Nový Zéland – Izrael 6:3 (kon.) | KLDR – Bulharsko 9:3 (kon.) | Mexiko – Austrálie 4:5 (po pr.)
Izrael – KLDR 8:4 (kon.) | Austrálie – Bulharsko 14:0 (kon.)
po prodl.
Mexiko
4:5 (1:0, 1:4, 2:0 - 0:1)
Austrálie
Neděle 10.04.2016, 03:30 • Ice Dome, Mexico City, Mexiko • Mistrovství světa - II. B Divize • 1 • 1. kolo
     
    Velice vyrovnané utkání mezi domácím Los Tricolores a Aussies sledovalo na stadionu Ice Dome Sur Mexico City přesně 2000 DIVÁKŮ! Hodně slušná návštěva bohužel Mexiku vítězství nepřinesla. (10:43:35)
     
    Z dnešního utkání je to tedy vše, díky za pozornost a u dalších hokejových přenosů se těším na počtenou!
     
    Zápas navštívilo 2000 diváků!
     
    Austrálie přežila kritický okamžik v prodloužení bez újmy, naopak, již druhý gól v oslabení během tohoto utkání rozradostnil tým z Oceánie, a naopak rozesmutnil domácí hráče i fanoušky, kteří se už možná viděli při vítězných oslavách. Jenže brankář Kimlin při oslabení své spoluhráče podržel a útočník Humphries dotáhl za druhým bodem.
     
    Konec zápasu.
     
    63:42
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Tak to je nečekané rozuzlení zápasu! Mexiko mělo v prodloužení obrovskou šanci při početní převaze, jak dotáhnout zápas do vítězného konce, jenže jsou to Australané, kteří slaví výhru! V oslabení se trefuje MITCH HUMPHRIES! Bez asistence.
     
    62:14
    Obrovská šance pro domácí mužstvo, jak si připsat bonusový druhý bod. Austrálie totiž bude hrát v oslabení. Na trestnou lavici putuje Byers, který se provinil podražením.
     
    61:41
    Mexičané si berou oddechový čas.
     
    60:49
    Austrálie se snaží držet útočné pásmo a kombinovat v útoku. De la Garma se musí mít na pozoru.
     
    60:01
    Začalo prodloužení.
     
    Je tomu skutečně tak. O vítězi úvodního duelu Mexika a Austrálie na MS 2. divize, sk. B bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.
     
    60:00
    Třetí třetina skončila.
     
    59:19
    Australané jsou u puku, ale nejspíš jim nic jiného, než smíření se s remízou v základní hrací době nezbyde.
     
    58:01
    Poslední dvě minuty normální hrací doby.
     
    57:00
    V Ice Domu budeme pravděpodobně svědky prodloužení. Mexičané po vyrovnávací trefě hrají ze zabezpečené obrany a pokud se neobjeví výraznější skulina v defenzivě soupeře, pak se nejspíš bezhlavě do útoku nepoženou.
     
    Adrian Cervantes dnes byl u všech branek Mexika a na kontě má kromě jednoho gólu ještě tři asistence!
     
    55:37
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Extrémně důležitý vyrovnávací gól vstřelil BRIAN ARROYO! Asistence: Fernando Ugarte, Adrian Cervantes.
     
    54:35
    Další dvouminutový trest pro Australany. Za vražení na hrazení odchází pykat Jordan Kyros.
     
    53:11
    Austrálie je v plném počtu. Její obrana po inkasované brance v úvodu třetí třetiny pracuje precizně a na jedničku. Mexičané se od té doby dostali pouze k jedné střele, což pochopitelně hraje do karet vedoucímu týmu. Bez střel se v drtivé většině případů gól nedá vsítit.
     
    51:11
    A trochu si to Australané komplikují! Za krosček musí na trestnou lavici Webster.
     
    50:10
    Čas pomalu, ale jistě, ubíhá a Mexičanům se krátí doba, během které se mohou prokousat k bodovému zisku z dnešního duelu. Austrálie naopak drží vedení, které nutně potřebuje dotáhnout, pokud si nechce zkomplikovat cestu za návratem do vyšší skupiny.
     
    48:57
    Hra ve čtyřech nepřinesla žádnou kloudnou akci, ze které by se některý z týmů mohl radovat ze skórované branky. Pokračuje se v plném počtu.
     
    46:57
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
     
    46:57
    Velmi nepříjemný trest za faul zezadu obdržel Richard Tesarik, který kromě dvou minut, které odsedí Stringer, dostává osobní trest do konce utkání a v dalším střetnutí se tak na soupisce Austrálie neobjeví.
     
