Rusko – Finsko 5:1 (kon.) | Česko – Švédsko 6:3 (kon.)
5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Finsko
Čtvrtek 03.11.2016, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Euro Hockey Tour

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (19:48:28)

Dnešní utkání je za námi. Rusové ve třetí třetině rozstříleli Finy 4:0 a nakonec tak zvítězili 5:1! Za Rusy se dnes trefili postupně Golyšev, Světlakov, Golyšev, Gusev a Tkačjov. Za Finy se dnes trefil pouze Aaltonen. Dnešní utkání bylo po dvou třetinách velice vyrovnané a tomu také napovídal stav 1:1. Ve třetí třetině ale jakoby Finové přestali hrát a Rusové toho využili, když sestřelili svého soupeře čtyřmi brankami.

Střely na branku: 33 – 23
    Vyhrané buly: 23 – 28

59:47 Vladimir TKAČJOV - 5:1

59:47
    Rusko právě vstřelilo branku!
    A je to 5:1! Přečíslení dva na jednoho vyřešil VLADIMIR TKAČJOV skvěle. Nejdříve naznačil přihrávku svému spoluhráči a následně střelou k levé tyči nedal Säterimu sebemenší šanci. Asistence: Bez asistence.
    59:00 Nikita GUSEV - 4:1

59:00
    Finové to ještě zkoušeli v šesti hráčích a Rusové tak zvyšují své vedení gólem do prázdné branky. NIKITA GUSEV převzal kotouč na červené čáře a následně přesnou střelou do prázdné branky zvyšuje na 4:1! Asistence: Alexandr Barabanov.

58:00
    Právě se nám rozeběhly poslední dvě minutky třetí třetiny.

57:15
    Ofsajd Rusů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

56:23
    Finové se momentálně vůbec nemohou vysvobodit z vlastní třetiny.

55:02
    Joensuu vyslal na branku střelu z velkého úhlu, kterou Sorokin v pohodě vyrazil do rohu kluziště.

54:12
    Finové se snaží co nejrychleji snížit na rozdíl jedné branky. Zatím se jim to však příliš nedaří.

53:45
    Ničuškinovi se dnes velice daří, neboť má na všech brankách svého týmu jistý podíl.
    53:09 Anatolij GOLYŠEV - 3:1

53:09
    Domácí vedou již o dvě branky! Ničuškin se dostal s ANATOLIJEM GOLYŠEVEM do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný nebyl sobec a těsně před Säterim poslal přihrávku na GOLYŠEVA, který se tvrdou střelou k bližší tyči nemýlil. Asistence: Valerij Ničuškin.

52:20
    Filppula vybojoval kotouč v útočném pásmu. Ke střele se ale nedostal, neboť mu jeden z obránců kotouč vzápětí opět sebral.

50:46
    Rusové se usadili s kotoučem v útočném pásmu. Následně si však místo střely stále předávali kotouč mezi sebou, až jeden z nich chyboval a o kotouč tak přišel.
    49:57 Andrej SVĚTLAKOV - 2:1

Martin Penker

Branky a nahrávky: 14. Golyšev (Ničuškin, Kiselevič), 50. Světlakov (Ničuškin, Kiselevič), 54. Golyšev (Ničuškin), 59. N. Gusev (Barabanov), 60. Tkačjov – 32. M. Aaltonen (Salminen, Joensuu)

Rusko: I. Sorokin – Antipin, Bereglazov, Ožiganov, Kiselevič, Zub, Mironov (C), Ljubuškin, Rafikov – Barabanov, Prochorkin, N. Gusev – Ničuškin, Světlakov, Golyšev – Sannikov, Tkačjov, Šumakov – Korškov, Kraskovskij, Leščenko – Okulov.
    Finsko: Koskinen – Hietanen, Virtanen, Elorinne, Ohtamaa, Lajunen, Melart, Kukkonen (C), Kivistö – Salminen, Koskiranta, Joensuu – Kuusela, I. Filppula, Savinainen – M. Aaltonen, Kemppainen, Pyörälä – Jormakka, Sallinen, Pihlström.