Vítkovice – Nitra 7:0 (kon.) | Sparta – Kärpät 1:1 (kon.) | Junosť Minsk – Frölunda 3:2 (kon.)
Kuopio – Djurgården 2:0 (kon.) | TPS – IFK Helsinky 1:1 (kon.) | Liberec – Färjestad 4:1 (kon.)
Mnichov – Växjö 1:1 (kon.) | Tappara – SaiPa 0:2 (kon.) | JYP – Skellefteå 4:0 (kon.)
Salzburg – Bern 1:4 (kon.) | Wolfsburg – Zürich 1:4 (kon.) | Eisbären – Zug 4:0 (kon.)
Lugano – Plzeň 4:1 (kon.) | Košice – Fribourg 1:1 (kon.) | Davos – Linköping 4:7 (kon.)
HV71 – Rauma 2:0 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
SC Bern
Úterý 04.10.2016, 19:30Hokejová Liga mistrů • 1/32 finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu šestnáctifinále hokejové Ligy mistrů mezi EC Red Bull Salzburg a SC Bern.

Red Bull Salzburg je klub z Rakouska, který v minulém ročníku hokejové Ligy mistrů dokázal postoupit z druhého místa skupiny C, když si na své konto připsal po čtyřech odehraných zápasech tři body. Ve skupině se utkal se švédských týmem HV71 a dánským SønderjyskE. Právě proti dánskému soupeři dokázal Salzburg vyhrát jediný zápas ve skupině a to vysokým rozdílem 7:2. Poté se v šestnáctifinále utkal s norským týmem Storhamar Hamar, se kterým 2x prohrál a to 3:1 a 3:2. Dále tak postoupil norský klub a Salzburg v Lize mistrů skončil v šestnáctifinále. Letos to určitě budou chtít dotáhnout dál, ale uvidíme jestli se jim to podaří. Letos si vedli ve skupině o něco lépe než minulý rok, neboť si ve skupině P připsali na své konto 2 výhry a 2 porážky, ale postoupili opět z druhého místa. Ve skupině se utkal opět se švédským týmem HV71, se kterým v prvním zápase na domácí půdě prohrál 2:5, ale poté ho venku dokázal porazit 1:2. Jejich druhým soupeřem ve skupině byl britský tým Sheffield Steelers, se kterým taktéž jednou vyhrál (8:1) a jednou prohrál (5:2).

SC Bern

SC Bern je klub ze Švýcarska, který v minulém ročníku hokejové Ligy mistrů skončil ve skupině A na poslední třetí příčce se třemi body a postoupit dále se mu tak nepodařilo. Ve skupině se utkal se švédským týmem Linköpings a finským IFK Helsinky. Bern sesbíral své tři body po prohře 3:2 s Linköpingsem po nájezdech a po výhře na domácí půdě s IFK Helsinky taktéž 3:2 po nájezdech. Letos se jim tak podařilo dojít dál než v minulém ročníku, když ve skupině M skončily na první příčce po čtyřech výhrách! Jejich soupeři ve skupině byli HC Košice a EHC Linz. Dnešní utkání tak bude určitě velmi zajímavé a hlavně velmi vyrovnané.

Bern – Salzburg 3:6 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Bern – Salzburg 2:3 po prodloužení (EUROPEAN TROPHY 2010)
    Hosté dnes absolvovali předzápasový trénink v Eisarena Salzburg.

EC Red Bull Salzburg: Starkbaum (Gračnar) – Trattnig, Raymond, Viveiros, Flood, Kutlák, Pallestrang, Cijan, Rauchenwald – Thomas, Olson, Herburger – Hughes, Duncan, Raffl – Welser, Latusa, Schiechl – Baltram, Hochkofler

SC Bern: Genoni (Aebi) – Untersander, Blum, Noreau, Gerber, Kamerzin, Krueger, Randegger, Kreis – Arcobello, Moser, Lasch – Plüss, Hischier, Scherwey – Müller, Reichert, Berger – Meyer, Ness, Dubois

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Piragič (CRO) – Seewald (AUT), Rakovič (SLO).

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tmavě modrých dresech, hosté dnes oblékli žluté dresy.

00:01

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

00:43
    Thomas se dostal ke střele z mezikruží, ale Genoniho střelou mezi betony překonat nedokázal.

01:09
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Layne Viveiros – 2 min., držení protihráče).

02:07
    Hosté posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale Starkbaum zatím drží bezbrankový stav.

02:58

03:15
    Hosté příliš nezvládli svou první přesilovku v dnešním utkání a domácí se tak dokázali v pohodě ubránit.

04:05
    Hischier se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až za branku soupeře. Tam se však k němu stáhli hned dva obránci a o kotouč ho obrali.

05:26
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Starkbaumem.

05:47
    Duncan napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus však dokázal Genoni v pohodě chytit.

06:03
    Komerční přestávka.

06:28
    Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Oba týmy se dostávají ke střeleckým pokusům, ale jejich střely zatím postrádají přesnost.

06:53
    Hosté si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.

07:43
    Domácí rozjíždějí další akci směrem dopředu od vlastní branky.

