Rusko
4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Česko
Neděle 17.04.2016, 10:00 • Nokia • Reprezentace do 16 let

Rusové nakonec poráží v souboji reprezentací do 16 let český výběr 4:2. Češi tak turnaj zakončují bez jediné výhry, naopak Rusové všechny své zápasy vyhráli a slaví vítězství v turnaji. (12:17:34)

59:47
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi ještě kosmeticky upravují výsledek! Úspěšným střelcem je JAKUB LAUKO. Bez asistence.

58:15
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny, v níž dosud nepadla žádná branka. Zdá se, že Rusové už si v klidu dojdou pro vítězství.

54:52
    Rusové jsou v plném počtu.

52:52
    Vyloučení v týmu Rusko (týmový trest – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kirill Marčenko.

52:52
    Český tým si vyžádal oddechový čas.

45:38
    Vyloučení v týmu Rusko (Bogdan Žiljakov – 2 min., hákování).

42:57
    Vyloučení v týmu Česko (Jakub Lauko – 2 min., hákování).

42:10
    Gajarský se vrací do hry.

40:10
    Vyloučení v týmu Česko (Adam Gajarský – 2 min., hákování).

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 11:37.

Ve druhé třetině padly tři branky, přičemž ta poslední až dvě sekundy před koncem a bohužel do české sítě. Oba týmy byly střelecky aktivní, Rusové vystřelili čtrnáctkrát, Češi desetkrát.

40:00

39:58
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je hodně nepříjemné! Češi inkasují dvě sekundy před koncem druhé třetiny, když se prosazuje VLADISLAV KOTKOV. Bez asistence.

38:00
    Češi využívají přesilovku a poprvé se v zápase prosazují! Autorem branky je MATĚJ BLÜMEL. Asistence: Zack Malík a Jakub Lauko.

37:38
    Vyloučení v týmu Rusko (Anton Malyšev – 2 min., hákování).

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 7. Žabrejev (Šestopalov), 15. Žabrejev (Kotkov, Šestopalov), 36. Marčenko (Astaševskij), 40. Kotkov – 38. Blümel (Malík, Lauko), 60. Lauko

Rusko: Miftachov (Isajev) – Žuravlev, Babincev, Žiljakov, Solopanov, Malyšev (C), Ochotjuk, Kaliničenko, Misjul – Šestopalov, Žabrejev, Kotkov – Nesvetajev, Šabanov, Mutovin – Sokolov, Denežkin, Rotenberg – Marčenko, Astaševskij, Maluchin.
    Česko: Dvořák (Haas) – Dajčar, Martinec, Malík (C), Dluhoš, Adámek, Bernáth, Seemann, Kowalczyk – Gajarský, Sedlák, Kvasnica – Blümel, Lauko, Koblížek – Jeník, Střondala, Plášek – Bláha, Pavel, Klapla.

Rozhodčí: Kristian Vikman – Jere Koskela, Jussi Välisaari