1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 0:4
CSKA Moskva
Pondělí 28.03.2016, 18:30 • Ice Palace • Play-off KHL • Semifinále

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pondělního večera! (21:10:54)

Prodloužení tedy nabralo rychlý konec, když už po 62 sekundách rozhodl o postupu CSKA Moskva Sergej Andronov. Armějcům tak stačily na udolání obhájce trofeje jen čtyři zápasy. Rozhodujícím faktorem byla především skvělá defenziva CSKA, ta soupeři za celou sérii povolila jen tři vstřelené góly.

Střely na branku v prodloužení – 3:1, celkem – 37:31.

Domácí kouč Sergej Zubov ještě reklamoval, že gól padl z ofsajdové situace. Protesty ale nejsou nic platné. Nyní už si hokejisté i trenéři obou celků podávají ruce.

61:02 Sergej ANDRONOV - 1:2

61:02
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je konec, CSKA postupuje do bitvy o Gagarinův pohár! SERGEJ ANDRONOV přebral na útočné modré kotouč od Nikity Zajceva, dojel s ním mezi kruhy a prostřelil Koskinena. Ten měl velkou smůlu, puk totiž tečoval hřbetem lapačky, ale zastavit ho nedokázal. Asistence: Nikita Zajcev.

60:28
    Maxim Čudinov projel až na pravý kruh, Sorokin vyráží.

60:04
    Ofsajd hostujícího celku.

60:01
    Drama dnes ještě bude pokračovat.

Prodloužení začne přibližně ve 21:59.

Je konec! Po 60 minutách končí utkání remízou 1:1 a podruhé za sebou se tak bude v této sérii prodlužovat. Petrohrad spasil v 53. minutě Anton Bělov, který v přesilovce vymetl horní růžek Sorokinovy branky a vyrovnal tak stav. Dalším domácím hrdinou se stal gólman Mikko Koskinen, jenž v závěru vychytal dvě obrovské šance Alexandera Radulova.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:7, celkem – 34:30.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Fanoušci Petrohradu mohou oslavovat Mikka Koskinena! Obrana SKA totiž opět málem fatálně zaváhala a pustila soupeře do přečíslení 2 na 1. To Radulov vyřešil střelou, kterou Koskinen pokryl!

59:43
    Tohle byla obrovská chyba domácí obrany, která mohla Petrohradu ukončit sezónu! Alexander Radulov jel sám na Koskinena, který bekhendový blafák kapitána CSKA zastavil betonem!

59:00
    Posledních 60 sekund třetí periody.

58:27
    Třetí třetina se chýlí ke konci, začíná to vypadat na další prodloužení.

57:52
    Domácí neudrželi puk v útočném pásmu a teď se musejí bránit.

57:09

56:53
    Vojnov v pádu odehrál kotouč do hlediště. Da Costa reklamuje vyloučení za zdržování hry, ale hosté mohou být spíše rádi, že za zákrok na Vojnova nebyl vyloučen Kugryšev.

56:15
    Kotouč po dorážce Romana Ljubimova projel domácím brankovištěm a naštěstí pro již bezmocného Koskinena nezamířil do branky. Obrovské štěstí pro SKA!

56:05
    Hosté v přesilovce tlačí, tohle jsou pro domácí těžké chvíle.

55:48
    Od modré pálil Pivcakin, branku netrefil.

55:38
    Nepříjemná střela Radulova, která byla schována za obránce Jakovleva. Koskinen ale dokázal zasáhnout.

55:08
    Nepříjemnost pro domácí! Alexander Barabanov zahákoval v útočném pásmu Pivcakina a oslabuje Petrohrad v hodně nevhodný moment.

55:01
    Pět minut do konce třetí třetiny, uvidíme prodloužení?

54:20
    Dadonov dobře uvolnil Šipačjova, který střílel těsně vedle hostující branky!

54:09
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

53:03
    Tělegin se snažil vrátit hostům vedení, ale Koskinena nepřekonal.
    52:03 Anton BĚLOV - 1:1

52:03
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí srovnávají skóre 5 sekund před skončením přesilové hry! Jakovlev posunul puk na ANTONA BĚLOVA, který využil toho, že Sorokinovi zakrýval výhled Děrgačjov a zápěstím vymetl šibenici – 1:1. Asistence: Steve Moses a Jegor Jakovlev.

51:23
    Moses si s pukem vyjel na levý kruh, jeho rána byla sražena.

50:38
    Pihlström vyvezl kotouč a dokonce ho nahodil na Koskinena. Tím hostům ušetřil cenné sekundy.

