Nitra – Orange 20 1:0 (kon.)
HK Nitra
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
HK Orange 20
sk Úterý 15.11.2016, 18:00 • Zimný štadión Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Vítame vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Nitra sa aktuálne nachádza na tretej priečke tabuľky, pričom na druhé Košice má jeden a na lídra dva zápasy k dobru. Stráca na nich sedem, respektíve štrnásť bodov. Štvrtá Žilina stráca na Nitru dva body.
    Aktuálna forma Nitry fanúšikov veľmi neteší. Doma prehrali s Bystricou 1:4, predtým s Popradom 2:5 a rovnakým výsledkom v Košiciach. Tímu budú chýbať dvaja zranení forvardi, Tibor Kutálek a David Laliberté. Nenastúpi ešte ani Matúš Rais. Šancu tak dostanú Dávid König a Richard Ondrušek.

Projekt Orange 20 síce figuruje mimo tabuľku, i tak by mu ale patrilo posledné miesto. Z 15 zápasov totiž vyhral iba raz, keď prekvapil na konci októbra Liptovský Mikuláš. Na začiatku sezóny pritom inkasovali neraz riadne debakle, teraz už dokážu so súperom držať krok a výsledky nie sú tak jednoznačné. Naposledy prehrali doma s Bystricou 1:3, predtým v Žiline 0:3 a proti Novým Zámkom 2:4.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny v Piešťanoch vyhrala Nitra v pomere 4:0. Podarí sa jej uspieť aj v domácej odvete a konečne bodovo zaberie, alebo ju "Dvadsiatka" prekvapí? Sledujte spolu s nami prostredníctvom on-line prenosu.

Najproduktívnejší hráči tímov:
    Marek Slovák 20 bodov (11+9), Tibor Melichárek a Judd Blackwater 18 bodov (5+13)
    Martin Andrisík 8 bodov (5+3), Marcek Hecl 5 bodov (4+1)

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Mi. Valent – Milam, M. Versteeg, Pupák, Mezei, P. König, Ordzovenský, Kuzma – Chalupa, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Mi. Krištof, J. Štefanka st. – Macík, L. Paukovček, Bajtek – D. König, Ondrušek, Bene – Piačka.

HK Orange 20: Durný – Má. Grman, D. Trška, M. Jendroľ, Hedera, Hain, O. Košecký, Vybiral, Bdžoch – M. Hecl, Sádecký, Pataky – Struška, P. Oško, Andrisík – L. Žiak, M. Murín, M. Sloboda – D. Pätoprstý, N. Jaško, Václav.

Rozhodca: Stano – Drahoslav Vyšný, Synek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V Nitre už zaznela slovenská hymna, o malú chvíľu začíname!

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:15
    Hostia zachytili rozohrávku skrz pásmo a dostali puk do útočnej tretiny, ale bojujú oň pri mantineli.

00:40
    Chalupovu strelu mierne z uhla blokoval brániaci hráč do ochrannej siete.

00:50
    Struška si obhodil Mezeia, ale nemal rýchlosť na to, aby sa k puku dostal skôr ako obrovitý obranca.

01:09
    Štefanka vysunul Krištofa, ale tomu strela zblízka nevyšla.

01:30
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Paukovček – 2 min., napadnutie).

01:36
    Peter König hneď po začiatku oslabenia puk vyhadzuje k Durnému.

02:10
    Dlho sa Dvadsiatka vpredu nezdržala, Nitra opäť vyhadzuje.

02:30
    Dobre myslená prihrávka, ale pred Heclom puk zblokoval Blackwater.

02:40
    Nitra v oslabení zahrozila, Slovákovu prihrávku využil Blackwater na strelu, Durný vyráža.

03:00
    Košeckého strelu Valent likviduje.

03:30
    Oslabenie domácich sa skončilo, Dvadsiatke veľmi výhoda nepomohla.

