HC Plzeň – Sparta 1:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:4 (po pr.)
Liberec – Pardubice 2:6 (kon.) | Kobra – PZ Kladno 5:4 (kon.) | HC Litvínov – Letňany 3:4 (kon.)
Ústí n/L – Chomutov 1:4 (kon.) | Tábor – Jihlava 1:5 (kon.) | Warriors Brno – Havířov 0:3 (kon.)
K. Vary – Kladno 6:3 (kon.) | Žďár n/S – Č. Budějovice 4:1 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
HC Slavia Praha
Neděle 11.09.2016, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 4. kolo

64:09
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš očividně nadále platí! Po neproměněné příležitosti Hradeckých se do šance po přihrávce Křenka dostal ŠIMON VLČEK, který svou trefou rozhoduje dnešní utkání! Bonusový bod tak putuje do hlavního města! Asistence: Lukáš Křenek.

63:35
    Lvi šli dva na jednoho, vyměnili si puk a Poppel svou ranou orazítkoval břevno svatyně Slavie!

59:47
    Málem přišel úder na druhé straně! Petrák se šikovnou kličkou zbavil obránce a nebezpečně pálil. Vacek předvedl parádní semafor. Oddechový čas si bere také trenér Mountfieldu, Petr Luštinec.

58:51
    Jiří Novák si bere oddechový čas, aby si jeho hráči, kteří jsou již delší dobu na ledě, mohli odpočinout. Drama vrcholí!

58:19
    Šanci rozhodnout zápas měl kapitán Hradce Poppel, ale z blízkosti svatyni Pražanů těsně minul!

57:29
    Pražané šli dva na jednoho, Vlček se rozhodl vzít odpovědnost na sebe a vyslal tvrdou ránu, která prosvištěla jen těsně nad břevnem svatyně Východočechů!

53:08
    Tak to byla blesková akce v podání hráčů z hlavního města! Slavia se dostala do situace dvou na jednoho, Janča rychle přihrál na DAVIDA KIŽLINA, jenž nekompromisní ranou pod víko znovu srovnává skóre! Asistence: Jakub Janča, Maxim Havrda.

49:44
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak to byla blesková odpověď! Vyrovnané skóre vydrželo jen dvacet vteřin a po rychlé kombinaci, na jejímž konci stál MARTIN SOUKUP, jsou Východočeši znovu o krok napřed! Asistence: Tomáš Müller, Šimon Junek.

49:24
    A to se jim daří! Marečkovu ránu od modré sice zblokoval jeden z hradeckých hráčů, ale kotouč rychle našel JAKUB JANČA, který svou druhou trefou znovu vrací vyrovnaný stav! Asistence: Tomáš Mareček.

43:53
    A má slova stvrzují gólově! Vojtěch Síla našel před brankou MATĚJE MORONGA, který svou trefou obrací dnešní zápas ve prospěch Lvů! Asistence: Vojtěch Síla.

42:32
    Vojtěch Síla zachytil rozehrávku soupeře a chtěl se hnát do protiútoku. Za záchranou brzdu zatáhl Kučera, který útočníka Východočechů podrazil, za což již putuje na lavici hanby.

42:02
    Myška oslabuje hradecký tým. Odsedí si na trestné lavici zasloužené dvě minuty za vražení na hrazení.

38:12
    Šance pro Slavii vzít si své vedení zpět! Müller dostává dvě minuty za podražení.

37:39
    Lvi nakonec přece jen ze svého tlaku vytěžili svůj první gól! Po ráně Poppela vznikl před klecí Slavie závar, Morong prostrčil puk Dusilovi mezi komíny, kotouč zůstal ležet volný v brankovišti. První do něj zvládl šťouchnout VOJTĚCH SÍLA, který tak srovnává stav! Asistence: Matěj Morong, Petr Poppel.

34:01
    Pelda z bezprostřední blízkosti jen těsně minul pravou tyč klece Pražanů!

33:08
    Početní výhoda Slavie rychle končí. Křenek dostává dvě minuty za podražení.

32:23
    Přesilovku si vyzkouší také hráči z hlavního města. Müller dostává dvě minuty za podražení.

30:10
    Hradec si svou aktivitou vynutil přesilovku. Havrda po dobrém obranném zákroku, ale také následném faulu usedá na trestnou lavici – dvě minuty za krosček.

27:17
    Křenek v úniku zakončoval bekhendovou střelou, ale Vacek šel rychle na zem a pokus pokryl!

18:24
    Ale Pražané i přesto nabídnutou příležitostí nepohrdli! Vacek střelu Moravce vyrazil jen před sebe, kde byl důsledný JAKUB JANČA, který uklidil puk za záda hradeckého brankáře! Asistence: Dominik Moravec, Jan Srdínko.

17:30
    Záliš si odsedí dvě minuty za krosček. Další příležitost pro Pražany, jak otevřít gólový účet dnešního klání.

15:45
    Hradecký útočník chtěl předvést forhendovou kličku, ale podjela mu brusle a následný pád znemožnil lepší zakončení.

15:45
    Vojtěch Síla byl faulován Kučerou v úniku a uvidíme trestné střílení!

14:04
    Přesilovka pro Slavii. Janda dostává trest na dvě minuty za hákování.

13:14
    Nejprve Havrda a poté Kižlin se hnali v samostatném úniku na Vacka, ani jednomu z nich se ale blafák nepovedl a stav tak zůstává bezbrankový!

10:37
    Havrda se po šikovné přihrávce zpoza branky dostával do gólového blafáku, ale lehký háček jednoho z bránících hráčů mu nedovolil lépe zakončit!

09:15
    Vojinovičova bekhendová rána jen těsně minula pravou tyč svatyně Hradce!

06:17
    Ošklivý střet u hrazení! Vojtěch Síla však nejspíš bude v pořádku. Lvi budou hrát minutu a patnáct vteřin přesilovku pět na tři! Klapka dostává 2 + 10 minut za naražení na hrazení.

05:32
    Slavii se přesilovka vůbec nedařila a nyní končí. Havrda inkasuje dvě minuty za hákování.

03:44
    Morong dostává dvě minuty za napadení. První přesilovka pro Pražany.

02:06
    Záliš se dostal, po nepřesné rozehrávce hostí, k zakončení z nebezpečné pozice, ale Dusil vychytal jeho i dorážku Jušty!

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 38. Síla (Morong, Poppel), 44. Morong (Síla), 50. Soukup (Müller, Junek) – 19. Janča (Moravec, Srdínko), 50. Janča (Mareček), 54. Kižlin (Janča, Havrda), 65. Vlček (Křenek)

Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Pelda, Řehák, Junek, Naar, Janoušek, Perička, Myška, Grauer – Petržílka, Soukup, Nedomlel, Kašpar, Síla, Müller, Jušta, Záliš, Janda, Morong, Poppel "C". Trenér: Petr Luštinec.
    HC Slavia Praha: Dusil (J. Němeček) – Moravec, Mareček, D. Němeček, Klapka, Hovorka, Čapka, Srdínko, Kučera – Kubánek, Švec, Kižlin, Vojinovič, Urych, Křenek, Havrda "C", Labuzík, Janča, Vlček, Petrák, Jágr. Trenér: Jiří Novák.

Rozhodčí: Veinfurter – Huryta, Vepřovský