08:03
    Bern právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! MAXIM NOREAU se dostal s kotoučem středem kluziště až před Starkbauma a toho dokázal překonat střelou mezi betony! Asistence: Ryan Lasch a Marc Arcobello.
    08:03 Maxim NOREAU - 0:1

08:55
    Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu.

09:13
    Pallestrang se dostal ke střele z pravého kruhu, ale branku soupeře minul.

10:13
    Viveiros se dostal ke kotouči zcela osamocen v mezikruží. Jeho následný střelecký pokus však postrádal přesnost a Genoni tak dokázal kotouč v pohodě chytit.

10:30
    Hosté vedou už o dvě branky! MARK ARCOBELLO převzal kotouč na útočné modré. Následně se s ním dostal až před Starkbauma a střelou pod horní tyčku posílá svůj tým do dvoubrankového vedení. Asistence: Beat Gerber a Maxim Noreau.
    10:30 Mark ARCOBELLO - 0:2

11:02
    Vyloučení v týmu SC Bern (Jeremie Kamerzin – 2 min., nedovolené bránění).

12:44
    Domácím se tato přesilovka příliš nedaří, neboť se zatím s kotoučem nedostali na delší dobu do útočného pásma.

13:02

13:49

14:43
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

15:18
    Kreis vyzkoušel pozornost brankáře domácích střelou od modré čáry. Jeho slabý pokus mu však příliš potíží nenadělal.

16:00
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (John Hughes – 2 min., podražení).

16:44
    Hosté se snaží usadit s kotoučem v útočném pásmu, ale zatím se jim to příliš nedaří.

17:15
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma a mohou tak jít střídat.

17:40
    Plüss se dostal ke kotouči zcela osamocen v mezikruží. Jeho pokus doprostřed brány však Starkbaum dokázal chytit!

18:00

18:43
    Hosté momentálně operují s kotoučem v útočném pásmu.

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

19:23
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu a v první třetině se tak nic vážnějšího už nestane.

20:00

První třetina je za námi. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný. Oba týmy se dostávali do zajímavých šancí, ale jejich střely nebyly příliš přesné. Zhruba v polovině utkání jsme se dočkali první branky a to když se po skvěle individuální akci prosadil střelou mezi betony Noreau. Na další branku jsme nemuseli ani příliš dlouho čekat, neboť se už v 11. minutě trefil Arcobello a hosty tak poslal do dvoubrankového vedení, které trvá i nadále. Domácí tak budou muset od druhé třetiny ještě více zabrat, jestli chtějí s tímto výsledkem ještě něco udělat.

Další třetina začne přibližně v 20:20.

20:01

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned zakládají útok.

20:46
    Welser nahodil kotouč za branku soupeře, ale tam se ho chopil pouze jeden z obránců.

21:47
    Pallestrang hledal přihrávkou zpoza branky před ní někoho ze svých spoluhráčů. Do této přihrávky však vložil hůl jeden z obránců a kotouč tak nasměroval mimo hokejku jednoho z domácích hráčů stojících před brankou.

22:24
    Müller se dostal do samostatného úniku, ale na Starkbauma svou backhandovou kličkou nevyzrál.

23:20
    Flood dostal nabito do pravého kruhu, ale jeho tvrdou střelu dokázal zablokovat jeden z obránců.

24:10
    Hosté se nachvíli usadili s kotoučem v útočném pásmu. Tam však nic nevymysleli a zaútočit tak mohou také domácí.

24:44
    Kreis napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho tvrdý pokus však nedoletěl až k Starkbaumovi, neboť tuto střelu zablokoval jeden z obránců.

25:38
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

26:05

26:16

27:20
    Hosté drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

27:45
    Arcobello si vybruslil s kotoučem od pravého mantinelu do mezikruží, odkud vystřelil, ale branku soupeře minul.

28:51
    Domácí si mezi sebou neporozuměli ve středním pásmu a o kotouč tak přišli.

29:23
    Jeden z domácích hráčů ztratil v útočném pásmu helmu a musel tak honem pelášit na střídačku.

29:31
    Vyloučení v týmu SC Bern (Luca Hischier – 2 min., vysoká hůl).

30:25
    Domácí se nemohou usadit s kotoučem v útočném pásmu a trenér tak stahuje z kluziště první přesilovkovou formaci.

30:48
    Hosté budou hrát ve třech! Dvě minuty za naražení zezadu odsedí Beat Gerber.

31:10
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a kotouč jimtak utekl do středního pásma.

31:27
    Arcobello se v dvojnásobném oslabení dostal do samostatného úniku, ale jeho střelecký pokus směřovaný do pravého horního růžku branky dokázal Starkbaum vyrazit do ochranné sítě.

31:31
    Hosté hrají ve čtyřech.

32:37
    Hosté drží kotouč na svých holích a svého soupeře k němu nepouštějí.

32:49

33:46

33:58
    Pallestrang napřáhl ke střele od modré čáry, ale jeho pokus dokázal zablokovat jeden z obránců.

35:07
    Domácí jsou teď aktivnější směrem dopředu, ale do vážnější šance se zatím nedostali.

