Japonsko – Slovinsko 1:7 (kon.) | Itálie – Polsko 3:1 (kon.) | J. Korea – Rakousko 2:3 (0:1 po s.n.)
Itálie
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Polsko
Sobota 23.04.2016, 16:30 • Spodek Katowice, Katovice, Polsko (otevřen 1971, kapacita 9000 diváků) • Mistrovství světa - I. A Divize • 1. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, ale zítra se na vás budu samozřejmě těšit u on-line přenosu z dalšího zápasu polské reprezentace. Domácí se tentokrát od 16:30 postaví Jižní Koreji a vy můžete být díky našemu přenosu opět při tom. Nyní však nashledanou! (18:46:04)

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Jacek Płachta, trenér polské reprezentace

"Především gratuluji k zaslouženému vítězství Itálie, která dnes byla ve všech ohledech lepší. Italové zde mají opravdu dobrý a výborně připravený tým."

"Z naší strany jsem hrou velmi zaskočen. 55 minut hráči málo makali, špatně kombinovali a pět vyloučení v útočném pásmu je trestuhodných. Ve druhé třetině jsme měli dobré momenty, ale poté nás srazila jedna chyba, po které jsme inkasovali."

"Celkově to byl náš nejhorší zápas za poslední dva roky!"

Stefan Mair, trenér italské reprezentace

"První utkání je vždy velmi těžké a já jsem rád, že se nám povedla především první třetina, ve které jsme měli šance a podařilo se nám skórovat. Druhá třetina byla ovlivněna vyloučeními a ve třetí jsme se snažili hrát svou hru. Situace, kdy jsme vedli jen o jeden gól byla velmi těžká"

"Oproti minulému roku máme mladší tým, ale jsou zde hráči s větším charakterem. Čeká nás ještě hodně dlouhá cesta."

"Před dnešním utkáním jsme sledovali polské zápasy z předkvalifikace na ZOH a byly to velmi dobré zápasy. Dnešní utkání byli vyrovnané a nás podržel především velmi dobrý gólman, který skvěle zachytal a měli jsme také trochu štěstí."

NEJLEPŠÍ HRÁČI UTKÁNÍ

Itálie

Luca Frigo 1+0

Polsko

Patryk Wajda 0+0

Dnešní utkání je tedy u konce a z vítězství 3:1 se radují Italové. Nutno říci, že po většinu zápasu měli trochu více ze hry a zisk tří bodů je tak zasloužený. V závěru si sice Poláci vypracovali dobrý tlak, ale většinu střel zablokovali obětaví beci soupeře a dvě vteřiny před koncem přidal definitivní trefu Thomas Larkin, jenž napálil prázdnou bránu.

59:58
    Itálie právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Itálie se dostala k puku a THOMAS LARKIN poslal touš prudkým vyhozením přesně do prázdné brány polské reprezentace. Pouhé dvě vteřiny před koncem je jasné, že tři body si připíší Italové. Bez asistence.

59:45
    Lopuski si najel mezi kruhy a vypálil švihem opravdu hodně těsně vedle brány!

59:24
    Dobrá přihrávka nenašla Malasińského a Itálie rychle vyhazuje kotouč do středního pásma.

59:06
    Jacek Płachta odvolává polského gólmana a je tady powerplay!

58:44
    Vhazování ve středním pásmu! Odrobny už je mezitím napůl z brány a kouká po střídačce.

58:18
    Poláci střílí jednu ránu za druhou, ale Bernard stále nebyl donucen k zákroku. Italové fantasticky padají do střel!

57:38
    Okamžitě po vyhraném buly pálil Dronia, avšak i jeho rána byla sražena. Italové nicméně zahrávají jen další icing.

57:28
    Italové jsou pod tlakem a vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění! Vhazovat se bude po pravé ruce Andrease Bernarda.

56:58
    V posledních chvílích jsou vidět především Poláci. Italové ale nyní vyvezli puk až k Odrobnému a odcházejí střídat.

