FC Nitra
4:1 (2:1)
MFK Dukla Banská Bystrica
sk Sobota 30.07.2016, 18:00MONACObet liga

Nitra napokon s prehľadom vyhráva v tomto zápase, aj keď to zo začiatku také jasné nebolo. Hráči z pod Zoboru nám ukázali, že to s postupom myslia vážne, avšak ešte je len prvé kolo, čiže nemôžme robiť veľké závery. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim, dovidenia. (20:01:16)

90+1

90+1
    Hostia budú v poslednej minúte zápasu odkopávať od brány, zrejme to je posledná vec, čo sa v tomto zápase udeje.

90
    Nadstavovať sa bude 1 minúta.

89
    Banská Bystrica obliehala bránu Nitry, ale strela spoza šestnástky skončila ďaleko mimo.

88
    Zo štandardky hrozba neprišla, avšak hostia zostávajú pri lopte.

87
    Po faule domácich hráčov budú hostia zahrávať nebezpečný priamy kop.

86
    Striedanie v tíme FK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Urgela, prichádza Valent.

86
    Banská Bystrica má v posledných minútach loptu častejšie loptu na kopačkách, avšak je to ďaleko od domácej brány.

85
    Po nepresnosti v domácej rozohrávke budú hostia vhadzovať z vlastnej polovice ihriska.

83
    Domáci tím z pod Zoboru zahrával rohový kop, ktorý však žiadnu nebezpečnú strelu nepriniesol.

82
    Nitra predvádza ďalší nebezpečný útok na bránu súpera, ktorý sa k lopte dostáva už len sporadicky.

80
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Balaj, prichádza Shejbal.

79
    Nitra dala gól!
    Nitra deklasuje svojho súpera, ktorému strieľa ďalší gól a o víťazovi zápasu je rozhodnuté. Gólový účet si v tejto sezóne otvára aj JÁN CHOVANEC.

77
    Nitra bola znovu pri bráne súpera, avšak ten jej loptu odobral a prechádza do rýchlej kontry.

76
    Hostia sa zdržujú na vlastnej polovici a čakajú, čo Nitra vymyslí. Jej hráči si loptu vymieňajú z prvého dotyku.

74
    Nitra ihneď po strelení tretieho gólu opäť útočí. Zdá sa, že hostia zostali veľmi zaskočení.

74
    Striedanie v tíme FK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Stankovič, prichádza Gaško.

73
    Gól strelil ANDREJ FÁBRY. Nitra sa napokon dočkala ďalšieho presného zásahu, a teda aj odskočenia od svojho súpera.

71
    Nitra sa po faule dostala do hry a nebezpečne zaútočila, avšak hostia loptu odkopli ďaleko od vlastnej brány.

70
    Žltú kartu dostáva Handžič. (FK Dukla Banská Bystrica).

68
    Nitra obliehala bránku súpera, ale na šestnástke prišla nepresná prihrávka, ktorá skazila celú akciu.

67
    Banská Bystrica naďalej útočí do plných. Nitra sa ešte bude strachovať o výsledok.

65
    Domáci sa stiahli na vlastnú polovicu a museli sa brániť strele súpera, ktorá však skončila mimo bránky.

64
    Hostia naďalej pokračujú v tvrdej hre a opäť sa dopustili faulu v stredovom kruhu.

62
    Mená strelcov gólov a kartových hriešnikov vám doplníme po zápase.

62
    Žltú kartu dostáva Fuják. (FK Dukla Banská Bystrica).

60
    Hostia sa previnili útočným faulom a domáci budú mať loptu vo svojej moci.

59
    Hostia vhadzovali z vlastnej polovice ihriska a s loptou sa už dokázali dostať až pri šestnástku súpera, kde sa snažia kombinovať.

58
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Šimončič, prichádza Oravec.

56
    Žltú kartu dostáva Dunda . (FC Nitra).

56
    Banská Bystrica sa vydala do útoku, ale lopta napokon jej hráčom utiekla do autu.

55
    Domáci nepúšťajú hostí k lopte, a tí sú väčšinu času nastavaní na vlastnej polovici ihriska.

54
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Charizopulos, prichádza Chovanec.

53
    Nitra sa po rohovom kope dokázala presadiť, ale pozorný brankár hostí strelu zachytil.

52
    Nitra prešla do rýchleho brejku, z ktorého bude nasledovať rohový kop.

50
    Banská Bystrica sa snažila dlhou loptou dostať pred bránku súpera, tú sa jej však ohroziť nepodarilo.

49
    Nitra zahrávala rohový kop, avšak lopta bola po centri odprataná do autu.

47
    Nitra začala druhý polčas aktívne a svojho súpera zatlačila na vlastnú polovičku.

46
    Začal sa druhý polčas.

Prvý polčas bol z pohľadu nezaujatého diváka určite veľmi zaujímavý. Zo začiatku mali navrch domáci, no gól strelili hostia, tí však poľavili zo svojej aktivity a právom prehrávajú 2:1. Domáci sú favoriti, a teda by zápas mali dotiahnuť do víťazného konca.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Žltú kartu dostáva Ivančík. (FC Nitra).

45
    Domáci dokonale otáčajú vývoj zápasu a do polčasu strelili súperom ďalší gól, ktorý môže nalomiť ich psychiku. Postaral sa o to ANDREJ IVANČÍK.

