Osvětim – Tychy 3:7 (kon.) | Havířov – Vsetín 7:2 (kon.)
3:7 (1:4, 1:3, 1:0)
GKS Tychy
Čtvrtek 11.08.2016, 14:30 • K&K PNEU Aréna Havířov • O pohár ředitele HM Globus

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Dnešním dnem se rozjíždí na ledě havířovské K&K PNEU Arény turnaj O pohár ředitele hypermarketu GLOBUS. V prvním zápase se střetnou od 14:30 dva polské celky Aksam Unia Oświęcim a GKS Tychy.

Více informací o turnaji naleznete na oficiálním webu pořadatelského týmu AZ Havířov zde.

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledě, utkání za pár okamžiků začne.

00:01

00:15
    Úvodní buly pro Tychy, ale jejich rozehrávka končí nepřesná za brankou soupeře.

00:30
    Ofsajd Oswiecimy.

01:10
    Bulanowski zakládá trochu komplikovaně útok Unie za vlastní brankou.

01:59
    První velká šance zápasu byla na hokejkách hráčů Tych. Zblízka doráželi na Fikrta Galant a pak i Kůrka, ale gólmana ani opakovaně nepřekonali.

02:40
    Útok Unie končí v rohu útočné třetiny.

03:10
    Dravý průnik Lachety po pravém křídle je tvrdě zastaven obranou Oswiecimy.

03:28
    Ofsajd Unie.

05:01
    Wanat protečoval puk na Malického, následné nahození z rohu likviduje Kosowski.

05:30
    Další gólovka na holi Tomáše Kůrky, ale ani tentokrát zcela nekrytý z mezikruží Fikrta nepřekonal.

06:17
    Vyloučení v týmu GKS Tychy (Baginski – 2 min., hákování).

06:50
    Unia se vytlačila z útočného pásma, ale už Daneček puk zase zaváží.

07:21
    Tychy vyhazují až na Fikrta.

07:45
    Kyselova bomba bez přípravy letí mimo.

08:12
    Szewczyk se dral za nahozeným pukem před Kosowskim, ale nebyl k němu puštěn a Tychy se osvobozují.

08:17
    Tychy v plném počtu.

08:55
    Michal Fikrt raději tlumí puk pod lapačkou a přerušuje hru.

09:29
    Tychy jsou nebezpečnější, po jejich akci je tu další vhazování v obranné třetině Unie.

09:58
    GKS Tychy právě vstřelil branku!
    Tak a do třetice už to tam Tychám padlo. Vytvořily si tlak na branku a nakonec puk ležící v brankovišti dorazil za bezmocného gólmana MARTIN VOZDECKÝ. Asistence Josef Vítek.

10:38
    Další zákrok Fikrta posílá puk do rohu.

11:24
    Po klidné pasáži hry se najednou dostala Unia do situace 2 na 1, ale zakončující Malicki přestřelil.

12:23
    Tychy usazeny v útočné třetině, ale bojuje se spíše u mantinelu.

12:42
    Bryk po rychlém výpadu z pravého křídla trefuje Fikrtovu lapačku

13:30
    Další nápor Tych je ještě umocněn poskytnutou výhodou, obrana Unie odolává s vypětím všech sil.

13:43
    Vyloučení v týmu Aksam Unia Oświęcim (Adamus – 2 min., podražení).

14:05
    Zajímavě založený útok Tych, je ale zastaven pro přihrávku rukou.

14:25
    Vozdecký se s tím vůbec nepáral, s pukem projel celé kluziště a ještě bombou prověřil Fikrta. Ten odolal.

15:06
    Ale teď už je přesilovka Tych využita, když se přesnou střelou prosazuje MATEUSZ BEPIERSZCZ. Asistence Marcin Kolusz.

15:50
    Tychy jsou rozjeté jako mašina a po krásné kombinaci zvyšují už na 3:0. Tentorkát se rychlou a přesnou střelou prosazuje JAROSLAV KRISTEK. Asistence Tomáš Kůrka a Bartosz Ciura.