    46:53
    Přesilovka pro Austrálii. Za zdržování hry odchází na trestnou lavici Arroyo.
     
    45:30
    Australané brání těsné vedení a do ofenzivy se zase tolik nehrnou. Nejdůležitější je pro ně teď hrát ze zabezpečené obrany.
     
    44:00
    Po dvou třetinách měla Austrálie na kontě 26 střel a Mexiko 21. Mexičané svou hned 22. střelu v zápase přetavili ve třetí gól. Kterou střelu bude Austrálie potřebovat k páté brance?
     
    42:40
    Australané se snaží déle držet v útočném pásmu, ale s Mexičany se ve své podstatě pravidělně střídají o držení puku. Souboj o důležité body bude ještě dramatický.
     
    40:28
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    O zápletku je postaráno! Lepší vstup do třetí třetiny si domácí tým snad ani nemohl přát! Mexičané dosahují na velmi důležitý kontaktní gól. Autorem branky je ADRIAN CERVANTES, autor dvou asistencí. Asistence: Hector Majul.
     
    40:01
    Začala třetí třetina.
     
    Druhá třetina utkání mezi Mexikem a Austrálií přinesla hned pět gólů, z toho čtyři za zády brankáře De la Garmy, který až do 28. minuty chytal bezchybně. Od té chvíle se ale Australanům začala dařit kombinace v útoku, Mexičané přišli o náskok dvou branek a do kabin naopak odchází s mankem dvou gólů.

    Třetí třetina začne přibližně v 05:18.
     
    40:00
    Druhá třetina skončila.
     
    39:14
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Čtvrtý gól ve druhé třetině možná přitlouká poslední hřebíček do mexické rakve. Domácí se nedokáží prosazovat v početních výhodách a naopak Australané konečně chytili střeleckou slinu. Poprvé se dnes prosazuje JAMES BYERS, který se vrátil z trestné lavice. Asistence: Wehebe Darge, Michael Schlamp.
     
    38:20
    Ale ani tentokrát se domácímu týmu nepodařilo využít svou přesilovou hru. To už je sedmá přesilovka, která nevychází.
     
    36:50
    Mexičané po delší době vyslali střelu na brankáře Kimlina. Momentálně jsou opět mírně přestříleni Australany, kteří vedou na střely 12-11 ve druhé třetině (celkově 24-20).
     
    36:20
    Nicméně australské vedení může mít pouze jepičí život. Přesilovou hru soupeři nabízí James Byers, který si nedovoleně přidržel jednoho z mexických hokejistů.
     
    35:19
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Australané otáčí vývoj skóre z 0:2 na 3:2! Využitou početní výhodu si na konto připisuje MITCH HUMPHRIES! Asistence: Thomas Powell, Lliam Webster.
     
    33:59
    Začíná klasická přesilová hra Austrálie.
     
    33:52
    Zhruba sedmisekundovou přesilovku 4 na 3 nahradí posléze australská klasická početní výhoda. Dvě minuty za faul kolenem odpyká Roberto Chabat.
     
    31:59
    Bude se hrát ve čtyřech. Tresty jsou následující: Australan Thomas Powell dvě minuty za hrubost a Mexičan Adrian Cervantes dvě minuty za sekání.
     
    31:10
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Favorizovaní hokejisté ukazují, že jejich střelecké trápení nemohlo trvat věčně! V útočné kombinaci se prosadil WEHEBE DARGE! Asistence: Cameron Todd, Robert Malloy.
     
    30:30
    Mexičané své soupeře zasypávají projektily! V této třetině už vyslali na Kimlina 10 střel!
     
    29:16
    Další gól už při této početní převaze Austrálie nevsítila, ale důležitější pro tento tým je, že konečně dokázal pokořit dobře chytajícího de la Garmu.
     
    28:01
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Přesilovku 5 na 3 už dokázali Australané proměnit a poprvé se dnes střelecky prosazují! Kontaktní gól vsítil SEAN JONES! Navíc bude pokračovat více než minutová klasická přesilovka. Asistence: Thomas Powell, Mitch Humphries.
     
    27:16
    A pozor! Téměř celé dvě minuty z toho bude dvojnásobná početní výhoda! Luis Alberto de la Vega ve snaze vyhodit puk se dopustil zdržování hry a posílá své spoluhráče do tří!
     
    27:11
    Příležitost ke vstřelení kontaktního gólu. Dvě minuty za sekání vyfasoval Adrian Cervantes.
     
