Olomouc – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Litoměřice 1:6 (kon.) | Litvínov – Polsko 3:1 (kon.)
Motor ČB – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Bílina – Děčín 3:4 (0:1 po s.n.) | Piešťany – SHK Hodonín 1:9 (kon.)
Jindř. Hradec – Pelhřimov 1:3 (kon.) | Kolín – Nymburk 5:5 (kon.) | Písek – Briançon 3:4 (0:2 po s.n.)
Ústí n/L – Kladno 3:2 (kon.) | Technika Brno – Šumperk 2:5 (kon.) | Vsetín – Jastrzębie 5:1 (kon.)
Opava – Poruba 2011 1:3 (kon.) | Zlín – Zvolen 4:3 (kon.) | Přerov – Frýdek-M. 2:6 (kon.)
Osvětim – Havířov 3:4 (0:1 po s.n.) | Prostějov – Třebíč 2:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 25.08.2016, 17:30 • Budvar aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ještě jednou vás vítám u sledování online přenosu z přípravného zápasu, ve kterém se střetne budějovický Motor, který vstupuje do další sezóny ve WSM lize a chce útočit na postup, s jedním z favoritů nejvyšší soutěže – Kometou Brno.

Představení soupeřů

Kometa prakticky před každou sezónou vyhlašuje útok na titul. Loni se však Moravanům nedařilo, když skončili po základní části až devátí a v předkole play-off následně vypadli s Chomutovem. Takový scénář už letos na jihu Moravy opakovat nechtějí a pomoci by měly hvězdné posily v čele s Ondřejem Němcem, Tomášem Vincourem, Martinem Eratem, Martinem Zaťovičem, Michalem Gulašim či Markem Kvapilem.

ČEZ Motor České Budějovice
    Motor bude chtít letos opět útočit na postup do nejvyšší soutěže. Loni tradiční jihočeský klub zakončil své putování v semifinále, kde byla nad jeho síly pražská Slavia. V této sérii doplatili Jihočeši mimo jiné na nebývale širokou marodku, a tak se čekalo velké posilování. To se však nekonalo a Budějovice posílilo jen několik hráčů. Velmi dobrým dojmem zatím v přípravě působí Kanaďan Mitch Filmann i další posila Miloslav Čermák, který přišel ze Slavie Praha. Dále Jihočechy posílil řízný obránce Mazanec, který by měl společně s Filmannem tvrdit muziku.

Příprava

V přípravě zatím Kometa rozhodně nezáří. Sehrála osm zápasů a dokázala vyhrát jen první tři a pak následovalo pět porážek v řadě. Je třeba říct, že prohrála se silnými celky a všechny výsledky jsou těsné. Spíše než obrana trápí zatím Brněnské útok. Z posledních pěti zápasů totiž vytěžili jen šest branek. Nejlepším hráčem podle získaných bodů je zatím Jan Hruška, který v sedmi zápasech vybojoval šest bodů(2+4). Nejlepšími střelci jsou zatím Vojtěch Němec a Hynek Zohorna, kteří vstřelili po třech brankách.

Motor se také v přípravě hledá. Má na svém kontě zatím dvě vítězství a čtyři porážky. Naposledy prohrál v Ústí nad Labem 2:5. Nejproduktivnějším hráčem Motoru je v přípravě zatím Luboš Rob, který nasbíral 6 bodů (3+3) a je navíc společně s Miloslavem Čermákem a Lukášem Žálčíkem nejlepším střelcem svého týmu. Motor vcelku pravidelně střídá i brankáře. Z trojice Bláha, Gába, Kváča má zatím nejméně odehráno prvně jmenovaný (102 minut), nejvíce pak Petr Kváča (140 minut).

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Fillman, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Zíb, Mucha, Mazanec, Pýcha – M. Čermák, Nouza, Květoň – Guman, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Chovan – Kuchejda, Škoda, Babka.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Mikyska, Trška, Král – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, Hruška, Němec – Káňa, L. Čermák, Zohorna – Dymáček, Dočekal, Vondráček.

Rozhodčí: Pražák, Pešina – Jindra, Zíka.

Zápas má za pár chvil začít, ale zatím stále jezdí po ledě rolba. Na časomíře svítí devět minut do začátku zápasu.

Na led nastupují hráči Komety Brno, které při příjezdu na stadion zbrzdila dopravní zácpa.

