Třinec – Sparta 3:2 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Chomutov – Litvínov 2:4 (kon.)
Liberec – Pardubice 4:2 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 8:5 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Olomouc
3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 30.10.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V neděli večer je na programu už 17. kolo nejvyšší české hokejové soutěže a zároveň poslední kolo před reprezentační přestávkou. V něm přivítá Olomouc na domácím ledě Karlovy Vary. Kohouti se tak představí před vlastními fanoušky už podeváté.

Olomouc od desátého kola zatím hledá formu, kterou měla na začátku letošního ročníku. Kohouty trápí koncovka a i to přispělo k pětizápasové šňůře proher, během níž brali Hanáci jen dva body za prohru po prodloužení s Hradcem Králové a po samostatných nájezdech s Litvínovem. Po utkání s Mladou Boleslaví to vypadalo, že se Olomoučtí znovu nadechli, Bruslaře totiž porazili 2:1, o kolo později se ale Kohouti vrátili z ledu Pardubic bez bodu a pouze s jedním vstřeleným gólem.

Nejproduktivnější hráč: Jan Knotek (8+1), Juraj Mikúš (6+3), Marek Laš (2+7), David Ostřížek (1+8)
    Nejlepší střelec: Jan Knotek (8 gólů)
    Nejlepší asistent: David Ostřížek (8 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Martin Vyrůbalík (1+6)
    Nejlepší +/-: Miroslav Holec (+7)
    Nejtrestanější hráč: Petr Strapáč (39 TM)
    Nejvytíženější brankář: Branislav Konrád (16 zápasů; 91,63 %)

Karlovy Vary jsou na tom ale ještě hůř než Kohouti. Energetikům se od začátku sezóny lepí smůla na paty. Během šestnácti dosud odehraných kol slavili Karlovarští výhru jen třikrát, z toho jednou v prodloužení, když přetlačili favorizovaný Chomutov 4:3. Po sedmizápasové šňůře proher to vypadá, že Energetikům možná svítá na lepší časy. V posledních pěti kolech totiž nejprve zvládli gólovou přestřelku se Zlínem (7:4), poté zaváhali se Spartou (1:3), pak ale velmi mladý tým Energie v už zmíněném utkání s Chomutovem obral Piráty o dva body. V posledních dvou kolech ale vyšli střelci Karlových Varů znovu naprázdno, a tak Energie podlehla Liberci i Hradci Králové shodně 0:2.

Nejproduktivnější hráč: Pat Mullane (3+6)
    Nejlepší střelec: Vojtěch Tomeček (5 gólů)
    Nejlepší asistent: Pat Mullane, Vladimír Sičák (oba 6 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Vladimír Sičák (2+6)
    Nejlepší +/-: Milan Mikulík, Martin Rýgl, Michal Vachovec, Milan Davídek, Martin Weinhold (všichni 0)
    Nejtrestanější hráč: Václav Skuhravý (18 TM)
    Nejvytíženější brankář: Tomáš Závorka (12 zápasů; 88,04 %)

Olomouc se svými výkony ani postavením v tabulce v posledních kolech rozhodně spokojená není. Na svém kontě má 21 bodů, což ji řadí na desátou příčku. Karlovy Vary získaly zatím jen deset bodů a krčí se na posledním, tedy čtrnáctém, místě.

Poslední vzájemný zápas

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 3:1
    Karlovy Vary se dostaly velmi rychle už do dvoubrankového náskoku, když se v osmé minutě trefil Jakub Flek a o čtyři minuty později Vladimír Sičák. Dvě inkasované branky Kohouty zaskočili a odpověď našli až ve 24. minutě, když mířil přesně Tomáš Fořt. Pět minut před koncem prostřední části ale vrátil domácím dvoubrankový náskok Václav Skuhravý. I přes to, že se Hanáci snažili ještě najít skulinku ve výstroji karlovarského brankáře, srovnat krok už nedokázali.

HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Rašner, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Staněk, Matai – Laš, J. Knotek, Strapáč – Holec, Ostřížek, Eberle – Skladaný, J. Mikúš, Rác – Burian, Fořt.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl, Benák – T. Rachůnek, Kindl, Mikulík – Davídek, Skuhravý (C), V. Tomeček – Harkabus, Gríger, Flek – Mullane, Stloukal, Gorčík..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:10
    Po úvodním buly se puk dostal k Rašnerovi, který dlouhou přihrávkou našel u pravého mantinelu Knotka. Toho ale Karlovy Vary nenechaly zakončit.

00:44
    Energie opakovaně vyhazuje puk z vlastního pásma a žene se před Konráda.

