Club Brugge – Gent 1:0 (kon.) | Standard – Anderlecht 0:1 (kon.) | Genk – Mechelen 2:1 (kon.)
Club Bruggy KV
1:0 (1:0)
KAA Gent
Neděle 02.10.2016, 14:30Belgická liga • 9. kolo

Vyhecované utkání nakonec končí těsným vítězství domácího týmu 1:0, které zařídil Ricardo Van Rhijn nádhernou brankou z přímého kopu. Kromě snahy o vyrovnání jsme v druhém poločase viděli také také několik žlutých a jednu červenou kartu. Club Bruggy tak nadále stoupá tabulkou a dostává se před svého dnešního soupeře, kterému uštědřil už pátou porážku v řadě. (16:33:31)

90+4

90+3
    A je to právě švédský brankář, který se dopustil útočného faulu.

90+2
    Na dlouhý centr se stěhuje do vápna i brankář Rinne.

90
    Nastavovat se budou 4 minuty.

88
    Hodně emocí je na hřišti a vypadá to, že Bruggy dokráčí k třetí ligové výhře v řadě.

86
    Červenou kartu dostává Gershon (KAA Gent).

84
    Žlutou kartu dostává Diaby (Club Brugge KV).

83
    Gentu dochází čas a šance na vyrovnání stále nepřichází.

79
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Simon, přichází Rabiu.

78
    Další dobrý průnik do vápna skončil pádem na zem, ani tentokrát však Gent nebude kopat penaltu.

76
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Wesley, přichází Vossen.

73
    Po ostrém souboji zůstal ležet Wesley, který pravděpodobně kopl do spodní části kopačky soupeře.

73
    Další série rohových kopů v podání Gentu.

72
    Velice dobře vracel míč do vápna Diaby, ale od Wesleyho se míč jen odrazil.

70
    Přímý kop nás čeká také na druhé straně, po faulu na Wesleyho ho bude rozehrávat Poulain.

68
    Poslední čtvrtina utkání začne přímým kopem z pravé strany.

68
    Žlutou kartu dostává Denswil (Club Brugge KV).

67
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Limbombe, přichází Bolingoli-Mbombo.

66
    Ve vápně Brugg se po rohovém kopu odehrál podezřelý souboj, po kterém hosté marně vyžadovali penaltu.

64
    Aktivní Ndongala se pustil do individuálního průniku, ale dalším obětavým zákrokem mu obrana Brugg znemožnila střelu.

62
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Schoofs, přichází Ndongala.
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Coulibaly, přichází Perbet.

61
    Dlouhého autu se pokusili využít domácí a ze závaru nakonec vypálil otočkou nad Diaby.

59
    Do zakončení se protlačil Asare, ale jen přes bránícího hráče ve skluzu, ztlumený míč si sebral Butelle v klidu.

57
    Na hřiště svítí slunce a déšť je pryč, naopak hra je v druhé půli jen odleskem toho rychlého pohledného fotbalu z poločasu prvního.

55
    Naopak na druhé straně znamenalo uvolnění Wesleyho další rohový kop.

54
    Ani další centr do vápna neskončí přímým ohrožením branky Brugg, byl zapíškán ofsajd.

50
    Butelle si pohlídal střelu, která se doslova kutálela vedle jeho pravé tyče.

49
    Gent je sice častěji u míče i v začátku druhé půle, jeho útoku jsou však jen málo nebezpečné.

46
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Pina, přichází Claudemir.

46

První poločas byl vyrovnaný jak herně, tak výsledkově a to až do 42. minuty, kdy se fantasticky prosadil domácí bek Van Rhijn. Bruggy tak vedou 1:0 a kráčí k pátému vítězství nad Gentem v řadě.

45

45
    V závěru poločasu ještě tlak hostů, ale střela z vápna byla zblokována.

44
    V ofsajdu se ocitl Diaby, a tak Bruggy nemohly přidat další branku.
    42. Van RHIJN - 1:0

42
    Bruggy právě vstřelily branku!
    A přímý kop končí nádhernou brankou! Brankář Rinne nedosáhl na přesnou střelu RICARDO VAN RHIJNA.

