Carolina – Buffalo 2:3 (kon.) | Columbus – Philadelphia 3:2 (1:0 po s.n.) | Montreal – Anaheim 4:3 (kon.)
Ottawa – Washington 2:4 (kon.) | Tampa – Detroit 6:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 2:0 (kon.)
Minnesota – Los Angeles 2:1 (kon.) | Chicago – Dallas 2:6 (kon.) | Arizona – Edmonton 4:2 (kon.)
San Jose – St. Louis 0:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:6 (0:4, 1:1, 1:1)
Dallas Stars
Středa 23.03.2016, 01:40 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítejte u dnešního on-line přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž CHICAGO BLACKHAWKS přivítá na svém ledě DALLAS STARS.

V utkání dvou předních týmů Západní konference a hlavně soupeřů z Centrální divize, půjde o hodně. Pokud uspěje domácí Chicago, stáhne náskok na svého soupeře na rozdíl dvou bodů. Naopak, lídr divize i Západní konference přijel do Chicaga bojovat o body tak, aby se rozdíl mezi oběma týmy, který je aktuálně čtyřbodový, nezmenšil, ale naopak ještě zvětšil.

Chicago se nenachází zrovna v ideálním herním rozpoložení, což dokazují poslední zápasy, v nichž ze šesti pokusů hned pět prohrál! Mimo jiné i na hřišti svého dnešního soupeře, kde Blackhawks padli před deseti dny 2:5.

Dallas ukončil pětizápasovou domácí sérii dvěma výhrami, kterými si trochu udobřili diváky po předchozích dvou prohrách. Poslední venkovní zápas sehrál Dallas 9. března, kdy prohrál 3:4 v prodloužení v Montrealu.

Předpokládané sestavy:

Chicago Blackhawks: Darling (Leighton) – Keith, Hjalmarsson, Gustafsson, Seabrook, Van Riemsdyk, Rozsíval – Ladd, Toews, Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Fleischmann, Shaw, Weise – Pánik, Rasmussen, Desjardins

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Russell, Klingberg, Nemetrh, Goligoski, Oduya, Johns – Jamie Benn, Eakin, Eaves – Ničuškin, Spezza, Sharp – Roussel, Faksa, Hemský – Sceviour, Fiddler, Ritchie.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Chicago Blackhawks: Darling (Leighton) – Keith, Hjalmarsson, Gustafsson, Seabrook, Van Riemsdyk, Rozsíval – Ladd, Toews, Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Fleischmann, Teravainen, Weise – Desjardins, Shaw, Pánik

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Jordie Benn, Goligoski, Nemeth, Klingberg, Oduya, Johns – Jamie Benn, Eakin, Sharp – Ničuškin, Spezza, Eaves – Roussel, Faksa, Hemský – Sceviour, Fiddler, Ritchie

Rozhodčí: Meier, Kowal – Pancich, Amell.

00:01

00:25
    Puk míří ze třetiny Dallasu na zakázané uvolnění, vhazování po levici Lehtonena.

00:40
    Duncan Keith pálí od modré, z levé strany, Lehtonen vyráží.

01:25
    Dallas poprvé v útočném pásmu, souboj za brankou Darlinga.

01:55
    Na druhé straně nahazuje Rozsíval za branku Dallasu.

02:22
    Rozsíval nyní zachránil situaci odehráním puku do vlastní třetiny, kdy donutil Darlinga vybruslit téměř až k modré čáře, aby odehrál puk mířící do třetiny Chicaga.

02:46
    Lehtonen má puk ve své lapačce, hra přerušena.

05:09
    Je za námi úvodní pětiminutovka celkem svižného hokeje, na první gól ale stále čekáme.

05:35
    Domácí se dostávají po levé straně do útočného pásma, tam ale řada s Tomášem Fleischmannem ztrácí puk.

06:07
    Sceviour v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, první komerční přestávka v zápase.

06:56
    Richard Pánik netrefuje z pravé strany branku Dallasu, domácí ale zůstávají u puku.

