Vítkovice – Sparta 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 4:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 0:5 (kon.)
Litvínov – Olomouc 3:2 (1:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:4 (kon.)
K. Vary – Chomutov 4:3 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 21.10.2016, 17:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 14. kolo

Na vedlejší hale si připsali tři body také vítkovičtí junioři, když vyhráli nad Libercem 4:2, v Ostravě je tedy dnes co slavit. Mějte příjemný zbytek večera, užijte si právě začínající víkend a já se budu těšit opět někdy na počtenou. (19:39:42)

Utkání 14. kola Tipsport extraligy je za námi, a historie zaznamená už jen tři body pro domácí celek Vítkovic. Domácí se ujali vedení po polovině první třetiny, hosté ale ještě před jejím koncem dokázali srovnat. Ve druhé třetině začala Sparta kupit chyby, domácí je mohl trestat, ale Pöpperle za svá záda pustil jen jednu branku z běžné situace. Před koncem druhé části se hosté začali do branky tlačit a v tomto pokračovali i ve třetí třetině. Dvě minuty před koncem odvolali po poradě brankáře a s vítkovickými to nevypadalo nejlépe. Svěřenci trenéra Petra se ale u své branky semkli a bránili ji zuby nehty, za to jim odměnou byl gól do prázdné branky Sparty, když výhru Vítkovic pečetil jen devatenáct vteřin před třetí sirenou Urbanec.

59:51
    Vítkovičtí kontrolují puk a nikam už se neženou.

59:41
    Pöpperle je zpět ve své brance.
    59:41 Patrik URBANEC - 3:1
    Zdroj: Hokejka TV

59:41
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Stastny se dostal k puku, poslal jej na PATRIKA URBANCE, který poslal puk do opuštěné branky – 3:1. Asistence: Yan Stastny.

59:36
    Puk se dostal na modrou k jedinému sparťanskému hráči, Gernát vypálil tvrdě, ale puk byl bránící mi hokejkami tečován do sítě za brankou.

59:08
    Střela Vrány zblízka se odrazla od Bartošáka do bezpečí.

58:59
    Mikuš neudržel puk na modré, Zdráhal vystartoval, ale Mikuš svou chybu napravil včas.

58:38
    Sparta kombinuje před Bartošákem.

58:08
    Čajkovský tvrdě nastřelil vítkovického hráče před sebou.

58:01
    Pöpperle podle předpokladů zůstává na lavičce.

58:01
    Sparta má více ze hry, ale nedaří se jí vyzrát na Bartošáka. Její trenéři si berou oddechový čas.

57:47
    Vítkovice se mohly dostat do přečíslení v čele se Stastny, ale Čajkovský skočil na led a změnil dráhu puku.

57:20
    Stastny vystřelil za pukem, ale Pöpperle byl u něj dříve.

57:01
    Klok bojuje v útočném pásmu o puk, ale byl osamocen.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 14. Klok (Olesz, Szturc), 22. Kolouch (Vandas), 60. Urbanec (Stastny) – 19. Ružička (Pech, P. Vrána)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Urbanec, Výtisk, Hrbas, Klok, Sedlák, D. Krenželok, L. Kovář (C) – Olesz, Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Vandas, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Čajkovský, Nedomlel, Kalina, Mikuš, Eminger, Gernát, Barinka – Ihnačák, P. Vrána, Ružička – Forman, J. Hlinka (C), Klimek – Martin Procházka, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, Uher.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Lederer, Kotlík

Diváci: 5 467