50:26
    Nástřel Širokova od levého mantinelu vyrazil Sorokin.

50:08
    Širokov byl podražen Gregorijem Paninem a domácí budou hrát přesilovku!

50:00
    Do konce třetí třetiny zbývá posledních deset minut. Obhájce Gagarinova poháru se nachází napokraji vyřazení!

49:33
    Další zákrok Sorokina, ten přerušil hru. Reklamní přestávka.

48:36
    Moses a Šipačjov jeli na jediného obránce! Moses ale prováhal ideální chvíli na přihrávku a puk mu nakonec vypíchl Zajcev!

47:38
    Domácí pokračují v důrazném forčekingu, kterým soupeře dostávají pod tlak. CSKA však stále drží nejtěsnější náskok.

46:38
    Ketov předvedl hezký průnik, ale Sorokin si prostor u tyčky pokryl.

45:29
    Šipačjov dostal kotouč před brankoviště, kde se ho snažili zamést za Sorokina Dadonov a Bučněvič. Ani z toho není vyrovnávací branka.

44:47
    Petrohrad by potřeboval najít střelce, v této sérii vstřelili hráči SKA jen dva góly, oba ve druhém utkání.

44:21
    Kombinace po ose Kugryšev, Tělegin a Ljubimov vedla ke střele posledně jmenovaného. Koskinen předvedl jistý zákrok.

43:39
    Bučněvič nahodil puk před branku a k volnému kotouči se dostal Dadonov. Ten měl před sebou chvilku odkrytou klec, ale než se otočil, už byl těsně bráněn protihráčem!

43:00
    Dinar Chafizulin si sjel do dobré pozice. Z levé strany zamířil přesně do Sorokina.

42:30
    Mamin v útočném pásmu podklouzl a dopředu mohou spěchat domácí.

41:49
    Zakázané uvolnění hostí. Předtím měl velkou šanci Moses, který zblízka trefil horní část Sorokinova betonu!

40:52
    Andronov zavezl kotouč do útočného pásma CSKA, sám vypálil nad.

40:29
    Dadonov si najížděl na dlouhou přihrávku svého spoluhráče, byl ale včas odzbrojen.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 20:10.

Ve druhé třetině se Petrohradští hodně zlepšili. Oproti úvodní části výrazně lépe bruslili, napadali, častěji stříleli, ale gólové vyústění to nepřineslo. CSKA tak stále vede 0:1 a před námi je dalších dvacet zajímavých minut.

Střely na branku ve 2. třetině – 15:8, celkem – 24:23.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Radulov to ještě zkoušel od brankové čáry bekhendem, ani tohle ale změnu skóre nepřinese.

39:26
    Děrgačjov protáhl Sorokina ranou ze střední vzdálenosti, hostující gólman vyráží.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Domácí se teď sami vyhnali z útočného pásma. Hráč SKA dřou, snaží se vyrovnat, ale zatím se jim nedaří vstřelit branku.

38:12
    Na ose kluziště zůstal volný Ožiganov. Kotouč směřoval do horní části domácí klece, ale Koskinen tam včas dostal vyrážečku.

37:30
    Opět Dadonov, jeho střelu z mezikruží ovšem zblokovali obránci CSKA!

37:22
    Jevgenij Dadonov to zkoušel z pravého křídla, nemířil ale přesně.

36:48
    Kugryšev nahazoval puk před branku, kam si najížděj Ljubimov. Právě od jeho hokejky se puk odrazil až do ochranné sítě.

36:37
    Od modré vypálil z první Vojnov. Před brankou navíc hlídkovali jeho spoluhráči, ale kotouč má znovu Sorokin.

35:54
    Šipačjov nahrál do druhé vlny najíždějícímu obránci Čudinovovi, který vyslal na branku slušný projektil. Jistota jménem Sorokin ale opět zasáhla. Puk končí na jeho vyrážečce.

35:18
    Teď už se hra přesunula zase před brankáře Sorokina.

34:47
    Těleginovu střelu se ještě snažil tečovat Ljubimov. Aktivita CSKA nyní pokračuje.

33:55
    Da Costa prokličkoval do útočného pásma, ovšem jeho střela byla sražena do rohu.

33:32
    Co přes defenzivu hostí projde, to pochytá Ilja Sorokin. Ten si nyní poradil s ostrou střelou od modré.

33:23
    Bučněvičova přihrávka byla sražena a puk padal obloučkem přímo na branku CSKA. Sorokin tak musel do souboje s dotírajícím Šipačjovem a byl u kotouče o zlomek sekundy dříve.