07:52
    Puk ve třetině Chicaga, Darling musel zasahovat, nyní ale již domácí vyváží puk.

08:58
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí.

09:12
    Po střele Ladda zasahuje Lehtonen, který přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

10:05
    Deset minut úvodní části zápasu minulostí, sledujeme svižný hokej, ale chtělo by to co nejrychleji nějaký ten gól.

10:48
    Panarin ztrácí puk v souboji s Hemským, hosté mohou zaútočit.

11:29
    Icing Chicaga, hra se vrací před Darlinga.

11:34
    Dallas právě vstřelil branku!
    Po vyhraném vhazování se dostal COLTON SCEVIOUR s pukem za branku Chicaga, odkud ho zkoušel nahodit před branku, ale Darling si celkem nešťastně vyrážečkou srazil puk do vlastní branky. Bez asistence.
    11:34 Colton SCEVIOUR - 0:1

11:59
    Další gól Dallasu na sebe nenechal dlouho čekat, znovu se hosté prosazují zpoza branky, odkud Sceviour poslal puk před branku, tam se z pravé strany zjevil pohotový VERNON FIDDLER, který prostřelil Darlinga. Asistence: Colton Sceviour a Brett Ritchie.
    11:59 Vernon FIDDLER - 0:2

13:44
    Chicago je nyní pod viditelnou "dekou", hosté aktivnější po dvou rychlých gólech.

14:19
    O převaze Stars svědčí i statistika střel na branku – 12:6 ve prospěch Dallasu.

15:03
    Chicago jde do čtyř, Toews dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí.

15:20
    Po vyhraném vhazování se hosté drží v útočném pásmu.

15:40
    Nyní se Hjalmarssonovi podařilo vyhodit puk ze třetiny a domácí mohou prostřídat.

16:01
    Blesková akce hostů, z pravé strany po ose Spezza – Jamie Benn – PATRICK EAVES, který střelou z mezikruží nedává Darlingovi šanci. Asistence: Jamie Benn a Jason Spezza.
    16:01 Patrick EAVES - 0:3

16:50
    Hosté si tak připisují využitou přesilovou hru, domácí během zhruba pěti minut třikrát inkasovali, to není lichotivý výsledek první třetiny.

17:40
    Domácí v útočném pásmu, závar před Lehtonen, puk se ale nakonec odráží do rohu.

18:15
    Bude se vylučovat, domácí si zahrají přesilovou hru, nyní to zkouší v šesti.

18:28
    Brett Ritchie dostává dvouminutový trest za podražení Richarda Pánika, domácí si zahrají první přesilovou hru v zápasu.

18:43
    Patrick Kane nezachytil puk na útočné modré, toho využili hosté, konkrétně VERNON FIDDLER, který při vlastním oslabení "pláchl" a parádním bekhendovým blafákem nedal Darlingovi šanci. Bez asistence.
    18:43 Vernon FIDDLER - 0:4

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:32
    Pokračuje pochopitelně přesilová hra domácích, Brent Seabrook pálí od modré, puk ale končí vysoko nad brankou.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Za bučení nespokojených diváků v United Center končí první třetina, která domácím vůbec nevyšla. Do dvanácté minuty se hrálo bez branek, sledovali jsme svižný hokej, pak ale nejlepší tým Západní konference ukázal svou sílu. Dvěma bleskovými góly odskočil na dvoubrankový rozdíl, který ještě dokázal v dalších sedmi minutách navýšit na čtyřbrankový rozdíl! Chicago tuto část zápas totálně nezvládlo.

Další třetina začne přibližně v 2:35.

20:01

20:01
    Chicago střídá od druhé třetiny gólmany, Darlinga nahradil Leighton!

20:28

22:08
    Anisimov pálí z pravé strany, střela ale byla zablokována.

22:16
    Dallas vyhazuje puk na icing, hra se tak vrátí před Lehtonena.

22:52
    Bránící Goligoski dostal puk ze třetiny a hosté mohou prostřídat.

