Minsk – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 4:1 (kon.) | Jaroslavl – Barys 7:1 (kon.)
Jokerit – Ufa 2:1 (2:0 po s.n.) | Viťaz – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 2:4 (kon.)
Dynamo Moskva
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 04.12.2016, 15:00 • VTB Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dinamo Moska
    Dinamo má slušnou formu, z posledních 5ti zápasů dokázalo získat 10 bodů! V posledním zápase Dinamo "spláchlo" Jugru 6:0 a do tohoto zápasu bude vstupovat v dobrém rozpoložení. Celkově Dinamu patří 5. místo Západní konference.

Nejproduktivnější hráči
    Robinson M. 6 + 12
    Karsums M. 8 + 9
    Tsvetkov A. 5 + 12

Naopak Jekatěrinburg neprožívá nejpovedenější období. Z posledních 5ti zápasů dokázal urvat jen 6 bodů. V minulém utkání podlehl Jaroslavli 3:5. V tabulce Východní konference patří Jekatěrinburgu 11. příčka se ziskem 46 bodů.

Cajkovsky M. (JEK)

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Kutějkin, Robinson, I. Nikulin, Rylov, D. Višněvskij, Hietanen, J. Zajcev – Cvetkov, A. Galimov, Fjodorov – Karsums, A. Těreščenko, Tarasov – Kokarev, Podšendjalov, Gorovikov – A. Kuzněcov, Kokujov, Igumnov – Brjukvin.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Žuravljov, V. Vasiljev, Alexej Vasilevskij, Čajkovský, Turbin, Timašov, Ščemerov, Ščitov – A. Romanov, Mingalejev, A. Alexejev – Koukal, Tičar, Buchtele – Česalin, Torčeňuk, Monja – Gubin, Simakov, Ivašov..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí tým.

01:10
    O první střelu zápasu se postaral Mingalejev (JEK), Jerjomenko bez problému chytá.

01:50
    Jekatěrinburg se dostal do prvního souvislejšího tlaku, ale střela Torčeňuka byla zblokovaná nad.

02:14
    První vážnější šance na straně Dinama! Karsums se protáhl kolem obránce a zakončoval backhandem po ledě. Sochatskij vyráží betonem bez větších obtíží.

03:50
    Jekatěrinburg napadá rozehrávku Dinama až před brankou domácích. Dinamo se nemůže dostat s pukem ani do středního pásma.

04:15
    Od modré pálil Cvetkov, s jeho střelou i následnou dorážkou si dokázal Sochatskij poradit!

05:12
    Hra je plná nepřesností. Ani jeden z týmů se nedokáže s pukem dostat do třetiny soupeře.

06:12
    Zakázané uvolnění Dinama, Jekatěrinburg tak může pokračovat v tlaku!

07:54
    Ivašov prosvištěl středním pásmem a dostal se k zakončení z mezikruží! Jeromjenko vytáhl skvělý zákrok.

08:35
    Jekatěrinburg nadále pokračuje ve své aktivní hře a v posledních minutkách přehrává domácí Dinamo!

09:12
    Po delší jsme viděli Sochatskijho v akci! Tvrdou střelu Kokareva zneškodnil betonem

10:00
    Dinamo zvětšilo svou aktivitu a nyní má problémy s rozehrávkou Jekatěrinburg.

11:10
    Tarasov vypálil bombu od mantinelu, Sochatskij jeho střelu nadvakrát zneškodnil!

12:14
    Jerjomenko nahození od modré raději drží a uklidňuje hru.

13:34
    Do obrovské šance se dostal Buchtele po přihrávce od Koukala se řítil sám na Jerjomenka! Jeho střelu Jerjomenko vyrazil jen před sebe Buchtele tak zkusil puk znovu dorazit, ale jeho pokus zastavilo břevno!

14:30
    Dinamo právě vstřelilo branku!

ANSEL GALIMOV dostal skvělou přihrávku ve středním pásmu od Alexeie Cvetkova a jel sám na Sochtskijho! Ruský útočník zachoval chladnou hlavu a backhandovým blafákem nedal Sochatskijmu šanci! Asistence:Alexei Cvetkov, Jusso Hietanen.
    14:30 Ansel GALIMOV - 1:0

15:40
    Jekatěrinburg se snažil o rychlou odpověď, gólman Jerjomenko předvedl skvělý zákrok lapačkou.

