Chelsea – Anderlecht 3:0 (kon.) | Real Madrid – PSG 1:3 (kon.)
Real Madrid
1:3 (1:1)
Paris Saint-Germain
Pátek 15.04.2016, 17:00 • Colovray Sports Centre, Nyon • UEFA Youth League • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásné páteční odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Dnes se v rámci semifinále UEFA Youth League podíváme na zápas Realu Madrid, který vyzve v souboji o finále Paris Saint-Germain.

Real Madrid CF

Real postoupil do vyřazovací fáze z druhého místa ve skupině A, kde se utkal mimo jiné také s dnešním soupeřem. V prvním kole play-off si madridský celek s přehledem poradil s Elfsborgem 3:1. Stejný výsledek přišel také v osmifinále proti Manchesteru City, o úvodní dvě branky se postaral střelec Realu a bylo vymalováno. Ve čtvrtfinále si na Real Madrid brousila zuby Benfica, ta však nepředvedla vůbec nic, i když dlouhou dobu držela bezbrankový výsledek tlaku madridského velkoklubu neodolala.

Pařížský celek byl o jeden bod úspěšnější ve skupině A, než Real a tak se vyhnul prvnímu kolu play-off. Osmifinálový zápas rozhodl jedinou brankou v utkání střední útočník PSG Augustin. Ve čtvrtfinále na PSG čekalo římské AS. V prvním poločase se prosadil Toure a Meite. Římané dokázali odpovědět jen jednou brankou a tak se se soutěží rozloučili.

Vzájemné zápasy ze skupiny A

03.11. 2015 Real Madrid – PSG 2:0
    (22. Lazo, 57. Mayoral)

21.10. 2015 PSG – Real Madrid 4:1
    (40. Eboa Eboa, 51. Nkunku, 83. Nkunku, 90+3. Perreira – 57. Febas)

Real Madrid CF: Zidane – Hakimi, Salto, Sanchez, Fernandez – Oscar, Febas (C), Fidalgo – Lazo, Mayoral, Cedres
    Náhradníci: Belman – Martín, Grau, Seoane, Rodríguez, Zabarte, Gómez

Paris Saint-Germain: Descamps – Georgen, Eboa Eboa, Doucoure (C), Toure – Edouard, Callegari, Demoncy, Nkunku, Meite – Augustin
    Náhradníci: Aggoune – Ikone, Kanga, Labissiere, Giacomini, Bernede, Zagadou

Rozhodčí: Massa – Preti, Tegoni (vš. Itálie).

-5
    Hráči obou týmů za doprovodu rozhodčích již přicházejí na trávník. Za malou chvíli může zápas začít.

1

2
    Hráči Realu Madrid v tradičních bílých dresech rozehráli první polovinu dnešního zápasu. Ihned po rozehrávce se dostal míč na levou stranu, kde však Oscar neměl podporu spoluhráčů a tak přihrává zpět na svou polovinu.

3
    Také PSG poprvé na polovině soupeře. Edouard získal míč na Fernandezovi, poté však přihrál jen na kopačku Sancheze.

4
    První střelu na branku má na svém kontě Lazo, který si navedl míč na osu hřiště a přízemní střelou zaměstnal Descampse.

5
    Meite se skvěle obtočil na polovině hřiště kolem bránícího hráče. Jeho přihrávka na Augustina však neprošla a tak jsou u míče znovu hráči Realu.

6
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Velmi šťastná branka pro PSG. Na levém křídle se uvolnil Edouard, který chtěl nacentrovat před brankáře. Míč se však odrazil od bránícího ACHRAFA HAKIMIHO a Luca Zidane byl bezmocný.
    6. Achraf HAKIMI - 0:1

8
    Real mohl velmi rychle odpovědět, ale přihrávku na rozběhnutého Mayorala zastavuje ofsajdové postavení útočícího hráče.

9
    Po obdržené brance jsou u míče stále hráči Bílého baletu, větší příležitost si však zatím nevytvořili.

10
    I další pokus o průnik po pravém kraji zastavuje obrana PSG. Real to bude muset zkusit znovu založit svůj útok.

11
    Sanchez poslal na zem Augustina a hráči v tmavě modrých dresech mají možnost poslat míč do vápna z volného přímého kopu.

12
    K míči se postavil Meite, který poslal centr na zadní tyč, kde byl osamocený Edouard. Jeho pokus z voleje, ale končí mimo branku, navíc rozhodčí signalizuje ofsajd.

