Buffalo – NY Rangers 2:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 4:3 (2:1 po s.n.) | Columbus – Detroit 5:3 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Montreal – Dallas 4:3 (po pr.) | Tampa – Boston 0:1 (po pr.)
Winnipeg – Nashville 2:4 (kon.) | Edmonton – San Jose 0:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:6 (1:2, 0:0, 1:4) Stav série: 0:2
HC Frýdek-Místek
Středa 09.03.2016, 18:00 • RT TORAX ARENA • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký podvečer z RT TORAX ARENY, kde dnes proběhne druhá semifinálová bitva mezi domácím týmem HC RT TORAX Poruba 2011 a hosty HC Frýdkem-Místkem.

V úvodu základní části sice dnešní domácí dokázali farmu extraligového Třince porazit, v následujících třech utkáních je ale frýdeckomístecká mašina vždy porazila.

První společný semifinálový zápas se odehrál v Polárce, přičemž v první třetině sice Poruba zvládla Frýdek-Místek udržet bez gólu, ale během druhé třetiny dokázali domácí využít přesilovky a nasázeli svým hostům tři branky. Do konce zápasu pak přidali ještě další dva góly a následně poslali RT TORAX domů s nulou.

Vít Christov – 8 bodů (3+5)

Na led pomalu začínají přijíždět hráči, za malou chvíli už zápas vypukne.

00:01

00:30
    Domácí si vzali puk do své režie a vyjeli s ním do útočného pásma. Po pár nepřesných přihrávkách je hosté obrali o puk a vyvezli jej ze své třetiny.

01:32
    Kubáň betonem zastavil první ránu od frýdeckého útoku.

02:26
    Icing hostů. Hra se stěhuje k Danečkovi.

02:52
    Piecha to na Kubáně zkusil střelou z pravého kruhu. Domácí gólman schoval puk do lapačky.

03:13
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Petr Seidler – 2 min., hákování).

04:02
    Poté, co v útočném pásmu hostů sjel puk z Lukovy hole se domácí chopili šance a zamířili s kotoučem k Danečkovi. Ohrozit ho ale žádnou střelou nedokázali.

05:13

06:10
    Hosté se pokouší usadit v blízkosti Kubáně. Domácí jim v tom zatím úspěšně brání.

06:56
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení. Rostislav Vaněk se svou přihrávkou našel ve výhodné pozici DAVIDA BALLNERA, kterému se povedlo doklepnout puk za Danečkovy záda.
    Asistence: Rostislav Vaněk

07:53
    Hosté se pokoušejí kombinovat v útočném pásmu. Kubáň si ale vede výborně.

08:30
    Ballnerovu akci zastavila frýdecká obrana až před bránou.

09:32
    Týmy se navzájem obírají o puk, je vidět mnoho aktivity na obou stranách, ale obrana hostů i domácích funguje perfektně.

10:25
    Meidlova rána proletěla kolem pravé tyče porubské svatyně.

11:30
    Domácí se pokouší dostat do Danečkovy blízkosti, což se jim sice daří, ale poměrně často jim vše komplikují nepřesné přihrávky.

12:56
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Poté, co puk prosvištěl vzduchem a jeden z porubských hráčů se jej neúspěšně snažil srazit k zemi, po dopadnutí na led si kotouč přebral VLADIMÍR LUKA, který se octil téměř úplně volný v útočném pásmu a ránou z kruhu neminul porubskou kasu.
    Asistence: Tomáš Káňa, Pavel Kowalczyk

13:46
    Hosty jejich gól očividně nabudil k větší aktivitě. Snaží se udržet v útočné třetině, domácí jim to ale úspěšně komplikují.

14:38
    Zakázané uvolnění Poruby. Hra jde k domácímu gólmanovi.

14:49
    Po Kowalczykově ráně od modré raději Kubáň schovává puk v lapačce a zastavuje hru.

15:39
    Domácí si chvíli drží puk ve svém pásmu a v rychlosti střídají.

16:39
    Ke Kubáňovi se dostal Kovařčík, hokejkou však nedokázal puk dostat do domácí kasy, kterou si betonem důrazně porubský gólman ohlídal.

17:52
    Domácí se teď na moment usadili v útočném pásmu. Následně je Frýdek-Místek obral o puk.

18:19
    Před porubskou svatyni se dostal RADEK MEIDL, kterému se jeho ránou povedlo dostat puk za Kubáně.
    Bez asistence

18:35
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Pavel Kowalczyk – 2 min., hákování).

19:04
    Před Danečkem se teď sešla spousta hráčů, přes které měl problém si puk uhlídat. Vše nakonec přerušil rozhodčí kvůli útočícího hráče v brankovišti.