    26:50
    Mexičané nadále vystrkují drápky. Brankář Kimlin dnes nemůže být se svým výkonem příliš spokojen. Ze 14 střel propustil za svá záda dva puky.
     
    26:04
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.
     
    25:28
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    Domácí tým využívá menšího počtu hráčů na ledě k úspěšné kombinaci na ose Cervantes – Ugarte – Majul. HECTOR MAJUL svým druhým gólem v utkání navyšuje vedení Mexika! Asistence: Fernando Ugarte, Adrian Cervantes.
     
    24:04
    Poprvé dnes se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Dvě minuty za hrubost, již potřetí tento trest na straně Australanů, obdržel Sean Jones. Na druhé straně Luis Alberto de la Vega za nedovolené bránění odsedí také dvě minuty.
     
    23:45
    Brankářská jednička Mexika, Andres de la Garma, který v první třetině úspěšně vykryl všech dvanáct střeleckých pokusů soupeře, drží čisté konto i na začátku druhé třetiny.
     
    22:30
    Austrálie se už dostala do střelecké převahy, což se očekávalo od úvodu zápasu. Stále ovšem musí dohánět jednogólové manko poté, co v první dvacetiminutovce otevřel skóre Majul.
     
    21:21
    A stejně jako u domácích, tak ani Australané nedokázali využít svou třetí početní výhodu v utkání. V tomto ohledu si oba týmy nemají, co závidět.
     
    20:08
    Pokračuje přesilovka Austrálie.
     
    20:01
    Začala druhá třetina.
     
    První dvacetiminutovka zápasu mezi Mexikem a Austrálií přinesla poměrně překvapivý průběh, jelikož papírový favorit z Austrálie se nechal v mnohých částech hry dokonce přehrávat a Mexičané za svou aktivitu byli odměněni úvodním a doposud jediným gólem, který vstřelil Majul.

    Druhá třetina začne přibližně v 04:25.
     
    20:00
    První třetina skončila.
     
    19:55
    Austrálie si přenese téměř 80 sekund z přesilové hry do druhé části zápasu. V první třetině už neskóruje.
     
    19:21
    V ní se ještě k přesilovce dostávají hokejisté Austrálie. Roberto Chabat zasáhl jednoho ze soupeřů vysokou holí a za to musí odsedět dvě minuty.
     
    19:01
    Je zahlášena poslední minuta první třetiny.
     
    18:20
    Pomalu se blíží konec první třetiny a na žádný souvislejší tlak od Australanů to nevypadá. To vůbec není dobrá vizitka pro tento celek.
     
    17:37
    Přesilovou hru však ani potřetí dnes nevyužívají.
     
    16:40
    Mexičané jsou v první třetině aktivnějším týmem, k čemuž jim pomáhá i třetí početní výhoda. Na branku, kterou hájí Kimlin, vyslali už 9 střel oproti 7 australským.
     
    15:37
    Australané si výrazně komplikují situaci. Další dvě minuty za hrubost obdržel Webster a posílá svůj tým opět do čtyř.
     
    15:02
    Domácí tým, se mimo jiné hráče, může opřít především o autora úvodní branky Hectora Majula, který je vlastně jediným krajánkem Mexika, když hraje nižší univerzitní ligu ve Spojených státech.
     
    13:58
    Oslabení se Australané ubránili a nyní se opět mohou vrhnout do útoku ve snaze o vyrovnání.
     
    13:00
    Prosadit se v přesilové hře se prozatím nedaří ani jedné ze stran. Mexičané napodobují své soupeře v marném dobývání brankoviště soupeře.
     
    11:58
    Wehebe Darge se provinil proti pravidlům a za hrubost nabízí přesilovou hru Mexičanům.
     
    11:54
    Domácí Mexiko na posledních třech šampionátech II. B skupiny vybojovalo vždy medaili. Dva bronzy a jedno stříbro sice potěší, ale na domácím mistrovství by rádi Mexičané zaútočili na postup do "áčka".
     
    10:54
    Ale ani z této početní převahy nedokázali Australané nic vytěžit. Na turnaji schází Austrálii výrazná opora v podobě Nathana Walkera, ale vítězství v zápase s Mexikem je tak trochu povinností, pokud se chtějí navrátit do vyšší skupiny MS.
     
    08:54
    Šanci na nápravu dostane oceánský mančaft hned vzápětí. Přesilovou hru nabízí po faulu hákováním Francisco Padilla.
     