03:45
    Hra je prerušená, keď po snahe štvrtej formácie Nitry bola posunutá brána.

03:55
    Ručkay pred Durným v šanci! Nepodarilo sa mu puk z prvej dobre spracovať pre Slobodovo bránenie hokejkou, neskôr už si brankár hostí dal pozor.

04:05
    Peter König po vyhratom vhadzovaní od modrej, puk mieri tesne mimo bránu.

04:21
    Durný opäť musel zasahovať, opäť po tom čo si König pripravil puk na príklep, pred ním bol tiesnený Slovák.

04:35
    Milam zachytil rozohrávku hostí a snažil sa puk vysunúť do pásma Blackwaterovi, ale ten medzi dvoma neudržal stabilitu.

05:25
    Nitra v pásme, hoci niektorí diváci sediaci na modrej čiare už žiadali ofsajd.

05:50
    Štefankovu strelu z kruhov vyrazil Durný a pokryl si puk pred Krištofom, ktorého bránil Jendroľ.

06:26
    Dvadsiatka aspoň na chvíľu opustí obranné pásmo, keď puk zblokovaný mieri až k Valentovi.

06:54
    Trškovo nahodenie drží Valent v lapačke, po reklamnej prestávke sa tak bude vhadzovať pred ním.

07:16
    Nitra sa dostala dopredu, Paukovčekova strela po prechode za modrú je stečovaná hore do siete.

07:35
    Slovák spracoval Blackwaterovu prihrávku a snažil sa krížom nájsť pred bránou Chalupu, ale tomu puk nesadol na strelu.

07:45
    Milamovu strelu Durný pokrýva lapačkou, platonicky tam ešte mal hokejku Blackwater a to sa Hederovi vôbec nepáčilo a až prehnane agresívne mu to dáva najavo.

08:00
    Dvadsiatka puk dostala do útočného pásma a snaži sa zdržať tu rozohrávajúceho Mezeia napádaním čo najdlhšie.

08:30
    Durný nezachytil puk, pretože ten mieril nad jeho bránu.

08:56
    Bdžoch v súboji poslal Krištofa na ľad, nepíska sa však. Až po chvíli je hra prerušená pre ofsajd.

09:38
    Košecký si so strelou počkal, pustil napokon od modrej puk do ohňa, ale Valent si poradil.

10:10
    Paukovček našiel medzi kruhmi Petra Königa, ale jeho strela sa odrazila od hráčov pred bránou!

10:48
    Chalupa iba tečoval do pásma Slovákovu prihrávku, hostia si puk rozohrajú.

11:05
    Grmanova dobrá strela na teč, ale puk sa medzi tri žrde nezmestil.

11:43
    Durný radšej pokrýva poskakujúce nahodenie na jeho bránu.

11:57
    Mezei netrafil od modrej bránu, na druhú stranu sa snaží predrať Struška.

12:30
    Murín dostal prihrávku na prechod do útočného pásma, ale puk mu ostal za hokejkou.

13:05
    Snaha o krížnu prihrávku na Dávida Königa, ktorý si puk len sklepol do pásma a už ho nestačil dobehnúť.

13:40
    Pätoprstý bránený z ľavej strany skúsil strelu, ale tá nebola pre Valenta žiadnym nebezpečenstvom.

14:00
    Bajtek masírovaný obranou hostí pred Durným, ktorý si pokryl puk.

14:02
    Sádecký síce vyhral vhadzovanie, ale puk si posunul rovno na brankára, ktorý teda radšej prerušil.

14:36
    Milam prihral medzi kruhy, strela Slováka z prvej bola tečovaná.

14:56
    Blackwater nabil Milamovi, jeho strelu Durný vyrazil pred seba a pokryl, pretože pred ním stál pripravený Chalupa.

15:05
    Pupákova strela zápästím na vzdialenejšiu žrď, ale opäť pre blok tesne mimo.

15:39
    Mezei spoza ľavého kruhu, Durný sa po nej ohnal lapačkou, ale puk mu v nej neostal, mieri do rohu.

