Slavia – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Chomutov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Havířov – Vsetín 3:2 (po pr.) | Písek – Kolín 3:4 (kon.)
Třinec – Jihlava 5:0 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.) | Letňany – Kladno 3:4 (po pr.)
HC Sparta Praha
5:2 (3:1, 1:1, 0:0)
HC Litvínov
Sobota 17.09.2016, 12:30 • Tipsport Arena • Extraliga staršího dorostu • 6. kolo

To je ode mě vše, přeji hezký zbytek soboty. (14:46:29)

Dnešní zápas končí. Rozhodující náskok získali hráči Sparty již ve třetí minutě, kdy vedli 2:0. Od té doby soupeř vyrovnaného skóre nedosáhl a Sparta získává za dnešní zápas zasloužené tři body. Litvínovští se vrací domů bez bodu.

59:55
    Na ledě leží Dufek, kterého chtěli spoluhráči pomstít a vznikly dva pěstní souboje, všichni hráči stráví konec zápasu na trestné lavici. Hrát se bude 5 na 5.

59:06
    Blízko gólu se ocitli litvínovští hráči, střelu ale ramenem vyrazil Míčan.

57:45
    Litvínov ještě dostává šanci se zápasem něco udělat v přesilovce.

57:01
    Sparta právě vstřelila branku.
    A je rozhodnuto, u odraženého kotouče byl jako první MARCEL ČÍŽEK a zasunul kotouč do prázdné branky. Asistence: Vojtěch Kropáček, Miroslav Dani.

55:54
    Oddechový čas pro domácí.

55:54
    Sparťané dostanou čtyři minuty před koncem šanci zvýšit skóre, popřípadě zápas v klidu dohrát. Na trestnou lavici putuje Hipus.

55:34
    Hra se teď velmi kouskuje kvůli přerušením, nyní je zakázané uvolnění pro změnu na straně Sparty.

54:03
    Do třetice všeho dobrého, opět zakázané uvolnění Litvínova, kterému se nedaří dostat se do nějaké zajímavé kombinace.

53:36
    Další zakázané uvolnění hostů.

53:02
    Vedení mohl zvýšit Šišolák, střela mu však nesedla.

52:39
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry a vhazuje se v jejich obranném pásmu.

51:30
    Sparťané dokázali vybojovat puk za litvínovskou brankou, na přihrávku si najel Dani, ale jeho střelu skvělým zákrokem zastavil Pejsar.

50:59
    Akce Prymuly a Pavla skončila na špatném zpracování druhého jmenovaného.

49:27
    Bátkovu střelu od modré čáry schoval sparťanský gólman do lapačky.

48:50
    Daniho zakončení v situaci tři na dva zastavil litvínovský brankář.

48:15
    Do zajímavé šance se dostal Vopat, opět se ale skvělým zákrokem předvedl Míčan.

47:38
    Bekhendovou střelu Čížka drží Pejsar, vhazuje se po jeho levé ruce.

46:34
    Těžce se z ledu zvedá Kropáček, který se drží za ruku. Na střídačce se o něj stará sparťanský lékař.

46:06
    Po střele litvínovského hráče zvoní za Míčanovými zády tyč.

44:58
    Berka mohl snížit, v situaci sám na Míčana se ale skvělým zákrokem vytáhl sparťanský brankář.

44:02
    Ineman vypíchl obraně Sparty puk a mohl jet v situaci dva na jednoho, kotouč mu ale ujel a sparťané ho dostali pod kontrolu.

43:01
    V akci opět Prymula, jeho střelu vyrazil Pejsar betonem.

42:43
    Hašovu tečovanou střelu zastavil litvínovský brankář.

41:45
    Sparťan Prymula se objevil nehlídaný před Pejsarem, na přihrávku od spoluhráče ale nedosáhl.

40:53
    Šanci si také vytvořili hráči na druhé straně, Míčan kotouč pouze vyrazil, několik hráčů Litvínova se pokoušelo o dorážku, ale skóre se nemění.

40:14
    První šanci v třetině měl Nacházel, jeho střela proletěla těsně vedle litvínovské branky.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli o něco zajímavější hokej, hostující Litvínov se dostal více do hry, vytvářel si šance a podařilo se mu opět snížit na rozdíl jedné branky. Sparťané se nějakou dobu nemohli dostat k větší šanci, dvě minuty před koncem ale gól vstřelili a opět je rozdíl dvoubrankový.

40:00

39:59
    Těsně před koncem měli Pražané ještě jednu šanci, Pejsar ale další branku ve vlastní síti nedovolil.