19:59
    Domácí se ještě na poslední chvíli pokoušeli něco vymyslet. Vše ale zastavila siréna.

20:00

Aktivita na ledě byla v první třetině poměrně vyrovnaná, dříve však přinešla gól domácímu týmu. Frýdek-Místek ale vzápětí dala porubská obrana šanci Vladimíru Lukovi, který svou volnost dokázal využít a nadělil domácímu celku vyrovnávací branku. O chvíli později ještě navýšil Radek Meidl a poslal tak svůj tým do vedení.

2. třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

20:35

20:54
    Zakázané uvolnění Poruby.

21:04
    Ofsajd hostujícího týmu vrací hru do středního pásma.

21:31
    Kubáně teď frýdecký útok docela potrápil. Nakonec všechny střely skončily pouze na jeho betonech.

22:55
    Další zakázané uvolnění Poruby stěhuje hru ke Kubáňovi.

23:24
    Szajter teď pomáhal na frýdeckou střídačku jednomu z hostujících hráčů, který pravděpodobně dostal ránu pukem.

24:06
    Gelnar se probojoval s pukem až do útočného pásma. Skvěle připraveného Danečka ale pokořit nezvládl.

24:46
    Po úmyslném ofsajdu se hra stěhuje k hostujícímu gólmanovi.

25:14
    Kubáň si teď výborně poradil s několika střelami. Následně se hra na moment přesunula do útočného pásma domácích. Tam vše ale nakonec skončilo nepřesnými přihrávkami Poruby.

26:10
    Domácí gólman si pokoušel pohlídat puk stůj co stůj, což ho stálo jedno riskantní posunutí z brány. Volný prostor však frýdecký útočník nestihl využít.

27:12
    Poté, co Daneček uviděl puk a následně blížícho se Vaňka, raději si ke kotouči dojel a zastavil hru.

27:52
    Icing Poruby. Vhazovat se bude u Kubáně.

28:05
    Puk se dlouho mimo porubské pásmo neohřál. Po úmyslném ofsajdu se jde opět vhazovat do třetiny domácích.

28:24
    Snad se kotouč ještě dnes v rámci pravidel dostane mimo obranné pásmo domácích. Po zakázaném uvolnění se opět vhazuje u Kubáně.

29:13
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kovařčík O. – 2 min., sekání).

30:23
    U Danečka se opět sešlo snad celé hřiště, kromě gólmana Kubáně. I přes napadanou hromadu hráčů si ale hostující brankář dokázal puk pohlídat.

31:13

31:22
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Rostislav Vaněk – 2 min., podražení).

31:40
    Hosté se drží v útočném pásmu. Po několika přihrávkách lízl kotouč pouze plexi za Kubáněm.

32:50
    Slibnou Kowalczykovou střelu kousek od modré zachytil porubský obránce a vyvezl kotouč do středního pásma.

33:22

34:50
    Poruba se usadila v pásmu hostů a zkouší kombinovat. Hosté si ale své soupeře skvěle hlídají.

35:20
    Zacharovu střelu si Daneček přidržel. O chvíli později na něj přiletěla další střela, se kterou si poradil úplně stejně.

35:55
    Hosté teď zaměstnali Kubáně, když se snažili o dorážku po Jeníkově střele. Porubský gólman si ale kasu dokázal pohlídat.
    35:55

37:13
    Hosté se pokouší trápit domácí v jejich pásmu. Po nepovedených přihrávkách se ale Poruba dostala s kotoučem k Danečkovi. Toho zatím nijak výrazně neohrozila.

38:37
    Zakázané uvolnění Frýdku-Místku. Vhazovat po Danečkově pravici.

38:57
    Luka s Kaňou se pokoušeli dostat do Kubáňově blízkosti. O šanci je ale připravily nepřesné přihrávky a kotouč míří i s porubským útokem k Danečkovi.

39:45
    Po střele na bránu hostů skočil přesně za horní tyčku a zastavil se v síti.

40:00

Po úvodní třetině, která přinesla hned tři góly se diváci dočkali bezbrankové druhé periody. Nedá se však říct, že by hra nebyla pro oko diváka zajímavá, neboť dost šancí bylo k vidění na obou stranách a gólmani mají plné ruce práce. Přesto skóre zůstává beze změny a na druhou přestávku odchází Frýdek-Místek s výhodou jedné branky.

Poslední třetina začne přibližně v 19:39

40:01

40:16
    Peslarovu ránu od modré zastavil Daneček svými betony.

40:48
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jakub Szajter – 2 min., podražení).

