Košice – Martin 6:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:1 (po pr.)
Pardubice – Mannheim 1:6 (kon.) | Detva – Zvolen 6:2 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 3:2 (2:0 po s.n.)
Slavia – Kladno 2:1 (0:2 po s.n.) | Chomutov – Plzeň 5:1 (kon.) | Motor ČB – David Servis 8:2 (kon.)
Tábor – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.) | Znojmo – Zlín 2:0 (0:1 po s.n.) | Sokolov – Klášterec nO 5:6 (kon.)
Mor. Budějovice – Technika Brno 7:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Pelhřimov – Jindř. Hradec 7:1 (kon.)
Kometa Brno – Chabarovsk 0:3 (kon.) | K. Vary – Litvínov 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Most 5:2 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 1:6 (kon.) | Litoměřice – Anyang Halla 5:2 (kon.) | Servette Ženeva – Sparta 1:2 (0:1 po s.n.)
HK Poprad
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Čtvrtek 11.08.2016, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Přípravné zápasy

V tretej tretine hostia zvýšili vedenie v 47. minúte vďaka gólu Sukeľa. O minútu však skóroval domáci Štrauch. Následne sa domácim nepodarilo poslať zápas do predĺženia. Hostia teda odchádzajú domov na Liptov s dobrým pocitom víťazstva. (20:13:55)

59:45
    Krotákovo nahodenie od modrej smerovalo vedľa brány.

59:15
    Kroták nahodil puk od modrej čiary na bránku. Brankár Pravda puk bezpečne podržal vo svojej výstroji.

58:59
    Bránka Popradu ostáva prázdna. Tréner hostí však robí ešte nejaké rošády so zostavou, čo výrazne zdržuje hru.

58:59
    Zakázané uvoľnenie hostí. Medzitým brankár Popradu odchádza na striedačku. Oddychový čas si berie tréner Liptovského Mikuláša.

58:42
    Mikula prihral iba na hokejku gólmana Pravdu. Následná strela Pokoviča z medzikružia smerovala ponad bránku.

58:07
    Poprad s blížiacim sa záverom tretej tretiny vyvíja čoraz viac enormnejší tlak na súpera, ktorý sa bráni zubami, nechtami.

57:49
    Kurali prišiel s čerstvými silami na ľad a Kroták mu okamžite z rohu klziska naservíroval puk na modrú čiaru. Kuraliho delovka mierila mimo.

57:22
    Kroták sa snažil z ľavej strany naservírovať puk pred bránku Zagrapanovi, no jeden z obrancov hostí tento úmysel postrehol.

56:41
    Fabian poslal od modrej čiary perfektnú strelu na teč, ktorú sa snažil pretaviť do vyrovnávajúceho gólu Zagrapan, no puk usmernil tesne mimo bránky.

56:14
    Cutting vystrelil od modrej čiary. Jeho delovka skončila na betóne gólmana Pravdu.

55:10
    Duo Paločko, Lichanec vďaka svojej aktívnej hre vybojovalo pre svoj tím presilovku. Juraj Kadlubiak dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

54:48
    Lichanec forčekoval protihráča a dokázal získať puk za bránkou. Posunul na modrú Paločkovi, ktorý však následne už prihrával naslepo len vedľa hokejky Lichanca.

54:00
    Poprad sa bude musieť brániť vo štvorici. Ondrej Mikula dostáva dve minúty za hákovanie.

53:08
    Ruský legionár Potekin predviedol jednoduchú a priamočiaru akciu po pravom krídle. Z kruhu vystrelil a Pravda puk vyrazil betónom pred seba a prikryl.

51:42
    Maroš Piatka si spracoval puk na ľavom kruhu pri mantineli a poľahky vystrelil. Pajpach zachytil puk s istotou na svojej hrudi.

50:13
    Domáci sa v posledných minútach snažia byť aktívnejší smerom dopredu a nepúšťať súpera pred bránku. Zatiaľ sa im to celkom darí.

Dnešné stretnutie sleduje 759 divákov.

49:05
    Nebezpečne vyzerala samostatná akcia Mareka Zagrapana, ktorý sa dostal tesne pred bránku, ale následne mieril vedľa.