00:57
    O něco úspěšnější byli na vhazování před Konrádem domácí. Holec se protáhl až před Závorku, z pravé strany ale dost prostoru u tyčky nenašel.

01:09
    Benák s Flekem se dostali až před olomouckou branku. Benák v mezikruží vrátil puk Flekovi, který napřáhl a střílel, mířil ale dost mimo.

01:58
    Kohoutům teď dělá přechod přes střední pásmo trochu problémy.

02:16
    Za tvrdou střelou z mezikruží se hostující brankář stihl jen ohlédnout. Naštěstí pro něj ale mířila mimo tři tyče.

02:30
    I tentokrát se buly před Konrádem povedlo lépe domácím, kteří puk rychle odklízeli pryč z pásma.

03:10
    Aktivní Energie je ale brzy zpátky a hledá Konrádovu slabinu.

03:20
    Olomouc znovu míří do útoku, Karlovy Vary ale velmi dobře brání.

03:50
    Velmi důrazný byl před brankou hostů Holec, ani po několika dorážkách ale puk do svatyně Energetiků dostat nedokázal.

04:30
    Ondrušek dokázal vybojovat puk mezi kruhy mezi několika hráči a střílel. Závorka ale jeho střelu vyrazil. Puk se pak ocitl před Skladaným, který ale z levé strany mířil mimo.

05:25
    Do útoku se zapojil i navrátilec do sestavy Olomouce, Rašner, který v útočném pásmu ještě aktivně napadal rozehrávku Energie, k puku se ale nedostal.

05:25
    První přesilovku si zahrají domácí. Vladimír Sičák (KVA) byl potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

05:48
    Kohouti se drží v útočném pásmu a zkouší to ze všech stran, hostující tým ale drží svými zákroky Závorka.

06:16
    Knotek se těsně před Závorkovou brankou dostal k puku a zkoušel z otočky dostrkat kotouč za hostujícího brankáře, Závorka ale včas scvakl betony.

06:43
    Energie vyhazuje puk ze svého pásma a šetří čas, který ještě musí strávit v oslabení.

07:18
    Hanáci se znovu drží před brankou hostů, ke střele se teď ale dostávají jen stěží.

07:46
    Těsně po návratu Sičáka z trestné lavice musel být v pozoru Konrád. Střela jednoho z hostů ale jen orazítkovala mantinel.

07:50
    Energie se usadila v útočné třetině, Olomouc ale dobře brání, a tak Konrád nemá moc práce.

08:30
    Kohouti vyvezli puk až před branku hostů, ani jim se ale nepodařilo ohrozit Závorku.

08:40
    Tentokrát mají početní výhodu k dispozici hosté. Robin Staněk (OLO) míří na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

09:18
    Na střelu z pravé strany Konrád dobře viděl a včas k tyčce nastavil betony.

09:48
    Energetici uzamkli Kohouty v pásmu a hledají způsob, jak ohrozit Konráda.

10:45
    Mullane se protáhl až na hranici levého kruhu a střílel, Konrád ale proti jeho střele včas nastavil betony.

11:17
    Hra se poměrně uklidnila, Karlovy Vary se ale dál drží v útočném pásmu.

11:45
    Hanákům se podařilo po delší době vyhodit puk z vlastního pásma a spěchají střídat.

12:10
    Mullane vyvezl puk až před Konráda, mířil ale dost mimo tři tyče olomoucké branky.

13:04
    Staněk se pokusil překvapit Závorku střelou od modré a jeho střelu ještě dorážel Ostřížek, hostující brankář si ale dokázal poradit.

13:37
    Kohouti se znovu tlačí před karlovarskou branku, ke střelám se ale dostávají jen stěží.

14:04
    Po buly ve středním pásmu vrátil Fořt dlouhým nahozením hru zpět do vlastní třetiny, tam ale na jeho přihrávku nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.

14:48
    Davídek z otočky nahodil puk do olomouckého brankoviště a jeho střelu ještě dorážel Skuhravý, olomoucký brankář ale včas srazil betony k sobě.

15:27
    Energie si zahraje další přesilovku. Petr Strapáč (OLO) si odpyká menší trest za vražení na hrazení.

15:33
    Hosté se znovu drží před Konrádem a kombinují.

15:37
    Po jedné z přihrávek u modré čáry ale Energetikům utekl puk a vracet se pro něj museli až do vlastního pásma.

16:10
    Západočeši nahodili puk a do útočného pásma, u kotouče byli ale za brankou domácích Kohouti.