44
    Nitra stále pokračuje v aktivite a ešte do polčasu by chcela viesť, avšak táto strela bola veľmi nepresná.

42
    Moje slová sa naplnili. Hostia pykajú za svoju ľahkovážnosť v obrane. FILIP BALAJ vyrovnáva.

41
    Hostia sa v závere polčasu stiahli na vlastnú polovicu a mohlo by ich to stáť vyrovnanie.

40
    Nitra sa opäť na vlastnej polovici dostala k lopte a snaží sa s ňou prejsť na druhú stranu, kde by bola určite nebezpečnejšia.

38
    Nitra sa dostala s loptou až k šestnástke súpera, avšak tam prišla nepresná prihrávka a lopta sa dostala do autu.

37
    Jeden z hráčov Nitry bol faulovaný v blízkosti brány hostí a domáci budú zahrávať nebezpečnú štandardnú situáciu.

36
    Hostia zahrávali rohový kop, ale k zakončeniu sa nedostali, pretože im lopta utiekla za čiaru.

34
    Domáci nedokážu podržať loptu na súperovej polovici dlhší čas. Opäť prichádzajú o loptu hneď v zárodku akcie.

33
    Banská Bystrica stále hrozí svojho súpera. Opäť prišla nepresná strela a domáci budú vykopávať od brány.

31
    Domáci prenechali iniciatívu svojmu súperovi, ktorý sa teraz pokúša dostať bližšie k bráne.

29
    Postupný útok hostí vyústil až k streleckému pokusu, ktorý si s presnosťou nepotykal.

28
    Banská Bystrica začína postupný útok od vlastnej brány. Nemusí sa nikam ponáhľať.

26
    Nitra sa opäť pohybovala v okolí šestnástky súpera a lopta znovu opustila hraciu plochu.

25
    Ďalšia akcia Nitry vyústila až k streleckému pokusu, ktorý však skončil mimo.

24
    Nitra rozohrávala rohový kop, ale lopta už prešla za bránkovú čiaru, a tak hostia budú odkopávať.

22
    Hostia nepoľavujú zo svojej aktivity a dostali sa k ďalšiemu rohu, ktorý však k ohrozeniu brány neviedol.

20
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci nedokázali vyťažiť zo svojej aktivity nič, a tak pykajú. Skóre otvára GABRIEL SNITKA.

19
    Hráči Nitry sa dopustili útočného faulu a hostia sa pokúsia ukľudniť hru.

18
    Banská Bystrica zahrávala dva rohové kopy v krátkom časovom intervale, ale ani jeden nebol nijak extra nebezpečný a Nitra sa dokázala zmocniť lopty.

17
    Hostia sa dostali do nebezpečnej príležitosti a musel zasahovať až domáci golman, ktorý strelu vyrazil na rohový kop.

15
    Nitra zo svojej aktivity už po niekoľkýkrát nedokázala vyťažiť nič, pretože súper odkopol loptu do autu.

13
    Nitra z ďalšej kontry vyťažila roh, avšak pri lopte sú už hostia, ktorí sa nikam nehrnú.

11
    Konečne sa vpred vydali aj domáci, ale ich útok skončil veľmi rýchlo. Nitra prechádza do rýchlej kontry.

9
    Dukla stále nevyšla spoza vlastnej polovičky, avšak dalo sa to očakávať.

7
    V siedmej minúte prichádza prvý roh domácich, ktorý však vážnejšiu príležitosť nepriniesol.

6
    Nitra oblieha bránu súpera, avšak doposiaľ sa do výraznejšej príležitosti dostať nedokázala.

4
    Hostia sa snažia kaziť snahu domácich tvrdými zákrokmi a jeden z nich sa stal hneď v úvode zákrokom kartovým.

3
    Nitra začína od úvodu aktívne a svojho súpera pritlačila na vlastnú polovičku.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Vítam vás pri sledovaní začiatku nového ročníka druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. Domáci favorit z Nitry sa postaví Banskej Bystrici.

FC Nitra
    Klub z pod Zoboru by sa rád v tomto ročníku dostal do Fortuna Ligy. Minulý rok bojoval v skupine o postup, ale napokon sa umiestnil až v strede tabuľky. Nitra v minulom ročníku zbierala body prevažne z vlastného trávniku, niečo podobné by chcela zopakovať aj dnes. Proti sebe bude mať súpera, ktorý bojoval v minulej sezóne o udržanie v lige. Nitra v rámci prípravy na novú sezónu odohrala dva zápasy, a to so Zvolenom, ktorý porazila tesne 1:0 a následne porazila aj Prostějov 4:1.

FK Dukla Banská Bystrica
    Tento celok po páde do druhej ligy prešiel výraznou obmenou kádra, ktorá nepriniesla nič dobré. Dukla sa zachraňovala v lige a napokon sa jej to aj podarilo. Proti Nitre mala Dukla kladnú štatistiku v minulej sezóne, kedy tím z pod Zoboru dokázala raz poraziť a na jeho trávniku vybojovala remízu. Dukla v rámci prípravy na novú sezónu absolvovala napríklad prípravný zápas s tímom z tretej ligy, proti ktorému podľahla vysoko 2:4. Ešte predtým odohrala zápas so Zvolenom, ktorý dokázala poraziť najtesnejším rozdielom 1:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.