56:12
    Další šance Polska! Po bekhendu Lopuského se puk snášel za brankovou čáru, avšak Bernard se rychle zorientoval a zachránil Itálii před téměř jistým gólem.

55:31
    Skvělá pozice pro Marcina Kolusze! Útočník se zkušenostmi z české nejvyšší ligy měl prostor mezi kruhy, avšak osamocen nedokázal prostřelit blokujícího beka.

55:07
    Italům se okamžitě podařilo vrátit hru do neutrální zóny. Fanoušci mezitím opět stávají a mohutně povzbuzují.

54:45
    Až nyní dostali polští reprezentanti kotouč pod kontrolu. Do útoku se ale zřejmě jen tak nedostanou.

53:44
    Urbanowicz dobře napadl a na chvíli získal kotouč. V rohu kluziště ale Italové napravili své zaváhání.

53:10
    Polsku se nyní nepovedlo založení útoku a kotouč dolétl až na zakázané uvolnění. Po chvíli se hra vrací k polskému brankáři.

52:03
    Chmielewski teď dostal nabídku před odkrytou bránu, ale skákající puk nakonec vůbec nedokazil trefit a Bernard mohl být v klidu.

51:53
    Marco Insam se zničehonic zjevil v dobré šanci, nicméně z levé strany poslal puk trestuhodně nad!

51:39
    Bekhendem z velkého úhlu teď zkusil štěstí Dziubiński. Bernard prostor u své levé tyčky bez větších potíží uhájil.

51:23
    Joachim Ramoser se snažil prodrat před bránu a nakonec zvládl i zakončení. Odrobny si poradil a Poláci obracejí hru.

50:55
    Kruczek po modré čáře posunul puk k Pociechovi a ten se snažil najít skulinu v chumlu hráčů. Puk byl však sražen.

50:32
    Zbytečná ztráta na útočné modré čáře znamenala rychlý protiútok Itálie. Svižnou střelu Simona Kostnera Odrobny udržel mezi rukou a tělem.

49:39
    Polsko v plném počtu a Bepierszcz se hned pokusil o únik. Bernard měl ale k puku blíže.

49:23
    Před Odrobnym teď bylo hodně husto. Ze závaru se kotouč dostal na hůl Ramosera, ale ten ze skvělé pozice nedostal puk do sítě!

48:48
    Ve vlastním oslabení zahrozil Zapała. Z rohu si vybruslil před bránu, nicméně Bernarda ve svatyni italské reprezentace nepřekvapil.

48:23
    Kruczek u polské střídačky dohrál Eggera a ten už se téměř celý podíval až za vrátka. Domácí publikum to ocenilo potleskem.

47:58
    Italové se zatím marně snaží dostat do útočného pásma. Hledištěm mezitím krouží mexická vlna!

47:39
    Podražení v podání Mateusze Bepierszcze (POL) odsuzuje domácí reprezentaci k oslabení.

46:41
    Dziubiński šel s Lopuskim proti jedinému obránci, avšak přihrávkou svého spoluhráče nakonec nenašel. Slibně vzhlížející akce skončila neúspěchem.

46:16
    ve třetí třetině stále čekáme na vážnější šanci. Na ledě zatím kralují defenzívy obou týmů.

45:21
    Hodně naivně to nyní zkoušel Kotlorz, který se snažil obejít soupeře. Místo toho mu byl kotouč vypíchnut.

44:48
    Kruczek dobře vystihl rozehrávku Itálie, obešel jednoho obránce a Bernard musel zasahovat vyrážečkou. Puk se dostává za italskou svatyni.

44:16
    Sražená střela Helfera končí v rohu kluziště. Na obou stranách beci dobře blokují.

43:58
    Skvěle napadající Ramoser získal kotouč, nicméně v útočném pásmu zatím Italové nic nevymysleli.

43:37
    Sudí se nechtěně zapojil do hry a za bránou zastavil puk Chmielewskmu. Ten se okamžitě snažil zakončit, avšak Bernard si bližší tyč pohlídal.

