Finsko – Česko 2:3 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:1 (kon.)
San Jose Sharks
3:2 (0:0, 2:0, 1:2) Stav série: 3:1
Los Angeles Kings
Čtvrtek 21.04.2016, 04:30 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference
    Hvězda zápasu - Brent Burns!

Děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů z play-off NHL se těším napočtenou! (07:34:35)
    Hokejisté San Jose Sharks si v sérii s LA zapsali třetí vítězný zářez na pažbu.

SAP Center dnes navštívilo 17562 diváků.

3. Luke Schenn (LAK) 1+1

Hokejisté San Jose Sharks to dokázali! V dramatickém závěru uhájili těsný náskok a v sérii vedou už 3:1 na zápasy! Byl to ale infakrtový zápas! Když ve 42. minutě využil přesilovku Patrick Marleau, který zvýšil už na 3:0, nikdo by asi nevsadil na LA Kings ani zlámanou grešli. Hosté se ovšem nevzdali a po dvou střelách Luka Schenna, tu první nakonec dle statistik tečoval Trevor Lewis, to bylo ve 47. minutě najednou jen o gól. Zbytek utkání se pak nesl ve znamení obrovské snahy hostů o vyrovnání, ale to už jim Žraloci nepovolili. Série se tak vrací do Los Angeles, kde budou Králové bojovat o holé přežití.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:12, celkem – 29:28.

59:56
    Střelu Muzzina vyráží Martin Jones, puk je v rohu!

59:41
    Tak, pojďme na posledních 19 sekund!

59:41
    Hosté si berou oddechový čas.

59:41
    Marc-Edouard Vlasic obětavě zablokoval bombu Doughtyho a vyhodil puk na icing!

59:24
    Quick opět na střídačce, hosté v šesti!

59:01
    Poslední minuta, domácí vyhráli buly a dostávají puk až k brance soupeře!

58:57
    Králům je pískán ofsajd, Jonathan Quick se vrací na led.

58:27
    Branka LA je prázdná!

58:02
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    Muzzin se musel vracet pro kotouč až ke své brance. Stíhal ho Hertl.

57:35
    Puk se dotkl ochranné sítě za domácí brankou. Rozhodčí nařizují buly ve středovém kruhu.

57:27
    Králům byl odpískán ofsajd. Je tu poslední reklamní přestávka v tomto utkání.

56:53
    Lecavalier našel zpoza branky Roba Scuderiho. Jeho ránu srazil do rohu jeden z obránců.

56:24
    Na icing teď zahráli také hosté. Sharks si mohou trochu oddechnout.

55:46
    Zakázané uvolnění domácích.

55:01
    Pět minut do konce třetí části, závěr bude ještě infarktový!

54:12
    Z ničeho nic zahrozila čtvrtá formace Sharks! Tierneyho zakončení po objetí branky ještě zblokoval Doughty, ale Nick Spaling už byl před Quickem sám! Brankář LA svůj tým udržel ve hře.

53:19
    Domácí se už soustředí výhradně na defenzivu. Nyní vyhodili na icing.

52:48
    Z vrcholu levého kruhu napřáhl Marián Gáborík, puk je opět u Jonese. Kings ze všech sil usilují o vyrovnání.

52:28
    Po vhazování pálil Doughty. Jones asi mnoho neviděl, ale dokázal puk vyrazit.

52:21
    Nahození Kinga z ostrého úhlu dokázal Jones zkrotit. Vhazovat se bude v obranném pásmu Žraloků.

51:24
    McBainovi nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Quicka.

50:44
    Lecavalier bojuje o kotouč za domácí brankou. Pomoci se mu vydal dokonce obránce Muzzin.

50:02
    Toffoli před Jonesem šikovně tečoval kotouč, ale brankář San Jose zakročil lapačkou. Reklamní přestávka.

49:20
    Velké drama pokračuje, nyní jsou v útoku domácí.

48:43
    Gáborík projel do útočného pásma po levé traně. Jones jeho střelu zachytil a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

47:53
    Brent Burns minul hostující branku.
    46:44 Luke SCHENN - 3:2

46:44
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A hosté snižují na rozdíl jediného gólu! Trefuje se LUKE SCHENN, jehož nahození Jones přes výborně clonícího Kinga vůbec neviděl a kotouč mu propadl mezi betony – 3:2. Asistence: Anže Kopitar a Marián Gáborík.

45:47
    Do dobré šance se ale dostali Sharks. Logan Couture řešil přečíslení střelou z levého kruhu. Jonathan Quick předvedl zvláštní zákrok, kdy puk, který mířil do horní části branky, vyrazil betonem.

45:25
    Kings po vstřeleném gólu ožili a nyní domácí defenzivě zatápí.

44:05
    Po ráně Scuderiho Jones přerušil hru.