32:50
    Ivan Tělegin vybojoval v útočném pásmu puk a z úhlu vypálil. Koskinen zasahovat nemusel.

31:44
    Domácí se tlačí dopředu, střela Lindströma však ani nedoletěla na Sorokina. Obránci svému mladému brankáři hodně pomáhají.

31:08
    Zakázané uvolnění CSKA.

30:52
    Opět Maxim Čudinov, který si sjel až před branku. Jeho střela skončila těsně vedle tyčky!

30:42
    Čudinovovo nahození Sorokin viděl a vyrazil ho.

29:53

29:29
    Antti Pihlström si vybruslil do střelecké pozice zpoza branky, Koskinena nepřekonal.

28:30
    Hosté budou hrozit z rychlých brejků. Jeden z nich zakončoval Panin, který z druhé vlny nemířil přesně.

27:55
    Hosté zvládají defenzivu výborně a hokejisté SKA to tedy mají velmi složité. Přesto jsou ale nebezpečnější než v první části.

26:45
    Další projektil od modré. Ten vyslal Čudinov, ale Sorokin puk vyrazil.

26:25
    Domácí ve druhé třetině zlepšili pohyb a zápas tak může být ještě hodně zajímavý.

25:59
    Od modré pálil Chafizulin, kotouč si nenašel cestu mezi tyče.

25:14
    Koskinen zachytil nahozený kotouč do lapačky a raději se nepouštěl do rozehrávky. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

25:02
    Ofsajd domácích. Slava Vojnou přidržel kotouč u modré čáry moc dlouho.

24:45
    Joakim Lindström nabral rychlost a projel až do útočného pásma. Tam ale trefil jen bránícího Ožiganova.

24:29
    Pro nahození Ožiganova si sáhl lapačkou Koskinen.

23:50
    Tlak SKA pokračuje! Děrgačjov se dostal ke střele mezi kruhy, ale Sorokin stačil kotouč vytěsnit vyrážečkou!

23:42
    Další střelu na Sorokina vyslal Vojnov. Hostující gólman přerušil hru.

22:57
    Dadonov si nabruslil před branku a zkusil vystřelit bekhendem. Hostující obránci jeho pokus zablokovali, ale puk se dostal k Bučněvičovi, který jej ještě předal Šipačjovovi. Tomu ale střela nesedla a poslal ji až do ochranné sítě.

22:40
    Domácí v úvodu druhé části přidali na aktivitě, svým forčekingem najednou dělají soupeři starosti.

22:21
    Další icing CSKA, opět buly před Sorokinem.

22:12
    Hosté zahráli na jistotu a vyhodili na zakázané uvolnění.

21:20
    Andronov nahodil kotouč na branku ze středního pásma, Koskinen ho vyrazil za svou klec.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:23.

Po první třetině prohrává SKA Petrohrad s CSKA Moskva 0:1. O jediný gól se postaral v 10. minutě Ivan Tělegin. Nutno říci, že hosté jsou zatím lepší a ukazují, že by rádi slavili postup do finále KHL už dnes.

Střely na branku v 1. třetině – 9:15.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Steve Moses ještě operoval v útočném pásmu. Zahnal se ale do rohu a už nestačil prověřit Sorokina.

19:24
    Šipačjov přešel s kotoučem útočnou modrou a nahodil ho na Sorokina. Před brankoviště ještě pospíchal Bučněvič, ovšem hostující gólman puk nevyrazil a nedal tak hráči SKA jakoukoliv možnost dorážet.

19:05
    Koskinen přerušil hru po střele od modré a dal svým spoluhráčům možnost vystřídat.

18:53
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, nyní to trochu vypadá jako přesilová hra.

17:51
    Mohlo to být 2:0! Hjalmarsson nabízel kotouč před prázdnou branku Alexanderovi Radulovovi, ale ten ho netrefil ideálně a nenasměroval ho tak do svatyně SKA!

17:32
    Hosté jsou v plném počtu, ubránili se celkem v pohodě.

16:52
    Koskiranta teď zaclonil Sorokinovi. Ten ale zákrok zvládl a udržel svému týmu vedení.

16:28
    Domácí mají problémy s rychlým přístupem bílo červených a zatím v přesilovce neohrozili Sorokina.

15:21
    Hostující Simon Hjalmarsson zasáhl při forčekingu Bělova vysokou holí a dvě minuty si posedí na trestné.