48:44
    Popradčania sa dostali do útočného pásma, no vystreliť sa im nakoniec nepodarilo.

47:51
    Na ľadovej ploche sa strhla zaujímavá potýčka medzi domácim Pokovičom a hosťujúcim Lištiakom. Obaja skončili bez prilby a dresu, ale ukončili to priateľským spôsobom. Nič to nemení na tom, že dostávajú obaja 2+2+10 za hrubosť.

47:20
    Poprad dal gól!
    Domáci kamzíci však znižujú skóre! Zagrapan vystrelil puk od modrej čiary, ktorý svojou hokejkou stečoval do bránky ANDREAS ŠTRAUCH!
    Asistencie: Marek Zagrapan, Lubor Pokovič.

46:51
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Hostia zvyšujú svoje vedenie! Mezovský v medzikruží posunul puk PATRIKOVI ŠTEVULIAKOVI, ktorý strelou pod hornú tyčku zvýšil na 1:3!
    Asistencie: Števuliak, Mezovský.

46:36
    Dovolím si tvrdiť, že za kratší koniec v týchto chvíľach ťahajú domáci hokejisti. Viacmenej odhadzujú puky od seba.

45:38
    Liptáci sa ocitli v šanci. Lištiak posunul puk krížne na Jána Cibulu, ktorý aj zakončoval, no Pajpach dokázal svoje betóny pritlačiť k žŕdke.

45:24
    Peter Lichanec sa po bekhendovej strane pretláčal do koncovky. Nakoniec sa mu jednou rukou nepodarilo vystreliť.

44:03
    Oravec si vypýtal puk na modrej čiare a následne vyslal strelu. Pajpach bol pripravený, no zasahovať nemusel.

43:07
    Oško z rohu klziska sa snažil prihrať svojmu spoluhráčovi pred bránku, no cez obrancu Cuttinga sa mu to nepodarilo.

42:52
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ježek – 2 min., hrubosť + 2 min., krosček).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Števuliak – 2 min., hrubosť).

42:52
    Rozhodcovia prerušili hru, pretože sa bude vylučovať. Následne sa odohrala aj menšia strkanica, v ktorej boli hlavnými aktérmi Ježek so Števuliakom, ktorému prišiel na pomoc Oško, no ani s tým Ježek nemal problémy a okamžite ho od seba odstrčil.

42:29
    Paločko smeroval s pukom do pásma po pravom krídle a mal v pláne krížnou prihrávkou naservírovať puk do prázdnej brány Gašparovi, ktorý však tesne minul.

41:25
    Dinda z ľavého kruhu posunul puk pred bránu Troligovi, ktorý strieľal z prvej, ale puk sa do priestoru bránky nezmestil.

40:59
    Zagrapan sa dostal k strele z pravého kruhu. Brankár Pravda stihol na strelu včas reagovať a zastavil ju hokejkou.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry sa Mikulášu podarilo otočiť stav stretnutia. V 27. minúte vyrovnal Moravčík a na 1:2 dával v 33. minúte Števuliak.
    Tretia dvadsaťminútovka sa začne približne o 19:34.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:30
    Pajpacha strelou z ľavého kruhu vyskúšal Andrej Lištiak. Domáci gólman však suverénnym zákrokom lapačkou naznačil svoje kvality.

38:46
    Matúš Sukeľ sa kľučkou školácky zbavil Kuraliho a následne sa snažil krížom prihrávať lepšie postavenému Števuliakovi, no puk neprepasíroval.

38:32
    Hostia si však presilovku dlho neužili. Dostávajú trest za príliš veľa hráčov na ľade.

37:37
    Domáci sa budú brániť vo štvorici. Lubor Pokovič dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

36:29
    Kroták to so svojou strelou švihom od modrej myslel celkom dobre, keďže Fabian sa následne snažil o teč. Puk však nakoniec usmernil korčuľou mimo brány.

36:17
    Pajpach si musel dať pozor na zakončenie od Martina Marcinka, ktoré síce bolo z ostrého uhla, no letelo veľmi prudko.

