Chabarovsk – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | Vladivostok – Magnitogorsk 3:0 (kon.) | Kunlun – Ufa 3:2 (kon.)
Jokerit – Soči 2:3 (po pr.) | Riga – N.Novgorod 1:2 (0:1 po s.n.) | Minsk – Spartak Moskva 1:5 (kon.)
Záhřeb – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | HC Slovan – Kazaň 2:1 (po pr.)
po s.n. (0:1)
Dinamo Riga
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Středa 19.10.2016, 18:30 • Arena Riga, Riga • KHL

Statistiky: Střely: 60-48; Střely na bránu: 32-21; Vhazování: 17-24; Zablokované střely: 16-14; Hity: 16-17; Fauly: 0-2; Trestné minuty: 0-4. (20:55:42)

Na skóre hubené, na šance ovšem velice bohaté utkání dokráčelo do samostatných nájezdů, když na úvodní branku Georgijse Pujacse od pověděl po pár sekund v úvodu třetí části Dmitrij Sjomin. Hosté poté přečkali několik kritických situací a po nájezdech, ve kterých se jako jediný prosadil Dmitri Sjomin, dovršili obrat. Konečný výsledek. Dinamo Riga 1 Torpedo Nižnij Novgorod 2 po nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.

Autorem vítězné branky je DMITRIJ SJOMIN.

3. série
    0:1
    Gunars Skvorcovs nebyl daleko od toho, aby samostatné nájezdy poslal do čtvrté série, jenže jeho následná střela se od levé tyče odrazila mimo.

3. série
    0:1
    Dmitrij Sjomin nevymýšlel nic složitého a střelou nad lapačku Janise Kalninše zamířil do pravého horního rohu branky!

2. série
    0:0
    Miks Indrašis se rozhodl pro bekhendový blafák, jenže v blízkostí pravé tyče nedokázal puk zvednout nad brankáře Torpeda.

2. série
    0:0
    Fredrik Pettersson se snažil zamířit mezi betony Janise Kalninše, ten je ovšem včas sklapl k sobě a jeho pokus vyrazil.

1. série
    0:0
    Mikelis Redlihs také zamíchal těsně před bránou s pukem, jenže ani Ilja Proskurjakov se nachytat nenechal.

1. série
    0:0
    Kirill Rasskazov se rozjel jako první na nájezd, jenže po rychlém zamíchání s pukem mezi tři tyče zamířit nedokázal.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení v Areně Riga rozhodnutí nepřineslo a zápas vyvrcholí samostatnými nájezdy. Skóre po prodloužení. Dinamo Riga 1 Torpedo Nižnij Novgorod 1.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:00
    Do konce prodloužení, ve kterém se přerušovalo pouze jednou, zbývá odehrát 1 minuta.

63:28
    Odpověď zní pro tuto chvíli ne, protože střela Novgorodu od modré čáry z pravého křídla zamířila do ochranné sítě.

63:04
    V prodloužení se zatím ani jednou nepřerušovalo a před námi jsou s největší pravděpodobností samostatné nájezdy. Dokáže je některý z týmů odvrátit?

62:23
    Alexej Potapov se snažil po pravém křídle zavést puk podél mantinelu do útočného pásma, jenže těsně před modrou čárou byl zastaven a po následném souboji o kotouč připraven.

61:59
    Hosté pouze nahodili puk z pravého křídla za bránu Rigy a odjeli rychle vystřídat.

61:39
    Novgorod se vydal do útoku, jenže vzápětí se nepřesnou přihrávkou připravil o útočné pásmo.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 31. Pujacs (M. Redlihs, Shugg) – 41. D. Sjomin, rozh. náj. D. Sjomin

0:1   Gunars Skvorcovs (RIG)

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Pujacs, Mullen, Cibulskis, Galvinš, K. Redlihs, J. Redlihs, Zile – Shugg, M. Redlihs, Gillies – Sestito, Indrašis, Meija – Sčastlivyj, E. Kulda, Jelisejevs – Skvorcovs, Saulietis, Bičevskis.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – I. Višněvskij, Jegoršev, Šulenin, Lofquist, K. Vorobjov, M. Osipov, Al. Makarov – Rasskazov, Ashton, A. Potapov – Šurakov, D. Sjomin, Žerděv – Gračjov, Pettersson, V. Kuljomin – D. Iljin, D. Žarkov, Urakov.

Rozhodčí: Vladimir Baluska, Alexander Sojn. Čároví: Sergej Šeljanin, Dmitry Sivov