42:57
    Záhy po buly vyslal tvrdou ránu do modré Pociecha. I tento projektil byl sražen blokujícími Italy.

42:52
    Po hodně dlouhé době se Poláci dostali přes dobře bráněné střední pásmo a Zapała dokázal vystřelit. Rána sražena do ochranné sítě.

41:57
    Diego Kostner na modré našel volného Marchettiho a polský brankář musel znovu na led. Opět se mu povedlo zasáhnout.

41:45
    Díky sražené střele od modré se puk odrazil ke Ganderovi, avšak ten puk ze vzduchu nedokázal lépe trefit a Odrobny v klidu zasáhl.

41:25
    Bernard musel zasahovat proti nepříjemnému nahození od červené čáry a následně se icingem provinili Italové.

40:55
    Ani jeden z celků se ne a ne dostat do tempa. Chmielewski se nyní diví, ale i přesto je odpískán další icing polské reprezentace.

40:07
    Hned na začátku třetí třetiny se Poláci provinili zakázaným uvolněním. hra se přesunuje k Odrobnému.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:08.

Také druhá část zápasu je za námi a opět jsou spokojenější Italové. Ti sice ve 31. minutě po gólu Tomasze Malasińského přišli o vedení, avšak v čase 36:19 překvapil Odrobného Luca Frigo a do kabin tak reprezentace odcházejí za stavu 2:1.

40:00

39:59
    Ještě jeden projektil ze středního pásma vyslal některý z domácích útočníků. Bernard bez potíží zasáhl.

39:33
    Útok Poláků byl zastaven již při přechodu přes červenou čáru. Na konci třetiny se ani jeden z týmů nikam netlačí.

38:54
    Italové dobře zakombinovali v útočném pásmu a k odraženému puku se dostal Frigo. Střela z otočky šla jen do hrudi Przemysława Odrobného.
    38:31 Dvojitá šance Polska.

38:31
    Mikołaj Lopuski se s kotoučem protlačil až před Bernarda, avšak z jeho pokusu ani dorážky Chmielewského gól nepadl. Bernard puk mezi betony zastavil na poslední chvíli.

37:31
    Hra nyní trochu postrádá přesnost. Především z polské strany je to poměrně nervózní.

37:04
    Poláci se rychle dostali do útočného pásma, avšak ze dvou střel nebylo vůbec nic a hra se přesouvá do středního pásma.
    36:19 Luca FRIGO - 2:1

36:19
    Tak to je studená sprcha pro polskou repre! Diego Kostner rozjel útok ve středním pásmu, předal kotouč LUCA FRIGOVI, který z vrcholu kruhu příklepem po ledě trefil prostor mezi betony polského brankáře. Asistence: Diego Kostner, Simon Kostner

36:03
    Wronka vystihl přihrávku soupeře a zařídil bleskový útok domácí reprezentace. Následná střela zleva skončila u Bernarda.

35:48
    Jeden ze zákroků teď trochu zaváněl faulem Zapały, nicméně nevylučovalo se a Marchetti tak mohl střílet. Odrobny konečně přerušuje hru a zatavení Poláci jdou střídat.

35:29
    Polsko hraje v plném počtu.

34:52
    Scandella si zprava vybruslil mezi kruhy a Odrobny musel předvést důležitý zákrok. Zvládl to, ale Italové jsou stále v pásmu polské reprezentace.

34:30
    Další zablokovaná střela od modré čáry a Polsko vyhazuje kotouč přes celé kluziště.

34:07
    Italové dlouho vyčkávali a nakonec našli prostor na přihrávku na McMonaglea. Ten trefil jen blokujícího soupeře.

33:29
    Přesilovku si pro změnu zahrají Italové. Na trestnou lavici už usedá Mateusz Bepierszcz (POL), který svého soka zahákoval.

32:56
    Kolusz se závěrem přesilové hry šikovně tečoval nahození od modré čáry a puk jen těsně minul svatyni, ve které stojí Andreas Bernard.

