Bayern – Ingolstadt 3:1 (kon.) | Dortmund – Darmstadt 6:0 (kon.) | Hamburg – RB Lipsko 0:4 (kon.)
Hoffenheim – Wolfsburg 0:0 (kon.) | Frankfurt – Leverkusen 2:1 (kon.) | Mönchengladbach – W. Brémy 4:1 (kon.)
Eintracht Frankfurt
2:1 (0:0)
Bayer Leverkusen
Sobota 17.09.2016, 15:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Německá Bundesliga • 3. kolo

Tímto se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek víkendu a u fotbalu zase někdy, na počtenou. (17:32:14)

Máme tady konec dnešního utkání. První poločas nebyl tak výborný, avšak druhé dějství to vynahradilo. První branku v utkání si připsal domácí kapitán Alexander Meier, který jako první překonal brankáře Lena. Vyrovnání přišlo sedm minut potom, Hernández si pohrál s brankářem a jeho obranou a nekompromisně zakončil. Poté byl na skoro dvacet minut klid. Poté se ukázal Marco Fabián, který podruhé rozvlnil hostující síť. Poslední důležitá věc dnešního souhrnu je penalta, kterou neproměnil hostující Javier Hernández, který zmařil svému týmu bodový zisk z tohoto zápasu.

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 21:12.

90+6

90+5
    Tak tohle byla obrovská příležitost domácí Frankfurtu.Tři domácí hráči šli na dva obránce, které vzápětí překonali a mířili si to na osamoceného Lena, který je dvakrát fantatsticky vychytal. Třetí dorážku už zklikvidoval jeden z obránců.

90+4
    Z tohoto rohového kopu, o jehož zahrání se postaral Julian Brandt, branka nepadla. Obrana soupeře míč odhlavičkovala do bezpečí.

90+4
    Leverkusen předvádí pěkný ťukec na jeden či dva doteky, ale celá útočná snaha je přerušena dobrým obranným zákrokem. Pomezní rozhodčí ukazuje k rohovému praporku a nutno říci, že je to správné rozhodnutí. Leverkusen bude zahrávat rohový kop.

90+3
    Chicharito se dostal do ofsajdové pozice, které si všimnul asistent rozhodčího, který mává ofsajd. Domácí tým už nikde nespěchá a tahá čas.

90+2
    V posledních minutách uvidíme tlak hostů, která čím dál více sílí.

90+1
    Tohle byl výborný brejk domácích, ale skvěle se vrátil Kevin Volland, který výborným zákrokem zastavil pronikajicího Fabiána.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut nad rámec hrací doby.
    88. Penalta

88
    Javier Hernández selhal při exekuci pokutového kopu! Výbornou možnost ke skórování zazdil ranou do levé tyče soupeřovy svatyně.

87
    Žlutou kartu dostává Timothy Chandler (Eintracht Frankfurt).
    87. Penaltový zákrok!

87
    Rozhodčí Christian Dingert nepřehlédl podražení, kterého se při pokusu získat míč dopustil Timothy Chandler. Nutno říci, že to bylo ze strany sudího správné rozhodnutí. Penalta! Leverkusen bude mít výhodu pokutového kopu.

85
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Tin Jedvaj, přichází Wendell.

84
    Fabián se řítil sám na Lena, ale následná střela mu příliš nesedla. Tohle byla laskomina pro hostujícího brankáře.

83
    Střídající Rebić se probil až k rohovému praporku, tam však přišel jeho faul. Rozhodčí neváhal a písknul proti domácí brance.

82
    Domácí hráči chcou přidat další gól a tlačí se do útoku, ale jejich akce končí neúspěchem. Přihrávku vystihnul jeden z obránců.

81
    Javier Hernández se v pressingu snažil přespříliš a rozhodčí mu píská útočný faul.

80
    Máme tady posledních deset minut dnešního zápasu, Frankfurt drží fantastický stav 2:1.
    79. Marco FABIÁN - 2:1

79
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    Ante Rebič si všiml náběhu svého spoluhráče do vápna a vyzval ho přihrávkou ke skórování. MARCO FABIÁN svoji šanci proměnil. Zblízka míč doklepl do sítě a posunul tak skóre dnešního zápasu. To je nyní 2:1.

