Twente – Zwolle 2:2 (kon.) | Excelsior – Kerkrade 0:1 (kon.) | Nijmegen – Feyenoord 1:2 (kon.)
Den Haag – Ajax 0:2 (kon.)
SBV Excelsior
0:1 (0:0)
Roda JC Kerkrade
Neděle 16.10.2016, 14:30Nizozemská Eredivisie • 9. kolo

Pěkné odpoledne, vítám vás u sledování on-line přenosu z 9. kola nizozemské Eredivisie, ve kterém se od 14:30 střetne SBV Excelsior a Roda JC Kerkrade. Duelem vás provede Milan Šplíchal.

Hosté jsou po osmi kolech nejvyšší nizozemské soutěže na posledním 18. místě. Největším problémem fotbalistů ze zhruba padesátitisícového města je ofenzíva. Hráči Kerkrade dosud nedokázali zvítězit a po třech remízách a pěti porážkách mají na kontě pouze tři body se skórem 3:15!

1 - van Hyfte

Domácím se v letošním ročníku poměrně daří a po osmi odehraných kolech okupují 9. příčku se ziskem 10 bodů (3 výhry, remíza, 4 prohry), skóre 11:15. Excelsioru tato pozice určitě vyhovuje, tudíž si jí v utkání s Rodou budou snažit udržet.

6. kolo, Willem II – Excelsior 1:1
    7. kolo, Excelsior – PSV 1:3
    8. kolo, Go Ahead – Excelsior 3:0

2 - Mattheij, Vermeulen.

Vzájemné zápasy z loňského ročníku

V sezóně 2015/2016 se oba týmy utkaly dvakrát a spravedlivě si rozdělily bod. Nejprve v rámci 10. kola vyhrál Excelsior v Rodě, načež se situace o devět utkání později otočila.

10. kolo, 24.10. 2015
    Roda – Excelsior 1:2 (1:1)
    B: 13. Jurić – 41. Fischer, 67. Stans.

19. kolo, 23.1. 2016
    Excelsior – Roda 0:1 (0:0)
    B: 83. Faik.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

V Excelsioru je na fotbal skvělé počasí.

SBV Excelsior: Muyters – Karami, H. Drost, Mattheij, Owusu – Bruins, Vermeulen, Koolwijk (C) – Fredy, van Duinen, Elbers.
    Náhradníci: Havekotte, Kurto – Fortes, Faik, Hadouir, Hasselbaink, Kuipers, Ondaan, Massop.

Roda JC Kerkrade: van Leer – Kum, Gullón, Werker, van Peppen – van Hyfte (C), Ajagun, Noor – Paulissen, Boysen, De Silva.
    Náhradníci: Wolters, Yves – Stassar, Rutjes, Yasar, Demirtapa, Mytidis, Auassar, Blätter, M. Rosheuvel..

Účastníci dnešního klání pomalu přicházejí na hřiště. Zápas brzy začne.

1

2
    Od počátku střetnutí jsou výrazněji aktivní domácí, kteří se pokouší otevřít skóre.

3
    Útočník van Duinen se přes pozornou obranu hostů probít nedokázal.

4
    Domácí tlačí na pilu. Pěknou střelou se prezentoval Fredy, mířila však mimo branku, kterou hájí van Leer.

5
    Excelsior drží míč na kopačkách častěji a dokonce jsme byli svědky již dvou střeleckých pokusů. Skóre ale stále beze změny.

7
    A další střela na van Leera. Hráči Excelsioru hrají ve velké pohodě, prezentují se přesnými přihrávkami a jsou podstatně aktivnější.

9
    S míčem na kopačkách kombinují hosté, uvidíme, zda dokáží nějak ohrozit Muyterse.

11
    Máme za sebou deset minut prvního poločasu, aktivnější jsou domácí a na střely vedou 4:1.
    13.

13
    Krásný míč za obranu, který však van Duinen nevyužil, výtečně si počínal brankář van Leer!

14
    A opět se do útoku tlačil van Duinen, ale zastavil jej bránící hráč Kerkrade, který jej obral o míč.

16
    Do útoku se drali také hosté, ovšem jejich snažení nebylo dlouhé, protože akce byla zastavena pro útočný faul.

17
    Obraz hry se v posledních okamžicích mění, dopředu se hrnou hosté, jichž je nyní plné hřiště.

18
    Koolwijk se snažil prostrčit míč na volného Elberse, ale nepovolil mu to obránce Rody.

20
    Po dvaceti minutách hry je stav stále 0:0, domácí mají více ze hry. Připravili si pár slibných příležitostí, ale zatím žádnou neproměnili.

