Finsko – Švédsko 0:2 (kon.) | Kanada – USA 4:2 (kon.) | Tým Severní Ameriky – Švédsko 4:3 (po pr.)
Kanada
4:2 (3:1, 1:0, 0:1)
USA
Středa 21.09.2016, 02:00 • Air Canada Centre, Toronto • Světový pohár • Skupina A

Sid the Kid???????????? #WCH2016 #CCM #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den. (04:54:20)

1. Matt Duchene (CAN) 2+0
    2. Drew Doughty (CAN) 0+0
    3. John Tavares (CAN) 0+1

Dnešní utkání sledovalo 19 106 diváků.

Američané se ve třetí třetině pokoušeli utkání zdramatizovat, ale vstřeleného gólu se dočkali pozdě a následná hra bez brankáře se již minula s účinkem. Kanada po kvalitním výkonu a velké dávce štěstí v poslední části tedy slaví vítězství 4:2 a jistotu postupu do vyřazovací fáze. Naopak Američané přišli o šanci postoupit dále a s Českem budou hrát pouze o čest.

Střely na branku: 34 – 36.
    Výběr Evropy a Kanada slaví postup do semifinále!

59:55
    Kanaďané posílají kotouč na zakázané uvolnění. Tohle už Američané určitě nestihnou.

59:38
    Ani tento pokus Kanea v brance nekončí, tentokrát nejproduktivnější hokejista minulého ročníku NHL neuspěl s ránou z vrcholu pravého kruhu.

59:30
    Kanada si bere oddechový čas. Kouč Babcock rozdává rady svým svěřencům.

59:30
    Price nyní podržel svůj tým. Kane dostal na pravé straně hodně prostoru ke střele, ale Priceova lapačka ukázala svou rychlost.

59:23
    Američané se nemohou usadit v útočném pásmu, Kanaďané posílají všechny kotouče pouze do středního pásma.

58:50
    Kane to zkoušel z pravé strany, ale Price si tuhle střelu z velkého úhlu dokázal pohlídat.

58:00
    Quick uhání na střídačku a Američané to zkouší s šesti hráči v poli.
    57:32 T. J. Oshie - 4:2

57:28
    USA právě vstřelilo branku!
    Američané se dočkali snížení a nutno dodat, že zaslouženě. Po velkém závaru na brankovišti se kotouč odrazil do branky. Za střelce branky je označen T.J. Oshie. Asistence: James van Riemsdyk, Joe Pavelski.

57:12
    Oshie to zkusil individuálně a nepočínal si vůbec špatně, Weber však jeho kličku vystihl a odpálil kotouč.

56:23
    Tentokrát již musel Quick zasahovat, jeho pozornost prověřil nahozením od modré čáry Crosby.

56:03
    I Kanada se po delší době dostala do šance. Po rychlé kombinaci střílel z levého kruhu Stamkos, rána skončil po teči v rohu.
    55:29 Také Max Pacioretty (USA) trefil jen tyč!

55:29
    A znovu tyčka! Price nepředvedl jistý zákrok, kotouč mu po střele Paciorettyho vypadl z lapačky, ale ten narazil na levou tyč. Price si ve třetí třetině postavil branku ukázkově.

55:10
    Kane po odpískání zbytečně najel do Price a Weber chtěl svého brankáře pomstít. Rozhodčí ale oba kohouty od sebe včas odtrhli.

54:57
    Přesilová hra Američanů skončila znovu nezdarem. Kanada se dokázala ubránit, i když měla i velkou porci štěstí.
    54:42 Konstrukce Priceovy brány orazítkována také Byfuglienem (USA)

54:42
    A za Pricem znovu zvoněla tyčka! Tu tentokrát napálil Byfuglien, který pálil zápěstím z levého kruhu. Američané mají i dnes hodně smůly.

54:12
    Suter střílel od modré čáry, ale do jeho pokusu si lehl Couture, který následně i poslal kotouč do středního pásma.

54:00
    Američané se dlouho nemohli dostat do útočného pásma, až se to povedlo Oshiemu, který z mezikruží prověřil Price. Ten si připsal další jistý zákrok.