    08:15
    Australané, jako favorité, nevstoupili do zápasu zrovna ideálně. I střelecky jsou prozatím pasivnější než domácí hokejisté, kteří dělají radost domácímu publiku.
     
    07:06
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    Mexiko se ujímá vedení! Úspěšným střelcem se stává HECTOR MAJUL, kterého do šance vyslal Adrian Cervantes.
     
    06:10
    Také Australané se zvládli ubránit. Na první branku v Ice Domu si tak budeme muset prozatím počkat.
     
    04:10
    A přesilovou hru si vyzkouší také domácí. Dvě minuty za podražení vyfasoval Tesarik.
     
    03:45
    Mexiko se ale ubránilo a hraje v plném počtu.
     
    01:45
    Austrálie si hned na začátku zápasu zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za hákování odpyká Manuel Escandon.
     
    01:22
    Úvod zápasu se nese na vlně oťukávání z obou stran. Ani jeden z týmů prozatím neohrozil branku soupeře.
     
    00:01
    Utkání právě začalo.
     
    Začátek zápasu se mírně opožďuje.
     
    Úvodní sestavy:

    Mexiko: De la Garma (De Alba) – Ugarte (C), Rosette (A), Escandon, Colas, de la Vega, Padilla, Martinez, Pineyro, Duenas – Majul, Cervantes (A), Chabat, Carrero, Smithers, Arroyo, Gutierrez, Gomez, Gonzalez, Tommasi, Perez.

    Austrálie: Kimlin (Smart) – Baranzelli, Huxley (A), Lindsay, Malloy (A), Jones, Rummukainen, Byers – Powell, Webster (C), Humphries, Schlamp, Darge, Todd, McKenzie, Tesarik, Stringer, Kyros.

    Rozhodčí: Mario Maillet (CAN) – William Hancock II (USA), James Kavanagh (GBR).
     
    Ačkoliv jsou Australané favority již před začátkem turnaje, o jednu komplikaci mají postaráno. Nejlepší australský hokejista, kterým je Nathan Walker, jehož může český fanoušek znát z působení ve Vítkovicích, se na turnaj nepodívá. Dvaadvacetiletý hokejista, který je prvním draftovaným Australanem do NHL (Washington, 2014, 89. místo), totiž musí plnit klubové povinnosti v American Hockey League, kde nastupuje za Hershey Bears. V této sezoně za tento celek odehrál 70 zápasů, ve kterých zaznamenal 17 branek a 24 asistencí a pro Austrálii je jeho absence velmi bolestivou při snaze o návrat do vyšší skupiny.
     
    Mexiko
    Počátky ledního hokeje v Mexiku se datují do roku 1957, kdy bylo v Mexico City postaveno kluziště pro pořádání show Holiday on ice, na kterém poté začali trénovat první hokejisté. O národním mistrovství existují první zmínky z konce 80. let, avšak jsou kusé, jak co se týče historie, tak současnosti. Do IIHF bylo Mexiko přijato v roce 1985, avšak, i díky neexistenci pořádné domácí soutěže, na mezinárodní scéně se poprvé objevilo až na MS 2000. V nejnižší skupině D teprve sbíralo zkušenosti, přesto neskončilo poslední, nechalo za sebou Lucembursko a Turecko. Roku 2005 se natrvalo usadilo v II. divizi.

    Od reorganizace soutěží před MS 2012, kdy byla II. divize rozdělena na 2 výkonnostní skupiny, již Mexiko v té slabší II. B divizi nemělo žádné starosti se záchranou, naopak. Každým rokem se umístilo o příčku výše, až v roce 2014 mohlo slavit nejlepší výsledek své historie, skončilo druhé. Loni v Jižní Africe se již Mexičané nezlepšili a umístili se na 3. místě, avšak letos hrají na domácí půdě a budou mít obrovskou motivaci zabojovat o historický postup. Požene je k tomu fanatické publikum.


    Člen IIHF:
    od 30. 4. 1985
    Pořadí v žebříčku IIHF: 32.
    Celkový počet hráčů: 2 020 (z toho 243 mužů)
    Nejvyšší vítězství: Mexiko – Arménie 48:0 (11. 3. 2005, MS III. divize, Ciudad de México, Mexiko)
    Nejvyšší porážka: Mexiko – Rumunsko 0:19 (26. 3. 2001, MS II. divize skup. B, Bukurešť, Rumunsko)
     
    Austrálie
    Ač se to nezdá, historie ledního hokeje v Austrálii je velmi dlouhá a bohatá. První seznamování se s hokejem probíhalo na kluzišti v Adelaide již roku 1904! O 2 roky později byl v Melbourne otevřen tehdy třetí největší stadion světa, na kterém se ještě téhož roku odehrál první oficiální zápas mezi výběrem státu Victoria a námořníky z USS Baltimore. První oficiální hokejový klub vznikl roku 1908 a již od roku 1909 se odehrálo první národní mistrovství (John Goodall Cup), které se od té doby konalo každoročně. Nebyla to však liga jako taková. Ta vznikla až v roce 2000, kdy se objevila první soutěž, která zahrnovala celou Austrálii.