39:18
    Hosté teď ztratili puk v obranném pásmu, sparťané si ale nerozuměli.

37:40
    Sparta právě vstřelila branku!
    A Sparta přeci jen opět zvyšuje skóre, ONDŘEJ ŠIŠOLÁK dostal přihrávku před branku od Pavla, střela mu příliš nesedla, ale i tak trefil odkrytou část Pejrasovy branky a posílá svůj tým do vedení 4:2. Asistence: Ondřej Pavel, Patrik Prymula.

36:35
    Obrovská šance také na druhé straně, Čechova nahrávka našla Čížkovu hůl, ale ani tentokrát tato akce radost nepřinesla.

35:41
    Chybná rozehrávka Hanuše v obranném pásmu málem stála Spartu vedení, kotouč mu vypíchl Vopat, skórovat se mu ale nepodařilo. Dostal se příliš blízko k Míčanovi, který si střelu pohlídal.

34:59
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu, ani jednomu z týmů se teď nedaří založit povedený útok.

33:11
    Litvínov hraje v plném počtu.

32:49
    Hašovi střela od modré čáry nesedla a proletěla za bránu soupeře.

32:02
    Domácí již hrají běžnou přesilovku pěti proti čtyřem, jsou usazeni v útočném pásmu, střela je vždy ale buď nepřesná nebo sražená mimo branku.

31:11
    Krátká přesilovka 4 na 3 pro domácí hráče. Na dvě minuty jde na trestnou Kordula za podražení.

29:41
    Tak přesilovka trvala přesně dvacet vteřin. V útočném pásmu zvedl hůl příliš vysoko Pavel a bude se hrát ve čtyřech.

29:21
    První přesilová hra pro domácí hráče. Havlík na hranici brankoviště krosčekoval sparťanského útočníka a odsedí si dvě minuty.

28:43
    Ihned po buly střílí opat, Míčan ale střelu kryje.

28:41
    Nepovedená rozehrávka Sparty končím zakázaným uvolněním.

27:57
    A Sparta opět byla blízko dvoubrankového vedení, Kropáčkově střele moc nescházelo, nakonec ji dobrým zákrokem zastavil Pejsar.

27:17
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A opět je to jen o jednu branku. Z mezikruží si vybruslil MAREK HAVLÍK a přesnou střelou propálil Mičána. Asistence: Přemysl Svoboda

26:23
    Bekhendovou střelu zvolil Kropáček, s problémy ji vytěsnil Pejsar za branku.

25:15
    Pražané mohli jet ve třech hráčích proti dvěma, nezvládli ale přechod přes modrou čáru a píská se ofsajd.

24:04
    Cikánek zvolil od modré čáry střelu zápěstím, radost hostů u Litvínova však nepřinesla.

23:01
    Osamocený Čech si říkal o přihrávku do mezikruží, obětavý zákrok litvínovského obránce ale akci zastavil.

22:00
    Kordula se objevil před Míčanem, jeho bekhendová střela nebyla pro domácího gólmana žádný problém.

21:42
    Do velké šance se dostal sparťanský útok, obětavé zákroky Pejsara ale zabránily zvýšení náskoku.

20:36
    Litvínovskou střelu kryje sparťanská gólman.

20:01

V první třetině jsme zatím viděli velmi zajímavý hokej, od začátku měli domácí více ze hry, což také potvrdili góly Čížka a Šišoláka. Litvínov poté snížil na 1:2, sparťané ale dál tlačili a na Bárkovu trefu zareagoval o minut později Vorobjev.

20:00

19:12
    Ihned z protiútoku střílel Vopat, ale ani jeho pokus v brance neskončil.

18:55
    Sparťané vybojovali puk v útočném pásmu, Hašova střela byla ale zblokovaná.

17:45
    Litvínov mohl opět korigovat skóre, Pech ale sám před brankářem nedokázal zakončit,

15:48
    Sparta opět odskakuje soupeři o dvě branky. Bombu od modré vypálil ALEXANDR VOROBJEV a prostřelil Pejsara. Asistence: Marcel Čížek, Miroslav Dani.

14:37
    Litvínov přeci jen snižuje, do samostatného úniku se dostal MAREK BERKA a bekhendovým blafákem upravuje skóre na 2:1 z pohledu domácích. Asistence: Marek Havlík, Robert Bártek.

14:22
    Do střely se dostal Dufek, gól z toho ale není.

14:11
    Svobodovo nahození opět končí v lapačce Mičána,

12:33
    Hosté se po dlouhé době na chvíli usadili v útočném pásmu, Mičán raději zastavil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

11:50
    Pražené si teď nerozuměli u rozehrávky a píská se zakázané uvolnění.