53:35
    Kanada však začala oslabení dobře, kotouč je u branky Quicka.

52:57
    Tohle Price neudělal dobře. Brankář Kanady zastavil střelu Wheelera, posléze ale odpálil kotouč do hlediště a Američané budou hrát přesilovou hru. Trest odsedí Perry.

52:21
    Neudrželi se v něm však dlouho a Backes hledal na druhé straně zpoza branky někoho ze svého spoluhráčů. Přihrávka ale proletěla útočným pásem až ke Quickovi.

51:48
    Kanada se okamžitě pokouší uklidnit hru a drží kotouč v útočném pásmu.
    51:09 Další tyčku v utkání rozezněl Derek Stepan (USA)

51:09
    Američané byli blízko snížení! Stepan se dokázal prodrat po pravém křídle do zakončení a z kruhu napálil kotouč do břevna.

50:45
    A hra je znovu prerušena. Rána jednoho z obránců byla znovu sražena do ochranné sítě. V blokování střel odvádí Kanaďané výbornou práci.

50:21
    Wheeler nabral rychlost na pravé straně, projel do útočného pásma a okamžitě vypálil. Jeho rána byla sražena vysoko do ochranné sítě.

50:07
    Nepřesné založení útoku ze strany Kanady končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se tedy bude po pravé ruce Price.

49:40
    Quick si po nahození ze středního pásma raději podržel kotouč ve své lapačce a přerušil hru.

49:20
    Američané ve třetí třetině působí odevzdaným dojmem, Kanada si s přehledem kontroluje své tříbrankové vedení a míří za postupem ze skupiny.

48:35
    Getzlaf z levé strany poslal před brankoviště střílenou přihrávku, ale Stamkos i Tavares nedokázali tečovat.

48:24
    Krásnou tečí mezi kruhy se prezentoval Bergeron, který nasměroval nahození Burnse na branku. Quick ale stihl zareagovat a kotouč udržel na své hrudi.

47:58
    Kotouč se po nahození Američanů odrazil od Webera do ochranné sítě.

47:39
    Na druhém konci kluziště střílel během krátké chvíle dvakrát Byfuglien a jeho druhý pokus dokázal i trefit branku. Price ale znovu jistým zákrokem podržel svůj tým.

46:50
    A znovu Stamkos! Útočník Tampy tentokrát pálil z mezikruží a Quick musel zasahovat lapačkou.

46:28
    Rychlý útok Kanady zkoušel přetavit v branku Stamkos, ale jeho rána z pravého kruhu nebyla přesná.

45:50
    Američanům odskakují kotouče a vůbec se nemohou dostat do hry. Kanada této třetině zatím jasně vládne.

44:54
    Duchene se od pravého mantinelu pokoušel natlačit před branku, ale při jedné z kliček uklouzl a kotouč ztratil.

44:18
    Kanaďané v úvodních minutách třetí třetiny kontrolují hru. Američané se ještě téměř nedostali k Priceovi.

43:55
    Stamkos se zničehonic dostal mezi kruhy ke kotouči a okamžitě vypálil. Skákavá rána branku těsně minula.

43:05
    Američané tohle oslabení dokázali ubránit. Kanada si však vypracovala pár kvalitních šancí.

43:00
    Doughtyho střela z pravé kruhu se odrazila od Quicka přesně na hůl Tavarese, který z levého kruhu zamířil do tyče!

42:24
    Weber dostal nabito na modrou čáru a z první nedokázal trefit branku.

41:55
    Kanada nehraje v přesilové hře v ideálním tempu, ale i tak dokáže udržet v útočním pásmu.

41:20
    Bergeron obdržel kvalitní pas na modrou čáru a okamžitě kus černé gumy posunul na Thorntona, který z pravého kruhu zamířil pouze do Qucka.

41:05
    Pacioretty dohrál u mantinelu velmi tvrdě Couturea a dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Poté se strhla na ledě menší potyčka.

40:40
    Nyní byla rychlá akce Kanady přerušena kvůli postavení mimo hru.