Na ledě jsou již i domácí borci a vše se zdá být připraveno.

00:01

00:20
    Fillman si obhodil dotírajícího hráče a rozehrává zpoza brány. Akce Motoru ale brzy končí.

01:11
    Od modré čáry pálil Suchánek, následně ještě v dobré pozici dorážel Straka, ale Vejmelka egektivně zakročil.

01:40
    Zakázané uvolnění Brněnských. Hra se přesune k Vejmelkovi.

02:08
    Škodova sražená střela míří hodně mimo.

02:28
    Icing i na druhé straně. Motor příliš zbrkle rozehrál.

02:58
    Nouza si příliš dlouho rovnal puk na střelu. Nečas ho zezadu o kotouč obral.

04:15
    Zatím hraje mnohem aktivněji domácí Motor. Nyní se Zíbova střela od modré, která byla tečována a skákavý puk sbírá Vejmelka.

04:30
    Lukáš Žálčík přihrával Robovi mezi kruhy, odkud také vyšla následná střela. Mimo.

05:01
    Zákrok si připisuje i David Gába, který sbírá puk ze vzduchu na střídačce.

05:58
    Kometa trpělivě kombinuje, ale velice často ji zastavuje ofsajd. Jako třeba teď.

06:48
    Bláha namazal přímo na hůl Janu Káňovi, který ještě hledal spoluhráče na druhé straně. Přihrávka byla ale nepřesná.

08:00
    Marek Kvapil se ocitl v bezprostřední blízkosti branky, kam dostal přihrávku a pálil. Bláha nejprve zakročil, ale vyrazil puk jen zpět ke Kvapilovi, který hledal spoluhráče u druhé tyče. Přihrávku však zastavila pozorná budějovická obrana.

09:30
    Gulaši pálí od modré, ale míří mimo.

10:50
    Kometa právě vstřelila branku!
    MARTIN ERAT dostal puk na levé straně, udělal dva tři kroky a švihem pálil. BLáha neměl šanci, protože Erat to trefil naprosto přesně. Asistence: Filip Král, Ondřej Němec.

12:10
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Mitch Fillman zavezl puk až k Vejmelkovi a střílel. Brněnský gólman zasáhl betonem, ale dojíždějící TOMÁŠ NOUZA zvedl puk pod víko. Asistence: Mitch Fillman.

12:45
    Martin Dočekal dostal ideální přihrávku před bránu a nikým netísněn střílel. Puk ale míří nad.

13:38
    Střela Lukáše Zíba od modré neměla patřičnou razanci a Vejmelka snadno chytá.

14:20
    Škoda ze středního pásma prověřil Vejmelku, který neměl problém zasáhnout.

15:07
    Lukáš Květoň vystřelil, ale jeden z Brněnských mu do střely stihl vložit hokejku. Puk tak končí v ochranné síti.

15:56
    Jakub Suchánek výborně zastavil rozjíždějící se útok, ale vzápětí nahodil až na zakázané uvolnění.

16:44
    Ani Kometa není v rozehrávávce příliš přesná. Icing.

17:12
    Škoda si krásně najel do volného prostoru, kam dostal vynikající přihrávku. Jeho střelu ale likviduje Vejmelka.

17:45
    Hra je vyrovnaná. Mírně navrch má Motor, Brno zdá se vyčkává.

18:16
    Straka tečoval Vráblíkovu střelu, ale puk míří vysoko nad.

18:23
    Rob vyhrál vhazování na Muchu, který nahazoval na branku, kam mezitím stihl najet Rob a sanžil se procedit kotouč pod Vejmelkovým betonem. Neúspěšně.

18:44
    Ihned po vhazování pálil Erat. Bláha vyrážečkou vytěsnil puk mimo.

19:02
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Nečas – 2 min., podražení). Na vyloučení 0:1.

19:55
    Květoň střílel z velkého úhlu, ale trefil jen klečícího obránce Komety.

20:00

První část máme za sebou a aktivněji působil domácí tým. Přesto šla jako první do vedení Kometa, když dobře zamířil Martin Erat. Motor však na odpověď dlouho nečekal a zásluhou Tomáše Nouzy záhy vyrovnal. Stav je tak zatím 1:1.

Další třetina začne přibližně v 18:27.