11:27
    Zahrozit také mohli na druhé straně hosté, situaci tři na dva ale sparťané dobruslili a puk získali pod kontrolu.

10:45
    Čížek přihrál do dobré šance Danimu, tomu ale kotouč sjel.

09:59
    Schwambergerovi nesedla střela, doklouzala do rohu, kde si ho vzala litvínovská obrana.

09:30
    Sparťanský útok teď zastavil ofsajd.

09:23
    Opět byl sparťanský útok nebezpečný před litvínovskou brankou. Pejsar ale uviděl kotouč jako první a schoval ho v lapačce.

08:19
    Prázdnou bránu teď měl před sebou Čermák, trefil ale těsně vedle.

06:57
    A opět šance na straně hostů, i Bartošovu střelu ale kryje sparťanský gólman.

06:39
    Domácí teď nedokázali vyhodit puk z obranného pásma, do šance se dostal Pavlíček, ale střelu po zemi zastavil Mičán betony.

05:41
    Také hráči Litvínova si vytvořili šanci, střelu ale zastavil Mičán.

05:35
    Čermák se objevil před litvínovskou brankou sám, jeho střela však mířila vedle.

04:48
    Litvínovští strávili přesilovku převážně v útočném pásmu, ale do střely se nedostali, nyní jsou domácí již v plném počtu.

02:55
    Šišolák si poradil s trestným střílením parádně, naznačil kličku doprava, pak si kotouč ale přehodil na druhou stranu a zvyšuje na 2:0.

02:55
    Do obrovské šance se dostal Šišolák, který byl před zakončením faulován – trestné střílení.

02:48
    Sparťanský hráč si osedí dvě minuty na trestní lavici.

02:35
    Závar před litvínovskou bránou zastavil Pejsar, který skryl kotouč pod sebou.

01:48
    A Sparta mohla vést rychle dva nula, v situaci, kdy jeli dva domácí hokejisté sami na brankáře ale Čížek dostal přihrávku na paty a nedostal se ke střele.

00:31
    Na jedné straně neproměnil Dufek, na druhé je ale již radost. Sparťané se dostávají po půl minutě do vedení. V situaci dva na jednoho zvolil MARTIN ČÍŽEK střelu a prostřelil Pejsara. Asistence: Miroslav Dani, Jan Hanuš

00:01

HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Haš, Hanuš, Vízner, Hadamczik – Čermák, Švarc, Šišolák, Čížek, Prymula, Nacházel, Gnusin, Dani, Schwamberger, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel.

HC Litvínov: Kožnar (Pejsar) – Havlík, Bártek, Myšák, Černohorský, Hipius, Cikánek – Bartoš, Vopat, Arnold, Dufek, Kordule, Pech, Ineman, Svoboda, Pavlíček, Berka..

HC Litvínov

Litvínov v minulém zápase dokázali na svém ledě poprvé v této sezóně zvítězit. V prodloužení proti Kladnu vystřelil druhý bod Petr Pavlíček. Zápas skončil 5:4.

V minulém kole se sparťané vydali na zápas do Karlových Varů. Body jim to však nepřineslo. Čtyři minuty před koncem přišli o vyrovnaný stav a prohráli 3:4.

Oba týmy nemají zatím úplně povedený vstup do utkání, litvínovští hokejisté mají na kontě po pěti zápasech pouze tři body, ani jednou se jim nepodařilo vyhrát v normální hrací době. Sparťané mají na kontě šest bodů za dvě vítězství.

Do dnešního pražského utkání NOEN Extraligy staršího dorostu nastupuje domácí Sparta proti Litvínovu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 1. Čížek (Dani, Hanuš), 3. Šišolák (TS), 16. Vorobjev (Čížek, Dani), 38. Šišolák (Pavel, Prymula), 58. Čížek (Kropáček, Dani) – 15. Berka (Havlík, Bártek), 28. Havlík (Svoboda)

HC Sparta Praha: Míčan (Škorpík) – Haš, Hanuš, Vízner, Hadamczik – Čermák, Švarc, Šišolák, Čížek, Prymula, Nacházel, Gnusin, Dani, Schwamberger, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel.
    HC Litvínov: Pejsar (Kožnar) – Havlík, Bártek, Myšák, Černohorský, Hipius, Cikánek – Bartoš, Vopat, Arnold, Dufek, Kordule, Pech, Ineman, Svoboda, Pavlíček, Berka.

Rozhodčí: Bejček – Štofa, Buček