Twente – Zwolle 2:2 (kon.) | Excelsior – Kerkrade 0:1 (kon.) | Nijmegen – Feyenoord 1:2 (kon.)
Den Haag – Ajax 0:2 (kon.)
FC Twente
2:2 (1:1)
PEC Zwolle
Neděle 16.10.2016, 12:30 • De Grolsch Veste, Enschede • Nizozemská Eredivisie • 9. kolo

Jak jsem avizoval, dnes se na stadiónu v Enschede budou dělit body. Twente nedokázalo proměnit mnoho slibných příležitostí, hosté udělali z minima maximum a z výletu si odváží zasloužený bod.
    Tímto bych se s vámi rozloučil, přeji vám krásný zbytek neděle a u fotbalu zase někdy, na počtenou. (14:23:51)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:14.

90+5

90+4
    Tak přeci, Twente má poslední šanci zápasu, jenže ani ta nevyšla podle představ a dnes se na jejich stadionu budou dělit body.

90+3
    Hra se přesouvá na polovinu Zwolle, domácí mají poslední šanci zahrozit z jejich akce. Ta však končí neúspěchem, brankář Zwolle s odkopem nespěchá.

90+2
    Následně přichází zbytečný faul domácích, takže hosté budou zahrávat standardní situace. To hostům vyhovuje a s rozehrávkou moc nespěchají.

90+1
    Nastavení začíná akcí hostů, kteří se usídlili na polovině hostů a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci. Zatím mají k dispozici autové vhazování.

90+1
    Rozhodčí se rozhodnul nastavit čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Achahbara přibrzdil až praporek pomezního, který signalizuje jeho ofsajdové postavení. Twente může opět přejít do útoku.

89
    Hra je na malý moment přerušena, protože druhý hráč hostů dostal křeče. Vypadá to, že bude v pořádku, a tak hra může pokračovat dál.

88
    Zápas nám ještě nekončí. Na hostující branku se řítil další útok, ale finální fáze domácím nevyšla. Míč končí v zámezí a aut budou mít hosté.

87
    Žlutou kartu dostává Peet Bijen (FC Twente).

86
    Poslední minuty nám vynahrazují zbytek druhého poločasu, který byl velice nudný a neměl žádné vyložené šance.

84
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Tak to byla nádhera, kterou nám předvedl DJANGO WARMERDAM, který napřáhnul ke střele, která pěkně zapadla k levé tyči domácí branky.

83
    Hostům se krátí čas, pokud chtějí získat v dnešním zápase aspoň bod, měli by v posledních minutách zabrat. Domácí hrají totiž poslední minuty výborně.

82
    Celina si krásně pohrál se třemi obránci a poslal krásnou přihrávku na svého spoluhráče, jenže tu přečetl pozorný obránce, který míč odkopnul.

81
    Turecký útočník Ünal je při chuti. Opět se pro přihrávce Jensena tlačil do zakončení, jenže v tomto případě neuspěl. Hostující brankář bude od své branky odkopávat.

80
    Začalo nám posledních deset minut řádné hrací doby dnešního zápasu!

79
    Hosté hráli celý druhý poločas, tak ospale, jenže ta obdržená branka je probudila. Zjistili totiž, že pokud chcou získat nějaké body, musí vyrovnat.
    77. Enes ÜNAL - 2:1

77
    Twente právě vstřelilo branku!
    Mé předpoklady se potvrdily. ENES ÜNAL byl osloven krásnou kolmicí a jeho následné zakončení nemělo chybu, nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout. Stav utkání – 2:1.

77
    Oba trenéři mají poslední střídání, které určitě využijí v posledních deseti minutách dnešního utkání, které nám finišuje.

76
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Mustafa Saymak, přichází Queensy Mennig.

76
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Chinedu Ede, přichází Fredrik Jensen.

75
    Jedno z hostů má zřejmě křeče, hra je opět přerušena. Oba týmy se občerstvují, čeká nás vzrušujících posledních 15 minut dnešního zápasu.

