Bělorusko – Lucembursko 1:1 (kon.) | Nizozemsko – Francie 0:1 (kon.) | Švédsko – Bulharsko 3:0 (kon.)
Andorra – Švýcarsko 1:2 (kon.) | Faerské ostrovy – Portugalsko 0:6 (kon.) | Lotyšsko – Maďarsko 0:2 (kon.)
Bosna – Kypr 2:0 (kon.) | Estonsko – Řecko 0:2 (kon.) | Gibraltar – Belgie 0:6 (kon.)
Švédsko
3:0 (2:0)
Bulharsko
Pondělí 10.10.2016, 20:45Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina A

Pro dnešek je to všechno! Děkujeme za pozornost. Doufáme, že jste si dnešní přenos užili. Přejeme dobrou noc a u dalších fotbalových přenosů se budeme těšit! Napočtenou! (22:43:40)

Švédové bez problémů splnili roli favorita v zápase kvalifikace o postup na MS 2018 proti Bulharsku. Od začátku zápasu byli lepším celkem a vyhrát si zasloužili. Hráči v zeleném zahrozili trošku vážněji vlastně pouze jednou, a sice v prvním poločasem Ivelinem Popovem za stavu 1:0, jenže následovala důležitá branka do šatny a posléze jasný průběh ve druhém poločase. Seveřané poráží Bulharsko 3:0. Hosté dnes vůbec nevystřelili na branku Robina Olsena.

Po třech zápasech skupiny A jsou na děleném prvním místě s Francií. Bulharsko je čtvrté a co se týče postupu na světový šampionát do Ruska, tak to bude mít opravdu složité.

90+3

90+3
    Guidetti byl faulovaný. Byla z toho zajímavá situace pro domácí. Ale pokud se nepletu, tak právě Guidetti přestřelil branku Viktora Stojanova!

90+2
    Strahil Popov už nemůže pokračovat v akci po pravé straně, protože pomezní rozhodčí zasáhl do dění na hřišti.

90+1
    Švédové si tento zápas již užívají. Mají na dosah další čisté konto, již druhé v řadě. Alespoň jeden míč do sítě domácích se bude snažit dostat Nedjalkov.

90+1
    Takhle akce, kterou dirigoval zejména Nedjalkov nevypadala špatně, ale chybělo tomu zakončení. Robin Olsen nemusel krýt žádnou střelu.

90
    Začla nám poslední minuta normální hrací doby. Švédové kontrolují hru, respektive kombinují ve středovém kruhu.

89
    Také Bulhaři dnes naposledy střídají. Slavčev má dohráno těsně před koncem normální hrací doby. Nahradí jej Rajnov.

88
    Marcelinho chtěl vymyslet asi centr na pravou stranu, ale posléze byl hráč Bulharska v souboji přetlačen.

88
    Ne! Ne! Ne! Centr na penaltu, který si domácí reprezentace pohlídala. Tudy cesta k alespoň k čestnému úspěchu rozhodně nevede.

87
    Wendt si splnil své úkoly v obraně. Ale Bulhaři mají i tak k dispozici rohový kop.
    87. Jimmy Durmaz (SWE)

87
    Klidně můžou Švédové přidat čtvrtý gól, Durmaz si narazil se spoluhráčem a mířil dobře, do protipohybu Stojanova, ale ten na poslední chvíli zareagoval na směr míče.

85
    Pět minut před koncem normální hrací doby přichází poslední švédské střídání dnešního duelu. Berg opouští hřiště, Guidetti si nakonec zahraje v zápase s Bulharskem.

84
    Tenhle zápas snad Švédové nemohou pustit. Domácí obrana začíná akci severského celku.

83
    Tempo zápasu bohužel trošku opadlo. Robin Olsen rozehrává švédskou akci od vlastní branky a brankář domácích si zahraje nohama.

82
    Nakonec z toho byla teč, takže rohový kop. Toivonen prodloužil míč na Berga, ale ten hlavičkoval nad branku hostů.
    80. Hiljemarkova příležitost

Vít Muzikář

Branky: 39. Toivonen (Forsberg), 45. Hiljemark (Krafth), 58. Lindelöf (Toivonen)

Karty:   47. Granqvist (SWE) – 6. M. Alexandrov (BUL)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 7:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:8.
    Švédsko: Olsen – Krafth, Lindelöf, Granqvist (C), M. Olsson (63. Augustinsson) – Durmaz, Hiljemark, Ekdal, Forsberg (74. Wendt) – Berg (85. Guidetti), Toivonen.
    Náhradníci: Johnsson, Carlgren – Lustig, Augustinsson, Rohdén, Guidetti, Claesson, P. Jansson, Wendt, Helander, Fransson, Nyman.

Bulharsko: V. Stojanov – S. Popov, A. Alexandrov, Božikov, Nedjalkov – Kostadinov (54. M. Alexandrov), Slavčev (89. Rajnov), Djakov (C), Čočev (72. Marcelinho), G. Milanov – I. Popov.
    Náhradníci: Mitrev, Makendžijev – Čorbadžijski, M. Alexandrov, Rangelov, Marcelinho, Pirgov, Rajnov, Galabinov, Tonev, Ž. Milanov, Nedělev.