40:17
    Crosbyho lajna se okamžitě dostala do útočného pásma a sám kapitán Kanady se pokoušel najít Bergerona elegantní pasem. Ten ale svého adresáta nenašel.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 4:08.
    Kanada vede po druhé třetině nad USA 4:1.

Kanaďané ve druhé části dokázali své vedení o jednu branku navýšit, když se šťastnou trefou zapsal mezi střelce Bergeron. Američané si v útočném pásmu těžko vytváří šance, protože obrana Kanady odvádí výbornou práci. Dočkáme se ve třetí části zdramatizování, nebo si Kanada dokráčí pohodlně pro vítězství?

Střely na branku: 24 – 22.

40:00

39:35
    Američané se drželi v útočném pásmu téměř minutu, ale nedokázali ani jednou vypálit na branku. Obrana Kanady je perfektně zorganizovaná.

38:50
    Američané usilují před koncem druhé třetiny o snížení, ale Kanada hraje zkušeně a nekomplikuje si hru.

38:10
    Po přihrávce Sutera střílel z vrcholu levého kruhu Niskanen, ale Price si znovu našel výhled a tento pokus vyrazil.

38:00
    Quick se v posledních minutách rozhodně nenudí. Nyní si však může na chvíli orazit, Bergeronova přihrávka byla nepřesná a je z toho zakázané uvolnění.

37:40
    Marchand v útočném pásmu šikovně podržel kotouč a vybídl ke střele na branku Bouwmeestera, jenž prověřil Quicka.

36:44
    Tavares se v přesilové hře blýskl individuální akcí, když zavezl kotouč do útočného pásma a z levého kruhu nakonec vypálil na Quicka. Ten dokázal včas zareagovat a puk udržel na svém těle.

36:30
    McDonagh dokázal vybojoval kotouč za brankou a poslal ho do středního pásma.

35:52
    Bergeron mezi kruhy šikovně tečoval a kotouč proletěl těsně vedle levé tyče. Posléze to zpoza branky zkoušel Thornton, ale ani tento pokus v brance neskončil.

35:17
    Carlson zachytil kanadskou kombinaci a okamžitě odpálil kotouč k brance Price. Kanada musí zakládat útok.

34:54
    Velká nepříjemnost pro USA! Johnson špatně vyhodil kotouč, který přeletěl mantinel a skončil v hledišti. Jsou z toho dvě trestné minuty a přesilová hra pro Kanadu.

34:45
    Američané se nemohou dostat ze svého pásma, Kanada je velice aktivní.

33:59
    Duchene se snažil překvapit Quicka, když se rychle obtočil okolo branky a chtěl kotouč zasunout k tyčce. Zkušený brankář tento záměr ale přečetl a tento pokus zablokoval.

33:08
    Marchand se po Crosbyho přihrávce uvolnil na levém kruhu a prověřil Quicka. Ten ramenem vytlačil kotouč nad branku.

32:35
    Na modré čáře dostal dostatek prostoru Byfuglien, který se pokoušel tvrdou ránou procpat kotouč do sítě. Neuspěšně.

31:31
    O chvíli to na druhé straně zkoušel z levého kruhu Kane, ale šikovný útočník na Price nevyzrál. Ten na tento pokus dobře viděl.

31:21
    Kanada po vstřelené brance znovu výrazně ožila a Američané jsou pod tlakem. Getzlaf z pravého kruhu hledal na protější straně Couturea, ale pas byl zablokován.

30:39
    Rychlou akci Kanady zakončoval z levého kruhu Perry, jehož pokus neprošel ke Quickovi. Obrana USA tento pokus zablokovala.

30:23
    Bouwmeester se v obranném pásmu dostal pod tlak, a tak raději vyhodil kotouč na zákazané uvolnění.

29:44
    Kanada má po vstřelené brance výrazný tlak a Quick se musí být znovu velice pozorný. Tohle již nevypadá s Američany vůbec dobře.
    28:50 Patrice BERGERON - 4:1

28:50
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanaďané po ubráněném oslabení slaví čtvrtou branku v síti Quicka. Tavares z levé strany nahodil kotouč do brankoviště, kde se od bruslí McDonagha a PATRICE BERGERONA odrazil do sítě. Asistence: John Tavares, Alex Pietrangelo.

