Finsko – Česko 1:2 (kon.)
Finsko
1:2 (1:2)
Česko
Čtvrtek 07.04.2016, 15:30 • Sportpark De Bijenkamp, Eibergen (Nizozemsko) • Kvalifikace ME U19 - ženy

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (17:25:08)

České fotbalistky do 19 let porážejí své finské vrstevnice 2:1 a připisují si první tři body do tabulky. Češky tak napravily dojem po vysoké porážce od Nizozemska, ale přesto jejich šance na postup na ME zůstává v rovině teorie. O dalším vývoji ve skupině napoví dnes večer zápas domácích Nizozemek s Běloruskem, v němž budou domácí fotbalistky jasnými favoritkami.

90+4

90+4
    Tři nastavené minuty již uběhly, takže bychom se každou chvíli měli dočkat závěrečného hvizdu.

90+2
    Češky teď drží balón na polovině soupeřek, což je naprosto ideální situace.

90+1
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kubicová, přichází Mášová.

90+1
    Český tým se chystá provést ještě poslední taktické střídání.

90+1
    Portugalská rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec normální hrací doby.

89
    Následně míjí též Collinová a Češky vyvážejí míč na polovinu soupeřek.

88
    Pomalu se blíží závěr zápas a Finky vrhají všechny síly do útoku! Do zakončení se teď dostala Savolainenová, ale balon minul českou bránu.

86
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ducháčková, přichází Skálová.

83
    Další faul českého týmu, tentokrát se rozehrávky ujme Kindstedtová.

82
    Po faulu Smetkové bude na útočné polovině rozehrávat finská kapitánka Olga Ahtinenová.

80
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Veselá, přichází Waltrová.

80
    Chvíli nato to zkoušela také Toivanenová, ale její zakončení dopadlo úplně stejně, jako v případě její kolegyně o minutu dříve.

79
    Savolainenová míjí českou bránu, Růžičková může zůstat v klidu.

78
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Spetsová, přichází Ketolaová.

77
    Češky centrovaný míč snadno odvrátily a mohou se vydat do útoku.

76
    Rohový kop se chystá rozehrát Ahtinenová. Finky kopou svůj vůbec první roh v zápase, přestože je už 76. minuta.

Martin Švejkar

Branky: 2. Savolainenová – 19. Ducháčková, 44. Ducháčková

Karty:   56. Janíková (CZE)

Finsko: Mäkeläová – Toivanenová, Kindstedtová, Santamäkiová, Alakomiová (46. Rothová) – Savolainenová, Bröijerová, Ahtinenová (C), Laakkonenová (46. Spetsová) (78. Ketolaová) – Collinová, Kollanenová.
    Náhradníci: Kotoarová – Rothová, Miettinenová, Spetsová, Summanenová, Lehtolaová, Ketolaová.

Česko: Růžičková – Smetková, Majerová, Cížková, Kovaříková – Chlumová (C), Stárová, Janíková – Mášová (90+1 Kubicová), Veselá (80. Waltrová), Ducháčková (86. Skálová).
    Náhradníci: Vaníčková – Krištofová, Kubicová, Waltrová, Skálová, Kukučová.

Rozhodčí: Ana Aguiarová (Portugalsko) – Vanessa Alexandra Diasová (Portugalsko), Franca Overtoomová (Nizozemsko)