17:02
    Tak tohle začíná zavánět pro Oswiecim debaklem. Další rychlá kombinace hráčů prvního útoku GKS a za Fikrtem svítí počtvrté červená. Střelcem branky je FILIP KOMORSKI, asistence Josef Vítek a Martin Vozdecký.

18:35
    Vyloučení v týmu GKS Tychy (Bryk – 2 min., podražení).

19:22
    Vyloučení v týmu GKS Tychy (Horzelski – 2 min., krosček).

19:56
    Oświęcim právě vstřelila branku!
    Ve dvojnásobné přesiovce se poprvé prosazují i hráči Unie. Nepovedená střela Bezušky z mezikruží zmátla bránící hráče a proklouzla ke zcela nekrytému DAMIANU PIOTROWICZOVI, pro něhož už nebyl problém napálit puk z úhlu do odkryté branky. Asistence Peter Bezuška.

20:00

Tak to byl po poměrně klidném úvodu pěkný kvapík ze strany GKS Tychy. Ve druhé polovině třetiny za 8 minut nastříleli jeho hráči soupeři 4 branky a udělali důležitý krok vítězství. Unia Oswiecim jen v poslední minutě kosmeticky upravila ve dvojnásobné přesilovce, ale jinak je vedení Tych naprosto zasloužené.

Ještě ale před sebou máme 40 minut, tak uvidíme co přinesou.

20:01

20:05
    Unia pokračuje v dohrávané přesilovce, ještě něco přes minutu.

20:38
    Komplikovaný přechod Unie do útočného pásma a hned poté jeho zráta. Tato přesilovka se týmu Josefa Doboše nadaří.

21:10
    Tak snad až nyní chvilkový zámek v podání Unie.

21:22

22:28
    Modří (Unia) sice drží puk na hokejkách, ale kombinují ve středním a obranném pásmu.

22:42
    Tak pozor přeci jen se Unia prosazuje a snižuje na rozdíl dvou branek. PATRYK MALICKI poslal svou prudkou střelu švihem přesně k tyči a Kosowski na ni nedosáhl. Asistence Dariusz Wanat.

23:50
    A mohlo to být už jen o jeden gól! Unie pohledně zakombinovala, ale zakončující Piotrowicz tentokrát na Kosowského nevyzrál.

24:48
    Další vhazování ve třetině Tych.

25:34
    Hra je nyní mnohem vyrovnanější, ale bez šancí.

26:20
    Až teď Budzowski zůstal schovaný za obranou Tych, ale sám před Kosowskim bekendem neuspěl.

27:00
    Vyloučení v týmu Aksam Unia Oświęcim (Paszek – 2 min., hákování).

27:11
    Bleskově využitá přesilovka vrací Tychám klidné vedení o tři branky. Zblízka se porsazuje RADOSLAW GALANT, asistence Jaroslav Kristek.

27:48
    Vyloučení v týmu Aksam Unia Oświęcim (Bulanowski – 2 min., sekání).

28:26
    Skvělá přesilovka v podání Tych, Fikrt už má čtyři těžké zákroky, naposledy zlikvidoval rychlou střelu Bryka.

29:15
    Tohle by ale v brance Unie nezvládl asi ani kouzelník. Tvrdou a schovanou střelu varazil Fikrt jen vedle sebe a KAMIL KALINOWSKI posílá v pohodě puk pošesté do branky Oswiecimy. Asistence Mateusz Bepierszcz.

30:32
    Blesková útočná akce GKS a jen šťastný Fikrtův zákrok ramenem zabraňuje dalšímu gólu.

31:47
    Hraje se oboustranně dost tvrdě a nyní si po delší době sáhl na puk také Kosowski v brance Tych.

32:14
    Pěkný průnik Danečka po pravém křídle, ale jeho nabídka před branku nenašla spoluhráče.

32:43
    Na poslední chvíli teď zabránil Kotlorz před odkrytou brankou vstřelení branky, ale bylo to s faulem.

32:43
    Vyloučení v týmu GKS Tychy (Kotlorz – 2 min., sekání).

33:28
    Kysela a pak i Buanowski pálí od modré, ale nepřesně.