74
    Domácí publikum se nevzdává a stále svůj tým povzbuzuje z plna hrdla. To by domácímu celku mohlo v závěrečném zúčtování pomoct.

73
    Čím víc se blíží konec, tím více domácí zvyšují tempo zápasu. Jejich druhý gól je cítit ve vzduchu, avšak zatím je to stále 1:1.

72
    Další akce Celiny a Ünala. Van der Hart si připsal další důležitý zákrok proti hlavičce tureckého snajpra.

71
    Hra je přerušena, jeden z hostů se ocitnul na trávníku.Jedná se o Achahbara, který kulhá za postranní čáru.

70
    Konec zápasu se nám pomalu, ale jistě blíží. Dvacet minut před koncem vede na větší tutovky domácí Twente, které jich spálilo nespočet.
    69. Ünal hlavičkoval do břevna!

69
    Tak to byla obrovská šance domácích! Na centr Celiny si naběhnul Enes Ünal, který hlavičkoval pouze do břevna hostující branky.

68
    Těžký centr do vápna vyslal Saymak, míč pouze proskotačil malým vápnem a zamířil do autu. Domácí jsou v držení kulatého nesmyslu.

67
    Zwolle nemůže navázat na svůj výkon z prvního poločasu. Zlepšit situaci chtěl Mokhtar, střelec úvodní branky, ale jeho akci zastavil výborným zákrokem jeden z obránců. Zwolle bude zahrávat rohový kop.

66
    Ve velké příležitosti se ocitnul Seys, ale odkrytou branku netrefil. Hostující brankář bude odkopávat od své branky.

65
    Máme za sebou už několik pár minut ve druhé půli, která nám zatím nic převratného nenabídla, stav utkání je stále stejný.

64
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Yaw Yeboah, přichází Dylan Seys.

63
    Skvělá rozehrávka přímého kopu, hostující brankář měl co dělat, aby tento míč vytěsnil mimo tři tyče své branky. Domácí tlak však neustává, Twente bude zahrávat rohový kop.

62
    Domácímu týmu se rýsuje opět zajímavá příležitost k ohrožení hostující branky. V hlavní roli byl opět Ünal, který vybojoval standardní situaci zhruba z 23 metrů od branky.

61
    Divákům se zdálo, že Saymak zahrál v pokutovém území rukou. Podle opakovaných záběrů nezahrál, rozhodčí teď správně nechal hru hrát.

60
    Teď jsme mohli vidět další penaltový zákrok na domácího Ünal, ale tento zákrok zůstává neodpískán, druhá penalta v zápase nebude.

59
    Hra ve druhém poločase stále nenabízí moc pohledného fotbalu, je to spíš válka o střed hřiště, kterou zatím vyhrává domácí tým.

58
    Diváky teď pobavil domácí trenér, které předvedl, že ani v jeho věku nezapoměl hrát fotbal, skvělé zpracování.

57
    Hra je momentálně rozkouskovaná, týmy se střídají v držení míče, hra se odehrává hodně ve středu pole.

56
    Domácímu publiku se opravdu dnes nelíbí některé výroky, které rozhodčí dnes udělal, hlasitým bučením, to dávají jasně najevo.

55
    Skvělým presinkem se prezentují hosté, kteří vytlačili rozehrávku domácího týmu až k brankáři Marsmanovi.

54
    Domácí tým zvyšuje obrátky, tlačí na hostující obranu, která zatím stále odolává. Stav je stále stejný.

53
    Domácí rozehrávku zatím brzdí nepřesnosti a toho využívají hosté, kteří si berou míč pod svá křídla.

52
    Po kratké pauze, kdy hra byla velice ospalá, tak momentálně je opravdu na co se dívat, akce střídá akci.

51
    V další akci byl domácí Ede, toho však vychytal výborným zákrokem van der Hart.

50
    Hra se po aktivním začátku druhé půle uklidnila, u míče jsou však stále domácí, kteří se marně tlačí do zakončení.

