Bělorusko – Lucembursko 1:1 (kon.) | Nizozemsko – Francie 0:1 (kon.) | Švédsko – Bulharsko 3:0 (kon.)
Andorra – Švýcarsko 1:2 (kon.) | Faerské ostrovy – Portugalsko 0:6 (kon.) | Lotyšsko – Maďarsko 0:2 (kon.)
Bosna – Kypr 2:0 (kon.) | Estonsko – Řecko 0:2 (kon.) | Gibraltar – Belgie 0:6 (kon.)
Gibraltar
0:6 (0:3)
Belgie
Pondělí 10.10.2016, 20:45 • Estádio Algarve, Faro-Loulé, Portugalsko (kapacita 30002 míst) • Kvalifikace MS (Evropa)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:44:02)

Žluté karty: 1:0
    Hráč zápasu na belgické straně: Christian Benteke.

Belgie potvrdila roli jasného favorita dnešního utkání a zcela jednoznačně zvítězila na půdě Gibraltaru 6:0. Belgičané si tak i nadále drží stoprocentní bilanci a s devíti body a výrazným skóre 13:0 vévodí tabulce skupiny H po třech odehraných kolech.

Skóre dnešního utkání otevřel už po sedmi vteřinách hry nejrychlejším gólem v historii kvalifikace mistrovství světa Christian Benteke. Ve 20. minutě přidal druhou branku parádní ranou z dálky Axel Witsel.

Ještě do přestávky se podruhé v utkání prosadil kanonýr Christian Benteke. Pár minut po začátku druhé půle se pak trefil také skvěle hrající Dries Mertens.

V 55. minutě zkompletoval hattrick Christian Benteke, který patičkou uklidil do branky Hazardův Centr. Eden Hazard se pak svého gólu dočkal deset minut před koncem, když stanovoval konečné skóre 6:0.

Thomas Meunier s Kevinem Mirallasem navíc nastřelili tyčky gibraltarské branky. Domácí si vytvořili jedinou nebezpečnou situaci v celém zápase v 30. minutě, kdy z dálky vypálil Kyle Casciaro a Courtois musel vytáhnout parádní zákrok.

90+1

90+1
    Ještě jedna obrovská šance v samém závěru utkání! Po Hazardově centru se ke střele z otočky dostal Michy Batshuayi, Deren Ibrahim ovšem vytáhl vynikající zákrok!

90+1
    Hlavní rozhodčí Raczkowski z Polska nastaví v dnešním utkání jen jednu minutu.

90
    Laurent Ciman zastavil rodící se útok Gibraltaru a na druhé straně ještě Steven Defour vybojoval rohový kop pro Belgii.

89
    Kevin Mirallas byl tvrdě sražen Oliverem, v akci ale pokračoval a ke střele se pak dostal Toby Alderweireld. Chytrým lobem se pokusil překvapit Ibrahima, který ale situaci jen pohlídal, jelikož střela skončila až nad břevnem.

88
    Míč směřující na nabíhajícího Michyho Batshuayiho byl až příliš dlouhý a skončil v zázemí, Ibrahim tak bude opět odkopávat od své branky.
    87. Kevin Mirallas nastřelil tyč Ibrahimovy branky!

87
    Kevin Mirallas se dostal k odraženému míči na hranici šestnáctky a po zpracování vypálil tvrdě do levé tyče Ibrahimovy branky!

86
    Poslední střídání dnešního utkání. Michael Yome nahrazuje slušně hrajícího Kyla Casciara, který v prvním poločase vyslal velmi dobrou střelu.

85
    Nacer Chadli se dostal ke střele zpoza pokutového území, mířil ale vysoko nad branku.

84
    Vertonghenova přihrávka na nabíhajícího Nacera Chadliho byla příliš dlouhá. Následuje odkop od branky Derena Ibrahima.

83
    Jan Vertonghen se pokusil překvapit Ibrahima dalekonosným pokusem, který ovšem skončil hodně mimo branku.

82
    Gibraltar opět v ohrožení belgické branky. Lee Casciaro obloučkem posílal vpřed Jayce Olivera, k míči měl ale opět blíže Courtois.

Adam Lacek

Branky: 1. Ch. Benteke, 20. Witsel (Ch. Benteke), 43. Ch. Benteke (Meunier), 51. D. Mertens (Defour), 55. Ch. Benteke (E. Hazard), 79. E. Hazard (Alderweireld)

Karty:   78. J. Chipolina (GIB)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 2:14. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:6.
    Gibraltar: Ibrahim – Wiseman, R. Casciaro, R. Chipolina (C), J. Chipolina – J.-C. Garcia, Bosio (46. Payas), Walker (80. Bardon), Olivero – K. Casciaro (86. Yome), L. Casciaro.
    Náhradníci: J. Perez, Robba – Rodriguez, Payas, Barnett, Montovio, Bardon, Priestley, Coombes, Guilling, Yome.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Ciman, Vertonghen – Meunier, Witsel, Defour, Ferreira-Carrasco (53. Chadli) – D. Mertens (65. Mirallas), Ch. Benteke (80. Batshuayi), E. Hazard (C).
    Náhradníci: Mignolet, Sels – Lombaerts, Kabasele, T. Hazard, R. Lukaku, Mirallas, Origi, Tielemans, Batshuayi, Chadli, Pocognoli.

Rozhodčí: Raczkowski – Obukowicz, Listkiewicz (vš. Polsko)