21
    Domácí si zahrají rohový kop. Běží jednadvacátá minuta, je to opravdu slušná šance ke skórování.

22
    Ne, ani z toho Excelsioru pšenka nepokvete. Hosté míč odvrátili, Roda zatím brání opravdu pozorně.

24
    A rohový kop i na druhé straně, ale i obránci Excelsioru nepřipustili žádné vzrušení před svým brankářem.

25
    Mattheij teď musel uklidnit hru, která byla opravdu rozháraná. U míče opět domácí.

26
    Kapitán Excelsioru zahrával přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů. Centrovaný míč ale nedokázali muži v černých dresech dostat do branky.

27
    Předešlá situace fanoušků nevadí. Diváci zpívají oslavné písně a celkově je na stadionu skvělá atmosféra, přestože gól ještě nepadl.

28
    S rozehrávkou musel hostům vypomoci i brankář van Leer, jenž kulatý nesmysl vykopl až na polovinu hřiště.

29
    Jenže tam také Kerkrade o merunu přišlo, domácí budou vhazovat aut na útočné polovině.

29
    Dlouho tam však nevydrželi, míč se dostal až k Muytersovi, jenž, stejně jako jeho protějšek před pár okamžiky, pomůže svému celku s rozehrávkou.

30
    Po půlhodině hry můžu konstatovat, že tempo hry trošku opadlo. Domácí už nejsou tak aktivní a nebezpeční a hosté se nějak extra do útoku také netlačí.

31
    Za vápnem napřáhl ke střele Ajagun, ale vůbec netrefil branku Excelsioru.

31
    To bylo způsobeno tím, že jeho pokus byl sražen domácím obráncem na roh. Z něj se však nic nebezpečného pro domácí neurodilo.

32
    Hosté se snažili překonat dobře organizovanou obranu domácího celku, ale pohořeli. Přihrávka za beky neprošla, neboť jí Drost přečetl a pohotově zasáhl.

33
    Dvanáct minut před koncem první půle se opět hnali vstříc zakončení hosté, ale opět jim nebylo souzeno. Domácí hrají kompaktně. V posledních deseti minutách ale nejsou tak aktivní směrem dopředu.

34
    Jako bych to zakřikl. Fotbalisté Excelsioru se dostali na útočnou polovinu, kde se snažili prokombinovat skrz obranu Kerkrade. Překonat nejhorší tým soutěže Eredivisie se jím zatím nepovedlo.

35
    Na druhé straně chytil pohotově centrovaný míč z pravé strany brankář Muyters. Už to vypadá, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu.

36
    De Silva zatáhl míč na pravou stranu a z poměrně dobré pozice se pokusil vypálit, jenže jeho pokus mířil vysoko nad domácí branku.

38
    Drost výborně ubránil De Silvu, který běžel s míčem po pravé straně a už chtěl poslat centr před branku soupeře. To se mu však díky obránci Excelsioru nepovedlo.

39
    Rohový kop, který hosté zahrávali, nedopadl vůbec dobře. Do přečíslení se dostali domácí, ale Bruins v obří příležitosti nedokázal překonat van Leera!

40
    Pět minut před koncem úvodního poločasu se s míčem na kopačkách zdržují na útočné polovině fotbalisté hostí. Vymyslí něco?

41
    Ne, van Hyfte se ofsajdem provinil proti pravidlům, takže akce pokračovat nemůže.

42
    De Silva nepřesnou přihrávkou vybídl k zisku míče domácí, čehož samozřejmě využili.

43
    Brankář Muyters vykoupal kličkou jednoho z napadajících útočníků hostí, za což se mu dostává ovací od publika.

43
    Na druhé straně se mohli opět dostat do vedení domácí, jenže ani tentokrát přečíslení nedokázali proměnit, když střelu zblokoval na roh jeden z hostů.