78
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Alexander Meier, přichází Branimir Hrgota.

77
    Fabián se prodral do hostujícího vápna, tam upadnul a hrál na zemi. Tohle rozhodčí neviděl rád a odpískal mu hru na zemi.

76
    Konec dnešního zápasu se pomalu, ale jistě blíží. Oba týmy nechcou nic ke konci zápasu riskovat a hrají ze zabezpečené obrany, do útoku se moc nehrnou.

75
    Hosté se postupnou kombinací dostali až na dostřel domácí branky. Kampl zkusil své štěstí a orazítkoval horní tyč Hradeckého branky.

74
    Marco Fabián kvůli svým průpovídkám obdržel žlutou kartu. Zřejmě nevážil slov a za to ho sudí Christian Dingert náležitě odměnil.

73
    Benjamin Henrichs neutrpěl žádné vážné zranění, který by ho nutilo ukončit svůj dnešní pobyt na trávníku. V tuto chvíli se opět zapojuje do hry.

72
    Tak za tohle zakončení Kevin Volland rozhodně pochvalu nedostane. Krásný pas do vápna nezužitkoval a míč tak po jeho střele prolétl jen hodně daleko od levé tyče.

71
    Pravý bek Jedvaj se ocitnul v ofsajdovém postavení, míč míří na kopačky domácích, kteří nikde nepospíchají.

70
    Hra se pomalu po aktivní pasáži uklidňuje, opět vidíme opatrnou hru ze zabezpečené obrany.

68
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Omar Mascarell.

68
    Alexander Meier nešetrně zfauloval protihráče a sudí Christian Dingert tento počin odměňuje žlutou kartou.

67
    Volland se v pokutovém území nejlépe zorientoval a pohotově vystřelil, jenže do míst, kde stál domácí brankář, který míč v pohodě chytil.

66
    Další útočný faul, tentokrát se provinil hráč Frankfurtu. Hosté teď buší na branku Frankfurtu, avšak zatím bez většího úspěchu.

65
    Obrana soupeře úspěšně odvrátila centr, který do pokutového území z rohového kopu poslal Marco Fabián.

64
    Szabolcs Huszti vyzkoušel, jak pozorný je Bernd Leno, a to střelou zhruba z hranice vápna. Ten, jak je vidět, pozorný je. Hvizd hlavního rozhodčího a jeho ruka směřující k rohovému praporku znamenají výhodu pro Frankfurt.

63
    Hráči Leverkusenu si teď mezi sebou vyměnili několik přihrávek a hledají si volné prostory k zakončení, ale soupeř se dobře ubránil a odvrací nebezpečí. Leverkusen bude zahrávat rohový kop. Míče se totiž jako poslední dotkl soupeř.

62
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Ante Rebić.

61
    Kdo by to po nezáživném prvním poločase čekal? Patnáct minut druhého dějství a už jsme viděli dvě branky, snad takové tempo bude pokračovat.
    60. Javier HERNÁNDEZ - 1:1

60
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    JAVIER HERNÁNDEZ dostal míč ve vápně, rychle se zorientoval a s rozvahou a chladnokrevností sobě vlastní šikovně zakončil.

59
    Domácím ten první gól pomohl a teď kontrolují a zároveň diktují tempo hry.

58
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Kevin Volland.

57
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Hakan Çalhanoğlu.

56
    Nedovoleného zákroku se dopustil Čilan Aránguiz, rozhodčí ukazuje proti brance Bayeru. Z následného přímého kopu nic závažného pro branku Lena nebylo.

55
    Tak na první branku jsme museli počkat do druhého poločasu. Uvidíme, zda to bude impuls pro soupeře, kteří se musí hnát za vyrovnáním.