32:37
    Dronia si netakticky počkal až mu do střely padne soupeř a Poláci tak následně ztratili útočné pásmo.

32:17
    Bernard pouze vyrazil i další střelu a znovu bylo v brankovišti nebezpečno. Chmielewski však puk přes beton nepropasíroval.

31:59
    Povedená souhra skončila střelou Chmielewského, Bernard puk jen vyrazil, ale ani jeden z dvou dorážejících hráčů nedostal kotouč do sítě.

31:26
    Hned dva Italové se odhodlali k napadání rozehrávky a zavinili tak ofsajd. V jejich oslabení se ale vhazuje ve středním pásmu, což pro Itálii není špatné.

31:09
    První střelu v rámci přesilové hry obstaral Bychawski. Nepřesný pokus však letěl poměrně hodně vedle brány.

30:56
    Italové se sice trochu diví, ale za podražení je potrestán Luca Frigo (ITA). Z ledu se po nepříjemném zásahu mezitím zvedá Wronka.
    30:13 Tomasz MALASIŃSKI - 1:1

30:13
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno a hala šílí!!! Po střele od modré čáry puk doskákal před bránu a skvěle postavený TOMASZ MALASIŃSKI ho mezi kruhy tečoval mimo dosah italského brankáře. Asistence: Paweł Dronia, Krzystof Zapała

29:52
    Záhy po návratu z trestné lavice se Malasiński zapojil do hry a donutil Italy k ofsajdu. ten je navíc ohodnocen jako úmyslný.

29:42

29:24
    Už už to vypadalo na dobrou šanci Itálie, ale nakonec to defenzíva polské reprezentace ustála a opět dostála puk za modrou čáru.

29:07
    Bude se hrát ve čtyřech! za podražení je totiž potrestán Marco Insam (ITA).

28:57
    Sean McMonagle měl chvíli času, avšak jeho rána byla zastavena ještě před brankovištěm.

28:27
    Bránící se Poláci k soupeři velmi dobře přistupují a opět se dokázali osvobodit. Puk do středního pásma vyhodil Wajda.

27:53
    Marchetti váhal na modré čáře a Chmielewski mu díky tomu dokázal vypíchnout puk do neutrální zóny.
    27:42 Malasińského faul.

27:42
    Jenže místo útočení se budou domácí bránit. Tomasz Malasiński (POL) totiž dostává dvě trestné minuty za hákování.

27:09
    Fanoušci cítí, že Poláci potřebují povzbudit a arénou se zničehonic rozléhá mohutné povzbuzování.

26:35
    Na druhé straně měl problémy Odrobny. Nahození Larkina totiž bylo tečováno a neposedně poskakovalo.

26:01
    Kotlorz vystihl rozehrávku Itálie a v tísni z nouze dokázal vypálit. Jedovatý pokus Bernard jen vyrazil.

25:26
    Blesková střela po vyhraném buly v podání Wronky proletěla hodně těsně vedle tyče Bernardovy svatyně.

25:24
    Nyní je ale odpískán úmyslné ofsajd Squadry Azzury a hra se stěhuje k Bernardovi.

24:59
    Domácí reprezentanti se opět nedostali do útočného pásma. V neutrální zóně se zatím Italové pohybují téměř dokonale.

24:13
    Útok Polska vypadal velmi nadějně, nicméně Zapała volil střelu z pravé strany a puk byl sražen do rohu kluziště.

23:49
    Hned po buly se puk dostal na hůl Trivellata, jenž opět protáhl domácího brankáře. Nejistý Odrobny puk jen vyrazil, ale poté se Italové nedostali k dorážce.

23:43
    Luca Frigo se snažil prosadit po pravé straně a ač byl zastaven, Poláci zahráli jen na icing.

23:11
    Italové opět kontrolujíc hru a v pohodě se vracejí až do vlastního pásma. Mezitím oba týmy střídají.

22:34
    Pod tlakem se Poláci uchýlili k zakázanému uvolnění. Vhazuje se po pravici Premysława Odrobného.