34:24
    Rychlý kontr Tych je zastaven faulem.

34:24
    Vyloučení v týmu Aksam Unia Oświęcim (Wanat – 2 min., sekání).

34:43

35:05
    A už GKS mocně svého soupeře svírá.

35:24
    Unia se osvobozuje.

36:05
    Baginski sám před Fikrtem zkusil střelu švihem, ale brankář Unie se blýskl krásným zákrokem lapačkou.

36:24
    Oswiecim v plném počtu.

36:47
    Jako přes kopírák, tedy opět rychlou a přesnou souhrou, zakončenou krásnou a přesnou střelou se prosazují hokejisté Tych. Z mezikruží tentokrát vymetl šibenici MATEUSZ BEPIERSZCZ, asistence Adam Baginski a Kamil Kalinowski.

38:05
    V závěru druhé třetiny to chvílemi na ledě vypadá jako hra kočky s myší, takovou herní převahu mají momentálně hokejisté Tych.

39:18
    Vypadá to, že třetinu dohrajeme v poklidu. A asi také celé utkání.

40:00

Na začátku druhé třetiny Oswiecim vyrovnala hru a snížila na rozdíl dvou branek, ale pak se zase rozjeli hráči GKS a třemi brankami jasně ukázali, kdo je v tomto utkání na ledě pánem.

Vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto, ale přesto může třetí třetina přinést řadu zajímavých a pohledných momentů.

40:01

40:40
    Vozdeckého střela zblokována.

41:20
    Bryk sám před Fikrtem, ale bekendem neuspěl.

42:07
    Na druhé straně Malického jedovka míří těsně vedle.

42:57
    Rzeszutko sám před Fikrtem, ten vytáhl krásný semafor.

43:37
    Unia se dostává do útoku dlouhým nahozením, ale puk neudržela.

44:05
    Od brusle útočníka Rzeszutka se puk nyní odrazil těsně mimo tyče branky Oswiecimy.

45:28
    Rychlá kombinace na druhé straně plochy, Haas zakončoval z levé strany, ale neprosadil se.

46:02
    Ofsajd zastavuje GKS.

46:37
    GKS teď zamkl svého soupeře v obranné třetině, ale do zakončení se nedostal.

47:30
    Tychy už se snaží hrát až příliš na krásu, ale to nepřináší efekt.

47:56
    Daneček se po vyjetí z poza branky snažil nacpat Kosovskému puk u tyče za záda, ale neuspěl.

48:59
    Rychlá akce Unie 3 na 2, ale v brance nakonec skončil útočící hráč místo puku.

49:47
    A máme tady i pěstní souboj mezi Witeckim a Bulanowskim. Witecki byl aktivnější, ale celkově to byla asi remíza. Oba dostávají 2+2 za hrubost a bude hrát dál.

49:47
    Vyloučení v týmu Aksam Unia Oświęcim (Bulanowski – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu GKS Tychy (Witecki – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

52:56
    Vyloučení v týmu Aksam Unia Oświęcim (Kasperlík – 2 min., sekání).

53:15
    Tychy mají přesilovku 4 na 3 a jako tradičně svírají svého soupeře.

53:45
    Až nyní se Unia úspěšně osvobozuje.

53:47

54:35
    Tychy pokračují v klasické přesilovce, ale nyní je zastavil ofsajd.

54:49
    Po souboji u hrazení končí puk za tvrzeným sklem, tohle už Oswiecim asi ubrání.

54:56

55:10
    Na chvíli byli hráči Unie v přesile před Kosowskim, ale nedokázali si vykombinovat šanci.

56:30
    Hráči GKS už viditelně ubrali v úsilí a nasazení, přesto se stále s lehkostí dostávají do šancí. Jednu z nich zastavuje faul soupeře a bude tady trestné střílení.

56:47
    Kristek však TS neproměňuje. Fikrta sice naporpvé překonal, ale puk se zastavil na brankové čáře a odtud jej dle rozhodčího gólman Unie všas odpálil do bezpečí.

57:42
    Dva ofsajdy Oswiecimy za sebou.