53
    ALEXANDER MEIER nekompromisně zavěsil balón, který přilétl ze strany do pokutového území, do levé šibenice. Gólman neměl žádnou šanci.
    53. Alexander MEIER - 1:0

52
    Drzý průnik Husztiho měl skončit rohovým kopem pro jeho tým, ale rozhodčí je jiného názoru a ukazuje na malé vápno.

51
    Na řadu přichází další faul, tentokrát rozhodčí ukazuje proti brance hostům. Domácí můžou v klidu rozehrát a založit svou útočnou akci.

50
    Na trávníku se ocitnul jeden z domácích hráčů, rozhodčí volá lékařský tým. Hra je pro tuto chvíli přerušena.

49
    Druhý poločas přináší i docela agresivní hru. Rozhodčí neváhal odpískal nebezpečný faul jednoho z domácích hráčů. U míče je Leverkusen.

48
    Timothy Chandler po přihrávce nebezpečně vypálil z hranice pokutového území. Svou ranou jen těsně minul pravou tyč soupeřovy branky.

47
    Až přespříliš tvrdosti teď do souboje vložil Haris Seferović. Sudí Christian Dingert nemohl jinak než přerušit hru.

46
    Hosté se ihned po výkopu vrhli do útoku, dostali se až k šestnáctce, ale tam jejich akce končí, protože sudí odpískal nafilmovaný pád jednomu z hostů.

46

Máme za sebou první poločas dnešního zápasu, ve kterém jsme stále neviděli gól. Oba týmy hrají ze zabezpečené obrany a do útoku jsme pouštějí zřídka. Snad největší šance prvního dějství měl na kopačce domácí Seferović, jenže branku netrefil.

Držení míče: 41% – 59%
    Střely celkem: 4 – 1
    Rohové kopy: 0 – 1
    Ofsajdy: 2 – 4

Druhý poločas začne přibližně v 16:31.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2
    V nastavené minutě se nic závažného nestalo a rozhodčí končí první dějství dnešního zápasu. Týmy jdou do šaten za stavu 0:0.

45+1
    Rozhodčí nastavuje pouze jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
    45. Seferović nedal první vyloženou šanci domácích!

45
    Ve vyložené šanci selhal Haris Seferović. Po krásné přihrávce do vápna nedokázal zamířit přesně a jen těsně minul pravou tyč soupeřovy svatyně.

44
    Domácí vsadili na konci poločasu na útok a zatím trápí hostující obranu, jenže gól stále nepřichází.

43
    Z následného rohu nic závažného nebylo, Hradecky si pro míč došel a schoval ho ve svých rukavicích.

42
    Kevin Kampl se rozhodl najít někoho ze svých spoluhráčů centrem do pokutového území. Obrana soupeře se však nenechala zahanbit a blýskla se dobrým obranným zákrokem. Pomezní rozhodčí ukazuje k rohovému praporku. Zahrávat bude Leverkusen.

41
    Kampl teď frankfurtskému obecenstvu předvedl něco ze svého technického umu, poté následně pokračoval dál k brance Hradeckého.

40
    Začalo nám posledních pět minut prvního poločasu.

39
    Frankfurt teď zatlačil na domácí obranu, z následného centru se do míče z voleje opřel Meier. Jeho střela však mířila do míst, kde byl výborně postavený Leno.

38
    Toprak se prezentoval výborným obranným zákrokem ve svém vápně, míč z jeho hlavy míří do zámezí. Obrana Leverkusenu si může odpočinout.

37
    Hra je na malou chvíli přerušena, domácí hráč se ocitnul na trávníku. Lékařský tým nebude potřeba, protože se ihned zvedá a bude moc pokračovat.

36
    Výborným obranným zákrokem se prezentoval Oczipka, který zamezil průniku Kampla.

35
    Hra se pomalu zase uklidňuje a vrací se do starých kolejí. Hosté kombinují, domácí pečlivě brání.

34
    Ve velmi dobré příležitosti se objevil Marco Fabián. Na hranici pokutového území napřáhl ke střele a jen těsně minul horní tyč soupeřovy branky.