44
    Nepřesná hlavička, která letěla mimo. To je výsledek rohového kopu Excelsioru, míč do hry pošle brankář Kerkrade ze země.

45
    Owusu šikovně obral o míč protihráče, jenže přihrávka na nabíhajícího spoluhráče nebyla dosti razantní. Kulatý nesmysl mají v moci hosté.

45+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu, která navíc během několika sekund vyprší.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi úvodní poločas, jenž branku nepřinesl. Ze hry mají více domácí fotbalisté, kteří byli hlavně v úvodu utkání velmi aktivní. Pár skvělých zásahů předvedli zejména obránci obou týmů, ti dnes výrazně pomáhají brankářům. Druhý poločas začne zhruba v 15:30. Zápas je stále otevřený, takže se máme na co těšit.

Fotbalisté jsou již na hřišti, druhá půle začne co nevidět.

46

46
    Ihned po rozehrávce se do skvělé šance dostal Fredy, který oběhl hned několik obránců Rody, jenže když vystřelil, byl mu jeho pokus sražen na roh.

46
    A z něj se opravdu nic pořádného pro domácí neurodilo.

47
    Ale ani hosté si nevedli při útočných snahách nijak úspěšně. U míče však zůstávají.

49
    Teď domácí doslova zazdili velmi dobrou příležitost. V úniku tři na dva se van Duinen dostal do střelecké pozice, místo pokusu ohrozit van Leera zbytečně přihrával pod sebe na Elberse, jenž míč ztratil.

50
    Stopku útočným snahám Ajaguna vystavil tvrdým, leč čistým zákrokem obránce Mattheij.

51
    Domácí fotbalisté vybojovali autové vhazování na útočné polovině. Poté, co se míč dostal do hry, byl navíc faulován Bruins, Excelsior má výhodu přímého kopu.

52
    Z něj se ale nic neurodilo. Přesto se domácí dostali k možnosti skórovat. O několik sekund později totiž Fredy uháněl po pravé straně, ale jeho centr nebyl přesný. Stav se nemění.

53
    Do konce zápasu zbývá přibližně čtyřicet minut a u míče jsou domácí fotbalisté, kteří kombinují na své polovině.

54
    Zmatky v obraně domácího celku hasil Muyters, jemuž je pískotem fanoušků vyčítáno to, že zahrál rukou za vápnem, to se ale neprokázalo.

55
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Poměrně překvapivě, ale možná trošku zaslouženě se do vedení dostávají fotbalisté hostí. Výborně to udělal De Silva, který na sebe stáhl pozornost několika hráčů domácích a poté míč přihrál na nabíhajícího DAVIDA BOYSENA, jenž prostřelil brankáře domácích na vzdálenější tyč – 0:1!
    55. David BOYSEN - 0:1

56
    Excelsior se snaží rychle odpovědět, ale šanci zhatil útočný faul, jenž plyne zřejmě z nervozity.

57
    Letící míč z pravé strany pozorně lapil Muyters a dlouhým vyhozením zakládá útok svého týmu.

58
    Excelsior však rychle ztratil míč po nepřesné přihrávce Koolwijka. Merunu tak mají v moci hosté, kteří rozhodně nikam nespěchají.

59
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Stanley Elbers, přichází Anouar Hadouir.

60
    Půl hodiny před koncem duelu drží míč před vápnem hostí domácí fotbalisté, jenže zatím nedokázali vymyslet nic, čím by pozornou defenzívu žlutých překonali.

62
    Hosté velmi šikovně napadli domácí fotbalisty, přičemž jim nedali ani trošku prostoru na rozehrávku. Vše vyřešil až Karami.

63
    Domácí měli další skvělou příležitost k vyrovnání! Ve vápně střílel Fredy a po něm i Hadouir, ale ani jeden nedal.

64
    Jedovkou z třiceti metrů se prezentoval Noor, ale brankář Muyters byl pozorný a střelu vyrazil na roh. Z něj se nic nebezpečného pro domácí neurodilo.

65
    Další útočnou akci hostí zastavil Mattheij, jenž vyslal své spoluhráče do přečíslení, ale ani z něj se nedokázali domácí prosadit.

