NY Rangers – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Columbus – Tampa 0:4 (kon.) | Detroit – Toronto 0:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Dukla Jihlava
4:3 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0) Stav série: 1:0
HC Slovan Ústí nad Labem
Pondělí 14.03.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off Chance ligy • Semifinále

61:19
    Jiří Dobrovolný jako správný kapitán vybojoval puk mezi kruhy a rychle jej vyvážel ven, když byl držen Janem Klozem. Síly na ledě se tak srovnají, pokračuje se ve třech.

Na vyloučení: 5-7.

60:00
    Domácí budou hrát v prodloužení ve třech. Vyloučen na dvě minuty byl Martin Kohout za hákování.

51:36
    Současně při gólu je navíc vyloučen Roman Navarra na dvě minuty za sekání. Jihlava tak má možnost další přesilovky.

Na vyloučení 4-6.

49:45
    Jihlava si zahraje přesilovou hru. Beránek byl rozjetý a natlačil se mezi kruhy přes dva hráče. Martinu Vágnerovi nezbylo nic jiného, než jej podrazit.

Na vyloučení: 4-5.

46:44
    Přesilovku pro hosty nabízí Ondřej Holomek nedovoleným bráněním, kterým se provinil proti Ondřeji Beránkovi. Holomek míří na dvě minuty na trestnou lavici.

Na vyloučení 4-4.

43:55
    Vyloučení na straně domácích. Byl udělen dvouminutový trest hráčské lavici domácích za nesportovní chování. Trest odpyká Lukáš Anděl.

Na vyloučení 4-3.

37:33
    Před brankou nyní fauloval Alexander Gebenyuk, který sekl jednoho z hostí. Míří tak na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení 3-3.

34:24
    Slovan nyní bude další dvě minuty v oslabení. Za ruční brzdu zatáhl Ondřej Smetana aby zastavil rozjetou Jihlavu. Bohužel pro hosty to bylo nedovoleným zákrokem. Za hákování si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

Na vyloučení 2-3.

27:35
    Za nedovolené bránění si dvě minuty na trestné lavici posedí Jan Kolář. Pro Ústecké je to tak druhá přesilová hra.

Na vyloučení 2-2.

19:22
    Na konci prvního dějství si Jihlava zahraje druhou přesilovou hru dnešního zápasu. Vladimír Brož dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Faul se odehrál někde poblíž střídaček obou týmů.

Na vyloučení: 1-2.

16:58
    Ondřej Smetana vyloučen na dvě minuty za držení protihráče konkrétně Richarda Diviše. Nabízí tak domácím první přesilovku.

Na vyloučení: 1-1.

12:10
    Ve stejném okamžiku dostává Josef Skořepa dvě minuty za nedovolené bránění. Jihlava bude čelit první přesilovce Ústí, které jsou v letošním play-off vyhlášené.

Na vyloučení: 1-0.

Tomáš Lysý

Barbora Wolfová

Branky a nahrávky: 18. Skořepa (Štebih, Grebenyuk), 50. Zadražil (Seman, Harkabus), 52. Harkabus (Seman), rozh. náj. Harkabus – 1. Kloz (Roubík), 38. Melka (Brož, Tenkrát), 50. Roubík (Kloz, Pohl)