Hr. Králové – Hlučín 7:1 (kon.) | Opava – Jihlava 1:0 (kon.) | Slovácko – Č. Budějovice 0:0 (4:2 po pen.)
Sparta – Karviná 6:0 (kon.)
AC Sparta Praha
6:0 (2:0)
MFK Karviná
Sobota 17.09.2016, 14:30 • Generali Arena • Celostátní liga staršího dorostu • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

AC Sparta Praha: Kotek – Drchal, Burda, Plechatý, Dudl, Plachý, Majka, Mareček, Boula, Sedláček (C), Novotný
    Náhradníci: Bačkovský, Fortelný, P. Tvaroh, K. Tvaroh, Flak, Havelka, Mustedanagič

MFK Karviná: Skocz – Hejda, Formela (C), Blejchař, Drbúl, Vokoun, Kusyn, Macko, Pisarek, Nimely, Tůma
    Náhradníci: Mooc, Hruška, Tichý, Kostiushko

Rozhodčí: Mudra – Gotthard, Gunitš.

1

3
    Domácí se hned od začátku zápasu tlačí před branku Karviné. Nutno dodat, že Sparta je v tomto utkání velkým favoritem.

5
    Zatím se ale na trávníku neděje nic zajímavého a na první střelecký pokus stále čekáme.

8
    Nyní se ke střele dostal jeden z hostujících hráčů, ale pokus nebyl přesný a od své branky bude rozehrávat Kotek.

11
    Nyní o dost přesněji mířil Pisarek, který měl dost prostoru, ale jeho rána neměla gólové parametry a Kotek si s tímto pokusem v pohodě poradil.

14
    Utkání se trochu rozjelo a k vidění nyní bylo několik střel na branku i mimo, ale žádná se neujala a stav se tedy nemění.

17
    Dobře to vyzkoušel domácí Boula, ale míč šel doprostřed branky a Skocz si s tímto pokusem v pohodě poradil.

20
    Úvodních dvacet minutek branku nenabídlo a Sparta tedy hraje s Karvinou stále 0:0.

23
    Žlutou kartu dostává Pisarek (MFK Karviná).

25
    Mareček rozehrál zajímavou standardní situaci, po které skončil míč těsně vedle tyče!

26
    Sparta přidala a nyní je aktivnější. Karviná ale zatím odolává a drží nerozhodný výsledek.

27
    Rohový kop pro Spartu.

29
    Žlutou kartu dostává Burda (AC Sparta Praha).

32
    Sparta je i nadále aktivnější, ale směrem dopředu se zatím domácím mladíkům nedaří podle představ.

35
    Sparta právě vstřelila branku!
    Nyní se už ale domácí fotbalisté dočkali a po další akci jdou do vedení 1:0. Po rohovém kopu se k míči dostal VÁCLAV DRCHAL, který zamířil přesně.
    35. Václav DRCHAL - 1:0

37
    Sparta je i nadále při chuti a opět domácí kombinují na polovině svého soupeře.

39
    A je to 2:0! ONDŘEJ NOVOTNÝ dostal míč do vápna, otočil se s ním a přesným projektilem překonal Skocze.
    39. Ondřej NOVOTNÝ - 2:0

42
    Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu a Karviná se brání. Po vyrovnaném začátku je Sparta jasně lepší.

43
    Sparta se dočkala třetí branky, ale ta nakonec neplatí, protože Ondřej Novotný byl podle rozhodčí v ofsajdu.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45

První poločas je za námi. Sparta byla jasně lepší, dvakrát se prosadila a nad Karvinou vede zcela zaslouženě 2:0. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém dějství.

Druhý poločas začne přibližně v 15:35.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

46

47
    Domácí se hned vydali dopředu a vybojovali rohový kop.

48
    Ale z pátého rohu Sparty nic nebylo a na začátku druhého poločasu se tedy stav nemění.

52
    A o vítězi je zřejmě rozhodnuto, protože domácí jdou do vedení už 3:0! Drchal poslal míč na ONDŘEJE NOVOTNÉHO, který neměl problém překonat Skocze.
    52. Ondřej NOVOTNÝ - 3:0

54
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Vokoun, přichází Mooc.

56
    Sparta zahrávala rohový kop, ale ani z tohoto rohu nic nevytěžila.

57
    A tohle už zavání debaklem, protože letenský celek zvyšuje na 4:0! Po bleskové akci se trefil PETR PLACHÝ, který prostřelil obránce, ale i Skocze.
    57. Petr PLACHÝ - 4:0

60
    Sparta je i nadále lepší a tlačí se dopředu. Je před námi posledních třicet minutek, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky.

62
    Sparta trochu polevila a hosté se toho snaží využít. Ke střele se dostal Nimely Sylvanus, ale jeho nebezpečná střela brankou neskončila.

65
    Domácí nyní dlouho kombinovali na polovině Karviné, ale nakonec nevymysleli vůbec nic.

67
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Majka, přichází K. Tvaroh.

70
    Oba celky se tlačí dopředu, ale na další šanci stále čekáme. Sparta vede nad Karvinou stále 4:0.

73
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale většina akcí končí před velkým vápnem.

75
    Nyní to ale domácím mladíkům vyšlo a je z toho pátá branka. Hostující obránce chyboval, k míči se dostal JIŘÍ BOULA, který přehodil brankáře a zvýšil vedení svého celku.
    75. Jiří BOULA - 5:0

78
    Domácí už jsou opět u míče a tlačí se dopředu. Karviná je v posledních minutách pod tlakem.

81
    Je před námi posledních deset minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

84
    Velká šance Sparty! Akci dva na jednoho zakončil Fortelný, ale míč skončil těsně vedle tyče!

87
    6:0! Jeden z domácích hráčů skvěle vybojoval míč, pak našel VÁCLAVA DRCHALA, který se zbavil obránce a překonal brankáře.
    87. Václav DRCHAL - 6:0

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90

Je dobojováno. Sparta potvrdila roli favorita a Karvinou porazila vysoko 6:0. Pražský celek byl jasně lepší a myslím si, že výsledek hovoří za vše. Přeji hezký zbytek soboty. (16:25:56)