Winnipeg – Boston 1:4 (kon.) | Washington – Colorado 3:0 (kon.) | NY Islanders – San Jose 2:3 (kon.)
New Jersey – Anaheim 2:1 (kon.) | Ottawa – Arizona 7:4 (kon.) | Tampa – Florida 4:3 (2:1 po s.n.)
Montreal – Pittsburgh 4:0 (kon.) | Minnesota – Los Angeles 6:3 (kon.) | Nashville – Dallas 1:2 (kon.)
Chicago – Philadelphia 7:4 (kon.) | Calgary – Buffalo 4:3 (po pr.) | Edmonton – Carolina 3:2 (kon.)
Vancouver – St. Louis 2:1 (po pr.)
Minnesota Wild
6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Los Angeles Kings
Středa 19.10.2016, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL
    Wild si užili vítězství nad kalifornskými Kings.

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někde zase na počtenou. (04:59:48)

Využití: 1:0

Los Angeles sice ještě ve třetí třetině zkoušelo vykřesat naději, když se trefili Kopitar a Pearson, jenže to bylo ze strany hostů vše a výhru Wild už následně do prázdné klece pečetil Spurgeon. Minnesota tedy porazila Los Angeles 6:3.

Jared SPURGEON - 6:3

57:42
    Minnesota právě vstřelila branku!
    JARED SPURGEON trefil opuštěnou klec Los Angeles, a potvrzuje tak vítězství Minnesoty. Bez asistence.
    Tanner PEARSON - 5:3

54:35
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté vletěli do svého útočného pásma, když Carter zavezl puk za bránu Wild, odkud přihrál mezi kruhy na najetého TANNERA PEARSONA, který prostřelil Kuempera. Asistence: Jeff Carter, Devin Setoguchi.

48:37
    Zach Parise (MNS) dostává dvě minuty za hákování, a tak si chvílí posedí na trestné lavici.
    Anže KOPITAR - 5:2

46:42
    Kings se dočkávají alespoň zkrášlení výsledku, když branku hostů vstřeluje ANŽE KOPITAR! Asistence: Tom Gilbert, Tyler Toffoli.

40:57
    Dvě minuty za krosček dostává Nick Shore (LAK).

40:01
    Do třetí třetiny nastupuje v bráně Los Angeles Peter Budaj.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 16:15
    Zblokované střely: 20:3
    Hity: 10:13
    Vhazování: 25:30

Minnesotě druhá třetina vyšla velmi skvěle. Wild nejdříve ubránili dvojnásobné oslabení a následně sami udeřili v přesilové hře po gólů Coyla. V závěru druhé třetiny navíc během necelé minuty vstřelili domácí hned dvě branky, když nejdříve využil chyby Zatkoffa Koivu a o chvíli později tečoval Brodinovu střelu Pulkkinen. Wild tedy vedou po dvou třetinách 5:1.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 2. Haula (Niederreiter, Pominville), 20. Pominville (Haula), 33. Coyle (Parise, Suter), 37. M. Koivu (Granlund, Stewart), 38. Pulkkinen (Brodin, Dalpe), 58. Spurgeon – 1. Pearson (J. Carter), 47. Kopitar (Gilbert, Toffoli), 55. Pearson (J. Carter, Setoguchi)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Scandella, Folin, Brodin – Coyle, Staal, Parise – Stewart, M. Koivu (C), Granlund – Pominville, Haula, Niederreiter – Pulkkinen, Dalpe, Zucker.
    Los Angeles Kings: Zatkoff (41. Budaj) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, Gilbert, Forbort – Toffoli, Kopitar (C), King – Setoguchi, J. Carter, Pearson – Lewis, Shore, D. Brown – Nolan, Dowd, Andreoff.

Rozhodčí: Peel, Luxmore – Galloway, Mach