22:08
    Na začátku druhé třetiny se Polsko zatím ne a ne usadit v pásmu soupeře. Naopak se momentálně musí znovu bránit.

21:32
    Scandella měl dobře našlápnuto a získal pro svůj tým útočné pásmo. Trivellato pak nahazoval od modré čáry a tečovaný pokus Odrobny se štěstím vyrazil.

20:47
    Aron Chmielewski udělal u vlastní brány zbytečnou chybu, ale může poděkovat Pociechovi, který soupeře odstavil od puku.

20:13
    Dlouhá přihrávka z vlastního pásma prošla až na Kolusze, ale ten následně pouze nahodil kotouč k zadnímu mantinelu, kde hrají Italové.

20:01
    Za vítězství na MS II. divize si polské hokejistky vysloužily poděkování

Další třetina začne přibližně v 17:23.

První třetina zápasu je minulostí a do kabin jdou spokojenější reprezentanti Itálie. Ti se totiž v poměrně tvrdé a lehce vyhrocené třetině dostali do vedení ve 13. minutě, kdy se trefil Joachim Ramoser. Poláci se po slibném začátku moc nedostávali do šancí a zatím tedy po zásluze tahají za kratší konec.

20:00

19:43
    Díky hodně těsnému přechodu přes útočnou modrou čáru mohl pálit jeden z Poláků. V hale to zahučelo, avšak Bernard si připisuje zákrok.

19:32
    Je rozhodnuto! Druhá branka Itálie prozatím nepřichází!
    19:32 Italové se radovali zbytečně.

19:32
    Scandella po rychlém útoku naservíroval puk mezi kruhy na spoluhráče, který z první pálil do brány! Gól vinou posunuté brány uznán není, nicméně hlavní rozhodčí si jde zatelefonovat!

19:20
    Italové vyčkávají za vlastní bránou a připravují si možná poslední akci této třetiny.

18:41
    V solidní střelecké pozici se zjevil Traversa, který vypálil po ledě. Odrobny zasáhl pravým betonem.

18:28
    Nejprve se Bepierszczovi nepovedla přihrávka po pěkném prúniku a následně je veškeré vzrušení zbytečné. Neboť osamocený hráč před Bernardem byl zastaven vinou ofsajdu.

17:51
    Pociecha na modré trochu prováhal situaci a následná střely Wajdy už neměla razanci. Italové se v pohodě ubránili.

17:20
    Fanoušci se snažili povzbudit své miláčky, ale v útočném pásmu byli opět Italové. Frigo se k zakončení přes pozornou defenzívu soupeře nedostal a poté je pískán polský ofsajd.

16:39
    Oba týmy hrají v plném počtu.

16:17
    Kruczek teď pokazil akci Polska, když s kotoučem vyjel až za modrou čáru, čímž zavinil ofsajd.

15:58
    Polským fanouškům se nyní nezdál jeden ze soubojů u mantinelu. Pokračuje se ale ve hře a vylučovat se nebude.

15:31
    Po nevýrazné minutě hry střílel Pasiut, avšak Bernard byl opět připraven a zasáhl. Vhazuje se v útočném pásmu.

14:39
    Na trestnou lavici nakonec usedá Krystian Dziubiński (POL), jenž se před chvílí provinil vysokou holí. Nervy na uzdě pak neudržel Thomas Larkin (ITA), který dostává trest za nesportovní chování.
    14:39 Dohra celé situace.

14:39
    Po sérii tvrdých střetů si Bepierszcz vyšlápl na jednoho ze soupeřů a byla z toho strkanice. Bude se vylučovat!

14:19
    Poláci byli hodně blízko! Rychlá souhra skončila přihrávkou na Dziubińského, který pálil z mezikruží těsně mimo.

13:32
    Chmielewski se pokusil strhnout domácí reprezentaci pěknou sóloakcí. Střílenou přihrávku před bránu usměrnil Lopuski mimo.