43:54
    Hosté se tedy ještě nevzdali a snížili zpět na rozdíl dvou branek. Uvidíme, zda se dokáží dostat na dostřel.
    42:49 Trevor LEWIS - 3:1

42:49
    Gól platí! Lewise totiž tlačil na vlastního brankáře Brent Burns a podle rozhodčích bylo vše v rámci pravidel. Branka je nakonec přiznána TREVORU LEWISOVI, jenž střelu Luka Schenna zřejmě ještě tečoval – 3:1. Asistence: Kris Versteeg.

42:49
    Hosté se radují ze snížení, ale domácí kouč DeBoer využívá "Coach challenge!" Rána Luka Schenna propadla přes clonícího Trevora Lewise, jenž stál na hraně brankoviště a bránil Jonesovi v zákroku. Uvidíme, jak rozhodčí rozhodnou po přezkoumání videa.
    41:40 Patrick MARLEAU - 3:0

41:40
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Žraloci potřebovali na využití přesilovky jen 6 sekund! Joe Thornton vyhrál buly na Burnse, který nahrál Couturovi. Jeho střelu Quick vyrazil jen k PATRICKOVI MARLEAUOVI, jenž bekhendem uklidil puk na správné místo – 3:0. Asistence: Logan Couture a Brent Burns.

41:34
    Hostující Jamie McBain zasáhl hokejkou do helmy Donskoie. Úmyslné to nebylo, ale hráč je zodpovědný za svou hůl. Jasný dvouminutový trest.

41:12
    Pearson a Lecavalier vyrazili dopředu. Nakonec z toho byla jen nepřesná střela druhého jmenovaného.

40:34
    Hertl a Thornton si několikrát vyměnili kotouč. Nakonec střílel český útočník a Quick puk ukryl ve své výstroji.

40:08
    Domácí zahájili třetí část zakázaným uvolněním.

40:01
    Sharks vedou po dvou třetinách nad LA Kings 2:0. Zde si můžete prohlédnout situaci, kterou rozhodčí posoudili jako faul Nieta na brankáře Quicka.

Třetí třetina začne přibližně v 6:35.

Sharks už ovšem soupeři nic nedovolili a tak jdou do šaten s vedením 2:0. Domácí v prostřední části využili dvě přesilovky a to je základní kámen jejich úspěchu. Nejprve Quicka překonal Brent Burns, jenž se trefil z první přesně k tyči a ve 30. minutě zvýšil po Thorntonově nabídce zpoza branky Joe Pavelski. Nutno dodat, že Žraloci vedou zaslouženě. Dnes jsou zatím lepším týmem než Kings.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:8, celkem – 24:16.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    Hostující kouč Sutter odvolal brankáře Quicka a posílá do hry šest bruslařů!

39:58
    Martin Jones ještě raději podržel puk v lapačce a dvě sekundy před koncem periody přerušil hru.

39:31
    Kings jsou kompletní.

39:27
    Hosté vyhazují a tentokrát se tedy ubrání.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:48
    Domácí mají v přesilovce obrovský tlak, Jonathan Quick odolává se štěstím!

37:45
    Nebyli k tomu daleko! Patrick Marleau netrefil poloodkrytou branku.

37:30
    Za hrubost je vyloučen Luke Schenn. Využijí domácí i třetí přesilovou hru?

37:25
    Pěknou střelou z levé strany se prezentoval Tomáš Hertl. Quick však ukázal své kvality a vytěsnil puk do bezpečí.

36:26
    Od modré střílell Rob Scuderi, jenž trefil jen bránícího Karlssona.

35:38
    Z dálky vypálil Doughty, branku netrefil.

35:32
    Puk skončil někde pod Patrickem Marleauem a rozhodčí tedy přerušili hru. Reklamní přestávka.

34:57
    Pět minut do konce druhé části, Sharks vedou 2:0 a tento náskok budou chtít do přestávky minimálně uhájit.

33:50
    Domácí využívají každou možnost na ohrožení branky soupeře. Quick se teď musí ohánět. Zkoušeli to například Vlasic a Donskoi.

33:25
    Šikovnou střelou se prezentoval Joel Ward. Quick v rozkleku vyráží.

32:53
    Hosté nyní hledají způsob, jakým by se dostali přes střední pásmo. Žraloci ho brání dobře.

32:00
    Scuderi nahodil kotouč za branku, kde byl Pearson. Tomu však puk přeskočil hůl, což jen dokládá, že tohle zatím není zápas LA.

31:35
    Jones vyjel ze svého brankoviště a přikryl volný puk. Vhazovat se bude po jeho levici.

31:00
    Spolupráce mezi Lewisem a Versteegem Králům nevyšla. Nyní už útočí zase Sharks.