15:58
    Ručkay vo vynikajúcej pozícii, ale nepálil z prvej, puk poslal na Durného ťahom a na to sa už stihol hosťujúci brankár presunúť a puk vyraziť na zadný mantinel!

16:27
    Po vhadzovaní od modrej od Petra Königa dostal prihrávku Macík, snažil sa puk poslať k bližšej žrdi, Durný ho udržal medzi rukou a telom.

17:00
    Nepovšimnutý puk mieri na icing a hostia sa vrátia do obranného pásma.

17:04
    Durný drží puk po strele zblízka.

17:40
    Nepresnosti na oboch stranách, zakázané uvoľnenie tentokrát na nitrianskej strane.

18:10
    Dvadsiatka sa dostala dopredu po tom, čo stratila pásmo, Pataky preveril Valentovu pozornosť.

18:40
    Blackwater tiesnený nedokázal vystreliť, puk usmernil Slovákovi, ktorý sa snažil ešte si kľučkou spraviť protihráča a pri tom mu puk skĺzol.

19:15
    Ani Milamovi nevyšla kľučka, puk mieri na zadný mantinel a preberú ho hostia.

19:40
    Ručkay odstavený, ale puk prihral, k strele sa tak dostal Mezei, ale neuspel.

19:56
    V poslednej šanci prvej tretiny je Andrisík, ktorý dobehol odrazený puk a šiel takmer do dá sa povedať samostatného nájazdu, snažil sa rýchlo zakončiť, lebo mu na krk dýchal obranca, ale netrafil dobre bránu.
    19:56

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V úvode prvej tretiny si zahrali hostia presilovku, čo len zdržalo snahy domácich. Tí sa postupne dostávali do väčšieho a väčšieho tlaku, ale šance sa im zatiaľ nepodarilo využiť. Po prvej tretine je tak stav nezmenený 0:0.

Strely na bránu v prvej tretine 20:7. Druhá tretina sa začne približne o 18:52.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:05
    Druhá tretina sa ešte len rozbieha, teraz Versteegovo nahodenie do pásma po teči skončilo na striedačke domácich a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

22:00
    Stále je to nemastné-neslané, domácim nevyšiel útok, ktorý viedol Mezei.

22:35
    Krištof napálil puk od modrej k bráne, strela sa neujala.

22:55
    Ordzovenský posielal k bráne skrytú strelu, ale trafil do hráča.

23:16
    Dvadsiatka na chvíľu navštívila pásmo, ale striedajúci hráči už budú smerovať späť do obranného.

24:40
    Nitra už je usadená v pásme, ale stále sa jej nedarí strelecky.

25:20
    Václavovi museli pomôcť z ľadu jeho spoluhráči, ale je iba trochu otrasený.

25:33
    Krištof z ľavej strany z uhla, Durný je pozorný.

25:48
    Po ďalšej šanci sa podarilo hosťom zblokovať prihrávku a puk dostať von z obranného pásma.

26:18
    Durný má puk pod lapačkou po kombinačnej akcii so zakončením Štefanku.

27:00
    Paukovček sa na strede chystal na strelu z prvej, voľný ešte dostával prihrávku, ale v momente strely už pred ním bol Hain.

27:40
    Murín sa predieral do pásma po pravom krídle, ale dostal sa tak maximálne na úroveň kruhov.

28:05
    Po nedorozumení domácej obrany sa dostal do šance Sloboda! Žiak mu poslal prihrávku od zadného mantinelu, ale Sloboda z prvej netrafil dobre.
    28:05

28:55
    Icing HK Orange 20.

29:15
    Chalupa dostal dobrú prihrávku, ale zoči-voči Durnému neuspel, hosťujúci brankár dobre blokoval puk.

29:20
    Mezei po vhadzovaní od modrej, už trafil priestor brány, ale Durný vyráža.

