NY Islanders – Florida 3:2 (kon.) | Chicago – Los Angeles 0:5 (kon.) | Calgary – St. Louis 7:4 (kon.)
Edmonton – Nashville 2:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:5 (kon.) | Anaheim – New Jersey 7:1 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1) Stav série: 1:1
BK Mladá Boleslav
Úterý 15.03.2016, 17:20 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále
    61:12 Marek TRONČINSKÝ - 3:4

61:12
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři ukončují prodloužení po minutě a dvanácti vteřinách! Lenc poslal kotouč zpoza branky až na modrou, kde se do něj opřel MAREK TRONČINSKÝ, na jehož tvrdou ránu nedokázal Kacetl reagovat a Boleslav tak srovnává stav série na 1:1! Asistence: Radan Lenc.

59:00
    Pláňkova tvrdá bomba od modré čáry zasáhla pouze solar gólmana Bruslařů.
    57:13 Rastislav DEJ - 3:3

57:13
    Hradec právě vstřelil branku!
    Lvi srovnávají 167 sekund před koncem! Dietz vypálil od modré. Před brankou tečoval kotouč RASTISLAV DEJ, pravděpodobně rukavicí či koncem hole a puk skončil až v síti svatyně Ritticha – 3:3! Rozhodčí se radil s videosudím dlouho, ale gól nakonec platí! Asistence: Stanislav Dietz, Jaroslav Bednář.

54:26
    Dnešní utkání sleduje 6031 diváků.

49:25
    Kukumberg vypálil přes bránícího beka, ale Rittich předvedl parádní semafor!

46:56
    Kukumberg pálil ihned po vyhraném vhazování a Rittich se musel řádně natáhnout, aby jeho ránu zlikvidoval!
    42:27 Dominik PACOVSKÝ - 2:3

42:27
    Vyrovnaný stav dlouho nevydržel. Rýgl nahodil od mantinelu před branku Lvů, kde byl agilní DOMINIK PACOVSKÝ, který poslal kotouč do horní části svatyně Východočechů – 2:3! Asistence: Martin Rýgl, Tomáš Klimenta.
    40:56 Martin PLÁNĚK - 2:2

40:56
    Přesilovka sice skončila, ale to hráčům z města pod Bílou věží nevadilo! Šimánek poslal puk na modrou, kde byl připraven MARTIN PLÁNĚK, jenž svou pumelicí nedal Rittichovi šanci! Začínáme od začátku a hala bouří! Asistence: Jiří Šimánek, Roman Kukumberg.

38:52
    Trončinský vysekl Dejovi hokejku a z tribun se nese jediný požadavek – vyrovnat!

34:41
    Šimánek předal ve středu hřiště Kukumbergovi, který najel zleva a zakončil do Ritticha, který puk vyrazil. S dorážkou přispěchal Jaroslav Kudrna, ale gólman Boleslavi zlikvidoval i jeho pokus!
    32:30 Brian IHNAČÁK - 1:2

32:30
    Lvi dokázali zužitkovat početní výhodu! Červený přihrál doleva Adamu Courchainovi, ten z první předal na druhou stranu na BRIANA IHNAČÁKA, který neomylně zamířil pod víko – 1:2! Asistence: Adam Courchaine, Rudolf Červený.

31:38
    Odměněni jsou Jakub Klepiš na 2+2 za hrubost a Karel Pilař – 2 minuty hrubost. Východočeši hrají přesilovku 5 na 4.

27:02
    Pabiška dostává trest na 2 minuty za vysokou hůl, kterou udeřil do obličeje Jaroslava Kudrnu. Šance pro Mountfield korigovat skóre!

26:24
    V dobré šanci se na středu hřiště ocitl Klimenta. Jeho ránu ale obětavě zblokoval Rudolf Červený, který byl prvním bránícím hráčem. Nyní probíhá komerční přestávka.

23:29
    Zdeněk Čáp dostává dvě minuty za hákování. Sudí si dnes sympatie domácích fanoušků získat nechce.

22:09
    Bárta přijel blízko ke Kacetlovi, vyslal střelu těsně nad ledem, ale gólman Hradce skvěle vykopl kotouč levým betonem!

22:09
    Mladá Boleslav má šanci v podobě trestného střílení! Vydarený zadržel pronikajícího Bártu ve velké šanci!

19:16
    Vantuch je potrestán za své prohřešky trestem na 2 minuty za sekání, 2 +2 minuty za hrubost + 10 minut osobní trest. Lenc obdržel pouze trest na 2 + 2 minuty za hrubost + 10 minut osobní trest. Bruslaři budou hrát přesilovku 5 na 4.

19:16
    Po tvrdém střetu u mantinelu s gólmanem Rittichem se do Lukáše Vantucha pustil Radan Lenc. Hradecký forvard ale v pěstním duelu jasně dominoval a útočník Boleslavi může být rád, že jsou na ledě rozhodčí, kteří z něj divokého bijce sundali.

16:41
    Po dlouhé poradě tu máme výrok. Tresty vyfasovali na jedné straně Trončinský – dvě minuty za hrubost a Bárta – dvě minuty za hrubost, na druhé Kukumberg – dvě minuty za hrubost. Lvi hrají přesilovku 5 na 4!

16:41
    Kudrna šikovně nahazoval před klec Ritticha, kde dnes již podruhé promáchl přihrávku Jiří Šimánek. Nyní se na ledě strhla šarvátka, která nebere konce a sudí mají plné ruce práce.

13:03
    Zpětnou přihrávku před branku dostal Roman Kukumberg, ale z hranice brankoviště přestřelil svatyni Mladé Boleslavi. Následuje komerční přestávka.
    10:08 Richard JARŮŠEK - 0:2

10:08
    Bruslaři využívají přesilovku! Ránu Pacovského zblokovala jedna z hokejek před Kacetlem, jenže přímo na osu hřiště, kde stál RICHARD JARŮŠEK, který svou střelou zdvojnásobuje vedení Středočechů! Asistence: Dominik Pacovský.

08:14
    Klimentu, který se dostal do úniku, přidržel Peter Frühauf a je vyloučen na dvě minuty za držení.

04:16
    Šimánek promáchl těsně před brankou v obrovské šanci!

03:33
    První vyloučení dnešního zápasu! Hyka je vyloučen za držení, kterým zastavil pronikajícího Čápa. Dočkáme se vyrovnání?
    00:16 Jakub KLEPIŠ - 0:1

00:16
    Obrácené deja vu prožívají fanoušci na tribunách. Stejně jako včera jsme viděli branku v první minutě! Pacovský předal puk ve středním pásmu na JAKUBA KLEPIŠE, který kličkou do bekhendu překonal Kacetla! Asistence: Dominik Pacovský, Tomáš Voráček.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 33. Ihnačák (Courchaine, Červený), 41. Pláněk (Šimánek, Kukumberg), 58. Dej (Dietz, Bednář) – 1. Klepiš (Pacovský, Voráček), 11. Jarůšek (Pacovský), 43. Pacovský (Rýgl, Klimenta), 62. Trončinský (Lenc)

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Vydarený "C", K. Pilař, Plášil, Čáp, Frühauf, Dietz – Bednář, Mertl, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kudrna, Kukumberg, Šimánek – Miškář, Vantuch, Courchaine. Trenér: Vladimír Kýhos.
    BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Voráček, Robar, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík, Rýgl – Pacovský, Klepiš, Klimenta "C" – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Jarůšek – Kubica, Hruška, Ďurač. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Bláha, Špůr