41:09
    Hosté vytrestali provinění domácích. Po Matyášově přihrávce si vzal puk do své režie RADEK MEIDL, který ránou z kruhu dostal puk za Kubáňovy záda.
    Asistence: Jakub Matyáš

41:21
    Po několika sekundách na Kubáně vyzral svou ránou TADEÁŠ JAROŠ.
    Asistence: Jakub Schwarz, Michal Krutil

43:27
    Domácí vybojovali puk a pokouší se s ním dostat do útočného pásma. Následně ale hru zastavuje ofsajd.

44:32
    Domácí odvezli puk do své třetiny a během střídání si ho pokoušeli udržet za bránou. Piecha ale vyslaní kotouče zpátky do hřiště porubskému celku komplikoval, když se zdržoval kolem domácí kasy.

45:45
    Výhodná pozice se nabízela Ovšákovi. Ten však kolem kotouče pouze projel a šanci nevyužil.

46:40
    U pravé tyče hostující brány se nabízel puk Vránovi. Hostující strážce svatyně ale zarazil puk betonem.

46:51
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Martin Piecha – 2 min., nedovolené bránění).

46:58
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Radek Meidl – 2 min., podražení).

47:57
    Po Stejskalově přihrávce poslal puk do brány hostů MILAN OVŠÁK.
    Asistence: Vladimír Stejskal

48:53
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Milan Ovšák – 2 min., sekání).

49:07
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Tomáš Káňa – 2 min., podražení).

49:13
    Daneček si teď pohlídal lehkou Slavíkovu střelu.

49:34
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Martin Piecha – 2 min., hákování).

49:42
    Peslarovu střelu si hostující gólman přidržel na hrudi. O chvíli později se tentýž porubský obránce pokoušel využít svého poměrně výhodného postavení kousek od brány. Ani tentokrát mu to však nevyšlo.

50:51
    Stejskal se rozjel k Danečkovi, střela z větší vzdálenosti mu ale nevyšla a prosvištěla kolem pravé tyče.

50:53

51:34

52:31
    Střelu od modré Kubáň vytěsnil betonem.

53:18
    Do útočné třetiny se probojoval Zachar. Následně byl ale o kotouč obrán a hra se přestěhovala do středního pásma.

54:07
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Robin Malý – 2 min., nedovolené bránění).

54:26
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Marek Sedlář – 2 min., krosček).

54:48
    Chmielewski zkusil ránu z kruhu. Do puku ale střelil takovou silou, že upadl, a kotouč ani do brány nedoputoval.

55:04
    Po přihrávce Luky doklepl kotouč za Kubáňovy záda MARTIN PIECHA.
    Asistence: Vladimír Luka, Tomáš Káňa

55:44
    Ránou k pravé tyči překonal domácího gólmana TOMÁŠ FRANEK.
    Asistence: Pavel Kowalczyk, David Ciencala

56:16
    Dnešní utkání je doslova bitva. Na hřišti se teď mlátí snad všichni kromě gólmanů a rozhodčích.

56:16
    Hosté mění gólmana, frýdeckou bránu bude po zbytek utkání střežit Hlaváč!

56:16
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Michal Krutil – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Schwarz – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jakub Szajter – 2 min. + 5 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jakub Szajter – 2 min. + 2 min., hrubost).

58:16

58:47
    Peslar s pukem zamířil do útočné třetiny, pak ale zjistil, že na něj kolem brány nečeká nikdo, kromě frýdecké obrany a tak se raději s kotoučem vrátil zpět do středního pásma.

59:54
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Fišera – 2 min.).

Fišera naprosto zbytečně po konci zápasu napadl na ledě Malého!

Prvně vcelku vyrovnané utkání dokázali hosté otočit na svou stranu a porazil v tomto zápase RT TORAX s rozdílem čtyř gólů. Utkání navíc ukončila bitka uprostřed hřiště, která se spustila spolu se sirénou.

Frýdek-Místek má touto výhrou výhodu, Poruba tak bude muset buďto během pátečního zápasu v Polárce vyhrát a nebo se rozloučit se sezónou.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek středečního večera. (20:28:41)

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 7. Ballner (Vaněk), 48. Ovšák (Stejskal) – 13. Luka (Káňa, Kowalczyk), 19. Meidl, 42. Meidl (Matyáš), 42. Jaroš (Schwarz, Krutil), 56. Piecha (Luka, Káňa), 56. Franek (Kowalczyk, Ciencala)

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Tihlář) – Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Gelnar, Rimmel, Vaněk, Vrána, Zachar (C), Blahuta, Sedlář, Seidler, Szajter, Stejskal, Sysala
    HC Frýdek-Místek: Daneček (od 57.Hlaváč) – Jeník, Krutil, Foltyn, Kowalczyk (C), Fišera, Matyáš, Kvapil – Franek, Piecha, Klimša, Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Ciencala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov

Rozhodčí: Fiala (Havířov), Koziol (Frýdek-Místek) – Ganger (Třinec), Gančarčík (Karviná)