29:45
    Sádecký zblokoval puk v útočnom pásme, ale medzi troma protihráčmi nič nevymyslel.

30:45
    Žiak sa snažil vymyslieť akciu, keď vzal puk súperovi, ale potom bol faulovaný a tak budeme vidieť druhú presilovku Dvadsiatky.

30:45
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Paukovček – 2 min., držanie hokejky).

31:14
    Nitra vyhodila hneď po vhadzovaní puk, až teraz ho späť vedie Andrisík.

31:30
    Nitra opäť v útočnom pásme.

32:04
    Nitra opäť nedovolila hosťom rozostavať sa v pásme, vytlačila puk k mantinelu a po vybojovaní ho posiela preč.

32:30
    Grman z pravej strany cez Ručkaya, pred Valentom bolo chvíľu horúco, ale puk napokon získali domáci a posielajú ho preč.

32:45
    Domáci v plnom počte.

33:12
    Obrovská šanca Henricha Ručkaya! Zblízka po blafáku mieril medzi Durného betóny, ale po ľade ho neprekonal!
    33:12

33:50
    Dvadsiatke nevyšiel prechod do pásma, nezachytili prihrávku a je to napokon icing.

34:29
    Andrisík na Oška, jemu strela nevyšla, ale puk sa posunul na Strušku, ktorý to skúšal zblízka a Oško už pomaly dvíhal ruky, ale puk mieri popri Valentovom betóne mimo bránu.

34:35
    Blackwater spravil kľučku na protihráča, ktorý bránil Slováka, a je pískaný ofsajd, hoci Slovák mal ešte z môjho pohľadu nohu na čiare.

34:55
    Hecl nahadzoval puk na bránu, Valent ho lapačkou iba zblokoval.

35:44
    Nitra dala gól!
    Až v závere druhej tretiny vidíme otvárací gól, keď JUDD BLACKWATER od kruhov puk dvihol krásne do vinkla!
    Bez asistencie.
    35:44 BLACKWATER - 1:0

36:30
    Zakázané uvoľnenie hostí.

37:02
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bajtek – 2 min., podrazenie).

37:10
    Nitra hneď puk vyhodila a naháňal ho Blackwater. Durný poslal puk za bránu a tam ho práve Blackwater zachytil, posunul ho smerom pred bránu, kde Durnému pomohol jeho spoluhráč.

38:04
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Pataky – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

38:40
    Po dvoch strelách na Durného sa s pukom dopredu posúvajú hostia.

39:06
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Slovák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

39:15
    Pred Žiakom Valent puk radšej prikryl.

39:46
    Ručkay zblízka po Versteegovej prihrávke, Durný drží.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme sledovali podobný obraz ako v prvej. V 36. minúte ale dokázal prekvapiť Durného strelou od kruhov na vinkel Blackwater a Nitra tak vedie 1:0.

Strely na bránu v druhej tretine 15:8, priebežne 35:15. Tretia tretina sa začne približne o 19:45.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:57
    Hecl už strieľal, ale puk nemal na hokejke, prihrávka bola zblokovaná.

41:35
    Hedera iba nahadzuje puk na Valenta, jeho tím potrebuje dostriedať.

42:07
    Paukovček posielal prihrávku medzi kruhy, ale Bajtek bol bránený a nevystrelil.

43:10
    Grman z otočky naslepo iba nahodil puk, ktorý práve získal, hblšie do pásma.

44:02
    Mezei od modrej ťahom, Durný chytá puk do výstroja a po prerušení hry čosi dohovára skúsenému Štefankovi.

44:38
    Oško nezachytil prihrávku a hostia sotva získali pásmo ho aj musia opustiť.

45:24
    Macík dobre posúval puk pred bránu, ale jeho spoluhráči boli k nemu ďaleko.

45:48
    Slovák spoza hráča, ktorý ho tiesnil, Durný pozorný.

47:00
    Ordzovenskému ušiel puk a Valent ho radšej podržal.