33
    Haris Seferović poslal do vápna nadějný centr ze strany, ten však byl výborně zneškodněn soupeřem.

32
    Další jejich akce končí neúspěchem, opět je v hlavní roli nepřesnost, která tuto akci končí.

31
    Tentokrát se ofsajd objevil na druhé straně, přichycen v nedbalkách byl domácí Meier.

30
    Konec prvního poločasu se pomalu blíží, první gól v utkání jsme ještě neviděli, což je opravdu velká škoda.

29
    Ani domácí v aktivitě nezaostávají, jejich akce však končí útočným faulem, tentokrát se provinil domácí Fabián.

28
    Hráči Leverkusenu zvolili aktivní odpočinek a přesnou kombinací nenechávají hráče soupeře vůbec zahrát. Ti teď samozřejmě běhají bez míče, což je ve fotbale vždy mnohem těžší.

27
    Domácí kapitán se provinil proti pravidlům a rozhodčímu nezbylo nic jiného než odpískat útočný faul.

26
    Jako by ta první šance hosty nakopla, jsou více aktivnější a kreativnější. Jenže domácí obrana stále pracuje na výbornou a nepouští soupeře do svého vápna.
    25. V první větší šanci se ocitnul Mehmedi!

25
    Vynikající přihrávku na hranici pokutového území málem zužitkoval Admir Mehmedi. Jeho střelecký pokus si svou cestu namířil jen těsně vedle pravé tyče.

24
    U míče jsou opět hosté, kteří hledají nějakou skulinku v obraně hostí, ale zatím nenašli recept.

23
    Další odmávaný ofsajd hostů, tentokrát se v něm ocitnul Mehmedi. Hra se rychle přesunula k vápnu hostů, jenže tam akce končí. Domácí útočník se provinil faulem.

22
    Ani postupem času se hra obou týmů nemění a pro oko ofenzivního fanouška není tento zápas moc záživný, spíše je to pro labužníky defenzivní kopané.

21
    Aranguiz posílá do vápna centr z trestňáku, ale soupeřova obrana tento pokus odvrátila.

21
    Christian Dingert přerušuje hru. Timothy Chandler si vykoledoval odpískání faulu. Po tvrdém zákroku jde jeho protihráč k zemi.

20
    Dlouhý nákop ze strany mířil do míst, kde by číhal Admir Mehmedi, který by se rázem ocitl ve slibné šanci. Nicméně obrana soupeře byla ve střehu a míč končí v bezpečí daleko od branky.

19
    Javier Hernández si nepohlídal své postavení a rozhodčímu nic jiného nezbylo než odpískat ofsajd. Míč putuje na kopačky domácích.

18
    Dlouhé přihrávky, krátké přihrávky, ale hlavně přesné přihrávky si teď posílají hráči Leverkusenu. Míč lítá od nohy na jeden, maximálně dva doteky a pro hráče soupeře je velmi složité ho nějakým dovoleným způsobem získat.

17
    Další domácí akce končí předčasně a opět jsme mohli vidět nepřesnou přihrávku, která končí až u brankáře hostí. Ani hosté však nic zázračného nepředvedli, protože jejich kombinace vedla pouze do zámezí.

16
    Admir Mehmedi vyšel ze souboje jako vítěz, vzápětí je ale pískáno. Rozhodčí v tomto souboji viděl faul. Rozehrávat bude
    soupeř.

15
    Máme za sebou prvních patnáct minut dnešního zápasu, zatím jsme nic závažného ani na jedné straně neviděli. Hra je zatím velice opatrná, žádný tým nechce udělat první chybu, která by vedla ke gólu.

14
    Po delší době jsou u míče domácí hráči, ale moc se jim do útoku nechce. Nákop jednoho z obránců nikoho nenašel a míč tak končí až u brankáře Lena.

13
    Bastian Oczipka centruje míč do vápna, ale brankář Bernd Leno včas vyběhl a vyboxoval míč do bezpečí.

12
    Julian Baumgartlinger se pěkně uvolnil a naservíroval míč do vápna, ale domácí brankář si křikl a centr zneškodnil.