12:55
    Další obrovská šance Italů! Scandella místo střely hledal nataženou hůl Andergassena, který však před odkrytou bránou trestuhodně minul.
    Joachim RAMOSER - 1:0

12:25
    Halou se rozléhá pískot, neboť do vedení jde Itálie! Rychlý útok italské reprezentace zakončil Gander přirhávkou na volného JOACHIMA RAMOSERA, který střelou na bližší tyč překonal Odrobného v bráně Polska. Asistence: Markus Gander

11:39
    Nepříjemnou střelou Odrobného protáhl Diego Kostner. Následný útok Polska byl zakončen svižnou střelou, kterou Bernard vytáhl koncem betonu vedle.

11:13

11:01
    Přechod do útoku v podání Italů byl zastaven na útočné modré čáře. Čárový sudí totiž viděl ofsajd.
    10:13 Ramoserova teč se zastavila o tyč.

10:13
    Za Odrobným zvoní tyč! Další ránu totiž vyprodukoval Larkin a Ramoser kotouč velmi dobře tečoval. K jeho smůle jen do konstrukce brány.

09:46
    Poláci teď velmi dobře šetřili čas v útočném pásmu. Mezitím se jim podařilo vystřídat.

09:27
    Solidně zahraná přesilovková kombinace skončila střelou od modré čáry. Odrobny si nepovedené zakončení Larkina pohlídal.

09:13
    Další potrestaný hráč na straně polské reprezentace. Bartłomiej Pociecha (POL) dostává dvě trestné minuty za faul kolenem.

08:37
    Další skrytá střela teď letěla na Odrobného. Pokus Eggera však nakonec zamířil těsně vedle.

08:12
    Italové j sou v posledních minutách lehce aktivnější, ale do střeleckých pozic se moc nedostávají. Poláci se dobře brání.

07:42
    Bagiński se snažil bekhendem nacpat kotouč do brankoviště, ale puk si našel cestu jen na hole Italů.

06:57
    Polsko v plném počtu.

06:42
    Kostner nahazoval na Odrobného, kterému puk vypadl, ale i tak se Italům nepodařilo dorážet. Z protiútoku si jednu střelu připisují i domácí.

06:17
    A opět je puk až u italské brány. tentokrát se o to postaral Aron Chmielewski.

05:54
    Zákrok Odrobného, vyhrané vhazování a kotouč letí přes celé kluziště až k Bernardovi, který dokonce musel zasáhnout.

05:38
    Poláci se dobře brání a díky Koluszovi se hra podruhé během 30 sekund vrací do středního pásma.

05:09
    Marco Insam dostal nabito na modré čáře, ale puk se otřel hned o prvního blokujícího hráče a zamířil vysoko nad bránu.

04:57
    První vyloučení zápasu! Na trestnou lavici usedá Paweł Dronia (POL), který se provinil krosčekem.

04:45
    Nízká dělovka od modré z hole Marchettiho byla tečována a Odrobny měl s pukem velké potíže. Po menším závaru v brankovišti je hra přerušena.

04:20
    Chmielewski šikovně nahazoval od modré čáry a Bepierszcz dokázal kotouč tečovat. Bernard zasáhl a následný přechod do útoku v podání Itálie je zastaven ofsajdem.

03:59
    Od začátku zápasu se nehraje v rukavičkách. Další dva tvrdé hity domácích hokejistů.

03:32
    Hráči Squadry Azzury se opět usadili v útočném pásmu, nicméně tentokrát se Poláci osvobodili aniž by museli čelit zakončení.
    02:49 Odrobny musel být rychle u své levé tyče.

02:49
    Konečně se v útoku představili i Italové. Po střele od modré čáry musel první zákrok zápasu vytáhnout Przemysław Odrobny.

02:02
    Tak to byl tvrdý hit! Wronka nyní u zadního mantinelu dohrál Magnabosca Aguirreho, jenž se hodně těžce zvedá.

01:56
    Italové se sice opět poměrně rychle dostali z pásma, avšak stále se ne a ne usadit v útočném pásmu.