14
    Hráči PSG vytáhli napadání vysoko na polovinu soupeře a Real s tím má velké problémy. Salto musel nakopnout míč daleko od své branky, ale v souboji o míč Cedres prohrál.

15
    Nyní však útočník Realu Cedres vybojoval volný přímý kop, když ho fauluje na třiceti metrech od branky Toure.

16
    Madridští z volného přímého kopu nic nevytěžili. Míč doplachtil až za brankovou lajnu bez doteku hráčů.

17
    Další teč nastřeleného centru před branku. Luca Zidane je nyní připravený a chytá míč u tyče.

18
    Na hranici vápna PSG se k míči dostal Febas. Balon se mu však zamotal pod kopačky a z následné přihrávky našel jen protihráče.

19
    Po divokém začátku zápasu se utkání uklidnilo. Meite se dostal od obránce a chtěl poslat míč před Zidaneho. Druhou nohou si míč však ukopl do zámezí a tak bude rozehrávat brankář Realu.

21
    Real obléhá vápna svého soupeře. Madridští se však zatím k žádné zajímavé situaci nedostali, naopak nyní mohl jít do brejku Nkunku. Jeho únik zastavil faulem Oscar.

22
    Skvěle se uvolnil na pravém kraji Gergen, míč mu však ukopl do autu Fernandez. Dlouhý aut se dostal až k Augustinovi, který z první poslal střelu do středu branky. Zidane chytá.

23
    Fidalgo byl u levé postranní lajny proti dvěma hráčům. Kličkou si poradil s jedním a druhý ho musí faulovat. Výborná práce od záložníka Realu.

24
    Cedres se dostal s míčem až do vápna. Jeho centr blokuje na rohový kop Eboa Eboa.

25
    Žádné nebezpečí před Descampsem rohový kop nezpůsobil. Znovu se však mohl dostat do brejku Augustin, který je faulován.

26
    Meite se po rozehrávce dostal s míčem z pravé strany až do vápna. Jeho střelu také blokují hráči Realu na rohový kop.

27
    K míči se u rohového praporku postavil Callegari. Jeho centr na přední tyč, ale odvrací první bránící hráč v bílém dresu.

28
    Eboa Eboa sestřelil ve středu pole Febase a vidí první žlotou kartu v zápase.
    28. Žlutá karta

29
    Demoncy mohl uvolnit na levé straně Edouarda. Na poslední chvíli však zasahuje Hakimi, který si v krkolomné pozici zpracoval míč.

30
    Meite dostal míč za obranu, už už střílel na Zidaneho. okamžiku střely ho rozhodil Sachez a útočník PSG zamířil jen vedle branky.

31
    Na trávníku zůstal ležet Callegari, který se jen těžko zvedá z pažitu a bude potřebovat ošetření.

32
    Znovu jsou hráči Madridu nastěhovaní na polovině soupeře. Georgen fauluje ve vápně, dostává žlutou kartu a je z toho penalta pro Real!
    32. Žlutá karta

33
    Real právě vstřelil branku!
    Míč si na penaltový puntík postavil BORJA MAYORAL, který střelou na pravou stranu nedal brankáři PSG šanci a srovnává stav utkání.
    33. Borja MAYORAL - 1:1

35
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Callegari, přichází Bernede.

36
    Hráči pařížského celku kombinují na své polovině hřiště a čekají na chybu soupeře v obraně.

37
    Po levé straně se dostal k centru Edouard, který našel lépe postaveného Augustina, ale jeho pokus z velmi dobré pozice ve vápně končí jen lehkou střelou se kterou nemá Zidane problémy.

38
    Znovu Edouard, který je v prvním poločase velmi aktivní. Nyní však proti přesile na levé straně přišel o míč.

39
    Lazo si chtěl vyměnit míč s Mayoralem. Zpětná přihrávka už přes obranu neprošla a tak jsou u míče hráči PSG.

41
    Výbornou přihrávku přes celou šířku hřiště předvedl Demoncy. Meite si zpracoval míč do vápna, kde padá. Rozhodčí nyní nepíská pokutový kop.

42
    Augustin unikal po skvělé přihrávce a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Fernandez, který skluzem poslal útočníka na zem.

43
    V závěru poločasu se dostal k míči Toure. Jeho nabídku na střelu na hranici vápna nevyužil Bernede, k míči se však dostal po kombinaci Demoncy, jeho pokus však zneškodnil Luca Zidane.
    43.