11
    Hosté jsou stále u míče, domácí hráči se po aktivním začátku uklidili na svoji polovinu, odkuď pečlivě brání.

10
    Hra se teď odehrává okolo pokutového území domácích. Kampl se snažil vybojovat rohový kop, jenže míč končí v zámezí ještě před rohovým praporkem, takže z toho bude pouze autové vhazování.

9
    Leno se teď při zákroku nebezpečně střetnul s domácím Seferović em, který zůstal ležet. Po krátkém ošetření však vstává a míří za postranní čáru.

8
    Do ofsajdového postavení se dostal Admir Mehmedi a jelikož se zapojil do hry, pomezní jeho ofsajd signalizuje. Míč bude mít soupeř.

7
    Brandt teď adresoval nepřesnou přihrávku na vysunutého Mehmediho. Ten tento záměr nepochopil a zůstal stát, míč putuje až k domácímu brankáři.

6
    Hosté pomalu ale jistě získávají míč pod svou kontrolu a kombinují, obrana domácích je zatím jistá a možné nebezpečí ihned odvrací.

5
    Timothy Chandler se dostal na pravé straně k centru, ten však skončil v rukavicích Lena, který míč ulovil pro sebe. Jeho rychlá přihrávka končí v zámezí, a tak jsou u míče opět domácí.

4
    Snad poprvé na delší dobu byli u míče hosté, ale nic závažného se neudálo. Jedvaj se snažil oslovit své spoluhráče v útoku, jenže nepřesně.

3
    Hosté mají vlažný start do dnešního zápasu, v úvodu jsou více aktivnější domácí hráči, kteří se snaží kombinovat po celém hřišti.

2
    První ofsajd v zápase, ve kterém se ocitnul domácí Seferović. Míče se ujal brankář hostí, který uvede tento kulatý nesmysl zpět do hry.

1
    Domácí hráči se postarali o úvodní výkop zápasu a mají k dispozici první útočnou akci. Ta však končí vzápětí po nepřesném přihrávce, která končí až v zámezí.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Chandler, Abraham, Vallejo, Oczipka – Huszti, Hasebe – Seferović, Fabián, Gaćinović – Meier (C).
    Náhradníci: Lindner – Tawatha, Mascarell, Blum, Hrgota, Rebić, Bunjaki.

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj, Tah, Toprak (C), Henrichs – Aránguiz, Baumgartlinger – Kampl, Brandt – J. Hernández, Mehmedi.
    Náhradníci: R. Özcan – Pohjanpalo, Çalhanoğlu, L. Bender, Dragović.

Rozhodčí: Christian Dingert.

Poslední vzájemné zápasy

16. 4. 2016 (Bundesliga) Leverkusen- Frankfurt 3:0 (70. Kampl, 76. Brandt, 90. Bellerabi)

21. 11. 2015 (Bundesliga) Frankfurt – Leverkusen 1:3 (45. Medojević – 23. a 39. Chicharito, 72. Çalhanoğlu)

23. 5. 2015 (Bundesliga) Frankfurt- Leverkusen 2:1 (4. Seferović, 39. Madlung – 6. Bellerabi)

20. 12. 2014 (Bundesliga) Leverkusen – Frankfurt 1:1 (83. Bellerabi – 36. Meier z penalty)

3. 5. 2014 (Bundesliga) Frankfurt – Leverkusen 0:2 (27. Castro, 36. Can)

Pravděpodobné sestavy

Frankfurt
    Hradecky – Chandler, Abraham, Vallejo, Oczipka – Hasebe, Mascarell – Rebić, Gaćinović – Meier – Hrgota

Leverkusen
    Leno – Jedvaj, Tah, Dragović, Wendell – Baumgartlinger, Aranguiz – Brandt, Kampl – Hernández, Volland