23:12
    Desjardins byl nyní v dobré pozici, kdy se k němu odrazil puk, ale Kari Lehtonen ho dokázal vychytat, fantastický zákrok gólmana Stars.
    23:12 Lehtonen (DAL) vychytal Desjardinse

24:33
    Andrew Shaw vyloučen na dvě minuty, přesilová hra Dallasu.

25:27
    Chicago se zatím v pohodě brání, postup Dallasu navíc nyní zastavuje odpískaný ofsajd.

25:40
    Lehtonen rozehrává a hosté to zkouší po pravé straně.

26:04
    Půl minuty před návratem Shawa hosté v útočném pásmu.

26:33

27:21
    Leighton nyní vychytal Faksu, který se před ním zjevil ve vyložené pozici poté, co se dokázal natlačit před bránícího Hjalmarssona.
    27:21 Radek Faksa (DAL) ztroskotal na Leightonovi

28:15
    Dallas napadá rozehrávku Chicaga a nutí tak domácí k chybám.

29:20
    Spezza vybojoval puk ve středním pásmu a hosté se dostávají do třetiny soupeře.

30:10
    Jsme již ve druhé polovině dnešního utkání, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

30:19
    Vylučuje se, na trestnou lavici usedá Radek Faksa po faulu na krajana Tomáše Fleischmanna, sudí píská podražení, přesilová hra pro Chicago.

30:57
    Oduya trefil brankovou konstrukci, poté se puk dostává ze třetiny Dallasu.

31:30
    Chicago znovu neudrželo útočné pásmo.

32:19

32:36
    Niklas Hjalmarsson netrefuje branku Lehtonena, ale domácí zůstávají v útočném pásmu.

33:08
    Andrew Shaw opět na trestné lavici, dvě minuty za hrubost.

33:27
    Klingberg rozehrává od vlastní branky, hosté se dostávají do útočného pásma.

33:51
    Jenže také domácí se dostávají do brejku, konkrétně Weise, který využil chyby Sharpa, Patrick Eaves musel zasáhnout a dostává dvouminutový trest za hákování.

34:08
    Ještě minutu se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté začne přesilová hra Chicaga.

34:40
    Marian Hossa v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

35:08
    Domácí v plném počtu, začíná přesilová hra Chicaga.

35:18
    Duncan Keith zkouší vyzrát na Lehtonena, ten jeho střelu z levé strany chytá a přerušuje hru.

35:38
    Puk opustil ledovou plochu, sudí hru přerušili, bude se vhazovat po levici Lehtonena.

35:51

36:23
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí se přece jenom dočkali gólu, po vyhraném vhazování se ANDREW SHAW dostal k vyraženému puku po střele Desjardinse, který před Lehtonenem pohotově sklepl do branky. Asistence: Andrew Desjardins a Marian Hossa.
    36:23 Andrew SHAW - 1:4

37:08
    Dallas nyní vyhazuje puk ze třetiny.

37:36
    Před brankou Chicaga dokázal Rozsíval zablokovat střelu Jasona Spezzy.

38:07
    A domácí přidali na obrátkách a rázem dostávají soupeře pod tlak.

38:39
    Kari Lehtonen přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

38:58
    Dallas se dostal do přečíslení dva na jednoho, který střelou z pravé strany zakončil RADEK FAKSA, Leighton byl proti jeho střele "pod víko" bezmocný, hosté znovu vedou o čtyři góly. Asistence: Aleš Hemský a Stephen Johns.
    38:58 Radek FAKSA - 1:5

39:24
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, domácí v útočném pásmu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině se dlouho oba týmy nemohly gólově prosadit. Střeleckou nemohoucnost Chicaga protrhl až ve 37. minutě Andrew Shaw, který si krátce předtím odpykal svůj druhý dnešní trest. Lehtonena překonal pohotovým sklepnutím puku za jeho záda. Hosté si ale vzali čtyřbrankový náskok celkem rychle zpět, a to zásluhou českého forvarda Radka Faksy, který se prosadil střelou z pravé strany.