35:19

36:09

36:29
    Hughes se dostal do samostatného úniku, ale na Genoniho vyzrát nedokázal! Stav utkání je tak stále 0:2.

37:27
    Domácí momentálně sevřeli svého soupeře ve svém útočném pásmu.

38:07
    Trattnig se odhodlal ke střele od modré, ale jeho pokus dokázal zablokovat jeden z obránců.

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

39:13
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Zdeněk Kutlák – 2 min., krosček).

39:22
    Domácí dokázali vyhodit kotouč z vlastního pásma a mohou tak jít vystřídat.

40:00

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme sice neviděli žádnou branku, ale zato mnoho velkých šancí. Nejdříve mohl poslat svůj tým do tříbrankového vedení Müller, ale v samostatném úniku nevyzrál na Starkbauma. Další velkou šanci si připravili opět hosté. Arcobello se dostal v dvojnásobném oslabení do samostatného úniku, ale jeho střelecký pokus dokázal Starkbaum opět skvěle chytit. Do jediné větší šance domácích se ve druhé třetině dostal Hughes, ale v samostatném úniku nedokázal prostřelit dnes skvěle chytajícího Genoniho. Domácí tak stále prohrávají 0:2.

Další třetina začne přibližně v 21:09.

40:01

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly závěrečné třetiny a ihned se ženou s kotoučem směrem dopředu.

40:35
    Hosté budou dohrávat ještě zhruba čtyřicet sekund přesilovku pět na čtyři ze závěru druhé třetiny.

41:14

41:57
    Moser se prokličkoval s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma. Tam však o něj přišel.

44:06
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Mark Flood – 2 min., hákování).

44:28
    Hosté využívají přesilovku a zvyšují na 0:3! ERIC BLUM se dostal ke kotouči na modré čáře. Následně si s ním sjel do levého kruhu a střelou do pravého horního růžku branky nedal Starkbaumovi žádnou šanci. Asistence: Mark Arcobello a Luca Hischier.
    44:28 Eric BLUM - 0:3

45:30

47:05

47:44
    Domácí jsou momentálně aktivnější směrem dopředu, ale do vážnější šance se nemohou dostat.

49:47
    Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z nich neodhodlal.

50:41
    Jeden z hostujících hráčů pouze nahodil kotouč za branku soupeře a následně celá jeho pětka jela střídat.

51:00
    Hosté zvyšují na 0:4! MARTIN PLÜSS dostal skvělou přihrávku zpoza branky před ní od jednoho ze svých spoluhráčů a následně střelou z první dokázal prostřelit Starkbauma. Asistence: Ryan Lasch a Tristan Scherwey.
    51:00 Martin PLÜSS - 0:4

52:20
    Domácí se ještě snaží alespoň vstřelit jednu branku, ale hosté dnes skvěle brání a svého soupeře nepouštějí do mnoha šancí.

53:08

53:31
    Welser zůstal na chvíli ležet na ledě po jednom ze soubojů v rohu kluziště a rozhodčí tak musel přerušit hru. Welser se však následně sám zvedl a odjel na střídačku.

53:39
    Vyloučení v týmu SC Bern (Sami Kreis – 2 min., držení protihráče).

54:41
    Domácí se s kotoučem nemohou dostat do útočného pásma.

55:12
    Až teď se jim to povedlo, ale ke střele se zatím nikdo z nich neodhodlal.

55:26
    Až teď od modré čáry Raymond, ale branku minul.

55:40

56:09
    Vyloučení v týmu SC Bern (Justin Krueger – 2 min, krosček).

57:03
    Domácí posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, ale Genoni zatím drží nulu na svém kontě.

57:42
    Genoni předvedl skvělý zákrok proti ráně od modré, kterou vyslal Viveiros.

58:09

59:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka třetí třetiny!

59:20
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácí snižují na rozdíl tří branek! WILLIAM THOMAS dostal nabito na modrou čáru a následně tvrdou střelou prostřeli vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře. Asistence: Robert Raymond.
    59:20 William THOMAS - 1:4

Dnešní utkání je za námi. Hosté byli po většinu zápasu lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili rozdílem tří branek 1:4. Za hosty se dnes postupně prosadili Noreau, Arcobello, Blum a Plüss. Za domácí se dnes trefil v samém závěru utkání pouze Thomas. Hosté si tak do domácí odvety odvážejí skvělý náskok tří branek a musel by se tak stát velký zázrak, kdyby se jim nepodařilo postoupit dále.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:45:57)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 60. Thomas (Raymond) – 9. Noreau (Lasch, Arcobello), 11. Arcobello (Gerber, Noreau), 45. Blum (Arcobello, Hischier), 51. Plüss (Lasch, Scherwey)

Rozhodčí: Piechaczek (GER), Piragič (CRO) – Seewald (AUT), Rakovič (SLO)
    Úterý 11.10.2016
    Bern - Salzburg 3:3

Branky a nahrávky: 6. Plüss, 23. Scherwey (Untersander), 25. Lasch (Scherwey, Berger) – 15. Hochkofler, 27. Raffl (Pallestrang), 36. Duncan (Cijan)