Naopak Leverkusen zažil v minulé sezóně skvostnou jízdu, která byla zakončená celkovým třetím místem v tabulce. Ani hostům se moc nepovedl start do nové sezóny, v domácím poháru těsně porazili Hauenstein a postoupili do dalšího kola. V prvním kole přišla vzápětí porážka z kopaček "Hříbat", které porazili Leverkusen 2:1. O jedinou branku v utkání se postaral finský kanonýr Joel Pohjanpalo, který má letos neskutečný start do sezóny, ale k tomu se ještě dostaneme. Ve druhém kole, tak museli svěřenci Rogera Schmidta hodně napravovat a povedlo se. V domácím zápase proti Hamburku si připsali výhru 3:1 a zároveň taky první zisk tří bodů v sezóně. V závěrečných minutách se hattrickem blýsknul právě Fin Pohjanpalo. Hosté už mají za sebou první vystoupení v novém ročníku LM. Ve středu se na domácím hřiště postavili ruskému CSKA. Po zdařilém začátku, kdy se domácí po brankách Mehmediho a Çalhanoğlua se ujali vedení 2:0. Jenže ruský tým zabojoval a do poločasu ještě stačil vyrovnat. Ve druhém poločase gól nepadnul, a tak si Bayer připsal pouze bod. Na konci září je čeká výlet do monackého knížectví, kde se utkají s místním Monakem. Hostujícímu trenérovi bude chybět trojici hráčů (Bellarabi, Bender a Jurčenko).

Domácím se hrubě nevyvedl minulý ročník, kde zachraňovali sezónu až v baráži s Norimberkem. Po celkovém skóre 2:1 se Orli v nejvyšší německé lize udrželi a letos je čeká reperát. Tým kolem Niko Kovače má určitě co napravovat. Avšak první ostrý zápas moc nevyšel, ikdyž Frankfurt slavil výhru. V prvním kole německého poháru se postavil proti Magdeburgu, který zdolali až v samotných penaltách. Poté přišlo první kolo Bundesligy. V prvním kole se na domácím hřišti představili proti favorizovanému Schalke 04. Zápas to byl velice vyrovnaný, rozhodla branka z 13. minuty, kdy se prosadil domácí šutér Alexander Meier. Domácí tak slavili hned v prvním kole skalp adepta na pohárové příčky. Jenže "radost" trvala pouze týden, do zápasu s Darmstadtem. Orli byli po celý zápas aktivnějším týmem, jenže v závěru utkání udělali chybu, která je připravila o zisk aspoň jednoho bodu. Gólem z 90. minuty si z Hesenska odvážili porážku 0:1.
    Domácí tým bude v tomto zápase postrádat mnoho hráčů. Například Anderson, Marc Stendera, Marco Russ, Slobodan Medojević, Guillermo Varela a suspendovaný Michael Hector. O osudu Jesúse Valleja a Dannyho Bluma pro zápas s Leverkusenem se teprve rozhodne.

Než vůbec zápas začne, pojďme si společně představit oba dnešní celky. Začneme domácím týmem, Eintrachtem Frankfurt.

Dobré sobotní odpoledne, vítám vás u třetího kola německé Bundesligy. V tomto on-line přenosu budeme sledovat duel mezi Eintrachtem Frankfurt a Bayerem Leverkusen. Čeká nás devadesát minut kvalitního fotbalu, pohodlně se usaďte, připravte si něco k jídlu a užívejte si krásu tohoto sportu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
    Branky: 53. Meier (Fabián), 79. Fabián (Rebić) – 60. J. Hernández (Volland)

Karty:   68. Meier (FRN), 74. Fabián (FRN), 87. Chandler (FRN)

Neproměněná penalta: 88. J. Hernández (LEV), mimo

Eintracht Frankfurt: Hradecky – Chandler, Abraham, Vallejo, Oczipka – Huszti, Hasebe – Seferović (68. Mascarell), Fabián, Gaćinović (62. Rebić) – Meier (C) (78. Hrgota).

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj (85. Wendell), Tah, Toprak (C), Henrichs – Aránguiz, Baumgartlinger (57. Çalhanoğlu) – Kampl, Brandt – J. Hernández, Mehmedi (58. Volland).
    Náhradníci: R. Özcan – Pohjanpalo, Çalhanoğlu, L. Bender, Dragović, Volland, Wendell.

Rozhodčí: Christian Dingert