Karabach – Liberec 2:2 (kon.) | APOEL – Astana 2:1 (kon.) | Feyenoord – Manchester Utd. 1:0 (kon.)
Zorja Luhansk – Fenerbahce 1:1 (kon.) | Young Boys – Olympiakos 0:1 (kon.) | Mohuč – Saint-Étienne 1:1 (kon.)
Anderlecht – Qäbälä 3:1 (kon.) | Alkmaar – Dundalk 1:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Zenit 3:4 (kon.)
Plzeň – AS Řím 1:1 (kon.) | Astra Giurgiu – Austria 2:3 (kon.) | Rapid – Genk 3:2 (kon.)
Sassuolo – Ath. Bilbao 3:0 (kon.) | Standard – Celta Vigo 1:1 (kon.) | Panathinaikos – Ajax 1:2 (kon.)
Konyaspor – Šachtar 0:1 (kon.) | Braga – Gent 1:1 (kon.) | Salzburg – FK Krasnodar 0:1 (kon.)
Nice – Schalke 0:1 (kon.) | PAOK – Fiorentina 0:0 (kon.) | Inter – Beer Ševa 0:2 (kon.)
Southampton – Sparta 3:0 (kon.) | Osmanlispor – FCSB 2:0 (kon.) | Villarreal – Curych 2:1 (kon.)
RSC Anderlecht
3:1 (2:1)
FK Qäbälä
Čtvrtek 15.09.2016, 19:00 • Constant Vanden Stock Stadium, Brussels (BEL) • Evropská liga • 1. kolo

Dnešní přenos je u konce. Loučíme se s Vámi s konstatováním, že Anderlecht porazil Qäbälu v historicky prvním měření sil na evropské scéně 3:1 a do základní skupiny C si připsal první tři body. (20:56:11)
    Fialky úvodní zápas základní skupiny zvládly a přehrály Qäbälu.

Qäbälä sice na chvíli dokázala zmrazit Anderlecht, když na úvodní gól Łukasze Teodorczyka po šesti minutách odpověděl Bagaliy Dabo. Těsně před přestávkou ji ale potopil vlastní gól Rafaela, který se nakonec rozhodl být klíčový. Fialky byly výrazně lepší a třináct minut před koncem jejich vítězství pojistil střídající Diego Capel. Obrovskou pochvalu si zaslouží také Nicolae Stanciu, který sice sám gól vstřelit i přes řadu šancí nedokázal, v závěru na jeden ale alespoň nahrál. Konečný výsledek. Anderlecht 3 Qäbälä 1.

90+4

90+4
    Filip Ozobić rozehrál na levé straně hřiště rohový kop, který byl odvrácen, a to je to poslední, co se v dnešním zápase stane!

90+3
    A kdyby někdo náhodou namítal, že ještě hosté mohou vstřelit během dvou minut dva góly, tak věřte, že na to nemá.

90+3
    Běží poslední minuta zápasu a je jasné, že Anderlecht v úvodním vystoupení základní skupiny C získá doma tři body.

90+2
    Střídání v týmu FK Qäbälä: ze hřiště odchází Sergei Zenjov, přichází Rašad Ejubov.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Ze zápasu za chvíli vyprší poslední sekundy a uvidíme, kolik se bude ještě nastavovat.
    89. Pokud byste čekali narváno, nedočkali byste se. Constant Vanden Stock Stadium je od úvodu zápasu téměř prázdný.

88
    Anderlecht rozjel na levém křídle pohlednou kombinační akci a Nicolae Stanciu v ní mohl po sraženém přízemním centru a následné narážečce se spoluhráčem pokračovat, to by mu ale v pokutovém území nesměla být odpískána ruka.

87
    Jeden z hráčů Qäbäly se snažil v blízkosti levého rohu šestnáctky proniknout do pokutového území, jenže si ukousl příliš velké sousto a přes tři protihráče neprošel.

86
    Zápas se nám nezadržitelně chýlí ke svému konci a je třeba dodat, že Anderlecht zaslouženě míří za třemi body.

85
    Asif Mammadov si zkontroloval, jestli má všechny zuby, a po postavení na nohy dostal od cesty žlutou kartu.

84
    Žlutou kartu dostává Asif Mammadov (FK Qäbälä).

83
    Asif Mammadov zůstal ležet po ostrém skluzu na hrací ploše poté, co podjel pod protihráčem a ten ho vzápětí zasáhl kopačkou do hlavy!

82
    Střídající Hamdi Harbaoui se dostal po rohovém kopu z pravé strany uprostřed šestnáctky do zakončení, jeho následná hlavička ale zamířila daleko vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány.

Tomáš Reiner

Branky: 14. Teodorczyk (Spajić), 41. Rafael (vla.), 77. Capel (Stanciu) – 20. Dabo

Karty:   56. Spajić (AND) – 81. Ricardinho (QAB), 84. Mammadov (QAB)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 12:3. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:15.
    RSC Anderlecht: Roef – Spajić, Mbodji, Nuytinck, Acheampong – Chipciu (73. Capel), Dendoncker, Tielemans (18. Badji), Hanni (C) – Stanciu – Teodorczyk (80. Harbaoui).
    Náhradníci: Boeckx – Deschacht, Badji, Harbaoui, Capel, I. Doumbia, Sowah.

FK Qäbälä: Bezotosnyj – Rafael, Vernydub (59. Franjić), Stanković – Mirzabekov, Qurbanov (46. Mammadov), R.A. Sadygov (C), Zenjov (90+2. Ejubov), Ricardinho – Ozobić, Dabo.
    Náhradníci: Pietrzkiewicz – Mammadov, Musajev, Franjić, Ejubov, Abbasov, Mutallimov.

Rozhodčí: Harald Lechner. Asistenti: Maximilian Kolbitsch, Andreas Heidenreich. Brankoví rozhodčí: Markus Hameter, Alexander Harkam. Čtvrtý rozhodčí: Andreas Staudinger (všichni AUT)