47:17
    Chalupa vrátil puk Krištofovi do jazdy, Durný ale jeho strelu švihom zblokoval na zadný mantinel.
    47:17

48:00
    Peter König stredom, ale puk mu skĺzol z hokejky.

48:28
    Peter König od modrej, Durný chytá do lapačky, pred ním ešte bola snaha o teč.

48:41
    Peter König znova od modrej, ale hradbu tiel neprekonal a puk po bloku mieri do rohu.

49:47
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Hain – 2 min., podrazenie).

50:16
    Nitre sa zatiaľ presilovka nedarí. Andrisík sa dokonca v útočnom pásme dostal na puk, skúsil to mierne z uhla od mantinelu, Valent má puk pod betónom.

50:40
    Mezei pripravený na golfák, ozval sa ale zadný mantinel.

51:02
    Mezei po druhý raz, ale trafil hráča pred sebou.

51:38
    Peter König zahral s pukom, hoci bol signalizovaný ofsajd. Hra je teda prerušená a Hain sa čochvíľa vráti na ľad.

52:13
    Hra prerušená po tom, čo puk vyletel do ochrannej siete.

52:30
    Versteeg od modrej, Durný mal mierne zakrytý výhľad, ale puk kryje.

Dnešné stretnutie sleduje 1461 divákov.

53:40
    HK Orange 20 sa snaží niečo s výsledkom urobiť. Valent teraz prikryl puk pred Žiakom.

54:03
    Ale už sme na druhej strane, Durný prerušil hru a bude sa vhadzovať po jeho ľavici.

55:22
    Dvadsiatka v prečíslení, ale Pataky sa prihrávky nedočkal. Heclovu strelu zblokoval hráč, ktorý sa hodil pred neho.

55:59
    Blackwaterovi nevyšla sťahovačka a jeho následná prihrávka nemierila nikomu.

56:20
    Po Slovákovom faule na Oška signalizované vylúčenie, zatiaľ hrajú hostia v šiestich.

56:36
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Slovák – 2 min., hákovanie).

57:00
    Trška od modrej, Valent puk zasadol, lebo mal pred sebou Sádeckého.

57:11
    Macík dohnal puk až na zadnom mantineli útočného pásma, má už pri sebe dvoch protihráčov, ktorí ho pred bránu nechcú pustiť.

57:38
    Hostia ale stále vo svojom obrannom pásme.

57:46
    Nahodenie na jeho bránu Valent chytá a prerušuje hru.

58:07
    Košecký musel po puk za vlastnú bránu.

58:22
    Valent prikryl nahodenie, ktoré sa k nemu odrazilo od zadného mantineli. Zároveň sa ho snažil získať Žiak a strčil mu pri tom hokejku k puku práve keď ho prikrýval, tak si to ešte obaja objasňujú.

58:35
    Strela od modrej nemala razanciu.

58:55
    Slovák sa po naskočení na ľad zapojil do hry a vytvoril šancu a sám mohol zvýšiť skóre, ale bekhendovým zakončením netrafil bránu.

59:05
    Ernest Bokroš si berie oddychový čas.

59:17
    Hostia sa ale nevedia dostať z obranného pásma.

59:32
    Zakázané uvoľnenie Nitry, Roman Durný smeruje na striedačku a Dvadsiatka to skúsi v šiestich.

59:37
    Nitra zatlačila puk do rohu klziska.

59:48
    Po chvíli sa puk posunul, ale súboj sa vlastne iba presunul na druhý roh.

59:56
    Grman sa dostal k strele od modrej, ale trafil len hráča pred sebou.

Nitra utrpela doma povinné víťazstvo s Dvadsiatkou futbalovým výsledkom 1:0. O jediný gól sa na konci druhej tretiny postaral Blackwater.
    Strely na bránu v tretej tretine 16:9, celkovo 51:24. Ďakujeme za pozornosť. (20:22:29)