58:28
    MARTIN KASPERLÍK teď ukázal rychlé nohy a šikovné ruce, když plách obránci a blafákem si vychutnal Kosowského. Jeho branka je sice jen kosmetickou úpravou skóre, ale třeba mu pomůže získat v polském týmu angažmá. Asistence Dariusz Wanat.

59:39
    Poslední minutu už drží puk na svých hokejkách hráči Tych a vypadá, že to tak bude až do závěrečné sirény.

Ještě nás čekají samostatné nájezdy, jejichž výsledek bude pomocným kritériem v tabulce turnaje.

Tak jsme na rozuzlení museli čekat až do 4. série. Až v ní se totiž prosadil Oswiecimský MARTIN KASPERLÍK. Jinak se z jeho spoluhráčů neprosadili Daneček, Vosátko a Bulanowski. Na straně Tych nepřekonali gólmana Vozdecký, Kůrka, Kristek a Ciura.

Hráče GKS Tychy to však asi moc nemrzí, protože jinak dnešní "polský" duel havířovského turnaje O pohár ředitele HM GLOBUS zcela ovládli a vyhráli zaslouženě vysoko 7:3, když o své výhře rozhodli už ve druhé desetiminutovce utkání.

Z Havířova se s vámi ještě neloučíme, neboť zhruba za necelé 2 hodinky bude turnaj pokračovat nesmírně atraktivním zápasem mezi domácím AZ Havířov a VHK Vsetín.
    Tak zůstaňte u našeho přenosu!

Za chvíli přineseme ještě ohlasy trenérů obou týmů.

Josef Doboš (Unia Oswiecim): Utkání ukázalo jednoznačnou kvalitu soupeře, který má v kádru řadu zkušených hráčů, proti kterým jsme mohli ukázat jen bojovnost. Prvních deset minut jsme udrželi vyrovnanou hru, ale pak jsme obdrželi čtyři branky, a to zápas rozhodlo. Na začátku druhé třetiny jsme sice snížili, ale tři přesilovkové branky opět vrátily soupeři jednoznačné vedení. My máme velmi mladý tým, který bude připraven na tak těžkého soupeře až za tři čtyři roky.

Jiří Šejba (GKS Tychy): Začátek byl vyrovnaný, ale pak jsme vstřelili branky a získali vysoké vedení. Hráči pak viditelně polevili, čehož soupeř využil ke snížení. Následně jsme se ale opět rozjeli, hráli jsme do těla, presovali jsme soupeře a z toho vyplynuly naše přesilovky a branky. Ve třetí třetině už hráči hráli tak na 60 – 70%, chyběl nám důraz. Naši výhodou je kvalitní a sehraný kádr, kterému se mi podařilo vtisknout určitý rukopis. S dnešním zápasem celkově spokojenost, ale vytkl jsem hráčům polevení ve výkonu, zejména ve třetí třetině. (17:34:45)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 20. Piotrowicz (Bezuška), 23. Malicky (Wanat), 59. Kasperlík (Wanat) – 10. Vozdecký (Vítek), 16. Bepierszcz (Kolusz), 16. Kristek (Kůrka, Ciura), 18. Komorski (Vítek, Vozdecký), 28. Galant (Kristek), 30. Kalinowski (Bepierszcz), 37. Bepierszcz (Baginski, Kalinowski)

Aksam Unia Osvětim: Fikrt (Lazarz) – Vosátko, Bezuška, Kysela, Bulanowski, Deutsch, Haloda, Gebczyk, Adamus – Wojtarowicz, Daneček, Piotrowicz – Kasperlík, Tabaček, Haas – Budzowski, Wanat, Malicki – Paszek, Szewczyk, Lacheta.
    Trenér: Josef Doboš

GKS Tychy: Kosowski (Žigárdy) – Pociecha, Kotorz, Kuboš, Zaťko, Bryk, Ciura, Horzelski, Gazda – Vozdecký, Komorski, Vítek – Bepierszcz, Kalinowski, Kolusz – Kůrka, Kristek, Galant – Witecki, Rzeszutko, Bagiński.
    Trenér: Jiří Šejba

Rozhodčí: Fiala – Janda, Moravec