15:17
    Ketov nahodil kotouč za branku CSKA, tam se k němu dostali hosté. Ti brání opravdu učebnicově.

14:40
    Hosté vedou v tuto chvíli na střely 6:11.

14:34
    Děrgačjov byl v útočném pásmu dříve, než tam domácí dostali puk. Je z toho samozřejmě postavení mimo hru.

14:03
    Celek SKA sice stále v útočné třetině, ale obrana CSKA soupeře znovu nepouští do žádné větší příležitosti.

13:20
    Domácí se po delší době usadili v útočném pásmu. Bučněvič poslal do brankoviště střílenou přihrávku, ale tu nedokázal nikdo ze spoluhráčů tečovat.

12:24
    Obrovský tlak CSKA! Koskinen se už plazil v brankovišti bez hole a po ráně Alexandera Radulova ho dokonce zachránila tyčka! Domácí jsou ale už v plném počtu.

12:01
    Radulov pálil z pravého kruhu, nezamířil však přesně.

11:48
    Radulov nahrál Ivanu Těleginovi, který se vytočil až před brankoviště, ale kotouč zůstal ve výstroji Koskinena.

11:20
    Hosté zatím hrají dobrou přesilovku, Koskinen ale odolává.

10:23
    Roman Rukavišnikov tak dlouho držel protihráče, až to jeden z rozhodčích musel písknout. Přesilovka pro CSKA.
    09:06 Ivan TĚLEGIN - 0:1

09:06
    Hosté jdou do vedení! Ljubimov předložil kotouč na osu Gregorimu Paninovi, jehož střelu vyrazil Koskinen jen před sebe a dojíždějící Ivan Tělegin posílá puk za brankovou čáru. Dorážka mu sice nesedla podle představ, ale právě to Koskinena zmátlo a kotouč mu projel pod pravým betonem. Asistence: Roman Ljubimov a Gregorij Panin.

08:40
    Andronov se snažil přejít přes Koskirantu, ale puk po jejich souboji skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:28
    To se snažil změnit Steve Moses. S jeho střeleckým pokusem si však poradil Sorokin. Následuje reklamní přestávka.

08:14
    Hraje se ve velmi dobrém tempu, ale bez větších šancí.

07:21
    Dadonov s Bučněvičem také nedokázali vymyslet nic, co by Sorokina ohrozilo.

06:30
    Ketov bojoval o puk za brankou CSKA. Hostující obrana je ale opravdu velmi kvalitní a tak z toho opět žádná možnost pro Petrohrad nebyla.

06:00
    Zajcev odpálil puk až do obranného pásma SKA. Hra nebyla už hodně dlouho přerušena.

05:19
    Kablukov dostal v útočném pásmu dobrou přihrávku. Hned byl ale obsazen a tak se nedokázal protlačit k zakončení.

04:32
    Hostující Panin podržel kotouč za brankou a trochu tak uklidnil hru.

03:57
    Hosté ale odvážně napadají rozehrávku soupeře, který se pak těžko prokousává středním pásmem.

03:20
    Jak se dalo čekat, utkání má od úvodu dobré tempo. Hráči SKA se už ostatně nemají na co šetřit.

02:42
    Sorokin raději přidržel v lapačce kotouč po bekhendovém nahození Kablukova.

01:55
    Kutuzov nahazoval od modré puk na Koskinena, domácí brankář neměl větší problém.

01:10
    Domácí pouze nahodili kotouč do útočného pásma, kde ho ale nezískali. Dopředu mohou opět Armějci.

00:35
    Hned první šance CSKA! Alexander Radulov dorážel po vlastní střele, ale Koskinen domácí podržel!

00:01

Zazní hymna Ruské federace!

Moderátor právě představuje domácí hokejisty, kteří doufají, že ještě sérii prodlouží.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Chafizulin, Čudinov (A), Bělov, Jakovlev, Rukavišnikov, Vojnov, Rykov – Dadonov, Šipačjov (C), Bučněvič – Lindström, Koskiranta, Moses – Ponikarovskij, Širokov, Barabanov – Ketov (A), Kablukov, Děrgačjov – Gusev.

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Zajcev (A), Pivcakin, Kutuzov, Blažijevskij, Sergejev, Panin, Ožiganov – Da Costa, Hjalmarsson, Radulov (C) – Tělegin, Ljubimov, Kugryšev – Pihlström, Andronov (A), Žarkov – Makarov, Světlakov, Mamin – Junkov.

Rozhodčí: Anisimov, Buturlin – Palej, Sivov.