35:42
    Následne sa však Lapšanský dostal k šanci z pravého kruhu. Jeho pokus letel nad brvno.

35:27
    Popradčania si pri vytváraní útoku príliš nerozumeli. Lapšanský prevzal puk pred modrou čiarou, ale následne vnikol do pásma oveľa neskôr ako jeho spoluhráči.

34:25
    Ivan Oško sa dostal k bekhendovému zakončeniu z pravého kruhu. Trafil však bočnú sieť, a tak sa menšia časť domáceho publika mierne vyľakala.

34:00
    Kroták posunul puk na modrú čiaru Petrovi Lichancovi, ktorý okamžite strieľal. Jeho zakončenie letelo tesne nad hornou žŕdkou.

32:55
    Hostia otáčajú skóre vo svoj prospech! Oško prihral na PATRIKA ŠTEVULIAKA, ktorý svojím zakončením prekonal Pajpacha.
    Asistencia: Ivan Oško.

32:15
    Štrauch posunul k modrej čiare Lapšanskému, ktorý síce vystrelil na bránu, ale puk skončil na korčuli protihráča.

31:27
    K ďalšej strele sa dostal Mikula tesne spred bránky. Príliš dlho vymýšľal a nakoniec poslal nepresnú strelu.

30:58
    Výhonský sa dostal k strele z pravého kruhu. Puk skončil na bočnej konštrukcii bránky. Poprad ostáva v pásme.

30:37
    Domáci hráči neúspešne rozohrali svoju akciu. Skončilo sa to zakázaným uvoľnením.

29:41
    Popradu sa skončil trest a domáci budú pokračovať v presilovke. Ivan Oško totižto dostáva dve minúty za hákovanie.

29:30
    Hostia striedajú brankára. Namiesto Karola Križana prichádza Vladislav Pravda.

28:48
    Šanca Popradu v oslabení! Kroták z modrej čiary prihral na os ihriska voľnému Lichancovi, ktorý smeroval sám na Križana, no forhendom vystrelil vedľa pravej žrde!

28:05
    Adam Lapšanský zahral v tejto chvíli excelentne. Puk vytiahol popri mantineli von z útočného pásma. Následne prekorčuľoval popri mantineli celé pásmo a späť až do stredného pásma, čím nazbieral množstvo cenných sekúnd.

27:30
    A hostia budú hrať navyše presilovku. Poprad dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade.

26:57
    Liptáci vyrovnávajú na 1:1! Sukeľ prihral na modrú čiaru MATEJOVI MORAVČÍKOVI, ktorého strela švihom prenikla až do bránky. Pajpach totižto veľa toho nevidel.
    Asistencie: Matúš Sukeľ, Martin Marcinko.

26:01
    Kroták si spracoval puk pred modrou čiarou a vnikol do pásma. Z ľavého kruhu vyslal ľahkú strelu, s ktorou Križan nemal najmenšie problémy.

25:24
    Troliga z rohu klziska posunul popri mantineli puk Dindovi, ktorý ihneď strieľal. Puk však letel mimo bránky.

24:53
    Domáci sa ocitli na krátky čas v problémoch. Až príliš veľa priestoru nechali Sukeľovi, ktorý mal dve príležitosti. Pajpach dokázal zareagovať.

24:12
    Popradčania mali výborné príležitosti! Najprv pred bránku s pukom prenikol Ježek, ale trafil iba Križana. Brankár MHK nemal puk pod kontrolou a k dvojnásobnej dorážke sa dostal Výhonský, lenže nedokázal puk nadvihnúť nad betón súperovho brankára!

23:42
    Themár posunul puk na pravý kruh Mikulovi, ktorý šikovne vystrelil. Križan však bezpečne vyrazil puk.

22:48
    Liptáci vyhrali vhadzovanie v útočnom pásme. Puk sa dostal k Mezovskému na modrú čiaru, ktorý strelou švihom preveril Pajpacha.

22:30
    Kadlubiak poľahky nahadzoval puk na bránku od modrej čiary. Jeho pokus skončil v rohu klziska.