44
    Rohový kop pařížského celu je zakončen hlavičkou. Nejvýše se dostal Bernde, který ale poslal svůj pokus jen do středu branky, kde je připravený Zidane.

45
    Rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.

45+1
    Lazo se dostal k míči za obranou Pařížanů, ještě počkal na lépe postaveného Cedrese. Jeho střela ze stoprocentní šance končí jen na těle Descampse.

45+2

V prvním poločase jsme mohli vidět mnohem brankových příležitostí. PSG udeřilo velmi šťastně již v šesté minutě, když si centr Edouarda srazil do vlastní branky Hakimi. Real však kontrovl proměněnou penaltou střelce Mayorala. V závěru poločasu mohly oba týmy ještě přidal branky, ale ani střídající Berdene na jedné straně, ani Cedres na té druhé neproměnili velké šance a tak je stav po prvním poločase 1:1.

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

46

47
    Hráči PSG v tmavě modrých dresech rozehráli druhou polovinu dnešního semifinále. Nikam se však v úvodu poločase neženou a posílají míč až ke svému brankáři.

48
    Nyní už Pařížané přešli na útočnou polovinu. Edouard si našel míč i v druhém poločase, ale jeho průniková přihrávka na Augustina končí až u brankáře.

49
    Lazo se dostal s míčem za obranu PSG. Eboa Eboa a Toure se však stihli vrátit a nepustili útočníka Bílého baletu do zakončení.

50
    Po kontaktu se soupeřem zůstal na trávníku ležet Oscar, který se jen těžko zvedá, hra však pokračuje.

51
    Nkunku vybojoval na pravém kraji rohový kop, když otřel centr o bránícího hráče Realu.

52
    Nkunku se sám postavil k míči. Jeho vysoký centr do vápna však našel jen Febase, který odvrací míč z šestnáctky.

53
    Z ničeho nic vypálil Oscar. Po přihrávce Hakimiho se Oscar otočil s míčem a z první vyslal střelu, která však končí mimo branku.

54
    Obrovská šance Realu. Dva obránci PSG se srazili před vápnem a pustil tak Mayorala samotného na branku, ten chtěl ještě vylepšit pozici na Laza, ten však po špatném zpracování nastřelil z blízka jen Descampse.
    54.

55
    Další dlouhý pas, který měl najít Mayorala. Brankář francouzského klubu však vyběhl na hranici vápna a chytá míč ze vzduchu.

56
    Toure ztratil míč ve svém vápnu. Toho mohl využít Cedere, ale utíká mu míč až za brankovou lajnu.

57
    Hráči Ralu vytahují napadání až k vápnu soupeře. Obránci PSG tak musí velmi opatrně rozehrávat. Toure však nyní výborně vysunul Augustina. Jeho centr si vzal pro sebe Salto.

59
    Francouzský klub kontroluje hru na své polovině. Dlouhý pas na Meiteho vyšel, ale záložník PSG zvolil cestu zpět ke své brance.

60
    Po hodině hry jsou stále oba týmy stejně daleko od finále. Fernandez chtěl uvolnit na levém kraji Figalda, ale míč uniká až k obráncům PSG.

61
    Velká šance PSG. Augustin se hnal sám na Lucu Zidaneho, který však ustál jeho nájezd a drží svůj tým!

62
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Edouard, přichází Ikone.

63
    Nápor pařížského celku se zvyšuje další rohový kop vybojoval Berdene.

64
    Míč na zadní tyč z rohového kopu směřoval na Meiteho. ten halvičkuje však jen nad branku.

65
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Fidalgo, přichází Seoane.

66
    Ve středu pole vybojoval míč Demoncy, který je hned atakován novým hráčem na trávníku, Seoanem.

67
    Augustin se neprotlačil přes Sanchze do lepší pozice ve vápně a ani netrefil svým pokusem získat rohový kop obránce a tak bude odkopávat od své branky Zidane.

69
    Ani akce Realu po levé straně nekončí zakončením. Oscar obešel obránce, ale předkopl si míč příliš a ten končí mimo hrací plochu.

70
    Ani Ikone nestihl míč na trávníku pře centrem. Za postranní čarou je ošetřován Nkunku, který má nejspíše křeče.

71
    Nyní všichni hráči stáli a Georgen neměl komu nahrát, tak musel do rozehrávky zapojit svého brankáře. Ten nákopem poslal míč na polovinu soupeře.