28:22
    Kanada hraje v plném počtu. Tohle oslabení zvládla ubránit na výbornou.

28:14
    Kane to udělal velmi šikovně a při přečíslení tří na jednoho procpal kotouč na Pariseho, kterému však kotouč při zakončení přeskočil hůl.

27:56
    Z vrcholu pravého kruhu zkusil po rychlé kombinaci vypálit Stepan, ale jeho pokus se k Priceovi nedostal.

27:30
    Kotouč je stále ve středním pásmu. Tohle nevypadá na vydařenou přesilovou hru.

27:00
    Kanada se brání velmi dobře, Američané se nemohou usadit v útočném pásmu.

26:22
    Američané si zahrají přesilovou hru. Za zdržování hry odchází na trestnou lavici Bergeron. Zdramatizují Američané utkání?

26:17
    Kesler ukázal své kvality v útočném pásmu. Ve vzduchu chytil letící kotouč, hodil si ho na hůl a pohotově vypálil. Rána proletěla těsně vedle pravé tyče.
    26:00 Erik Johnson (USA) trefil tyč Priceovy brány

26:00
    Kane z pravé strany uvolnil na protějším kruhu Johnsona, jehož následný pokus orazítkoval bližší tyčku! Price měl nyní štěstí.

25:34
    Tavares se prohnal kolem střídaček až do útočného pásma, kde se natlačil do zakončení a těsně minul levou šibenici. Pohledná akce kapitána Islanders.

25:24
    Johnson nedokázal propálit od modré čáry hromadu těl mezi kruhy a Kanada může jít do protiútoku.

24:29
    Oshie při přečíslení dvou na jednoho nedokázal najít na levém kruhu van Riemsdyka. Tohle vypadalo nadějně.

24:10
    Na druhém konci kluziště ukázal fanouškům svou střelu zápěstím Burns, ale i tato rána byla zablokována, kotouč skončil v ochranné síti.

23:55
    McDonagh si protáhl střílení a málem zaznamenal druhou trefu v utkání. Jeho střelu z levého kruhu srazil těsně nad branku jeden z bránících hráčů.

23:40
    Kanada je v úvodu druhé části pod tlakem a těžko se dostává ze svého pásma.

23:06
    McDonagh během krátké chvíle dvakrát nahodil kotouč směrem na branku, ale ani jednou nemusel Price zasahovat.

22:30
    Duchene prohnal ve středním pásmu Sutera, když se pokoušel dostat k vyhozenému kotouči. Americký obránce tento souboj vyhrál a zabránil pohromě.

21:56
    Po nepřehledné situaci na pravém kruhu zvládl vypálit Backes, ale jeho rána po ledě skončila vedle branky.

21:28
    Američané kvalitně napadají rozehrávku kanadských beků, kteří nemohou dostat kotouč ze svého pásma.

21:04
    Parise z levé strany prověřil pozornost Price, který kotouč s menšími problémy chytil do své lapačky.

20:45
    Kanaďané výborně bránili na modré čáře a svého soupeře do útočného pásma skoro nepustili.

20:15
    Američané jsou na ledové ploše v pěti, začíná jejich krátká přesilová hra.

20:01
    V Torontu panuje výborná atmosféra. Fanoušci Kanady mohou být spokojení!

Další třetina začne přibližně ve 3:14.

V první třetině se toho odehrálo opravdu hodně. Američané se v páté minutě dokázali dostat po dorážce McDonagha do vedení a vypadalo to z jejich strany velmi dobře. Poté však přišel rychlý obrat Kanady, kdy se v rozmetí čtrnácti sekund prosadili Duchene a Perry. Od útočníka Colorada to ale nebylo v této třetině všechno, protože Duchene se znovu prosadil i v minutě třinácté. Kouč John Tortorella navíc během první třetiny neuspěl u druhé branky s trenérskou výzvou a tudíž již nemůže tuto výhodu v průběhu duelu využít.