66
    Aktivní Ajagun se probíjel k další střele, ale proti přesile domácích obránců neměl moc šancí.

67
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Kevin Vermeulen, přichází Terell Ondaan.

68
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází David Boysen, přichází Adil Auassar.

69
    Zhruba dvacet minut mají domácí na to, aby dokázali utkání alespoň srovnat. Hosté mají na dosah svou první výhru v letošním ročníku Eredivisie.

69
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mitchel Paulissen, přichází Nestoras Mytidis.

70
    Na centr z pravé strany si naběhl van Duinen, ale míč do zámezí poslal jeden z obránců.

70
    Domácí se opravdu velmi snaží, ale je to od nich strašně křečovité. Teď budou mít skvělou možnost vyrovnat, přímý kop ze zhruba třiceti metrů.

71
    Dlouhý rozběh a poté střela do zdi, to viděli diváci v Excelsioru. Domácím přímý kop nevyšel.

72
    Hosté jsou už několik minut pod tlakem, ale muži v černých dresech zatím nevymysleli nic pořádného.

72
    Se snahou to přehnal kapitán Koolwijk, jenž trochu z frustrace dojel Kuma a vidí žlutou kartu.

73
    Už se opět konečně hraje, jelikož obránce Kerkrade byl nějakou dobu ošetřován. Domácí volí rychlý postup vpřed, ostatně jim nic jiného nezbývá.

74
    Do vápna se nesl další centr z pravé strany, ale obrana hostů se zdá býti neprostupná.

75
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Mike van Duinen, přichází Nigel Hasselbaink.

76
    A definitivně rozhodnout mohl Mytidis, jenže ten ve vyložené šanci trefil ležícího obránce Excelsioru, jehož naděje na bodový zisk stále žijí.

77
    Domácí fotbalisté zahrávali další přímý kop. Zhruba z pětatřiceti metrů to zkusil Koolwijk, ale bohužel pro domácí jeho pokus chytil van Leer.

79
    Ve vzdušném souboji faulován Koolwijk, domácí jsou opět u míče a snaží se postupovat vpřed a překonat obranný val Kerkrade.

80
    Karami vhodil míč do hřiště, ale zbytečně o něj přišel po špatném zpracování Bruins.

81
    Zhruba deset minut před koncem tlak domácích sílí. Dočkáme se vyrovnání?

81
    Z dálky poslal van Leerovi navštívenku Owusu, jeho pokus nemohl brankáře hostí vylekat, jelikož nebyl dost razantní.

82
    Po další uspěchané akci bude rozehrávat ze země brankář Rody, který si s tím dává pochopitelně na čas.

83
    Rukou zahrál van Peppen a jelikož šlo o kontakt úmyslný, vidíme žlutou kartu.

84
    Po rohovém kopu, který hosté odvrátili, se k míči dostal Hadouir, ale jeho střela byla zblokovaná několika protihráči.

84
    Ale tohle měl být gól! Na centr z levé strany si naskočil Ondaan, ale míč netrefil v dobré pozici ideálně.

86
    A žlutou kartu vidí také Ajagun.

86
    Centr z levé strany hlavičkoval pod sebe Mattheij, gól měl na hlavě Bruins, ale ve vyložené šanci neproměnil!
    86.

88
    Tak to vypadá, že to domácí nakonec zvládnou, neboť drží míč daleko od své branky a čas neúprosně plyne.

90
    Rohový kop zahráli fotbalisté Kerkrade nakrátko a míč drží na útočné polovině.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty!

90+1
    Ve vápně byl stažen dvěma protihráči domácí útočník, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Naopak o několik vteřin později byl útok domácích zastaven kvůli útočnému faulu.

90+2
    Excelsior se nemůže dostat do žádného ohrožení branky soupeře, tohle už musí hosté zvládnout!

90+3

A je tomu skutečně tak. Sudí ukončuje zápas, který skončil poměrně překvapivým výsledkem. Excelsior prohrál na domácím hřišti s Kerkrade, které si připisuje první vítězství v novém ročníku Eredivisie! Rozhodnutí přišlo v pětapadesáté minutě z kopačky Boysena, následný tlak domácí ve srovnání nepřetavili.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:3.
    Střely mimo: 6:7.