Braga – Šachtar 1:2 (kon.) | Villarreal – Sparta 2:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Sevilla 1:2 (kon.)
Dortmund – Liverpool 1:1 (kon.)
Athletic Bilbao
1:2 (0:0)
Sevilla FC
Čtvrtek 07.04.2016, 21:05 • Estadio de San Mamés, Bilbao (ESP) • Evropská liga • Čtvrtfinále
    Sevilla na hřišti Bilbaa poprvé na evropské scéně vyhrála venku.

Sevilla udělala významný krok k postupu mezi nejlepších čtyř týmů letošního ročníku UEFA Europa League a třetímu titulu v řadě, když na hřišti Athletica Bilbaa dokázala otočit nepříznivý vývoj. Krátce po přestávce poslal Bilbao do vedení Aritz Aduriz, na jehož gól za osm minut odpověď Timothée Kolodziejczak, a obrat v utkání poté dovršil sedm minut před koncem střídající Vicente Iborra. Konečný výsledek. Athletic Bilbao 1 Sevilla FC 2. (22:59:11)

90+3

90+3
    Běží poslední minuta utkání a domácí fotbalisté se už uchylují k dlouhým pasům do šestnáctky na místo nějaké konstruktivní rozehrávky.

90+2
    Fotbalisté Sevilly jsi hodně blízko tomu, aby prolomili své prokletí ze hřišť soupeřů a konečně dokázali venku zvítězit.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Běží poslední minuta nádherného utkání, které přineslo tři góly a spousty brankových příležitostí.

89
    Markel Susaeta se mohl stát dalším hráčem, který po příchodu z lavičky vstřelil gól, jeho následná diagonální střela ale byla zbytečná, protože se ocitl za obranou Sevilly uprostřed pokutového území v ofsajdu.

88
    Žlutou kartu dostává Vitolo (Sevilla FC).

87
    Vitolo vzápětí zůstal ležet na hřišti, přestože byl v absolutním pořádku, a domácím fanouškům se to hodně nelíbilo.

86
    Vitolo na levém křídle dobře pronikl do šestnáctky, jenže vzápětí zbytečně upadl při pokusu nafilmovat penaltu.

85
    Athletic Bilbao se snaží rychle reagovat, jenže jeho útočné výpady nemají dlouhého trvání.

84
    Sevilla dnes dává svému soupeři lekci z produktivity, Athletic Bilbao měl během prvního poločasu více ze hry a vytvořil si několik obrovských šancí, zatím se ale ujala pouze jedna.
    83. Vicente IBORRA - 1:2

83
    Sevilla právě vstřelila branku!
    VICENTE IBORRA se stává žolíkem Sevilly, která se jeho zásluhou ujímá vedení 2:1 a otáčí vývoj utkání na svou stranu!! Kévin Gameiro našel za obranou nádhernou skrytou kolmou přihrávkou Vicenteho Iborru, kterému sice nevyšel ideálně krok, přízemní střelou ale zamířil přesně k levé tyči.

82
    Markel Susaeta dvakrát vypálil zpoza šestnáctky, jeho první pokus byl ale zablokován a ten druhý skončil v rukavicích připraveného brankáře Davida Sorii.

81
    Athletic Bilbao rozehrál na levé straně hřiště rohový kop, následný centr ale skončil v náruči brankáře Davida Sorii.

80
    Jevhen Konopljanka se po příchodu na hřiště uvedl pěknou technickou střelou zpoza šestnáctky, té ovšem scházela přesnost a zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

79
    Markel Susaeta se mezi dvěma protihráči odvážně pokusil proniknout do šestnáctky, těsně před ní ho ale zastavil pozorný Steven N'Zonzi.

Tomáš Reiner

Branky: 48. Aduriz (Muniain) – 56. Kolodziejczak (Banega), 83. Iborra (Gameiro)

Karty:   51. Balenziaga (ATB), 72. de Marcos (ATB) – 68. Rami (SEV), 70. Banega (SEV), 88. Vitolo (SEV)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 12:9.
    Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Bóveda, Etxeita, Balenziaga – San José, Etxebarria – I. Williams (63. Susaeta), Eraso (69. Viguera), Muniain (C) (63. Lekue) – Aduriz.
    Náhradníci: Iraizoz – G. Elustondo, Iturraspe, Susaeta, Gurpegi, Viguera, Lekue.

Sevilla FC: Soria – Coke (C), Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas (12. Fazio) – N'Zonzi, Krychowiak – Vitolo, Banega (74. Iborra), Krohn-Dehli (68. Konopljanka) – Gameiro.
    Náhradníci: S. Rico – Iborra, J. A. Reyes, Cristóforo, Konopljanka, F. Llorente, Fazio.

Rozhodčí: Mark Clattenburg. Asistenti: Simon Beck, Jake Collin. Čtvrtý rozhodčí: Gary Beswick. Brankoví rozhodčí: Anthony Taylor, Andre Marriner (všichni ENG)