01:35
    Další zakončení obstarali polští hokejisté. Po rychlém přechodu do pásma soupeře pálil Bepierszcz, avšak puk byl sražen do ochranné sítě.

01:08
    Ofsajde Itálie. Hra se po přerušení stěhuje k Bernardovi.

00:59
    Poláci se opět dostali do útočného pásma, ale Tudin rychle vrací hru do neutrální zóny.

00:22
    První střelu zápasu obstaral domácí Tomasz Malasiński. Svižné zakončení kousek od modré čáry letělo mimo.

00:01

Oba celky se pozdravily a kapitáni už míří k rozhodčím. Hlediště se však zaplňuje trochu pomaleji než se čekalo.

Hala bouří! Z útrob Spodek Arény totiž právě teď vyšli polští hokejisté! Do začátku zápasu již tak zbývá jen několik desítek vteřin.

Po hudebním a krasobruslařském představení se na ledovou plochu dostávají rozhodčí dnešního zápasu. Záhy po nich přicházejí také reprezentanti Itálie.

Do začátku zápasu zbývá patnáct minut a arénou se roznáší "Polska! Biało-Czerwoni!" Atmosféra dnes bude opravdu úžasná!

Krásné sobotní odpoledne Po střetnutí mezi Japonci a Slovinci se již za 20 minut na led podívají poprvé také domácí reprezentanti, kteří narazí na Itálii. Očekává se vyprodaná hala a skvělá atmosféra, tak se nechme překvapit!

Itálie: Bernard (Cloutier) – McMonagle, Egger, Trivellato, Larkin, Hofer, Helfer (A), Zanatta, Marchetti – Insam, Bernard (C), Frigo – Scandella, Andergassen, Tudin – Gander, Traversa, Ramoser – Magnabosco Aguirre, D.Kostner (A), S.Kostner

Polsko: Odrobny (Radziszewski) – Dronia, Bychawski, Pociecha, Bryk, Wajda, Kotlorz, Kruczek – Zapała, Malasiński, Kolusz (C) – Chmielewski, Pasiut (A), Lopuski – Wronka, Dziubiński, Bepierszcz – Bagiński (A), Urbanowicz, Galant

Rozhodčí: Jonathan Alarie (CAN), Artur Kulev (RUS) – Kriss Kupcus (LAT), Joep Leermakers (NED).

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

17.12.2015 Polsko – Itálie 2:0 (Turnaj v Polsku)
    19.4.2015 Polsko – Itálie 1:2 (MS 1A. divize)
    20.12.2014 Itálie – Polsko 1:3 (přát. zápas)
    19.12.2014 Itálie – Polsko 1:4 (přát. zápas)
    7.11.2014 Polsko – Itálie 3:2 (Turnaj v Maďarsku)
    6.2.2014 Polsko – Itálie 2:1 (Turnaj v Polsku)

POLSKO

Domácí reprezentace letos určitě bude pomýšlet na postup do elitní skupiny, ale přes silnou dvojici Rakousko – Slovinsko to nebude vůbec jednoduché. Tým složený převážně z hráčů nejvyšší polské ligy si v posledních zápasech vede velmi dobře a momentálně drží sérii pěti vítězství v řadě. V rámci této série porazili Poláci například i Francii a v únoru se stejně jako Itálie probojovali do základní části kvalifikace o Zimní olympijské hry 2018. Polsko bylo blízko postupu už na loňském šampionátu 1A. divize, avšak v posledním zápase, kdy potřebovalo zvítězit nad Maďarskem, prohrálo 1:2 a právě to domácí reprezentaci odsoudilo ke třetímu místu. Největší hvězdou letošního výběru by měl být útočník třineckých Ocelářů, který však většinu sezóny odehrál na farmě ve Fýrdku-Místku, Aron Chmielewski.

NOMINACE NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Brankáři

Kamil Kosowski (Tychy)
    Przemysław Odrobny (Morzine-Avoriaz-Les Get/Francie)