Další třetina začne přibližně v 3:30

40:01

40:26
    Tomáš Fleischmann nezachytil nepřesnou přihrávku, puk míří na zakázané uvolnění.

42:08
    Hjalmarsson padá za brankou Dallasu, ale nebude se vylučovat, diváci bučí.

43:49
    Hosté mohli jít do brejku tři na dva, ale přihrávka na útočné modré mířila do ofsajdu.

45:26
    Puk za brankou Chicaga, kterému se daří rozehrát.

45:50
    Patrik Nemeth pálí od modré, Kari Lehtonen má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

46:59
    Dallas bojuje v útočném pásmu, je to ale pouze o soubojích u mantinelu.

47:15
    Ve třetí třetině zatím hokej postrádá tempo z předchozích čtyřiceti minut.

47:46
    Radek Faksa uspěl na vhazování v souboji s domácím Shawem.

49:07
    Skvělou práci odvedl Panarin, který vybojoval puk za brankou Dallasu, přihrál Teravainenovi, ten našel na pravé straně RICHARDA PÁNIKA, kterému se podařilo protlačit puk pod levým betonem Lehtonena do branky Stars. Asistence: Teuvo Teravainen a Arťom Panarin.
    49:07 Richard PÁNIK - 2:5

50:48
    Seabrook nahazuje puk za Lehtonena.

51:07
    Domácí se drží v útočném pásmu, Dallas zatím odolává.

52:05
    Hjalmarsson pálí od modré, branku Lehtonena ale netrefuje.

52:25
    Klingberg dostává puk ze třetiny a oba týmy mohou prostřídat.

53:02
    Richard Pánik byl v dobré pozici, na levé straně, ale branku střelou z voleje míjí.

53:17
    Oddechový čas pro hosty.

53:17
    A pozor, domácí zkouší hru bez brankáře!

53:48
    Tento překvapivý tah však domácí lavičce nevyšel, CODY EAKIN trefuje ze střední třetiny prázdnou branku Blackhawks a zdá se, že je rozhodnuto. Asistence: Jamie Benn.
    53:48 Cody EAKIN - 2:6

54:50
    Eaves bojuje s Shawem za brankou Leightona, domácí útočník byl úspěšnější.

56:36
    Utkání se již pouze dohrává, o vítězi je již rozhodnuto.

57:54
    Chicago se drží v útočném pásmu.

59:00
    Poslední minuta tohoto zápasu, hra přerušena ve třetině Dallasu, kde se také bude vhazovat.

59:29
    Dallas již nechává aktivitu na soupeři, hosté potvrdili i v dnešním utkání pozici nejlepšího týmu konference.

Je dobojováno. Hosté dnes na ledě United Center dominovali, zejména skvělá první třetině rozhodla o osudu celého utkání. Chicago se vždy snažilo vrátit do zápasu, ovšem téměř pravidelně znovu inkasovalo a to domácím definitivně zlomilo vaz. Blackhawks tak pokračují ve špatných výkonech a připisují si další porážku. Dallas potvrzuje svou formu jasným vítězstvím na ledě jednoho z favoritů blížícího se play-off.

Dnešní utkání sledovalo 22 034 diváků.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:18:22)
    Radek Faksa se trefil podruhé v sezoně.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 37. Shaw (Desjardins, Hossa), 50. Pánik (Teravainen, Panarin) – 12. Sceviour, 12. Fiddler (Sceviour, Ritchie), 17. Eaves (Jamie Benn, Spezza), 19. Fiddler, 39. Faksa (Hemský, Johns), 54. Eakin (Jamie Benn)

Chicago Blackhawks: Darling (21. Leighton) – Keith, Hjalmarsson, Gustafsson, Seabrook, Van Riemsdyk, Rozsíval – Ladd, Toews, Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Fleischmann, Teravainen, Weise – Desjardins, Shaw, Pánik

Rozhodčí: Meier, Kowal – Pancich, Amell

Diváci: 22 034