72
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Meite, přichází Kanga.

73
    Ani hráči Realu se nikam příliš neženou a spíše si hlídají obranu. Oscar však vystartoval za míčem a vybojoval volný přímý kop po faulu Toureho.

74
    Míč poslal do vápna Mayoral. Jeho pokus na přední tyč odvrací Eboa Eboa, který tak zažehnává nebezpečí pře brankářem.

75
    Lazo musel znovu hasit rychlý protiútok soupeře a dostává žlutou kartu od rozhodčího.

76
    Velmi nebezpečná situace před Zidanem. Na pravém kraji se uvolnil Ikone, který nacentroval zpět na hranici vápna, kde byl připravený ke střele Augustin. Ten však trefuje jen břevno. Navíc postranní rozhodčí dávno signalizuje ofsajd.

78
    Lazo se tentokrát dostal k míči na třiceti metrech. Jeho technická střela obletěla branku a Descamps nemusí zasahovat.

79
    Další velmi nepezeční situace ve vápně Realu. Po přistrčení míče se dostal ke střele Augustin, který však netrefil v dobré pozici branku.

80
    Na druhé straně pádil do vápna Oscar. Jeho přihrávka zpět od brankové lajny je zblokovaná na rohový kop.

81
    Seoane nenašel žádného hráče v bílém a Descamps tak může být v klidu po tomto rohovém kopu.

82
    Kanga udeřil soupeře v souboji do obličeje a vidí žlutou kartu.
    82. Žlutá karta

83
    Oba týmy mají zhruba deset minut, aby vstřelením branky rozhodly o postupujícím do finále.

84
    V posledních minutách jsou mnohem aktivnější hráči Realu. Nyní zatáhl míč do vápna Oscar, který hledal ještě před brankou Mayorala. Descamps se vrhl po míči po hlavu a poslal ho ven z vápna. Nyní však potřebuje ošetření.

85
    Hodně prostoru nechali hráči Realu na levé straně Nkunkuvi, který se dostal velmi rychle až do vápna a tam předložil rozběhnutému střídajícímu hráči WILFRIEDEMU KANGOVI, který překonal střelou k tyči Zidaneho.
    85. Wilfried KANGA - 1:2

86
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Oscar, přichází Rodríguez.

87
    Volný přímý kop pro Real vybojoval ve středu pole Febas, který je faulován Bernedem.

88
    Hráči Realu velmi spěchají. Sanchez se pokusil o přímou střelu z třiceti metrů, ale trefil jen bariéru za brankou.

89
    Lazo sestřelil unikajícího Nkukua a vidí dnešní druhou žlutou kartu a tím pádem i červenou a musí předčasně upustit trávník.
    89. Červená karta po 2. žluté

90
    Je hotovo! Obránci Realu udělali velkou chybu v rozehrávce kterou trestá tvrdou střelou do pravého horního rohu JEAN-KEVIN AUGUSTIN a posouvá už svůj tým definitivně do finále.
    90. Jean-Kevin AUGUSTIN - 1:3

90+1
    Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+2
    Do úniku se mohl ještě dostal Kanga, ale Luca Zidane po vzoru Manuela Neuera vyběhl až před vápno a překazil akci PSG.

90+3
    Pařížský kapitán Doucoure zajel příliš ostře do Febase a vidí ještě žlutou kartu.

90+3
    90+3.

Hráči PSG se radují z postupu do finále UEFA Youth League. Na druhé straně je obrovské zklamání. Real byl dnes více než vyrovnaným soupeřem, ale své šance neproměnil. První branku velmi nešťastně poslal za svého brankáře Hakimi. Mayoral však ještě v prvním poločase srovnal z pokutového kopu. Druhé polovině byla do 80. minuty velmi opatrná. Poté však začala jedna šance za druhou. Mayoral neproměnil velmi dobrou příležitost a z protiakce vstřelilo PSG rozdílový gól o který se postaral Kanga. V závěru už tekli madridským hráčům nervy a vše podtrhlo vyloučení Laza. V 90. minutě zpečetil výhru Pařížanů Augustin, který dělovkou poslal míč do pravého horního rohu.

Ve finálovém zápase se Paris Saint-Germain utká s londýnskou Chelsea, která v dnešním odpoledním zápase přehrála lehce Anderlecht 3:0.