Na led přijíždí rozhodčí. Za necelou minutu by měla začít druhá třetina.

A už nastupují i domácí borci následování hráči Komety.

20:01

20:10
    Motor ještě má k dispozici necelou minutu přesilové hry a vrhá se do útoku.

Dnešní utkání sleduje 3800 diváků. Dorazila i skupinka srdcařů z Brna. Všechna čest.

21:02

21:10
    Ťukes po ose Guman – Straka – Heřman. Posledně jmenovaný pálil, ale Vejmelka výborně vyrazil.

22:13
    Brno nepřesně rozehrává a opět se píská zakázané uvolnění.

23:06
    Kuchejda obkroužil bránu a bekhendem zakončoval. Žádné velké riziko pro Vejmelku.

23:15
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Kuchejda – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Erat – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování + 2 min., hrubost).

24:39
    Vráblík pálil od modré, Vejmelka vyrazil a puk se dostal k Suchánkovi, jehož střela byla zblokována.

25:13
    Žálčíkova střelu opět kryje Vejmelka. Následnou dorážku také zneškdonil.

25:15

26:28
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Kuchejda – 2 min., hákování).

26:39
    Kometa vyhrála buly a operuje s kotoučem v útočném pásmu. Nemůže se ale odhodlat ke střele.

27:19
    Vráblík se snažil vyhodit, ale puk skončil na Dočekalově holi, který bez rozmyslu pálil. Vyjetý Bláha stihl zakročit.

28:20
    Nečas měl před sebou odkrytou bránu, ale z velkého úhlu netrefil.

28:28

28:44
    Luboš Rob vyhrál vhazování před sebe a LUKÁŠ ŽÁLČÍK se díky své rychlosti dostal k puku a zvedl puk pod víko Vejmelkovy brány. Asistence: Luboš Rob.

29:19
    Dočekalovu střelu kryje Bláha.

Leoš Čermák měl po jednom ze soubojů bolestivý výraz ve tváři. Odkulhal na střídačku, ale zdá se, že bude pokračovat.

30:07
    Štencel poslal krásnou křižnou přihrávku na Marka Kvapila, na kterého zívala odkrytá klec. Zkušený forvard, ale netrefil.

30:48
    Guman po přihrávce od Straky pálil, ale Vejmelka se stihl přesunout.

31:37
    Babka měl nakročeno k úniku, ale brněnská obrana se stihla vrátit.

32:35
    Trest pro hráčskou lavici Komety Brno (2 min., příliš mnoho hráčů na ledě)

32:41
    Žovinec nahazuje na branku, ale Vejmelka byl připraven.

33:41
    Tahle akce měla oči! Heřman krásně našel před bránou najetého Nouzu, jehož střelu zastavil vršek Vejmelkova betonu.

34:17
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Čermák – 2 min., podražení).

34:17
    Osmnáct vteřin přesilovky 5 na 3 pro Motor.

35:34
    Dočekal po samostatné akci z otočky pálil. Střela ale byla zblokovaná.

36:57
    Babka střelou z mezikruží zahrozil. Vejmelka obratně vyráží.

37:20
    Zaťovič zpoza obránce střílel, ale Bláha byl připraven.

37:50
    Hra se přelévá ze strany na stranu a hra začíná mít náboj.

38:38
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Čermák – 2 min., sekání).

39:14
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Vráblík – 2 min., sekání). Motor jde do třech.

39:32
    Dalimil Mikyska od modré jen těsně mimo.

39:56
    Martin Nečas trefil tyč! Následně se puk povaloval v brankovišti, ale jeden z domácích beků ho odpálil pryč.

40:00

Martin Nečas po poslední akci zůstal ležet na ledě a zdá se, že má problémy se zády. Odjíždí do kabiny. Uvidíme, zda bude pokračovat.

Ve druhé části jsme viděli jen jednu branku, kterou měl na svědomí Lukáš Žálčík ve zbytku třetiny jsme viděli vyrovnaný hokej, kterému nechyběl náboj. Ke konci třetiny byli vyloučeni dva domácí hráči a Kometa tak v začátku třetí části bude mít 37 vteřin přesilovku pět na tři.

40:01

40:01
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Fillman – 2 min., krosček).

40:52
    Kometa dlouho kombinovala, ale nakonec beze střely. Motor vyhazuje.