30:04
    Domácí mají utkání parádně rozehrané. Vedou 2:0 a navíc jsou týmem, který si vytváří více šancí.
    29:21 Joe PAVELSKI - 2:0

29:21
    Domácí využívají i svou druhou početní výhodu a zvyšují na 2:0! Joe Thornton našel od zadního mantinelu JOEA PAVELSKÉHO, který z bezprostřední blízkosti uklidil kotouč za bezmocného Quicka. Asistence: Joe Thornton a Patrick Marleau.

28:42
    Tomáš Hertl si vykoledoval faul na Robovi Scuderim. Ten je vyloučen za podražení!

28:14
    Nepříjemnou střelu Pavelského vykopl Quick levým betonem.
    27:34 Wingels nedokázal překonat ležícího Quicka!

27:34
    Po skončení oslabení vyrazili Žraloci do přečíslení 2 na 1. Ward nahrál Wingelsovi, který nedokázal dostat puk ani za ležícího Jonathana Quicka! To byla obrovská šance.

27:11
    Domácí vyhazují a vypadá to, že oslabení přežijí!

26:24
    Po ráně Doughtyho se dostal k dorážce Jeff Carter a kotouč projel těsně vedle tyčky!

26:07
    Po chvilce váhání se odhodlal ke střele od modré Muzzin. Branku netrefil.

25:26
    Hosté budou hrát další přesilovku! Joel Ward zasáhl vysokou holí Doughtyho.

24:34
    Domácí jsou v plném počtu.

24:09
    Výborně Martin Jones! Ten nejprve snad maskou vyrazil střelu Toffoliho z pravého kruhu a poté dokázal udržet ve výstroji dělovku Drewa Doughtyho!

22:49
    Hosté si hned připravili zajímavé příležitosti. Doughty ani Kopitar však netrefili branku.

22:33
    Hodně přísné vyloučení pro domácí! Matt Nieto za brankou zavadil o brusli brankáře Quicka a je vyloučen za faul na gólmana LA!
    22:09 Brent BURNS - 1:0

22:09
    Teď už se domácí prosadili! Joel Ward nahrál na levý kruh BRENTU BURNSOVI, který se v pokleku z první trefil k bližší tyčce a Quick se už nestihl včas přesunout. Využitá přesilovka a Žraloci tedy vedou. Asistence: Joel Ward a Marc-Edouard Vlasic.

21:33
    Ve velké šanci netrefuje branku Patrick Marleau! Sharks zatím střelecké štěstí nepřeje!

21:12
    Po ráně Burnse se ještě dostal k dorážce Logan Couture, ale ani on nepřekonal Jonathana Quicka.

20:30
    Potrestán je pouze hostující Jeff Carter a to za hrubost. Domácí si tak poprvé v utkání zahrají přesilovku!

20:30
    Nyní byl nucen přikrýt kotouč Martin Jones. Následovala strkanice před jeho klecí a rozhodčí budou udílet nějaké tresty...

20:11
    Hned tu máme Quickův zákrok po dalekonosné střele Martina. Hostující brankář schoval puk do lapačky.

20:01
    V první třetině byl hodně vidět obránce Roman Polák, jenž vyslal na branku LA hned tři střely.

Další třetina začne přibližně v 5:40.

V první třetině jsme gól neviděli. Mnohem blíže k jeho vstřelení byli domácí Žraloci, kteří si vytvořili řadu šancí, ale hosty buď podržel brankář Quick, nebo se na jejich stranu přiklonilo i štěstí. Tak jako při střele Thorntona, kdy zaskočil za již překonaného gólmana Králů Doughty, nebo po ráně Vlasice, jenž skončila dokonce na tyčce.

Střely na branku v 1. třetině – 11:8.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    Ani tohle není gól! Od modré vystřelil Paul Martin a kotouč po jeho střele zůstal ležet před brankovištěm. Na místo určení ho však nedostali Thornton ani Burns, jehož dorážku zblokoval Lucic!

19:27
    Domácí se vlastní nepřesností vytlačili z útočného pásma.

19:14
    Puk byl sražen na střídačku hostí. Hra je tedy přerušena.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:20
    Také Joe Thornton a Tomáš Hertl vyslali své pokusy na branku Los Angeles. Quick ale zatím odolává tlaku domácích.

17:57
    Pavelski poslal puk na Brenta Burnse, který to zkoušel z úhlu bekhendem. Quick na místě.

17:40
    Nyní domácí zastavil ofsajd.

17:05
    Melker Karlsson se ocitl na konci pěkné akce třetího útoku Sharks. Jeho ránu ale vytěsnil mimo Quick.

16:29
    Sharks teď hrají velmi dobře. Jonathan Quick se musí mít neustále na pozoru před útočnými výpady Žraloků.

15:20
    Roman Polák je dnes při chuti. Hned po buly prověřil pozornost Quicka.