20:00

19:57
    Američané se ještě pokusili dostat kotouč do útočného pásma, ale neuspěli. První třetina je u svého konce.

19:45
    Rychlá akce Kanady neskončila úspěšně. Doughtyho střela z mezikruží byla sražena vysoko do ochranné sítě.

18:47
    Přesilová hra Kanady však netrvala dlouho. Perry v rohu kluziště podrazil McDonagha a je vyloučen na dvě minuty. Čeká nás hra ve čtyřech.

18:15
    Abdelkader je za svůj počin potrestán dvěmi minutami. Kanada si tedy zahraje první přesilovou hru tohoto utkání.

18:15
    Abdelkader se dokázal prosmýknout mezi obránci a pokoušel se na Price vyzrát bekhendovým pokusem. Ten však kanadský brankář zneškodnil a následně byl střelcem faulován.

17:45
    Duchene je v tomto duelu při chuti. Nyní společně s Thorntonem vybojoval střeleckou pozici pro O'Reilly, který recept na Quicka nenašel.

17:21
    Getzlaf zpoza branky naservíroval kotouč před brankoviště na hůl Tavarese, který pohotovou ránou trefil Quickův pravý beton.

17:07
    Stamkos za americkou brankou nedokázal udržet kotouč, McDonagh ukázal své kvality a svého soupeře o puk obral a vyhodil jej do středního pásma.

16:34
    Kanaďané jsou v posledních střídáních jasně aktivnějším týmem, Quick v tuhle chvíli ale odolává.

16:00
    Quick se v těchto sekundách nenudí. Z vrcholu levého kruhu pálil Vlasic, ale brankář Los Angeles byl včas na místě.

15:45
    Bergeron to znovu zkoušel z podobné pozice a i tentokrát byl úspěšnější v tomto mini souboji americký brankář.

15:16
    Quick zatím nepředvedl žádný klíčový zákrok a na výsledku to je vidět. Nyní si však mohl trochu zvednout sebevědomí, když zastavil Bergeronovu střelu od pravého mantinelu.

14:45
    Hra se začíná výrazně přitvrzovat, Američané se pokouší svého soupeře rozhodit tvrdými hity.

13:46
    Američané se dokázali pro tuhle chvíli dostat z kanadského zámku, a pokouší se kombinovat v útočné třetině.
    12:33 Tyč po ráně Brada Marchanda (CAN)

12:33
    A Quicka nyní zachránila tyčka! Příliš prostoru v útočném pásmu dostal Marchand, jenž razantní ránou trefil brankovou konstrukci.
    12:07 Matt DUCHENE - 3:1

12:07
    Obrovská chyba americké obrany. Pacioretty nedokázal vyhodit kotouč z obranné třetiny, když se od jednoho z napadajících hráčů odrazil na MATTA DUCHENEA, který tváří v tvář překonal Quicka střelou mezi betony! Asistence: Brent Burns.

11:22
    Oshie se po vhazování natáhl po kotouč a z levého kruhu přepálil branku Price. Ten na kotouč ale viděl a pravděpodobně by dokázal zasáhnout.

11:15
    Po vyhraném vhazování Američanů v útočném pásmu střílel od modré čáry Suter, jehož pokus Price vyrazil před sebe. K dorážce se procpal Pavelski, ale ani tento pokus v brance neskončil.

11:03
    Kotouč se po mantinelu dostal na modrou čáru, kde v tu chvíli pobýval Niskanen. Byla z toho tvrdá rána do středu branky, s kterou neměl Price problém.

10:57
    Kesler u pravého mantinelu vybojoval kotouč a z velkého úhlu se pokoušel najít mezeru u tyče, tu ale Price rychle zacpal a kotouč vyrazil.

10:13
    Toews si na útočné modré několikrát vyměnil kotouč s Couturem, ale nakonec z toho bylo nahození do útočného pásma a rychlý úprk na střídačku.

09:22
    Američané se snažili v útočném pásmu odpovědět na dvě inkasované branky v řadě, ale tento nápor Kanada přečkala a vyváží kotouč ven ze svého pásma.

