Philadelphia – Anaheim 2:3 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 3:2 (kon.) | Boston – New Jersey 2:1 (kon.)
Montreal – Arizona 5:2 (kon.) | Florida – Washington 2:4 (kon.) | Tampa – Colorado 0:4 (kon.)
Minnesota – Toronto 3:2 (kon.) | Dallas – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Calgary – Carolina 2:4 (kon.)
Edmonton – St. Louis 3:1 (kon.) | Vancouver – Buffalo 2:1 (kon.)
Calgary Flames
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 21.10.2016, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji dobrou noc. (05:43:55)

Střely na branku: 26-32

Je konec! Téměř po čtrnácti letech dokázala Carolina zvítězit v Calgary a připisuje si první vítězství v sezoně poměrem 4:2. Hosté si v první polovině zápasu vypracovali tříbrankové vedení a to se jim ve zbytku zápasu už povedlo ubránit, přestože Calgary se dostalo díky brankám Brouwera a Gaudreaua na dostřel. Víc toho ale Flames už nestihli a pokračují tak v mizerném vstupu do sezony.

59:27 Jeff SKINNER - 2:4

59:27
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Hosté využívají přesilovku pět na tři, když Elias Lindholm předložil puk JEFFU SKINNEROVI, a ten střelou z první překonal přesouvajícího se Briana Elliotta.
    Asistence: Elias Lindholm, Noah Hanifin.

59:04
    Domácí naděje jsou definitivně u konce poté, co si hákem pomohl Troy Brouwer. Canes mají k dispozici 26 vteřin přesilovku pěti proti třem.

58:53
    Elliott po zásahu odjíždí na střídačku a Flames to zkouší v pěti.

58:15
    Flames se snaží o vyrovnání i ve čtyřech, Monahan se ale po přihrávce Frolíka nakonec ke střele nedostal.

57:49
    Justin Faulk se nikam s rozehrávkou nežene, Carolině tohle bude stačit.

57:29
    Tlak domácích je u konce. Alex Chiasson nešťastně zasáhl Faulka do obličeje holí a dvě a půl minuty před koncem odchází na trestnou lavici.

56:39
    Dougie Hamilton dostal nabito a Läck nebyl vůbec v ideální postavení, nakonec však přece jen dokázal střelu domácího obránce z první vyrazit.

56:19
    Ferland našel Stajana v zajímavé pozici, domácímu centrovi však střela nesedla.

55:42
    Nebezpečná rána Monahana z mezikruží letí těsně nad.

55:24
    Jordan Staal odpaluje puk do středního pásma, kde ho sbírá Jokipakka.

55:04
    Je tu poslední komerční přestávka, po níž budou mít domácí hokejisté necelých pět minut na to, aby si vynutili alespoň prodloužení. Připomeňme, že Hurricanes v této sezoně už podobně dobře rozehrané zápasy dokázali ztratit.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 39. Brouwer, 49. Gaudreau (Hamilton, Jokipakka) – 8. Teräväinen (Hanifin, Aho), 17. V. Rask (Skinner, Hanifin), 25. Stålberg (Dahlbeck, Slavin), 60. Skinner (E. Lindholm, Hanifin)

Calgary Flames: Elliott (Johnson) – Giordano, Brodie, Hamilton, Jokipakka, Kulak, Engelland – Gaudreau, Monahan, Chiasson – Ferland, S. Bennett, Brouwer – Bouma, Backlund, Frolík – Tkachuk, Stajan, Versteeg.
    Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Hainsey, Faulk, Slavin, Pesce, Hanifin, Dahlbeck – Skinner, V. Rask, Stempniak – Nordström, J. Staal, Di Giuseppe – Aho, E. Lindholm, Teräväinen – Bickell, McClement, Stålberg.

Rozhodčí: Watson, Chmielewski – Galloway, Gibbons