tomáš SEDLÁK - 7:2

Je za námi poslední kolo WSM ligy skupiny o udržení. Šumperk se i přes vysokou výhru nedokázal udržet v první lize. Domácí fanoušci však stále na stadionu skandují a děkují hráčům za sezónu. (20:15:56)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 10. Milfait, 12. Plášek, 33. Haas (Šimun, Holík), 44. Brunec (Prokop), 54. Brunec (Šimun), 58. Plášek (Holík), 59. Sedlák (Milfait) – 36. Kalina (Svoboda), 38. Svoboda (Dlouhý)

DRACI PARS ŠUMPERK: Zelenka (Svoboda) – Gewiese, Sedlák, Bail, Puzič, Holík, Prokop – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Šimun, Brunec – Ostřanský, Plášek, Miškovský – Hlinka

Rozhodčí: Jílek – Krátký, Šmika