15:16
    Puk končí až někde v hledišti. Ještě jedna reklamní přestávka.

14:40
    Zápas je herně vcelku vyrovnaný. Nutno ale říci, že do větších šancí se zatím dostávají domácí.

14:01
    Po vhazování vypálil Marc-Edouard Vlasic. Dělovka domácího obránce končí na brankové konstrukci!

13:46
    Nahození Doughtyho srazili domácí do rohu kluziště.
    13:04 Ani tento závar po střele Kopitara první gól zápasu nepřinesl.

13:04
    Po střele Anžeho Kopitara a snaze dojíždějícího Jeffa Cartera puk skončil pod Jonesem! Následuje reklamní přestávka.

12:51
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Oba týmy hrají ve velkém tempu.

11:17
    Další ránu na Quicka vyslal Roman Polák. Hostující gólman puk vyráží.
    11:09 Po střele Thorntona zaskakoval za již překonaného Quicka Doughty. Se šancí Marleaua si zase poradil sám hostující brankář.

11:09
    Další velká šance San Jose! Domácí jeli ve 2 na 1. Zakončení vyšlo na Patricka Marleaua, ale vynikající zákrok tentokrát předvedl Quick, který se včas přesunul a zasáhl vyrážečkou!

10:21
    Joe Thornton dostal přihrávku zpoza branky a už zakončoval do odkryté klece. Gólovou radost mu ale pokazil Drew Doughty, který zaskočil za již překonaného Quicka!

10:03
    Pavelski před Quickem lehce škrtl letící kotouč a hostující brankář musel předvést velmi dobrý zákrok.

09:19
    Milan Lucic se snažil proniknout po levém křídle, Vlasic ho ale nepustil před Jonese.

08:25
    Od modré střílel McNabb, Jones puk vyráží do rohu kluziště.

07:49
    Ozývají se fanoušci Sharks, kteří samozřejmě touží po třetí výhře v sérii.

06:59
    Po buly se pustili dopředu domácí, ale obrana Kings puk srazila do rohu.

06:47
    Od modré vypálil Muzzin a odražený kotouč se snažili dorazit za záda Jonese Toffoli s Lucicem. Domácí brankář však zalehl puk a přerušil hru. Reklamní přestávka.

06:15
    Teď se hraje výhradně v obranném pásmu San Jose.

05:39
    Hned dvakrát to zkoušel v blízkosti branky Lewis. Poprvé zasáhl Jones, napodruhé pak hostující útočník netrefil zařízení.

05:11
    Hosté postupně přebírají iniciativu, rozehrávají další útočnou akci.
    04:29 Bekhendový pokus Gáboríka pokryl Martin Jones.

04:29
    Marián Gáborík se vytočil před branku a pokusil se bekhendem překvapit Martina Jonese. Ten však rozklekem pokryl dolní část své klece a nedal Gáboríkovi šanci skórovat.

04:01
    Teď se zase usadili v útočné třetině Králové. Nejprve pálil do prostoru mezi betony Milan Lucic, ovšem Jones v rozkleku zakročil. Poté to ještě zkoušel od modré Schenn a to už domácí brankář raději přidržel kotouč.

03:21
    Sharks i nadále operují v útočném pásmu. Donskoi bojuje v rohu se Scuderim.

02:55
    Další střelu od modré vyslal Dillon. Quick puk vyráží do ochranné sítě.

02:37
    Od modré vypálil Roman Polák. Quick přerušil hru.

01:57
    Žraloci se začínají osmělovat a teď se měla obrana Kings co ohánět.

00:53
    Také Kopitar se spokojil s tím, že poslal puk za klec soupeře. Tam si ho berou domácí.

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté, Doughty nahodil kotouč za branku Sharks.

00:01

Tak, jdeme na to. Úvodní buly bude vhozeno za malou chvíli!
    Zde si můžete prohlédnout krásné promovideo Žraloků k utkání číslo 4.

Hokejisté San Jose Sharks právě nastupují na led. Za malou chvíli zazní hymna Spojených států amerických.
    Hokejisté Sharks nastupují do utkání s velkým odhodláním.

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, Polák, Dillon – Pavelski (C), Thornton (A), Hertl – Ward, Couture (A), Donskoi – Karlsson, Marleau, Nieto – Wingels, Tierney, Spaling. Trenér: Peter DeBoer

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Schenn, Muzzin, McBain, Scuderi – Gáborík, Kopitar (A), King – Toffoli, Carter (A), Lucic – Brown (C), Lecavalier, Pearson – Versteeg, Lewis, Clifford. Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Lee, O'Rourke – Cormier, Miller.

V SAP Center probíhá předzápasová show, čekáme na nástup obou týmů na led.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Pár fotografií z ranního rozbruslení hráčů Kings.

Tomáš Hertl (SJS) – 3 zápasy, 2 body (1+1)