21:34
    Lapšanský so Štrauchom zase na opačnej strane predviedli šikovnú výmenu puku, ktorou Križanovi mierne zamotali hlavu, no nie natoľko, aby následnú Lapšanského strelu nedokázal zachytiť.

20:36
    Hneď na úvod obrovská šanca pre hostí! Bol v nej Matúš Sukeľ, ktorý sa rútil sám na brankára Pajpacha, ale strelou k vyrážačke ho neprekvapil!

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine jasne dominovali domáci hokejisti, ktorí sa dostali do vedenia v 11. minúte zásluhou LIchanca.
    Druhá časť hry sa začína približne o 18:42.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:10
    Zagrapan prenechal v útočnom pásme Lapšanskému, ktorý raz premiešal a vystrelil z ľavého kruhu. Strela letela vedľa protiľahlej žrde.

18:35
    Hostia sa dostali do celkom dobrej pozície v prečíslení troch proti dvom. K strele z medzikružia sa dostal nedobre pokrytý Marcinko, ktorého zakončenie musel likvidovať Pajpach.

17:10
    Pokovičovu šikovnú a nebezpečnú strelu od modrej následne dobre tečoval Bondra, ktorý mierne zmenil smer strely, ale na prienik puku do bránky to nestačilo.

16:33
    Popradčania sú už rozmiestnení v útočnom pásme a pokúšajú sa o strelenie ďalšieho gólu. Dinda nahadzoval od modrej. Troliga sa snažil tečovať, no Križan zakročil skôr.

15:53
    Dindovi ušiel puk na modrej čiare a spoluhráči museli urýchlene šliapať dozadu. Števuliak sa s pukom dostal nakoniec k hranici pravého kruhu a vystrelil na Pajpacha.

15:41
    Poprad bude hrať druhú presilovú hru v zápase. Liptovský Mikuláš dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade.

15:01
    Hostia prvýkrát výraznejšie ohrozili Pajpacha. Kuric posunul puk na pravý kruh Marcinkovi, ktorý sa obtočil okolo protihráča a poslal prudkú strelu. Pajpach ju vyrazil hruďou a následne ju musel okamžite pokryť.

14:27
    Výhonský poslal z rohu klziska pred bránku nepríjemný puk, ktorý sa cez Križana snažil pretlačiť Ježek, ale veľmi sa mu to nepodarilo.

13:41
    Gašpar sa šikovne prekľučukoval cez dvoch protihráčov. Finálnu prihrávku pred bránkovisko však svojmu spoluhráčovi nedokázal doručiť.

13:03
    Filip Mezovský posielal od modrej len jemné nahodenie, no aj to narobilo problémy Pajpachovi, ktorý mal značne zakrytý výhľad. S pomocou obrancov však puk upratali do rohu klziska.

12:05
    Zagrapan sa zastavil s pukom v útočnom pásme a krížnou prihrávkou na modrú čiaru našiel nabiehajúceho Cuttinga z druhej vlny. Jeho následná strela nebola presná.

11:20
    Ježek nabil na modrej čiare Themárovi, ktorý sa tvrdo oprel do strely. Križan sa stihol presunúť a predviedol úspešný zákrok betónom.

10:11
    Domáci po pár sekundách strieľajú presilovkový gól! Troliga pomaličky smeroval poza bránku a spoza nej našiel v medzikruží úplne voľného PETRA LICHANCA, ktorý z prvej prekonal Križana!
    Asistencie: Tomáš Troliga, Arne Kroták.

09:57
    Poprad bude hrať ako prvý v zápase presilovku. Martin Marcinko dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

09:41
    Matúš Sukeľ napriahol svoju hokejku na ľavom kruhu a vypálil. Jeho strela však bola zblokovaná a skončila mimo Pajpachovej bránky.

08:45
    Aleš Ježek sa síce dostal do útočného pásma, ale nebolo to podľa pravidiel. Rozhodcovia odpískali ofsajd.

07:54
    Liptáci sa vďaka Jurajovi Kuricovi dostali po dlhšej dobe do útočného pásma, no strávili tam iba pár sekúnd. Popradčania okamžite odstavili súpera od puku.

06:54
    Fabian prihral medzi kruhy Lichancovi, ktorý to však mal na bekhend a z prvej teda nemohol vystreliť.