41
    Po faulu na Tomase Pinu uvidíme přímý volný kop z nebezpečného místa.

39
    Rozhodčí ani za další hodně ostrý zákrok neudělil kartu a s přibývajícími minutami se mu to může vymstít.

37
    Měkký centr Schoofse byl odvrácen bez problémů.

36
    Akrivní Simon vybojoval zajímavou standartku z levé strany.

34
    V posledních minutách se hraje především v okolí domácího vápna, přesto se Gentu nedaří zakončit.

31
    Za zákrok zezadu si hlasitě o žlutou kartu řekl Asare, zatím však zůstalo pouze u varování.

30
    Ostré zákroky, většinou ve středu pole, trochu zpomalují jinak velmi rychlé tempo hry.

27
    Po souboji ve vápně zůstal chvíli ležet na zemi brankář Butelle, nejedná se však o nic vážného.

26
    Schoofs natáhl z pětadvaceti metrů a jeho dobře mířená střela proletěla těsně nad levou šibenicí.

25
    Hraje se náročný fotbal nahoru, dolů a rozhodně je na co se koukat.
    24.

24
    Další krásná akce, tentokrát na druhé straně. Simon vypálil do tyče, ale ještě před tím byl slyšet hvizd sudího, který viděl ofsajd.

19
    Nádhernou střelu vyslal Wesley a ta s pomocí mokrého trávníku skočila těsně před Rinnem, který ji z problémy vyrazil přes tyč na roh.

18
    Náznak šance Gentu skočil šťastnou tečí přímo do rukavic Butella.

15
    Nakonec z toho byl závar, kdy se po dvou odrazech míče zmocnil brankář Rinne.

14
    Delší dobu teď hráli domácí u brány Gentu a z jejich ofenzivní snahy pramení rohový kop.

11
    Pro centr Simona si s jistotou došel Butelle.

9
    Ve středu pole pritvrdil Vormer a od deváté minuty nad ním po napomenutí hlavního rozhodčího visí hrozba žluté karty.

7
    Krásnou akci převedli domácí hráči a na jejím konci byl zakončující Diaby, ale jeho křižná střela šla kousek mimo.

6
    Hraje se za poměrně hustého deště. I přes to je zatím na stadionu velmi dobrá atmosféra.

4
    Rychlou akcí se pokusil odpovědět Club Bruggy, ale centr van Rhijna směřoval do ofsajdu.

V úvodních minutách jsou na míči hlavně hosté ve svítivě žlutých dresech.

1

Club Brugge KV: Butelle – Cools, Denswil, Poulain, Van Rhijn – Pina, Simons, Vormer – Diaby, Wesley, Limbombe
    Náhradníci: Teunckens – Bolingoli-Mbombo, Claudemir, Gedoz, Vanaken, Vossen

KAA Gent: Rinne – Nielsen, Gershon, Mitrovič – Asare, Esiti, Schoofs R., Neto, Saief – Simon, Coulibaly
    Náhradníci: Thoelen – Davidzada, Horemans, Ndongala, Perbet, Rabiu, Schoofs L., van der Bruggen.

KAA Gent
    Gent zvítězil v belgické lize vůbec teprve podruhé v sezóně 2014/15, v té loňské pak obsadil nakonec třetí místo a i díky tomu hraje skupinu Evropské ligy, kde se zatím po remíze s Bragou a vítězstvím nad Konyasporem vyhřívá na postupové pozici. Co se týče domácí soutěže, tak tady je Gent pátý a má na svého dnešního soupeře dvoubodový náskok.

V loňské sezóně Bruggy po více než deseti letech slavily titul a v relativně přijatelné skupině hrají letos v Lize mistrů, kde si však zatím přípsaly dva debakly – 0:3 s Leicestrem a 0:4 s Kodaní. V domácí soutěži to není o moc lepší a nebýt posledních dvou kol, tak by se loňský mistr plácal u sestupové zóny, takhle je to alespoň střed tabulky. Pro klid do dalšího průběhu sezóny dnes budou domácí chtít plně bodovat.

Vítejte u šlágru kola 9. kola belgické Jupiler League, ve kterém se střetne Club Bruggy s Gentem, tedy dva veleúspěšné týmy minulé sezóny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.