49
    Celina dostal míč za hostující obranu a mířil na zadní tyč, jeho střela se však nevyšla, končí mimo tři tyče.

48
    Následně je domácímu týmu odpískán ofsajd, hosté jsou poprvé u míče ve druhém poločase.

47
    Twente začalo aktivně, v jedné v příležitosti se ocitnul Mokotjo, ale skvělým zákrokem se prezentoval Sandler.

46
    Druhý poločas nám právě začal, domácí tým začíná druhé dějství držením míče a postupnou kombinací.

46

Máme za sebou první dějství dnešního zápasu, Twente zatím hraje vyrovnanou partii s Zwolle, stav utkání je nerozhodný 1:1. Jako první se prosadili domácí, když se z penalty nemýlil Polák Klich. Pět minut před koncem poločasu se trefili i hosté. Krásný brejk zakončil skvělou inviduální akcí Mokhtar. Celkově je hra vyrovnaná, oba týmy se střídají v útočných akcích. Střelecky je na tom lépe Zwolle, které za první poločas nasbíralo 8 střel, domácí pouze 3.

Druhý poločas začne přibližně v 13:32.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    První poločas se dohrává celkem v klidném tempu, oba týmy zřejmě půjdou do šaten za stavu 1:1.

45+1
    Rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45
    Přímý kop z necelých 29 metrů si postavil právě Mokhtar, který následně branku přestřelil. Stav zůstává nezměněn.

44
    Mokhtar opět ve sprintu a opět úspěšný. Sice nepřidal svou druhou branku, ale vybojoval pro svůj tým velice zajímavou střeleckou příležitost.

43
    Rozhodčí dnes píská výborně, ale některé momenty by si zasloužily odpískání. Celý stadión to dává jasně najevo.

42
    Takže začínáme od začátku, hostům se podařilo do konce poločasu vyrovnat a stále můžou pomýšlet na bodový zisk z tohoto utkání.
    40. Youness MOKHTAR - 1:1

40
    Domácí tým nedokázal proměnit jejich nápor, tímpádem přichází potrestání. Hosté se teď prezentovali skvělým brejkem, na jejímž konci byl YOUNESS MOKHTAR, který si pohrál s domácí obranou a zakončil na vzdálenější tyč.

39
    Zwolle vysunulo své napadání vysoko na domácí polovinu, Twente má veliké problémy s rozehrávkou, a tak jeden ze stoperů volí dlouhý nákop do útoku.

38
    Útočným faulem se prezentoval Mokhtar, ale ani ten nedostal za svůj prohřešek žlutou kartu. Divákům se to hodně nelíbí.

37
    Hosté měli k dispozici opět skvělou šanci zahrozit ze standardní situace, ale ta opět nevyšla. Domácí brankář bude odkopávat od své branky.

36
    Žlutou kartu dostává Dejan Trajkovski (FC Twente).

35
    Začalo posledních deset minut prvního dějství dnešního zápasu, Twente stále drží těsný výsledek.

34
    Tak to byla nádherná kombinace na jeden dotek, kdy domácí tři hráči šli na jednoho obránce, ale finální Mokotja končí neúspěchem.

33
    Nebezpečným zákrokem se předvedl jeden z hostů, rozhodčí nechává hru pokračovat. Útok hostů může pokračovat.

32
    První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Hosté se stále perou s nepříznivým výsledkem, domácí obrana je stále pozorná.

31
    Saymak skvělou střelou trefil branku, ale pozorným zákrokem se prezentoval domácí Marsman, který vyrazil míč na roh.

30
    Tato pauza příliš dlouho netrvala a hra může pokračoval dál. Míč z hostující standardní situace doplachtil až k domácímu brankáři.

29
    Máme zde opět kratší přerušení hry, protože se na trávníku ocitnul opět jeden z hostů.

29
    Žlutou kartu dostává Mateusz Klich (FC Twente).

28
    Následně přichází špatná rozehrávka, které využil Mokotjo. Jeho střela z první ohrozila pouze diváky sedící za brankou hostů.

27
    Hra následně pokračuje, hosté drží míč a vymýšlejí nějakou kulišárnu na domácí obranu.

26
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Wout Brama, přichází Django Warmerdam.

