NY Islanders – Tampa 5:2 (kon.) | Columbus – NY Rangers 2:4 (kon.) | Toronto – Florida 3:4 (kon.)
St. Louis – Arizona 5:2 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:4 (0:0, 0:3, 3:1)
Florida Panthers
Úterý 05.04.2016, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto (kapacita 20270 míst) • NHL
    Luongo seděl při narozeninách pouze na střídačce.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:39:31)

Největší čas na ledě: Rielly 26:35 – Barkov 25:12

Branky a nahrávky: 46. Greening (Nylander, Rielly), 49. Brennan (Clune, Boyes), 52. Greening (Bozak, Parenteau) – 22. Bjugstad (Ekblad, Smith), 31. Grimaldi (Hudler, Purcell), 34. Grimaldi (Smith), 50. Barkov (Huberdeau, Ekblad). Rozhodčí: Luxmore, Charron – Cherrey, Shewchyk. Diváci: 18846.

To byl zápas! Po zcela nezáživné první třetině jsme nakonec sledovali neuvěřitelnou hokejovou podívanou, která nejdříve vypadala jednoznačně ve prospěch Floridy, následně se ale strhla v obrovskou hokejovou bitvu.

Skóre utkání otevřel v 22. minutě dorážející Nick Bjugstad, na nějž ještě v prostřední části hry navázal dvěma góly Rocco Grimaldi a vše nasvědčovala jednoznačnému a hladkému vítězství Panthers.

Maple Leafs ale vstoupili do třetí třetiny s neuvěřitelným hladem. Nejdříve ve 46. minutě snížil Colin Greening, o pár minut později se prosadil také málo typický střelec T. J. Brennan. Jen o pár vteřin na to ale skóroval na druhé straně také Aleksander Barkov.

Hráči Toronta se ale ještě nevzdali a v 52. minutě to bylo opět o jednu branku, trefil se znovu Colin Greening. Více už toho ale Leafs i přes velký tlak v závěru nestihli a s Floridou tak prohráli 3:4.

59:41
    Domácí hráči se sami vyhnali z útočné třetiny a následně se puk odrazil na tribunu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:13
    William Nylander se dostal ke střele v předbrankovém prostoru, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

58:30
    Jonathan Bernier mizí na střídačku, domácí to tedy zkusí v šesti hráčích v poli!

58:12
    Hosté ušetřili několik cenných vteřin s pukem v útočném pásmu a trochu tak přerušili soustavný tlak Toronta.

57:37
    Bernier už mířil na střídačku, domácí se ale při přechodu útočné modré čáry dopustili ofsajdu, a tak se zase vrací mezi tři tyče.

57:06
    Colin Greening je při chuti, tentokrát se ale podél levého hrazení přes Gudbransona neprosadil.

56:37
    Jaomír Jágr je už sice několik vteřin na ledě, tlak Maple Leafs ale nadále pokračuje.

56:10
    Nakonec se ale v závěru početní výhody musel činit také Jonathan Bernier, který kryl střelu Aarona Ekblada.

55:51
    Maple Leafs hrají ve třetí třetině opravdu výborně, jejich tlak právě graduje v přesilové hře.

55:19
    Tyler Bozak byl zcela sám před Montoyou, o malý kousek ale hostující branku minul!

54:50
    Al Montoya zlikvidoval ránu Kasperiho Kapanena z vrcholu levého kruhu, předtím ale hosté nevěděli, kde jim hlava stojí.

Adam Lacek

Toronto Maple Leafs: Bernier (Sparks) – Rielly, Marinčin, Gardiner, Corrado, Campbell, Brennan – Lindberg, Bozak, Kapanen – Greening, Nylander, Parenteau – Clune, Froese, Boyes – Laich, Gauthier, Grabner. Trenér: Mike Babcock.
    Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Campbell, Ekblad, Kulikov, Gudbranson, Kindl, Kampfer – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Bjugstad, Smith – Hudler, Grimaldi, Purcell – Wilson, MacKenzie, Howden. Trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Luxmore, Charron – Cherrey, Shewchyk

Diváci: 18846