16:20
    Nikulinovi střela od modré vůbec nesedla, nicméně Dinamo může pokračovat v kombinaci u branky soupeře.

17:14
    Domácí opravdu zvýšilo svou aktivitu a Jekatěrinburg k ničemu nepouští!

18:59

Máme tu gól do šatny, který padl po opravdu krásné akci! ARTYOM PODŠENDJALOV dostal skvělou nahrávku do jízdy v útočné třetině, tu se štěstím předal Denisovi Kokarevovi, který mu puk vrátil před prázdnou branku! Asistence: Denis Kokarev.
    18:59 Arťom PODŠENDJALOV - 2:0

19:40
    Těsně před koncem třetiny se do další gólovky dostal Tarasov, jeho střela z bezprostřední blízkosti skončila nad brankou!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Na začátku první třetiny byli hosté jednoznačně aktivnějším týmem! Střelu Buchteleho zastavila až tyč! Tento moment domácí nakopl a zbytek třetiny byl v jejich režii. První změnu skóre jsme viděli v 15. minutě po střele Galimova, další gólová radost domácích přišla v 19. minutě po střele Podšendjalova.

20:01

20:50
    Střelu Koukala vyrazil Jerjomenko pouze před sebe a Buchtele měl tak dobrou příležitost k vstřelení branky. Jerjomenko své zaváhaní pohotovým zákrokem napravil.

21:51
    Sochatskij vytěsnil skvělou střelu Tarasova ramenem! Hostující svůj tým fantasticky podržel!

23:14
    Buchtele ujížděl sám na brankáře! Jeho backhandový pokus končí vedle brány! Tento československý útok je dnes velmi aktivní!

24:16
    Jekatěrinburg začal znovu aktivně napadat a domácí mají znovu obrovské problémy s rozehrávkou.

25:11
    Tarasov jel sám na golmana Sochatskiho! Domácí útočník zkoušel baskhandový blafák. Hostující golman střelu vyrazil betonem!

26:36
    Na trestnou lavici putuje hostující obránce Ščemerov (2 min, sekání).

28:15
    Dinamo nesehrálo přesilovku vůbec dobře. Nedostalo se do žádné vážnější šance, naopak z protiútoku zahrozil Koukal, jeho střelu Jerjomenko bez problému vyrazil.

29:18
    Česalin ze vzduchu tečoval střelu Turbina, Jeromjenko na poslední chvíli zaragoval a puk vytlačil mimo branku!

30:43
    Rylov si půjde sednout na trestnou lavici (2 min, vražení na hrazení).

31:15
    Střelu Buchteleho od mantinelu Jerjomenko vyrazil.

32:30
    Jekatěrinburg nesehrál špatnou přesilovku, ale za celé 2 minuty vyslali na domácího Jerjomenka pouze 2 střely, se kterými si domácí golman bez větších potíží poradil.

33:16
    Rylov vyzkoušel pozornost Sochatkijho, hostující gólman pozorný.

34:26
    Hra je plná nepřesností a ztrát ve středním pásmu.

34:38

Mat Robinson přihrál VLADIMIRU BRJUKVINOVI ve středním pásmu, druhý jmenovaný prosvištěl až do útočné třetiny, nic nevymýšlel a propálil Sochatkijho ranou na vzdálenější tyč. Asistence: Mat Robinson.
    34:38 Vladimir BRJUKVIN - 3:0

36:25
    Dinamo si svou aktivitou vynutilo další přesilovku. Na trestnou lavici se posadí Gubin (2 min, zdržování hry).

37:05

Dinamo využívá přesilovku a zvyšuje již na 4:0! Andrei Kutějkin přihrál u modré čáry KONSTANTINU GOROVIKOVOVI, který se s pukem nepáral a bombou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Andrei Kutějkin.
    37:05 Konstantin GOROVIKOV - 4:0

37:05
    Střídání v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg: ze hřiště odchází Vladimir Sochatskij, přichází Igor Ustinskij.

38:40
    Domácí kontrolují hru, Jekatěrinburg je dnes opravdu bezzubý.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině dokázali domácí zvýšit svůj náskok o další 2 góly. Hosté si nedokázali vytvořit žádnou větší příležitost a Jerjomenko tak zůstává i po 2 třetinách nepřekonaný. Třetí gól domácích přidal v 35. minutě Brjukvin střelou zápěstím. O 3 minuty později slavili domácí znovu po střele Gorovikova. To už bylo na hostujícícho gólmana Sochatskijho příliš a přepustil své místo v brance Ustinskijmu.