08:41
    Američané se dlouho nemohli dostat kvůli rychlému napadání Kanaďanů ze svého pásma, nakonec se hokejisté z pořadatelské země dopustili postavení mimo hru.
    08:00 Bekhendovou kličku Marchanda (CAN) zneškodnil Quick (USA)

08:00
    Velká šance Kanady! Crosby dokázal mezi kruhy najít Marchanda, který si zpracoval kotouč a šel do bekhendové kličky. Quick svého soka parádně vybruslil a ránu zastavil svým ramenem.

07:33
    Z vrcholu levého kruhu nahazoval z otočky kotouč na branku Parise, ale Weber dokázal tento pokus svým tělem zablokovat.

07:00
    Po vhazování se kotouč dostal do brankoviště Price, který měl chvíli problémy. Nakonec však kotouč odpálil do rohu kluziště.

06:53
    Po rychlé kombinaci v útočném pásmu USA se ke kotouči dostal Carlson a okamžitě vypálil na Price. Ten do akce zapojil svoji lapačku, se kterou tento pokus amerického beka zastavil.

06:22
    Getzlaf z pravého kruhu hledal na brankovišti hůl Tavarese, ale ten rychlou přihrávku nedokázal trefit.

06:05
    Branka zůstává v platnosti! Kanada se tedy ujímá vedení.

06:05
    John Tortorella si ovšem bere trenérskou výzvu a žádá přezkoumání této branky. Zůstane tento gól v platnosti?
    06:05 Corey PERRY - 2:1

06:05
    Kanadští hokejisté během krátké chvíle otáčí vývoj utkání! Couture od pravého mantinelu nahodil kotouč na branku, Quick však tento pokus vyrazil před sebe, kde se od COREYHO PERRYHO odrazil do branky. Asistence: Logan Couture, Jonathan Toews.
    05:51 Matt DUCHENE - 1:1

05:51
    Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat! Vlasicova střela od modré čáry nebyla přesná, kotouč se však od zadního mantinelu vrátil před branku, kde byl MATT DUCHENE a pohotově nasměroval kotouč do branky. Asistence: Marc-Édouard Vlasic, Joe Thornton.

05:13
    A šance na druhé straně. Z pravého kruhu se pokoušel překonat Price svižnou střelou Wheeler, ale kanadský gólman si dokázal připsat jistý zákrok.

04:55
    Crosbyho lajna se usadila v útočném pásmu, ale střela na branku z toho nebyla. Bergeron totiž nedokázal trefit skákající kotouč z levého kruhu.
    04:21 Ryan MCDONAGH - 0:1

04:21
    Rychlý protiútok USA končí úvodní brankou! RYAN MCDONAGH byl velice důrazný na brankovišti a dokázal z dorážky překonat Price. Američané tedy jdou do důležitého vedení. Asistence: Derek Stepan, Patrick Kane.

03:56
    Kanadě dělá zatím problémy usadit se v útočném pásmu, Američané kotouč dostávají okamžitě do středního pásma.

03:36
    Price se v úvodních minutách dostává velice často k rozehrávce, při níž pomáhá svým spoluhráčům.

02:50
    Kesler v útočném pásmu vybojoval za branku kotouč a okamžitě ho poslal na hůl Sutera. Price musel po jeho dělovce poprvé v duelu vážněji zasahovat.

02:21
    Hra se od úvodních minut přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z brankářů si nemůže oddechnout, všechno je ve vysokém tempu.

01:43
    Kanadě při útočné akci pomohla teč rozhodčího, po níž měl Duchene možnost zakončit. Obrana USA mu to na poslední chvíli nedovolila.

01:00
    Niskanen obdržel přihrávku na modrou čáru, neváhal a okamžitě vypálil. Price na tuhle střelu neviděl a mohl být rád, že šel kotouč vedle pravé tyče.

00:40
    To Kanada z prvního pobytu v útočném pásmu vyprodukovala zakončení, ale pokus Vlasice byl zablokován jedním z hráčů před brankou.