    Přes dlouhou historii australského hokeje se národní tým vydal na mezinárodní zkoušku až roku 1960 (22 let po přijetí Austrálie do IIHF), kdy se zúčastnil ZOH ve Squaw Walley v Kalifornii v USA. Prvním soupeřem mu bylo Československo, které vyhrálo 18:1. Dodnes je to jediná zkušenost československého (včetně obou nástupnických zemí) národního týmu s Australany. Ti samozřejmě všechny zápasy ve Squaw Walley prohráli a skončili poslední, tj. devátí.

    Od roku 1986 je Austrálie pravidelným účastníkem MS, chyběla pouze v roce 1991. Roku 1987 hostila první MS, které se kdy konalo na jižní polokouli (MS skupiny D). Až do reorganizace MS v roce 2001byli Australané na pomezí výkonnostních skupin C a D. Od roku 2001 hráli pravidelně MS II. divize (ekvivalent skupiny C) a nikdy neměli potíže se záchranou. Naopak, v letech 2008 a 2011 dosáhli svých historicky největších úspěchů, kdy se jim podařilo svoji skupinu II. divize vyhrát a postoupit tak o úroveň výš. Ani jednou se jim však nepodařilo I. (resp. po reorganizace v roce 2012 I. B) divizi udržet a hned sestoupili zpět. Ač to vypadalo, že II. A divize je pro ně optimální úrovní, loni na Islandu nečekaně sestoupili, což je nejhorším výsledkem Austrálie od roku 2003. Cílem pro letošní rok je jednoznačně postup zpět do II. A divize.

    Člen IIHF: od 11. 2. 1938
    Pořadí v žebříčku IIHF: 36.
    Celkový počet hráčů: 4 264 (z toho 2 743 mužů)
    Nejvyšší vítězství: Austrálie – Nový Zéland 58:0 (14. 3. 1987, MS skupiny D, Perth, Austrálie)
    Nejvyšší porážka: Austrálie – Kazachstán 1:23 (15. 3. 1993, MS skupiny C, Ljubljana, Slovinsko)
     
    Austrálie, která před několika lety hrála rok dokonce v I. divizi, si v minulém roce připsala jeden z nejhorších výsledků za poslední sezony, když v II.A skupině se ziskem dvou bodů obsadili poslední šesté místo a spadli na mexický šampionát. Co se Mexičanů týče, ti v posledních třech letech okupují medailové pozice v II.B skupině, ale na postup do áčkové skupiny se jim dosáhnout nepodařilo.
     
    Na mistrovství světa II. divize skupiny B se hned úvodní den turnaje utkají domácí Mexičané s jedním z favorizovaných týmů na postup do vyšší skupiny. Tím favoritem je Austrálie, která po sestupu z II.A skupiny touží po návratu o level výše.
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

    Jan Vojkůvka

    Branky a nahrávky: 8. Majul (Cervantes), 26. Majul (Ugarte, Cervantes), 41. Cervantes (Majul), 56. Arroyo (Ugarte, Cervantes) – 29. Jones (Powell, Humphries), 32. Darge (Todd, Malloy), 36. Humphries (Powell, Webster), 40. Byers (Darge, Schlamp), 64. Humphries


    Mexiko: De la Garma (De Alba) – Ugarte (C), Rosette (A), Escandon, Colas, de la Vega, Padilla, Martinez, Pineyro, Duenas – Majul, Cervantes (A), Chabat, Carrero, Smithers, Arroyo, Gutierrez, Gomez, Gonzalez, Tommasi, Perez.
    Austrálie: Kimlin (Smart) – Baranzelli, Huxley (A), Lindsay, Malloy (A), Jones, Rummukainen, Byers – Powell, Webster (C), Humphries, Schlamp, Darge, Todd, McKenzie, Tesarik, Stringer, Kyros.

    Rozhodčí: Mario Maillet (CAN) – William Hancock II (USA), James Kavanagh (GBR)

    Diváci: 2000