Pittsburgh – NY Rangers 2:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 4:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 2:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 1:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:3 (kon.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 0:2
San Jose Sharks
Neděle 17.04.2016, 04:45 • Staples Center, Los Angeles • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Tři hvězdy utkání

Joe Pavelski (SJS) (1 + 1)
    Martin Jones (SJS) (25 zásahů)
    Marián Gáborík (LAK) (0 + 0, 4 střely) (07:34:03)
    Ani Toffoli se dnes neprosadil. Sharks mají ze dvou venkovních zápasů dvě výhry!

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 15:28)
    Roman Polák (SJS) (0 + 0, 0 střel na branku, čas na ledě 15:19)
    Marián Gáborík (LAK) (0 + 0, 4 střely na branku, čas na ledě 14:32)

Střely na branku v zápase

Los Angeles Kings: 26

San Jose Sharks: 23

Dnešní utkání sledovalo 18 514 diváků.

Je konec zápasu a San Jose Sharks si připisují druhou výhru v sérii. Kdo by to čekal že Žraloci pojedou po prvních dvou duelech s vedením 2:0 na zápasy domů? Většinu základní hrací doby bylo mužstvo trenéra DeBoera lepším kádrem na ledě, Kings začali soupeře přehrávat až v poslední dvacetiminutovce, ale to už bylo nakonec pozdě.

Vincent Lecavalier sice ještě pět minut před koncem snížil na rozdíl jedné branky, jenže více už toho Kings nestihli, Martin Jones opět zavřel svou klec a další puky do ní nepustil. I další střetnutí se Žraloky tedy Los Angeles Kings prohrávají o jediný gól a do SAP Center pojedou se dvě porážkami v zádech, což je aktuálně veliká výhoda pro San Jose. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou neděl a na počtenou u dalšího střetnutí play-off NHL.

59:28
    Něco málo přes půl minuty do konce základní hrací doby, už jen čas na poslední střely pro Kings, kteří se ale zatím jen těžko usazují kolem klece Martina Jonese.

59:02
    Už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny, Sharks mezitím stačili vyhodit puk daleko od své branky. Bránící hráči hostů se pak hned vracejí zpět.

58:47
    Jonathan Quick už je na střídačce a Los Angeles Kings to zkoušejí v šesti mužích v poli. Oddechový čas si vybírají San Jose Sharks, není se čemu divit.

58:28
    Puk se nyní nejčastěji nachází ve středním pásmu, odtud se jej snažil dostat Lecavalier, ale zatím jen marně zkouší další zakončení na branku.

57:50
    Hraje se poměrně dlouho bez přerušení, to by mohlo vyhovovat hokejistům San Jose, kteří se postupně blíží k druhému vítězství v sérii, ale ještě je času dost.

56:55
    Kings jsou aktivnějším celkem na ledě, jde vidět, že vstřelená branka je hodně povzbudila. San Jose na druhou stranu nedělá u své klece zbytečné chyby, které by jej mrzely.

56:20
    Luke Schenn dobře poslal puk na Tanera Pearsona, druhý jmenovaný na nic nečekal a okamžitě střílel. Ale v tomto případě se mi vůbec nepodařilo trefit zařízení.

55:32
    Los Angeles cítí šanci a hned se snaží vytvořit si další šanci, Martin Jones zatím pozorný a nepovoluje průchod dalšího kotouče.
    54:59 Vincent LECAVALIER - 1:2

54:59
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Ještě nás pravděpodobně čeká velmi napínavý závěr, protože Los Angeles Kings se přeci jen něco málo přes pět minut do konce základní hrací doby prosazují a nakonec se jim daří využít přesilovou hru. Žraloci dlouho zvládali situaci před svou brankou, ale teď Kings předvedli důraz a Martin Jones už na další dorážku nestačil dosáhnout. VINCENT LECAVALIER zasáhl puk těsně před brankovištěm a k radosti fanoušků ve Staples Center jej dostal za brankovou čáru. Králové jsou tedy zpátky v zápase. Asistence: Tanner Pearson, Jake Muzzin.

54:37
    Puk končí sražený v ochranné síti, následuje nové buly.

54:10
    Vlasic se postaral o to, aby se San Jose Sharks dostali ven z obranného pásma hned na úvod oslabení. Hosté dnes početní nevýhody brání naprosto skvěle.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 55. Lecavalier (Pearson, Muzzin) – 4. Pavelski (Burns, Thornton), 29. Couture (Pavelski, Marleau)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – McNabb, Doughty, Muzzin, Schenn, Scuderi, McBain – Gáborík, Kopitar, Lucic – Pearson, Carter, Toffoli – King, Shore, Lewis – Brown, Lecavalier, Versteeg
    San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Polák – Hertl, Thornton, Pavelski – Donskoi, Couture, Ward – Karlsson, Marleau, Nieto – Spaling, Tierney, Wingels

Rozhodčí: Watson, L'Ecuyer – Sharrers, Cherrey

Diváci: 18 514