40:01

41:00
    Hráči Dinama přivítali nového gólmana hostů pár pěknými střely. Ustinskij s vypětím všech sil zlikvidoval i poslední pokus Karsumse z bezprostřední blízkosti.

41:36
    Hra je přerušena, kvůli posunuté brance hostujícího týmu.

42:50
    Dinamu se nedaří rozehrát – zakázané uvolnění.

43:13
    Koukal dnes hraje výborný zápas, nejdříve si sám vyhrál buly a pak tvrdou střelou orazítkoval tyč Jerjomenka.

44:15
    Hraje se teď opravdu ve vysokém tempu, ale ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit větší šanci.

46:17
    Česalin vypálil zápěstím do protipohybu Jerjomenka, ten stihl puk akrobatickým zákrokem vyrazit.

48:01
    K odraženému puku se dostal Karsums a v obrovské šanci přestřelil hostující branku!

49:22
    Podšendjalov byl opravdu tvrdým způsobem atakován a jen těžce se zvedá, snad bude domácí hráč v pořádku.

49:50
    Česalin projel domácí obranou jako nůž máslem střílel zápěstím z prostoru mezikruží, ale znovu zamířil nad.

50:01
    Dalekonosnou střelu Podšendjalova Ustinskij raději podržel. Hra bude pokračovat vhazováním před hostujícím gólmanem.

51:28
    Vasiljev střílel od modré, jeho dělovku zblokoval jeden z domácích obránců.

52:18
    Cvetkov svou střelou orazítkoval tyč!

53:21
    Další nahození Tarasova hostující gólman raději drží.

53:38
    Romanov svou aktivitou vyhnal domácí hráče za modrou čáru. Hosté si tak mohou na chvíli odpočinout,

53:42
    Alexejev putuje na trestnou lavici, (2 min, hákování).

55:01
    Přesilovku domácího týmu ukončuje faulem Fjodorov (2 min, faul loktem).

55:02
    Půl minuty teď uvidíme hru 4 na 4.

56:04
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!

PETR KOUKAL si v přesilovce sjel na mantinel, kam dostal nahrávku od Alexeie Vasiljevskijho a střelou zápěstím nad rameno nedal Jerjmenkovi šanci. Asistence: Alexei Jerjomenko.
    56:04 Petr KOUKAL - 5:1

57:35
    Jekatěrinburg se tlačí do branky a pálí z každé pozice!

58:12
    Hra se teď odehrává hlavně ve středním pásmu.

58:59
    Dinamo kombinuje za brankou soupeře a snaží se držet puk.

59:50
    Diváci ve stoje tleskají a děkují svému týmu za dnešní skvělý výkon.

Ve třetí třetině se měnilo skóre pouze jednou a to zásluhou Petra Koukala, který svou střelou do horního růžku připravil domácího gólmana o čisté konto. Celkově byli domácí aktivnějším týmem a zaslouženě si připisují 3 body.

Petr Koukal (JEK) 1 + 0, čas na ledě – 13:59.
    Jan Buchtele (JEK) 0 + 0, čas na ledě – 13:42.
    Michal Čajkovský 0 + 0, čas na ledě – 13:35. (17:26:25)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 15. A. Galimov (Cvetkov, Hietanen), 19. Podšendjalov (Kokarev), 35. Brjukvin (Robinson), 38. Gorovikov (Kutějkin) – 57. Koukal (Alexej Vasilevskij)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Kutějkin, Robinson, I. Nikulin, Rylov, D. Višněvskij, Hietanen, J. Zajcev – Cvetkov, A. Galimov, Fjodorov – Karsums, A. Těreščenko, Tarasov – Kokarev, Podšendjalov, Gorovikov – A. Kuzněcov, Kokujov, Igumnov – Brjukvin.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (38. Ustinskij) – Žuravljov, V. Vasiljev, Alexej Vasilevskij, Čajkovský, Turbin, Timašov, Ščemerov, Ščitov – A. Romanov, Mingalejev, A. Alexejev – Koukal (C), Tičar, Buchtele – Česalin, Torčeňuk, Monja – Gubin, Simakov, Ivašov.

Rozhodčí: Konc, Odin – Badyl, Kupriyanov