26
    Hra je momentálně přerušena, jeden z hostů se ocitnul na trávníku.

25
    Dlouhý nákop hostů opět nevyšel, míč skončil až v rukavicích domácího brankáře. Tomu se však nepovedla rozehrávka, kterou málem potrestal Achahbar, branku netrefil.

24
    Další faul hostů. Tentokrát to měl na svědomí hostující Holla, který nedovoleným zákrokem zastavil domácí brejk, stále je to bez karetního napomenutí.

23
    Hra je momentálně velice nepřehledná, oba týmy se střídají v držení míče. Hostující trenér už posílá své náhradníky na rozcvičku.

22
    Máme za sebou skoro polovinu prvního poločasu. V prvním dějství jsme zatím mohli vidět mírnou převahu hostů, kteří více drží míč. Domácí Twente však je více efektivnější a proto vede 1:0.

21
    Velice důrazným faulem na polovině hřiště se prezentoval Verdonk. Rozhodčí však nechává kartónek v kapsičce, následovat bude pouze domluva.

20
    Zwolle se postupně posouvá, ze standardky míří k rohovému kopu, který bude zahrávat Brama. Tento roh je však velice přetažený a proto končí na druhé straně hřiště.

19
    Další zbytečný faul domácích, hosté mají další zajímavou standardní situaci.

18
    Hosté pomalu získávají útočnou polovinu domácích, ti stále výborně brání, nedovolují hostům vstoupit do vápna.

17
    Hosté se Zwolle přestali kombinovat, ale většinou sází na dlouhé nákopy. To je opravdu špatný recept na domácí obranu, která tyto míče v klidu odvrací.

16
    Hostující tým hraje velice sympaticky. Po obdržené brance se nezlomil, ale tlačí se stále dopředu.

15
    Hra se uklidnila, momentálně se hraje ve středu hřiště, kde má více ze hry domácí celek.

12
    Twente stále drží míč na své polovině, hosté se drží s napadáním na své půlce. Domácím se moc do útoku nechce.

11
    Domácí tým po vstřelené brance získal pohodu na své kopačky a teď nikde nespěchají a můžou kombinovat na své polovině.
    10. Mateusz KLICH - 1:0

10
    K pokutovému kopu se postavil MATEUSZ KLICH, který se nemýlil a poslal svůj tým do vedení.

9
    Domácí Mokotjo pelášil do pokutového území, kde byl následně zastaven Philippe Sandlerem, který vzápětí dostává žlutou kartu.
    9. Penaltový zákrok!

9
    Byla nařízena penalta pro domácí tým.

8
    Dlouhý nákop hostů propadnul až k domácímu brankáři, který si pro míč v klidu došel. Marsman následně nechce nic riskovat a rozehrává krátkou přihrávkou na volného beka.

7
    Průnik aktivního Mokhtara byl zastaven výborným obranným zákrokem jednoho z domácích obránců. Z následného domácího brejku nic nebezpečného nebylo. Hosté se stihli skvěle vrátit a zamezit ohrožení své branky.

6
    Další standardní situaci hostů odvrátil skvělou hlavičkou domácí obránce Bijen. Hosté však tento odražený míč získali zpět a opět se budou pomalu tlačit do útoku.

5
    Aktivnějším týmem jsou však hosté, kteří mají na začátku utkání více % držení míče. Domácí obrana je zatím v pozoru a nepřipouští žádné ohrožení své branky.

4
    Na začátku hry vidíme zatím vyrovnanou hru. Žádný tým na svého soupeře úplně nevletěl, oba celky hrají ze zabezpečené obrany a čekají na vhodnou příležitost k útoku.

3
    U míče jsou poprvé domácí, kteří zkoušejí dlouhým nákopem oslovit vysunutého Ünala. Ten je proti přesile sám a o míč přichází.

2
    Postupným útokem se hostující celek přibližuje k domácí brance. Ze standardní situace se dostal k hlavičce stoper Marcellis. Marsman byl připraven tuto hlavičku pokrýt.