16:47
    Dvořák na pravém kruhu napřáhl a pálil, jeho střela byla natolik silná, že proletěla skulinkou v ochranné síti až mimo hřiště.

17:09
    Hanáci vyvezli puk do útočného pásma, kotouč však rychle získali pod kontrolu hosté.

17:29
    Rozehrávku hostů aktivně napadal Burian, který tak alespoň ušetřil trochu času do konce trestu Strapáče.

17:59
    Flek zkusil znovu překvapit Konráda v olomoucké brance, jeho střela ale mířila přesně do připraveného brankáře.

18:19
    Olomoučtí se znovu dostali až před Závorku, ke střele ale zatím ne.

18:40
    Eberle si stáhl puk trochu níž, až k dolní hranici pravého kruhu a střílel. Trefil však jen břevno Závorkovy branky.

19:16
    Kindl vybojoval puk ve středním pásmu, zavezl jej ale raději zpět do své třetiny.

19:56
    V posledních vteřinách první třetiny prokličkoval do útočného pásma Juraj Mikúš, který ještě posílal puk zadovkou Rácovi, ten už ale nestihl zakončit.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině se fanoušci na olomouckém zimním stadionu gólu nedočkali. Především v první polovině úvodní dvacetiminutovky ale nebylo o velké šance nouze. Olomoucké ale trápí koncovka, o moc lépe na tom nejsou ani Karlovy Vary.

Druhá třetina začne přibližně v 17:49.

20:01

20:15
    Energie se snaží znovu dostat před Konráda, s přechodem přes střední pásmo a dobře bránící Olomoucí má ale poměrně problémy.

20:46
    Mikulík se protáhl po pravé straně až před Konráda, mířil ale mimo tři tyče olomoucké branky.

20:54
    Kohouti se musí znovu bránit. Olomoucký kapitán Martin Vyrůbalík je potrestán dvěma minutami a osobním trestem za naražení zezadu. Menší trest odpyká Tomáš Fořt.

21:34
    Energie se znovu drží v útočném pásmu, Kohouti ale obětavě brání.

21:50
    Po střele jednoho z hostujících hráčů Konrád puk vyrazil jen před sebe. Ke kotouči se dostal Eberle, který prosprintoval přes celé kluziště a zkusil překvapit Závorku. Hostující brankář ale jeho střelu vyrazil.

22:01
    Poměr sil na ledě se na chvíli srovná. Za sekání je dvěma minutami potrestán Vladimír Sičák (KVA).

22:50
    Energetici se opakovaně osvobozují a snaží se překvapit olomouckého brankáře.

22:51
    Před olomouckou brankou na chvíli zůstal ležet Tomáš Rachůnek, který pak ale za pomoci spoluhráčů zamířil na střídačku.

23:02
    Hra se na chvíli přesunula do středního pásma. Je vidět, že ani jeden z týmů nechce ve hře dozadu chybovat, a tak drží soupeře dál od své branky.

23:41
    Další velká šance Kohoutů! Od modré nejprve nahazoval puk Strapáč a jeho střelu se před brankou pokoušel tečovat Knotek, mířil ale trochu mimo.

24:02
    Puk se pak odrazil k Lašovi. Ani ten ale z levé strany Závorku překvapit nedokázal.

25:04
    Olomoučtí přidali na aktivitě a drží Energii v jejím pásmu.

25:39
    Teď už jsou to ale hosté, kteří se přesunuli před Konráda a hledají prostor k zakončení.

25:54
    Mezi několika hráči se až ze středního pásma protáhl Skladaný. Slovenský útočník nahodil puk na Závorku, kotouč ale nakonec jen orazítkoval zadní mantinel.

25:54
    Zdá se, že je Tomáš Rachůnek v pořádku. Hostující útočník totiž po chvíli míří za hákování na trestnou lavici.

26:31
    Po menší strkanici před karlovarskou brankou se znovu vylučuje. Na trestnou lavici míří současně Vladimír Sičák (KVA), a to na dvě minuty za hrubost a Jan Knotek (OLO) také na dvě minuty za sekání.

27:10
    Jaroměřský zkusil své štěstí téměř od modré, jeho střela mířila ale jen kousek nad branku.

27:37
    Na druhé straně zahrozil Harkabus, který orazítkoval tyčku Konrádovy branky!

27:37
    Oba týmy teď pálí jednu větší šanci za druhou a hra se rychle přesouvá ze strany na stranu.

28:48
    Jaroměřský to zkusil znovu od modré, ani tentokrát ale nebyla jeho střela přesnější.