00:12
    Američané se po vyhraném vhazování okamžitě natlačili do útočného pásma, ale Weber šikovně vyhodnotil situaci za brankou a kotouč dostal do středního pásma.

00:01

Formality jsou za námi! Začátku dnešního atraktivního zápasu nic nebrání.

Na řadu přichází státní hymny. Nejprve zazní ta kanadská, poté uslyšíme americkou.

Kanada: Price (Crawford) – Weber, Vlasic, Doughty, Bouwmeester, Burns, Pietrangelo – Bergeron, Crosby (C), Marchand – Stamkos, Getzlaf, Tavares – Perry, Toews, Couture – Duchene, O'Reilly, Thornton.

USA: Quick (Bishop) – Carlson, McDonagh, Niskanen, Suter, Byfuglien, E. Johnson – Oshie, Pavelski (C), van Riemsdyk – Kane, Stepan, Abdelkader – Wheeler, Kesler, Parise – Palmieri, Backes, Pacioretty.

Rozhodčí: McCauley, Furlatt – Heyer, Cormier.
    John Tavares dnes slaví narozeniny! Nadělí si dárek v podobě gólu?

USA

Američané úvodní duel proti Evropě podcenili a zaplatili hodně vysokou daň. Po porážce 0:3 musí nekompromisně ve zbývajících zápasech vyhrát, aby mohli pomýšlet na postup. A to nebude vůbec snadné.

Brankáři: Ben Bishop (Tampa Bay), Jonathan Quick (Los Angeles), Cory Schneider (New Jersey)

Obránci: Dustin Byfuglien (Winnipeg), John Carlson (Washington), Erik Johnson (Colorado), Jack Johnson (Columbus), Ryan McDonagh (NY Rangers), Matt Niskanen (Washington), Ryan Suter (Minnesota)

Útočníci: Justin Abdelkader (Detroit), David Backes (Boston), Brandon Dubinsky (Columbus), Patrick Kane (Chicago), Ryan Kesler (Anaheim), TJ Oshie (Washington), Max Pacioretty (Montreal), Kyle Palmieri (New Jersey), Zack Parise (Minnesota), Joe Pavelski (San Jose), Derek Stepan (NY Rangers), James van Riemsdyk (Toronto), Blake Wheeler (Winnipeg)

Kanada

Kanadský výběr v prvním duelu ve skupině splnil roli jasného favorita a porazil Česko jednoznačně 6:0. V brance podal výborný výkon Carey Price, v poli se pak blýskl Sidney Crosby. Kanada si tedy v případě dnešního vítězství zajistí postup do vyřazovací fáze.

Brankáři: Corey Crawford (Chicago), Braden Holtby (Washington), Carey Price (Montreal).

Obránci: Jay Bouwmeester (St. Louis), Brent Burns (San Jose), Drew Doughty (Los Angeles), Jake Muzzin (Los Angeles), Alex Pietrangelo (St. Louis), Marc-Edouard Vlasic (San Jose), Shea Weber (Montreal).

Útočníci: Patrice Bergeron (Boston), Logan Couture (San Jose), Sidney Crosby (C, Pittsburgh), Matt Duchene (Colorado), Ryan Getzlaf (Anaheim), Claude Giroux (Philadelphia), Brad Marchand (Boston), Ryan O'Reilly (Buffalo), Corey Perry (Anaheim), Steven Stamkos (Tampa Bay), John Tavares (NY Islanders), Joe Thornton (San Jose), Jonathan Toews (Chicago).

Přeji krásnou hokejovou noc! Dnes v noci se odehraje jeden z nejočekávanějších zápasů, když se střetnou národní týmy Kanada a USA. Tyto celky se utkaly dvakrát již v přípravě a oba duely přinesly kvalitní podívanou. Bude tomu tak i tentokrát? Zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 6. Duchene (Vlasic, Thornton), 7. Perry (Couture, Toews), 13. Duchene (Burns), 29. Bergeron (Tavares, Pietrangelo) – 5. McDonagh (Stepan, Kane), 58. Oshie (van Riemsdyk, Pavelski)

Rozhodčí: McCauley, Furlatt – Heyer, Cormier

Diváci: 19 106