1
    Hosté měli k dispozici úvodní výkop zápasu, zároveň jim bude patřit první útočná akce v dnešním utkání.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Twente: Marsman – ter Avest, Bijen, Thesker (C), Trajkovski – Mokotjo, Klich, Ede – Yeboah, Ünal, Celina.
    Náhradníci: Drommel, Hangelman – Katsikas, Jensen, Oosterwijk, Seys, van der Heyden, van der Lely.

PEC Zwolle: van der Hart – Schenkeveld, Marcellis, van de Pavert, Verdonk – Brama, Holla – Ehizibue, Saymak (C), Mokhtar – A. Achahbar.
    Náhradníci: Begois – Karagunis, Bruintjes, Mastour, Mennig, van Polen, Sandler, Warmerdam..

Vzájemné zápasy

12. 3. 2016 (Eredivisie) Twente - Zwolle 2:1 (47. Ziyech, 55. Cabral – 28. Ehizibue)

23. 8. 2015 (Eredivisie) Zwolle - Twente 2:1 (26. Veldwijk z penalty, 63. Rienstra – 46. Ziyech)

7. 4. 2015 (KNVB Beker – semifinále) Twente – Zwolle 1:2 po penaltách (2:4) (87. Mokhtar – 82. Brama)

14. 3. 2015 (Eredivisie) Twente - Zwolle 2:0 (77. Tapia, 82. Ziyech)

23. 11. 2014 (Eredivisie) Zwolle – Twente 1:2 (28. Thomas – 39. a 80.Castaignos)

PEC Zwolle

Naopak hosté zažívají snad nejhorší start v historii klubu. Momentálně jsou na předposledním místě se ziskem 5 bodů. Skóre mají velice negativní a to 5:18. Jejich nejlepším střelcem je dvoubrankový Youness Mokhtar. Zwolle hrálo v letošní sezóně pouze čtyřikrát venku. Z toho hosté vyhráli pouze jeden a to v poháru proti Ermelu, v lize získali pouze jeden bod a to je řadí taktéž na předposlední místo. Horší je pouze G.A. Eagles, které má horší skóre. Jejich celková forma z posledních zápasů taky není slavná. Hosté dokonce prohráli i přípravné utkání o reprezentační pauze, kdy se potkali s Cambuurem.

FC Twente

Domácí tým rozehrál nový ročník na výbornou, sice není úplně nahoře, ale stále se drží užší špičky. Momentálně je na 7. místě s 13 body (skóre 16:14). Jejich nejlepší střelec je zatím Enes Ünal, který zatím nasbíral 6 branek. Následuje ho Bersant Celina se třemi zásahy. V posledních pěti domácích zápasech si připsali tři výhry(Vitesse, Den Haag a Sparta Rotterdam) a dvě prohry (Utrecht, Excelsior). V tabulce domácích zápasu se řadí na průběžné třetí místo s 9 body. Momentálně forma však není taková jaká by měla být. Posledních pět zápasů dvě výhry, dvě porážky a před reprezetanční pauzou remíza s Heracles 1:1.

Hezké nedělní odpoledne přeji všem fanouškům holandské Eredivisie. V tomto on-line přenosu se podíváme na zápas FC Twente, které bude hostit PEC Zwolle. Pojďme si tyto týmy ještě před začátkem zápasu představit, začneme domácím mužstvem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
    Branky: 10. Klich, 77. Ünal – 40. Mokhtar, 84. Warmerdam

Karty:   29. Klich (TWE), 36. Trajkovski (TWE), 87. Bijen (TWE) – 9. Sandler (ZWO)

FC Twente: Marsman – ter Avest, Bijen, Thesker (C), Trajkovski – Mokotjo, Klich, Ede (76. Jensen) – Yeboah (64. Seys), Ünal, Celina.

PEC Zwolle: van der Hart – Schenkeveld, Sandler, van de Pavert, Verdonk – Brama (26. Warmerdam), Holla – Ehizibue, Saymak (C) (76. Mennig), Mokhtar – A. Achahbar.
    Náhradníci: Begois, Bredewolt – van Polen, Mennig, Warmerdam, Mastour, Karagunis.

Rozhodčí: D. Higler – J. de Vries, T. Hoekstra