28:48
    Tentokrát si přesilovou hru zahrají domácí. Na trestnou lavici míří David Gríger (KVA), který se provinil podražením.

29:10
    Olomouc se drží před Závorkou, ohrozit střelou jej však zatím nedokázala.

29:42
    Karlovy Vary opakovaně vyhazují puk z vlastního pásma, Kohouti se ale velmi rychle vracejí zpátky.

29:59
    Holce, který se protahoval po levé straně, ale včas zastavili vracející se hosté.

29:59
    Vladimír Sičák (KVA) míří potřetí na trestnou lavici. Hostující obránce se provinil zdržováním hry.

30:22
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti využívají dvojnásobnou přesilovou hru, když se z mezikruží přesně do pravé šibenice trefil JURAJ MIKÚŠ. Asistence: Marek Laš.
    30:22 Juraj MIKÚŠ - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

30:53
    Hanáci se dál drží v útočném pásmu a kombinují.

31:08
    Hanáci velmi rychle zvyšují svůj náskok, když se z velkého úhlu, už v klasické přesilovce, trefil přesně pod břevno branky hostů MIROSLAV HOLEC. Asistence: Jan Eberle, Tomáš Houdek.
    31:08 Miroslav HOLEC - 2:0

31:35
    Kohouti se snaží znovu najít Závorkovu slabinu, Energetici se ale rychle zbavují puku ve vlastním pásmu.

32:04
    Vhazování před Závorkou se povedlo Energii, která rychle spěchá do útočného pásma.

32:34
    Kombinaci Energetiků v útočném pásmu ale přerušila komerční přestávka.

32:34
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Na trestnou lavici je na dvě minuty za podražení odeslán Tomáš Harkabus (KVA).

33:08
    Energetici ve vlastním oslabení opakovaně vyváží puk před Konráda, ke střele se ale nemůžou dostat.

33:47
    Tahle přesilová hra Kohoutům příliš nevychází, hostující tým je dlouho drží dál od své branky.

34:10
    Od modré to pak zkusil Houdek, trefil však jen zadní mantinel.

34:57
    Další útočnou akci Hanáků zastavuje až puk vyhozený mimo hrací plochu.

35:07
    Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinují, Olomouc ale velmi dobře brání, a tak Konrád moc práce nemá.

35:51
    Harkabus se protáhl podél levého mantinelu do útočného pásma, tam už ale na hostujícího útočníka čekala obrana Kohoutů.

36:37
    Strapáč se dostal téměř sám až před Závorku, na poslední chvíli jej ale dobruslil jeden z vracejících se hráčů.

37:18
    Nepřesné přihrávky hosté ve středním pásmu se pokusil využít Ostřížek, k puku se ale přes dva hráče nakonec nedostal.

37:46
    Chvíli na to ale mohl Ostřížek dorážet před karlovarskou brankou, hostující brankář jeho úmysly ale dobře přečetl a puk vyrazil.

38:18
    V závěru prostřední části přidávají Hanáci další gól. František Skladaný našel přihrávkou zpoza brány ROMANA RÁCE najíždějícího z druhé vlny. Olomoucká devětaosmdesátka pak mířila přesně nad beton. Asistence: František Skladaný.
    38:18 Roman RÁC - 3:0

38:47
    Další početní výhoda pro domácí. Kapitán Energie, Václav Skuhravý, je potrestán dvěma minutami za zdržování.

39:12
    Kohouti se dál drží v útočném pásmu, Závorka teď ale dlouho nemusel zasahovat.

39:48
    Poslední vteřiny druhé třetiny se dohrávají před brankou Závorky.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po bezgólové první třetině se skóre na světelných tabulích na olomouckém zimním stadionu měnilo hned třikrát. Nejprve se ve dvojnásobné početní výhodě trefil Juraj Mikúš a poslal Hanáky do vedení, chvíli na to zaskočil gólem v klasické přesilovce Energetiky Miroslav Holec. Těsně před koncem přidal už třetí branku domácích Roman Rác.

Třetí třetina začne přibližně v 18:41.

40:01

40:14
    Karlovy Vary vstoupily do třetí třetiny poměrně aktivně, ohrozit Konráda střelou se jim ale nepovedlo.

40:38
    Chvíli na to se usadili před Závorkou Kohouti, ani těm se ale střelecky nedaří o moc lépe.

41:08
    Mikulík se protahoval před Konráda po pravé straně, jeho akce ale ztroskotala u pravého kruhu, kde hostujícího útočníka zastavili domácí.

41:48
    Rác prokličkoval před Závorku, nezpracoval ale puk tak, jak si představoval a jeho střela jen škrábla Závorkovy betony.

