1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 0:4
CSKA Moskva
Pondělí 28.03.2016, 18:30 • Ice Palace • Play-off KHL • Semifinále

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pondělního večera! (21:10:54)

Prodloužení tedy nabralo rychlý konec, když už po 62 sekundách rozhodl o postupu CSKA Moskva Sergej Andronov. Armějcům tak stačily na udolání obhájce trofeje jen čtyři zápasy. Rozhodujícím faktorem byla především skvělá defenziva CSKA, ta soupeři za celou sérii povolila jen tři vstřelené góly.

Střely na branku v prodloužení – 3:1, celkem – 37:31.

Domácí kouč Sergej Zubov ještě reklamoval, že gól padl z ofsajdové situace. Protesty ale nejsou nic platné. Nyní už si hokejisté i trenéři obou celků podávají ruce.

61:02 Sergej ANDRONOV - 1:2

61:02
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je konec, CSKA postupuje do bitvy o Gagarinův pohár! SERGEJ ANDRONOV přebral na útočné modré kotouč od Nikity Zajceva, dojel s ním mezi kruhy a prostřelil Koskinena. Ten měl velkou smůlu, puk totiž tečoval hřbetem lapačky, ale zastavit ho nedokázal. Asistence: Nikita Zajcev.

60:28
    Maxim Čudinov projel až na pravý kruh, Sorokin vyráží.

60:04
    Ofsajd hostujícího celku.

60:01
    Drama dnes ještě bude pokračovat.

Prodloužení začne přibližně ve 21:59.

Je konec! Po 60 minutách končí utkání remízou 1:1 a podruhé za sebou se tak bude v této sérii prodlužovat. Petrohrad spasil v 53. minutě Anton Bělov, který v přesilovce vymetl horní růžek Sorokinovy branky a vyrovnal tak stav. Dalším domácím hrdinou se stal gólman Mikko Koskinen, jenž v závěru vychytal dvě obrovské šance Alexandera Radulova.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:7, celkem – 34:30.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Fanoušci Petrohradu mohou oslavovat Mikka Koskinena! Obrana SKA totiž opět málem fatálně zaváhala a pustila soupeře do přečíslení 2 na 1. To Radulov vyřešil střelou, kterou Koskinen pokryl!

59:43
    Tohle byla obrovská chyba domácí obrany, která mohla Petrohradu ukončit sezónu! Alexander Radulov jel sám na Koskinena, který bekhendový blafák kapitána CSKA zastavil betonem!

59:00
    Posledních 60 sekund třetí periody.

58:27
    Třetí třetina se chýlí ke konci, začíná to vypadat na další prodloužení.

57:52
    Domácí neudrželi puk v útočném pásmu a teď se musejí bránit.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 53. Bělov (Moses, Jakovlev) – 10. Tělegin (Ljubimov, Panin), 62. Andronov (Zajcev)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Chafizulin, Čudinov (A), Bělov, Jakovlev, Rukavišnikov, Vojnov, Rykov – Dadonov, Šipačjov (C), Bučněvič – Lindström, Koskiranta, Moses – Ponikarovskij, Širokov, Barabanov – Ketov (A), Kablukov, Děrgačjov – Gusev.
    CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Zajcev (A), Pivcakin, Kutuzov, Blažijevskij, Sergejev, Panin, Ožiganov – Da Costa, Hjalmarsson, Radulov (C) – Tělegin, Ljubimov, Kugryšev – Pihlström, Andronov (A), Žarkov – Makarov, Světlakov, Mamin – Junkov.

Rozhodčí: Anisimov, Buturlin – Palej, Sivov

Diváci: 12230