06:14
    Lapšanský naservíroval Štrauchovi tutovku. Z ľavého kruhu mu prihral krížom pred bránkovisko, no Štrauchova dorážka skončila na betóne Karola Križana!

05:26
    Ondrej Mikula sa obtočil okolo brány a následne sa dostal až na os ihriska na modrej čiare, odkiaľ nahadzoval. Strela bola zrazená.

04:51
    Brankár Križan si opäť musel dať pozor. Z pravého kruhu ho svojou strelou ohrozil Pokovič.

04:32
    Od modrej čiary strieľal Potekin, no jeho zakončenie smerovalo vedľa bránky.

03:10
    Adam Lapšanský vyskúšal gólmana Križana ľahkou strelou z hornej časti pravého kruhu. Gólman MHK strelu v pokoji zachytil do lapačky.

02:48
    Kurali hľadal vpredu voľného Štraucha. Prihrávku mu však poslel len na päty.

01:43
    Kamzíci nahodili puk do útočnej tretiny, no ďaleko sa nedostali. Za bránkou ho zachytil pozorný Kadlubiak.

01:06
    Križan si na svoje konto pripísal prvý zákrok. Matej Paločko vyskúšal jeho pozornosť strelou z ľavého kruhu.

00:53
    Fabian z obranného pásma posunul puk von na Lichanca, ktorý bol tvrdo atakovaný Moravčíkom.

00:16
    Na úvodnom vhadzovaní stretnutia boli úspešnejší hostia, ktorí následne nahodili puk do útočného pásma. Akcia sa skončila ofsajdom.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľadovú plochu ako prvý prichádzajú domáci hokejisti v modrých dresoch. Hostia z Liptova idú na ľad v bielych dresoch.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Pajpach (Šúrek) – Cutting, Kurali, Dinda, Fabian (A), Pokovič, Potekin, Šterbák, Themár – Lapšanský, Zagrapan, Štrauch – Kroták (C), Troliga, Lichanec – D.Bondra, Gašpar, Matej Paločko – Výhonský, Ježek, Mikula

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan (Pravda) – Mezovský (A), Oravec, Moravčík, Nemec, Šiška, Kadlubiak – Marcinko, Kuric (C), Vybíral – Števuliak, Sukeľ, Brezniak – Lištiak, Piatka, Cibula (A).

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prípravného zápasu v hokeji. HK Poprad dnes o 18:00 na domácom ľade privíta MHK 32 Liptovský Mikuláš.

Popradskí „kamzíci“ sa v zápase vôbec prvýkrát predstavia na novom širšom klzisku a určite sú zvedaví, ako zmena ľadovej plochy bude vplývať na ich výkony.
    Oba tímy už nejaký čas trénujú. Popradčania vstupujú do sezóny s novým vedením a novou trénerskou dvojicou a výrazne obmeneným kádrom, ktorý sa bude určite meniť. HK Poprad v minulej sezóne bol po základnej časti na 6. mieste. Vo štvrťfinále play-off bojoval so Zvolenom, ktorému podľahol v sérii 4:1. Liptákom sa v minulej sezóne celkom darilo. Po základnej časti figurovali na 3. priečke. V štvrťfinále zvíťazili v sérii nad Michalovcami 3:2, ale následne v semifinále vypadli s budúcim tipsportligistom z Nových Zámkov. Séria sa hrala len na tri zápasy.

Oba tímy sa už v príprave na novú sezónu stretli. Predvčerom v liptovskej aréne Jána Laca Poprad zdolal Liptovský Mikuláš výsledkom 4:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 11. Lichanec (Troliga, Kroták), 48. Štrauch (Zagrapan, Pokovič) – 27. Moravčík (Sukeľ, Marcinko), 33. Števuliak (Oško), 47. Sukeľ (Števuliak, Mezovský)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Križan (30. Pravda) – Mezovský (A), Oravec, Moravčík, Nemec, Šiška, Kadlubiak – Marcinko, Kuric (C), Vybíral – Števuliak, Sukeľ, Brezniak – Lištiak, Piatka, Cibula (A)