42:17
    Chvíli na to zahrozil Rác podruhé. Olomoucký útočník se usadil před hostujícím brankářem a čekal na přihrávku. Puk pak ale z těsné blízkosti zvedl moc vysoko.

43:11
    Do útoku se snažil protlačit Laš, toho ale mezi kruhy zastavila vracející se karlovarská defenziva.

43:45
    Hosté opakovaně nahazují puk do útočného pásma, přejít až před Konráda se jim ale nedaří.

44:30
    Aktivní Eberle se znovu objevil před Závorkou. Z těsné blízkosti ale mířil nad branku hostů.

44:50
    Staňkovi střela od modré úplně nesedla, olomoucký bek to ale přesto zkusil. Puk však trefil jen bránící hráče.

45:37
    Olomoučtí znovu zamkli Energii v pásmu a kombinují, do těsné blízkosti Závorky se jim ale nedaří dostat.

46:27
    Do útoku znovu spěchal Laš, tomu ale ve středním pásmu sjel puk z hole.

46:57
    Hanáci dál tlačí Energii a drží se v útočném pásmu. Závorka ale moc práce nemá.

47:25
    Po pravé straně prosprintoval do útoku Holec, ten ale u mantinelu a pravého kruhu marně hledal, komu by nahrál.

48:07
    Z rychlého protiútoku mohl těžit Kindl, jeho střela ale mířil trochu mimo olomouckou branku.

48:41
    Olomouc je teď mnohem aktivnějším týmem a Karlovarští se jen těžko dostávají z vlastního pásma.

49:27
    Olomouckým teď dělá obrana hostů poměrně problémy, ke střele na branku se tak dostávají těžko.

50:13
    Ve vlastním pásmu se po puku natahoval Juraj Mikúš, tomu ale puk sjel z hokejky a musel pro něj až za branku.

50:37
    Od modré nahodil puk na olomouckou branku Mikulík, ten ale mířil trochu mimo.

51:22
    Po buly zamířil před Závorku Mullane, tomu ale před olomouckou brankou sklepli puk z hole domácí.

51:48
    Po levé straně se mezi dvěma hráči protáhl až do kruhu Knotek, který chvíli vyčkal se střelou, pak ale trefil jen připraveného Závorku.

52:50
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Tomáš Dujsík (KVA) si odpyká menší trest za podražení a větší, desetiminutový, za nesportovní chování. Menší trest odpyká Milan Davídek.

54:10
    Hosté znovu opakovaně vyhazují puk, Hanáci se ale velmi rychle vrací do útočného pásma.

54:40
    Po jedné ze střel Kohoutů se před brankou Závorky strhla bitka mezi Holcem a Dvořákem. Roztrhávat oba hráče museli až rozhodčí.

54:40
    Oba hráči, jak Tomáš Dvořák (KVA), tak Miroslav Holec (OLO) jsou tak potrestáni čtyřmi minutami za hrubost.

55:12
    Karlovy Vary se snaží najít cestu do útoku, už za útočnou modrou čárou je ale připravená olomoucká obrana.

55:56
    Karlovarští se usadili v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.

56:23
    Chvíli na to míří znovu do útoku domácí, ani ti ale Závorku ohrozit nedokázali.

56:58
    Olomoučtí znovu operují před Závorkovou svatyní, hostující brankář teď ale nemusel zasahovat.

57:16
    Dnešní utkání sleduje 4 127 diváků!

57:16
    Přesilovku si na konci zápasu znovu zahraje i Energie. Tomáš Houdek (OLO) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

58:00
    Kohouti se rychle osvobozují a posílají puk až k Závorkovi.

58:30
    Skuhravý našel na levém kruhu volného Benáka, který napřáhl a hned střílel. Mířil ale příliš vysoko.

59:16
    Poslední minuty se dohrávají před Konrádovou svatyní.

Nejlepší hráči utkání: Juraj Mikúš (OLO) – Tomáš Dvořák (KVA).

Ani ve třetí třetině se fanoušci další branky nedočkali, víc práce měl však hostující Závorka. Obrana Kohoutů nadělala především v posledních minutách zápasu Energetikům pořádné problémy. Po nepovedeném utkání na ledě Pardubic si ale cenné tři body zaslouženě připisují domácí. Branislav Konrád pak další čisté konto.

Z olomouckého zimního stadionu je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (19:15:26)

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 31. J. Mikúš (Laš), 32. Holec (Eberle, Houdek), 39. Rác (Skladaný)

Rozhodčí: Mrkva, Svoboda – Komárek, Ondráček